Žítkovské bohyně

Žítkovské bohyně https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113303/bmid_zitkovske-bohyne-g8g-113303.jpg 4 6972 1392

Nový román autorky bestselleru Vyhnání Gerty Schnirch. Fascinující příběh o ženské duši, magii a zasuté části naší historie. Vysoko v kopcích Bílých Karpat žily odedávna ženy obdařené výjimečnými schopnostmi. Uměly léčit a pomáhat s kdejakým trápením, uměly poradit v nesnázích a také prý viděly do budoucnosti. Říkalo se jim bohyně a své umění si předávaly z generace na generaci. Dora Idesová patří k posledním z rodu žítkovských bohyní. Jejich umění se však nenaučila, vystudovala etnografii a rozhodla se napsat o nich rozsáhlou vědeckou studii. Na konci devadesátých let objeví v pardubickém archivu ministerstva vnitra operativní svazek StB vedený na vnitřního nepřítele - její tetu, bohyni Surmenu. Dora rozplétá osudy žítkovských žen a s překvapením zjišťuje, že ačkoli se sama bohyní nestala, je i ona nedílnou součástí tajemné tradice..... celý text

Mýša
18.02.2013 5 z 5

Bravo. Nemohla jsem přestat číst. Výborná kniha s tajemnými postavami, s tajemným prostředím a tajnými spisy.Na pozadí příběhu hlavní hrdinky Dory, která se vytrvale snaží rozluštit svoji minulost, se rozkrývají životní příběhy bohyň tak, aby se v závěru knihy vše protlo a kletba mohla být naplněna. Výborně jsou v knize použity spisy z minulých dob, které jsou odlišeny i grafickou úpravou, jazykové vyjadřování je perfektní. Opravdu kniha roku!

siska88
17.02.2013 5 z 5

Báječné, čtivé, poučné. Nejlepší česká kniha poslední doby. Přečetla jsem jedním dechem.

kacapie
13.02.2013 5 z 5

Četla se jedním dechem, doporučuji

Gooverka
04.02.2013 5 z 5

Skvělá autorka i skvělá kniha! Přečetla jsem ji za pár dní a nestačila jsem se divit po každé přečtené stránce. Napínavý příběh, který vás chytne a už nepustí, a tak trochu pokračování tradice zaseté Květou Legátovou.

malagelo
31.01.2013 4 z 5

Skvělá kniha, velmi skvěle napsaná, ale musím dát hvězdičku dolu za ten otevřený, nevyřešený konec. Je to jen můj osobní pocit, ale já jsem prostě byla strašně zklamaná. Tolik práce hlavní postavy a vniveč. Bezprostředně po přečtení jsem prohlásila - kdybych věděla, jak to dopadne, tak to vůbec nečtu.

jasnenka
31.01.2013 5 z 5

Přenádherná kniha!!! Žádný jiný komentář není nutný...

Fuchsie
30.01.2013

Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem. Vtáhla mne do děje tak, že jsem po přečtení z toho konce měla pěknou depku. V mapě jsem hledala místa, kde se děj odehrává... No zkrátka ohromné.

Melanka
21.01.2013 5 z 5

Krásné čtení. Skvělá atmosféra. Další důkaz o tom, že bolševik dokázal zničit všechno!

fons
20.01.2013 5 z 5

No doháje!
V poslední době čtu snad jenom skvělý knížky.
A u týhle pořád nemůžu uvěřit, že je česká!
Poutavý příběh - atmosféra, díky které chci žít na zapadlém venkově - a konec...prostě ten konec!!!
Jednoduše...bravo bravo bravo!

A musím zde zmínit i perfektní grafickou úpravu knihy od Martina Peciny - ta totiž kvalitu díla žene ještě o další dekády víš!

petricka2
15.01.2013 4 z 5

Dostala jsem několik doporučení k tomu, abych si knihu přečetla....a po přečtení, doporučuji si knihu přecíst i já :)

isobel2000
11.01.2013 5 z 5

Kniha mé očekávání splnila, zajímavý příběh a hlavně konec s překvapením.

path.the
10.01.2013 5 z 5

Přečteno téměř bez dechu.. Kniha je tak dobrá, že nemá smysl k tomu cokoliv dalšího psát!

iti
04.01.2013 5 z 5

Úžasná, čtivá, k zamyšlení, prostě supr. Doporučuji!

hanoule
03.01.2013 5 z 5

naprosto úžasná kniha, dlouho se mi nestalo, že bych se do něčeho tak rychle začetla a že by se mi něco tak nechtělo dočíst.. ponořit se do této knihy bylo jako přijít domů a obout si papuče :)

Eremites
30.12.2012 5 z 5

O knize jsem slyšela mnohé i od mých blízkých přátel, a tak jsem neodolala a koupila si ji pod stromeček. Rozhodně nelituji.
Dokonale poutavě napsáno, téma pro mne velmi blízké, pointa příběhu nečekaná, zvraty v ději ještě více popoháněly mou zvědavost... Knihu jsem "zhltla" za pouhých pár hodin a zcela jistě se k ní nejednou vrátím.
Autorka má mou hlubokou úctu za tak úžasně zpracované mimořádné téma.... Všem doporučuji.

Nogriko
28.11.2012 5 z 5

Velmi čtivě napsaný příběh, překvapivý konec.

Ronny
24.10.2012 2 z 5

Po přečtení Vyhnání Gerty Schnirch jsem se doslova těšila na další knihu a hned jsem si ji koupila. Přesto, že téma se mi zdálo velmi zajímavé a mně blízké, kniha mne zklamala a při nejbližší příležitosti poputuje k jinému majiteli.

LilyFair
19.10.2012 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte, přesto se nedá označit jako oddechovka. Jste neustále nuceni přemýšlet a přemítat. Autorka dokázala bravurně vpravit jinak únavná fakta do zajímavého děje. Opravdu, do konce knížky nevíte jak to dopadne! (u jiných knih už většinou předvídáte! )

liskarysava
14.10.2012 5 z 5

Nádherná kniha, přečteno jedním dechem.

Lzicenka
09.10.2012 5 z 5

Rozdíl mezi fikcí a realitou je tak těsný, že jsem byla stále na pochybách, kde končí pravda a kde začíná fantazie. Nenásilný průnik do dějin a kultury dané oblasti. Výborné čtení. Žádná oddychovka, ale doporučuji.