Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1807 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

Evule114
11.06.2018 5 z 5

Další kniha, která se četla sama. Stačilo mi na to pár hodin. Tyhle knížky mě vždy dostanou. Hlavně je to smutné, ale i tak to nedopadne až tak zle. Zde jsem se poprvé setkala se slamem, tak zas jsem o kousek chytřejší. Ale musím říci, že i když příběh byl dojemný, tak jsem od Colleen četla "lepší". Tedy alespoň za mě to tak je. Jinak doporučuji, opravdu se čte sama.

veronika9143
21.05.2018 5 z 5

Kniha určená pro mladší čtenářky, ale i já jsem si v ní našla to svoje. Číst ji v 15, tak je okamžitě mojí oblíbenou knihou. Autorku mám ráda a přestože nepíše pro mojí věkovou skupinu, její knihy jsou tak krásně napsané, že si je pokaždé přečtu. Tentokrát je příběh proložený i slamem. Četla se sama - :-D

LenRan
21.05.2018 5 z 5

Několikrát jsem musela přestat číst, abych to rozdýchala a aby se mi vrátil rozostřený zrak. Fakt to se mnou zacloumalo :) To, jak tam autorka zahrnula texty písní a poezii, bylo prostě úžasný a přesně proto, čtu takovýto knížky. Chci to cítit a u jejích knížek se to už stalo pravidlem.

evago
21.05.2018 4 z 5

autorka opět nezklamala...přečteno jedním dechem, i slza ukápla

Any27
20.05.2018 3 z 5

Netuším proč, ale tato kniha mě prostě moc nebavila. Od autorky jsem četla Možná jednou, která byla úžasná, ale tento příběh mě nebavil. Je to příběh o ztrátách...a o zakázané lásce, takže ve vás nějaké emoce vyvolá, ale prakticky je to jedné velké klišé...

KnihomolkD
17.05.2018 5 z 5

Páni!
Musím říct,že tohle se mi líbilo víc než Možná Jednou. Ale na mou Odvrácenou to nemá.Willa jsem si zamilovala,Layken jsem si hodně oblíbila.A ten zvrat?Ten jsem nečekala.

4,5/5*

Ditula
14.05.2018 4 z 5

Další kniha od této autorky, kterou mám ráda. Dávám 4 hvězdičky, protože pocity z první mnou přečtené knihy "Bez naděje" asi jiná nepřekoná.
Kniha se opět dobře četla, měla jsem přečteno za dva dny, plná emocí, zvratů, smutku, ale i veselých okamžiků.

Terr_y
27.04.2018 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem před touto knihou četla Možná jednou a Odvrácená tvář lásky tak jsem musela ubrat jednu hvezdu, protože se mi ty knihy líbili o něco víc. I tak se mi ale kniha strašně líbila a určitě doporučuji. Je to opět kniha nabitá emocemi takže určitě nezůstane oko suché. Colleen je prostě třída :)

Maruš.D
26.04.2018 5 z 5

Díky této knize jsem mimo jiné objevila úžasnou skupinu a jejich krásné písně. Kniha je tak jako ostatní od Colleen jedním slovem ÚŽASNÁ.. procítěná, smutná, emotivní. Dokážete se natolik zžít s příběhem, že propláčete skoro celou knihu, těmi silnými pocity. .. doporučuji nevynechat jedinou knihy od této autorky a přečíst je všechny do jedné :-)))

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Pamima
08.03.2018 5 z 5

Velké upozornění na začátek. Nečtěte závěr knížky, pokud nejste připraveni nějakou tu slzičku uronit. :D A teď už pěkně popořádku. Nádherný a dobře pojatý námět, postavy, do kterých jsem neměla problém se vžít, úplně nejlepší úryvky z písní nebo básně. To vše a ještě mnoho dalšího tvoří tuto knihu pro mne jednou z nejoblíbenějších. Ačkoli by se mohlo zdát, že je kniha pouze dalším typickým teenagerským románkem, myslím, že v této knížce jde i o něco hlubšího. Určitě jsem toto dílo nečetla naposledy. Stoprocentně doporučuji ;D

Majinka2001
23.02.2018 5 z 5

Páni. Přečteno za jeden večer. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. I slza mi ukápla.

