Zhubni

Zhubni https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121134/bmid_zhubni-wN2-121134.jpg 4 1483 271

Billy Haleck má všechno, co si může přát - drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také silnou nadváhu a jeho doktor ho varuje před infarktem. Ve chvíli nepozornosti za volantem přejede cikánku, jejíž starý otec nad ním vysloví podivnou kletbu: "Zhubni," řekne mu a pohladí ho po tváři. Jedno jediné slovo, ale za šest týdnů je Billy o třiadevadesát liber lehčí a naprosto zoufalý a vyděšený. Vsadí všechno na jednu kartu a dostává se do souboje se silami zla, které způsobují, že dál nedobrovolně hubne...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Thinner , 1984

Pigface
02.04.2017 4 z 5

Moje dobrá žena je diplomat. Tvrdou pravdu, která se mne může dotknout mi neřekne. Ona ji naznačí. Knihou. Jak jinak jsem si měl vysvětlit. když jsem další kousek od Stephena Kinga (zde již pod notoricky známým pseudonymem RB) našel pod stromečkem. Nicméně tak, jako Bill Haleck bych se k ideální váze dobrat nechtěl. Co je snem mentální anorektičky, je zde popsáno tak, jak to umí snad jen Král - se všemi projevy a důsledky. Příběh drsně pádí a odsekává kila z postavy hlavního hrdiny.
A protože jsem si vzal název knihy a náznak mojí dobré ženy k srdci, zhubnul jsem také. Npotřeboval jsem k tomu ani kriminální delikt, ani stoletého cikána, natož italského mafiána. Ale Richard Bachman nezklamal.

michalmatousek
28.03.2017 5 z 5

Gradující jízda s koncem, který nechá čtenáře přemýšlet a domýšlet si - stejně jako u ostatních Bachmanovek. Při rozhovorech se soudcovou ženou a policejním velitelem Hopleyem mě z celé knihy mrazilo nejvíc.

ivana13
28.02.2017

maximální nadšení - je to pro mě srdcovka, nádherně se četla, děj mě bavil, je to prostě Kingovka :-)

Ajrad1981
12.02.2017 4 z 5

Kniha o tom, jak zbytečně plýtvat časem, energií, penězi a lidskými životy na to, abyste zrušili jednu kletbu aneb nic si neplánujte, všechno nakonec dopadne úplně jinak :-)

candy-22
31.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha plná napětí

anais
30.01.2017 3 z 5

Zajímavý příběh, jen mě trochu rušily některé předetailované pasáže

Aja_CZ
28.01.2017 5 z 5

Napínavý, uchvacující příběh, nechápu, že jsem se k němu nedostala dřív.

jardass
25.01.2017 3 z 5

Zajímavý příspěvek do Kingovi tvorby.

Karkulka1996
07.01.2017 3 z 5

Téměř do půlky knihy jsem se trochu nudila, ale konec ukázal, že karma funguje spolehlivě. Tato kniha nepatří mezi mé nejoblíbenější od Kinga, ale za přečtení stojí.

RamonVarga
04.01.2017 4 z 5

Pěkná kniha o pomstě.

Lenka1981
29.12.2016 4 z 5

Tak nevím, myslím, že tato kniha se nezařadí mezi ty nejoblíbenější od Stephena Kinga, srovnání s Pytlem kostí nebo Osvícením by asi v její prospěch nesvědčilo, přesto příběh jako takový nebyl špatný a byla jsem zvědavá jak to dopadne až do smutného konce. Shrnu to tak, že kniha jako taková ujde, ale stejně jako Pod kupolí nebo Dallas 63, nejsou ty nej.

Fremr
21.12.2016 4 z 5

Knihu jsem dlouho odkládal, jelikož ten námět se mi zdál moc prostinký. No už to nikdy neudělám, protože mít předsudky u Kinga je zhovadilost. Prostě si něco od Kinga vemte do ruky a začněte číst, nic jinýho nemá smysl řešit. Zase mi vytřel zrak a jak!
Bezvadně gradující příběh o spravedlnosti a touze žít. Máte rodinu, práci, přátele, peníze, lásku? Stačí blbá náhoda, která trvá třeba jen pár vteřin, na to aby se Vám změnil život a rozdrtil tyhle hodnoty namaděru. Za chyby se občas platí a cena může být hodně vysoká.

Pampalini
02.12.2016 4 z 5

K tejto knihe som sa vrátil po asi 25 rokoch a stále funguje. Má dobrú myšlienku, postavy, dynamický dej a aj koniec. Páčil sa mi netradičný nápad spojenia kliatby s tým, po čom toľkí túžia - s chudnutím. Nová diéta je na svete. Kinga sa každý snaží kritizovať, vypichovať blchy - je príliš popisný, fláka konce a pod. To len svedčí o jeho výnimočnosti.

Finn69
19.11.2016 2 z 5

Stephen King napsal fůru lepších horrorů, asi chápu, proč to vydal pod pseudonymem.

Marian27
01.11.2016 3 z 5

Výborný námet, aj ubudajúcu hmotnosť v názvoch kapitol chválim ale čím viac som túto knihu čítal, tým menej ma bavila. Možno keby som ju čítal pred šestnástimi rokmi, v dobe keď kniha na Slovensku vyšla a keď som Kinga (Bachmana) zbožňoval moje hodnotenie by bolo iné. Pôvodne som chcel dať len dve hviezdy, tú tretiu dávam za celkom dobrý a originálny koniec. Ešteže má Kliatba príjemných 230 strán lebo keby to bola nejaká objemná krichta (aké autor má v oblube písať) skončila by medzi mnohími ďalšími "kingovkami" ako nedočítaná.

Yoshimitsu
25.10.2016 4 z 5

Autor popisuje zaručenou metodu pro hubnutí i bez držení diet a podobného mučení, ale velice nebezpečnou od starobylého Lemkeho.

Film byl průměrný a za výtečný konec díla hvězda navíc.

Brace
17.10.2016 4 z 5

Knihy od Kinga jsou pro mě jako den a noc. Buď jsou výborné (např. Řbitov zviřátek) nebo je nedočtu (např. Lunapark), nic mezi. Zhubni naštěstí patří do první kategorie. Atraktivní námět, kdy úplně živě cítíte jak hlavní postava skutečně ubírá na váze. King se vyvaroval i slaďáckého happy endu, za což u mě sbírá plusové body. A přesvědčil mě, abych zkusil další jeho tvorbu - a možná se budu pídit po té s Bachmanovým jménem na obálce.
P.S.: Jelikož jsou češi "nejvyžranější" národ v Evropě (a celkově čtvrtí na celém světě), nebodlo by nám také nějaké to kontrolované cikánské prokletí? :-)

Darknessfriend
16.10.2016 3 z 5

Zbytecne dlouhy zacatek ktery vynahradi konec knihy, ale pres to vse zhubni prumer.

1972Sixo
16.10.2016 4 z 5

Tak pol na pol. Prvá časť asi presne do polovice knihy je dosť predvídateľná, akoby zo seriálu "Krajné medze". Čo sa dalo narvať do pár stránok King roztiahol na pol knihy. A naopak. Druhá polovica ide strmo hore. Jak napätím, tak dejovo a nepustí do konca - ta si zaslúžila zas o nejakú stránku naviac.

Pemca
28.08.2016 4 z 5