Zhubni

Zhubni https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121134/bmid_zhubni-wN2-121134.jpg 4 1487 272

Billy Haleck má všechno, co si může přát - drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také silnou nadváhu a jeho doktor ho varuje před infarktem. Ve chvíli nepozornosti za volantem přejede cikánku, jejíž starý otec nad ním vysloví podivnou kletbu: "Zhubni," řekne mu a pohladí ho po tváři. Jedno jediné slovo, ale za šest týdnů je Billy o třiadevadesát liber lehčí a naprosto zoufalý a vyděšený. Vsadí všechno na jednu kartu a dostává se do souboje se silami zla, které způsobují, že dál nedobrovolně hubne...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Thinner , 1984

monsr
11.02.2019 4 z 5

velmi napínavá knížka, i když někdy zdlouhavá.Knížky od Kinga mám ráda, tato není můj top, takový slušný průměr...

pavlikberan
11.02.2019 5 z 5

super, super, super

DraXitko
09.02.2019 3 z 5

Námět knihy mě zaujal, ale občas se děj zbytečně vlekl.

Ewiczka
05.02.2019 2 z 5

Kniha mne neoslovila, možná jsem očekávala příliš, ale ve výsledku jsem zklamaná...

jaroiva
03.02.2019 4 z 5

po vánocích je příjemné si přečíst, že může mít někdo problém s tím, že hubne :D
Ale vážně: takový standard, žádné úplně velké wow! se nekonalo, ale bylo to záživné čtení.
Sáhla jsem po této knížce, protože jsem doufala, že to bude trochu rozvinutá povídka typu Nekuřáci a.s., ale to bohužel nenastalo.

Ronnie68
30.01.2019 5 z 5

Tahle knížka me nečekaně chytla ...přečtena jedním dechem ...

hanzmb
30.01.2019 3 z 5

Normálně bych knihu tohoto rozsahu zvládl za 1-1,5 dne. Tady jsem se pořád nemohl chytit a rval se s tím skoro 3. Teprve v poslední třetině to začal být pořádný King. Mělo to napětí, spád a fantastický konec. Na rozdíl od spousty komentářů se mi líbí jeho poselství - ty největší hrůzy způsobí člověk svými činy. Podíval jsem se na chronologii Kingových knih a připadá mi, že v roce 1984 na něj přišla krize - na Řbitov zvířátek (1983) se těžko navazuje. V tomto roce ostatně vydal i Talisman, což je dle mého jeho nejslabší věc.

roso.mak
30.01.2019 2 z 5

Námět dobrý, uprostřed kýbl nudy při projíždění US, konec vypadá jako dobrý nářez, ale samozřejmě to ukončí klasický Kingovský otevřený konec, takže se stejně nedozvíme, jak to dopadlo.

Romanka89
21.01.2019 5 z 5

Netradičně docela útlá Kingovka, ale velmi čtivá a napínavá. Čekala jsem jiný závěr trochu, ale celkově skvělé.

Čtenářská výzva 2019: Kniha, jejíž název je v rozkazovacím způsobu.

Malinali
18.01.2019 5 z 5

Čtivé, napínavé a zajímavé. Konec mě tedy dost překvapil. Byla to moje první kniha od Kinga, díky Čtenářské výzvě... Doporučuji, i když to není můj žánr, určitě si od něj ještě něco přečtu.

Vivienca
18.01.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale od půlky už strhující čtení a závěr naprosto fantastický. Další můj klenot ve sbírce od tohoto autora.

pavel.2
18.01.2019 4 z 5

Dobré počtení, příběh šlape, nabubřelý hlavní se nemíní smířit s prokletím, které na něj bylo uvaleno.

StanikCer
16.01.2019 4 z 5

Nechápu, kde bere nápady na svoje knihy. Zajímavý námět, a závěr jsem hltal a konec mě dostal.

ChristineDaee
01.01.2019 4 z 5

Zaujímavé dielko. Zjavne na motívy klasického vlkodlačieho hororu ( kto má záujem, môže skúsiť klasický film The Wolf Man s Lonom Chaneym Jr.). Hlavnú postavu prekľaje cigán, najskôr odmieta existenciu svojho prekliatia, potom uverí, ale ostatní mu neveria, stáva sa z neho štvanec, snaží sa nájsť liečbu... King príbeh obohatil myšlienkou o konzumnej spoločnosti ( ako píše užívateľ Metla) a veľmi zdrvujúcimi opismi prekliatí hlavného hrdinu aj jeho známych. Keďže v čase čítania knihy začala mať moja mama problémy s vyrážkami, nebolo mi práve ľahko na duši. Mala opuchnutú celú tvár a viac ako rok sa lekárom nedarilo odhaliť diagnózu. Teraz je viac-menej v poriadku, ale myslím, že ma King zabezpečil strachom z kožných chorôb do konca života. :D

Olous1
27.12.2018 4 z 5

Zajímavý námět, hlavně po vánočním hodování, ale hubnout jako Billy Halleck...Tak to opravdu né.Radši si nechám těch pár kil navíc.Četlo se to dobře, ale čekala jsem trochu víc .Jinak určitě doporučuji.

Twinny
27.12.2018 3 z 5

Moje první Kingovka. Docela zajímavý děj. Před dvěma lety, kdy jsem knihu četla, jsem se o čarodějnictví a magii zajímala. Pátrání po cikánech mě bavilo. Není to sice kniha, kterou bych nutně potřebovala číst, ale čtení to bylo příjemné.

Gallaxy
25.12.2018 2 z 5

Pro me zatim nejhorsi kniha od Kinga. Ani nevim proc, ale nedokazala jsem se zacist. Ke konci uz jsem preskakovala.

petrarka72
10.12.2018 4 z 5

Začátek způsobuje divoké sny - těm, kdo mají pár kilo navíc nebo o ně podezřele snadno přicházejí. Variace na cikánskou kletbu v "civilizaci" funguje. A to mezi tím je mix mafiánského románu a filmu Četa. Proč ne - ale uchvácení nenastalo.

Davidsonová
09.09.2018 5 z 5

Tohle jsem nejdřívě viděla v televizi. Vůbec jsem netušila, že je to od pana Kinga. V titulcích mě proto překvapilo, že je to natočené podle jeho knižní předlohy. Tak jsem se po ní pídila a oni jí měli u nás v knihovně. Od filmu se moc nelyší, ale já mám raděti psané příběhy a tak musím dát pět hvězd.

zpevSusannah
23.08.2018 4 z 5

Hmm, hmmm... Zajímavá knížka.
Taková strašidelná atrakce. Centrifuga. Jízda, kterou nikdo nechce okusit, protože jakmile jednou nasedne, tak se odsoudí k záhubě.
Kniha nám ukazuje, jací lidé dokážou být, když jim jde o kejhák. Jaké osobnosti našeho já převezmou vládu nad naší myslí.
Byly zde momenty, kdy mi naskakovala husí kůže.
Po dočtení jsem měla pocit, jako kdybych sama ztratila pár kil... Naštěstí mi váha v chodbě potvrdila, že tomu tak není. UF! :)