Abnička
17.02.2018 5 z 5

Já nemám slov. Opravdu ne. Tato kniha je úchvatná, nádherná, dokonalá. Je bez jediné chybičky. Přečetla jsem jí v kuse za 4 hodiny. Děj byl celou dobu velmi akční a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Navíc kniha krásně doplněná poezií, opravdu krásnou poezíí.
A velmi neobyčejný příběh hlavních postav. Smrt, zodpovědnost, láska, nenávis v tak jemném podání v této knize bylo neskutečné. Chvilkou ukápla slza a za chvilku jsem se nemohla přestat smát.
Tohle se mi líbí na knížkách od Colleen Hooverové. Nejsou to jen obyčejné, béčkové románky, jako každý druhý. Tyto člověka nutí se nad knihou aspoň trošku zamyslet a vcítit se do hlavních postav.
Opravdu a teď už se opakuji, dokonalá kniha!
Moc doporučuji k přečtení!

Btw. A hlavní hrdina? Tak do toho jsem se zamilovala! ♥️

Petra17
15.02.2018 5 z 5

Skvělá knížka :)

Danca196
06.02.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a je opravdu krásná, i když jsem občas přes slzy neviděla na slova.

Jass
05.02.2018 5 z 5

Komentář už jsem jednou psala... po prvním dočtení, ale stejně si to teď, po dvou letech, neodpustím znovu. O knížce si pořád myslím, že je nádherná a Will s Lake jsou prostě... nádherní. Co mě ale celkem dost rozčílilo... Když Lake Willovi řekne, že klidně rok počká a on jí na to odpoví, že jí nepřipraví o nejlepší rok života...! Jako co to je?! Věřte mi, právě jsem tenhle "nejlepší rok" prožila a jediné na co jsem myslela jsou zkoušky... (Uznávám, že za to jsem si mohla trochu sama, protože jsem si toho naložila víc, než jsem mohla zvládnout...) A rok... pro někoho, koho člověk miluje... čekat rok je nic...

salča
04.02.2018 5 z 5

KRÁSA.
Tahle autorka je prostě skvělá.
Příběh nádherný,protkaný krásnou poezií a se spoustou rad o životě.
Tak mě pohltil, že jsem ho přečetla během jediného dne.
Colleen ve svých knihách dokáže zaujmout, pobavit, rozesmát,uronit slzu a zamyslet se nad hloubkou příběhu.Doporučuji.

TerezaMondeková
03.02.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala svým nádherným obalem, nádherným názvem a úžasným popisem. Kniha je nádherná. Opravdu mě chytla za srdce. Láska, smrt, překvapení, zvrat a přátelství. U téhle knihy jsem se smála, brečela, byla šťastná, smutná, zvědavá... Opravdu spoustu pocitů. Líbí se mi, že jsou v knize opravdu problémy běžného života. Žádná zkreslená pohádka. To, jak se oba hlavní hrdinové vyrovnali se ztrátou těch nejdůležitějších lidí, kteří by měli být ve vašem životě... Respekt. Jediný, co mě mrzí je, že je příběh tak krátký.
Hrozně se mi líbí, že autorka přidala do knihy poezii. Já sama poezii miluju. A ty verše, co tam dala jsou nádherné! Moje nejoblíbenější je "smrt". Je sice smutná, ale je upřímná, nádherná a pravdivá.
Layken jsem si hned oblíbila. Dokázala jsem se do ní hned od začátku vcítit a prožívat příběh s ní. Je mi líto, že přišla o rodiče. Obdivuji její odvahu a charakter. To, že se nesesypala a postarala se o svého mladšího sourozence. Jejího brášku jsem si hned zamilovala.
Willa jsem si zamilovala. Bylo mi ho líto, protože měl skoro stejný osud jako Lake. Oba přišli o lidi, který celým svým srdcem milovali. Jeho bráška se mi hned líbil. Jejich vztahu jsem od začátku fandila.

Leanis
20.01.2018 5 z 5

Nic mě už tak dlouho nedostalo, jako právě tahle knížka. Lake je hrdinka, se kterou se dá ztotožnit. Její vztah s bráchou je kouzelný. Na některých místech knížky jsem se smála, na jiných plakala. Na další stránce jsem zírala na verše a uvědomovala si jejich pravdivost.
Po dočtení jsem zaraženě koukala před sebe, a pak si pustila Avett Brothers. A při prvním zaslechnutí benja jsem se najednou cítila, jako Lake poprvé v autě s Willem. A najednou jsem pochopila všechno, o čem se v knížce mluví a o čem autorka píše. A proč je pro ní ta kapela tak důležitá, že jejich myšlenky přenesla do knihy. Život a smrt jsou nerozlučné. Žít znamená umírat. Ale když převáží radost ze života nad smutkem ze smrti, všechno je možné.
A teď mě omluvte, musím se jít ještě vybrečet. A poslechnout si Avett Brothers.

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Krásná knížka, dojemná, hlavně ten konec. Moc jsem Layken a Willovi fandila. Básničky skvělé, ke knize se hodí. Kniha nutí k zamyšlení. Přečteno za jeden den.