Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1807 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

sarka4699
01.01.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, opět hořkosladký příběh, který vás donutí k zamyšlený, co je v životě opravdu důležité a jaké jsou jeho priority. Doporučuji!!!

Lucik87
14.11.2017 3 z 5

Znovu a opět ta samá chyba. Velká očekávání přináší o to větší zklamání. Recenze nečíst, nebo tedy číst, ale neřídit se jimi. Nevidím nic výjimečného, akorát příběh sestavený tak, aby čtenáře citově vyždímal jak hadr. Strašně jednoduše napsáno, postavy mohly být daleko lépe popsány, jejich psychika, cítění. Ta poezie, básně, jak se tomu textu zde říká, to pro mě nejsou básně. Je to obyčený text, jakkoliv neobohacený, kostrbatý a bez známky fantazie. Pro mě čistý průměr.

veronikahessy
12.11.2017 5 z 5

Předtím,než jsem knihu otevřela, jsem si přečetla komentáře od čtenářů na této stránce. Tudíž jsem čekala smutný příběh. To se zčásti vyplnilo,nejvíce mne rozesmutnil na konci dopis od maminky, která už v tu dobu byla mrtvá. Příběh jsem přečetla jedním dechem.

jana79
08.10.2017 2 z 5

Čte se jedním dechem,nedoporučuji ji číst,když je vám smutno,protože tato kniha je smutná sama o sobě. Vemte si ke čtení i kapesník. Ale stojí za přečtení. Pěkný smutný příběh.

jani.ruzicko
01.10.2017 5 z 5

smutné, přesto moc pěkné čtení... opět mě Colleen přesvědčila o tom, jak skvělou spisovatelkou je =)

lucie2952
18.09.2017 5 z 5

Kniha se četla jedna báseň. Ikdyž kniha byla hodně smutná, tak byla i přesto moc hezká. Měla jsem ji přečtenou za dva dny. Colleen prostě umí psát.

jankaander
07.09.2017 5 z 5

Nádhera,zase jsem ubrečená............

kalinkacz
03.09.2017 4 z 5

Musím říct, že už mám za sebou ty nejlepší knihy od této autorky, které jsou teď na knižním trhu... Proto jsem od této knihy nečekala něco lepšího, jelikož se jedná o autorčinu starší knihu... Zakázaná láska mi sice přijde okoukaná, ale opět jsem se do knihy začetla a stránky mi mizely pod rukama a já vlastně byla svým způsobem spokojená...

nani_nka
31.08.2017 2 z 5

Knižku som začala čítať po prečítaní Možná jednou od tejto autorky, takže som čakala tak isto úžasný príbeh s tými najlepšími hrdinami. Avšak asi po 50 stranách som ho stále nenachádzala. Preto som knihu odložila, no po nejakom čase som si začala čítať komentáre iných čitateľov k tejto knižke, ktoré ma presvedčili po nej znova siahnuť a začítať sa. Ale prekvapenie sa nekonalo. Knižku som dočítala, ale mňa príbeh o "zakázanej" láske študentky Layken a učiteľa Willa nejako nezaujal. Alebo možno len Možná jednou nastavilo veľmi vysokú latku.

janadibelkova
25.08.2017 5 z 5

Krásné, čtivé, příjemné prázdninové čtení, přesně to je potřeba mezi vážnou literaturou...snad jen editor by mohl kouknout na chyby, kterých je v textu tolik, že to až ruší..ale to je opravdu jediná vada na kráse této knihy..

helkol
22.08.2017 5 z 5

Knihu jsem si vybrala na základě pozitivního hodnocení a rozhodně to byla dobrá volba. Poutavý příběh, který byl chvílemi i dost smutný. A taky v knize najdete dost mouder, to největší podle mého na poslední stránce. Stojí za přečtení

Dadula118
22.08.2017 5 z 5

Výborná kniha,jako ostatní od této autorky.Musíte furt číst a číst až jste na konci a nechcete aby ten konec byl...

Mišule_11
21.08.2017 5 z 5

Kniha mě nadchla, líbila se mi a měla jsem ji přečtenou skoro hned! :) Byla smutná, aby oba nakonec měli stejný osud..život bez rodičů si nedovedu představit!! Ale zároveň také alespoň s trochou štěstí nakonec přece jen! :)

Kyta
20.08.2017 5 z 5

Kniha mě ve finále neskutečně nadchla. "Život jedna báseň" je pro mě už čtvrtou knihou od C. Hoover a ani tahle nezklamala, stejně jako ty předešlé.
Děj je poměrně jednoduchý a předvídatelný, a přesto se mi kniha líbila. Moc si nepotrpím na romantické příběhy s přeslazenými konci, ale tato kniha o tomhle rozhodně není. Každý autorčin příběh nese určité poselství nebo skrytý význam a tento není výjimkou. A to z těch příběhů nedělá jen další milostné romance plné překážek, které musí dva lidi překonat. Kniha je dojemná, vtipná, smutná, romantická i napínavá; má opravdu mnoho podob.

Nejsem velká fanynka poezie, ale slam poezie se mi v této knize moc líbila a hodila se tam. Moc se mi zamlouval styl psaní i nápad začít každou kapitolu krátkým textem od skupiny The Avett Brothers. Kniha skrývá tolik mouder a motivačních citátů ohledně života, že bych si některé z nich nejradši i vypsala.

Do knihy jsem se ponořila tak, že jsem opět všechno prožívala s hlavní hrdinkou. Za těch 260 stran jsem neměla čas si ji úplně oblíbit, ale zato jsem chápala její chování, nálady, dokázala jsem se vžít do její situace. Je trochu paradox, že dva lidi k sobě přivede taková smutná událost. Milostný příběh mezi Lake a Willem je trochu naivní klišé, ale všechno vykompenzovala vedlejší dějová linie s Lakeinou maminkou.

Z knihy jsem si toho odnesla hodně. Sečteno podtrženo, kniha se mi líbila a určitě bych doporučila dalším čtenářům! :)

MartinkaSl
30.07.2017 4 z 5

Od knihy jsem moc neočekávala, ale naprosto mě nadchla! Konec se dal poněkud předvídat, ale i tak byla kniha nádherná. Obrovské plus za úžasnou poezii.

marta14
30.07.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, ale podle mě to bylo celkem smutné. Nemám ráda smutné knihy. I tak dávám pět hvězdiček, ale znovu si ji nepřečtu.

kristyna1301
23.07.2017 5 z 5

Skvělá! Jako vždy od Colleen. :-)

Rose18
20.07.2017 5 z 5

Tahle kniha mi zlomila srdce... A ta poezie? Dokonalost! Jsem zamilovaná do každého řádku.

Flowers
19.07.2017 5 z 5

Krásná kniha!

silvinka12
29.06.2017 5 z 5

Je to taková oddechovka. Akorát mi bylo divný, že se skoro neznali (kolik mají let, jakou práci atd) a už spolu chodili. Will mě někdy udivoval svými "slabými chvilkami" ale jinak se mi kniha moc líbila a je hodně čtivá.