Zhubni

Zhubni https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121134/bmid_zhubni-wN2-121134.jpg 4 1483 271

Billy Haleck má všechno, co si může přát - drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také silnou nadváhu a jeho doktor ho varuje před infarktem. Ve chvíli nepozornosti za volantem přejede cikánku, jejíž starý otec nad ním vysloví podivnou kletbu: "Zhubni," řekne mu a pohladí ho po tváři. Jedno jediné slovo, ale za šest týdnů je Billy o třiadevadesát liber lehčí a naprosto zoufalý a vyděšený. Vsadí všechno na jednu kartu a dostává se do souboje se silami zla, které způsobují, že dál nedobrovolně hubne...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Thinner , 1984

ber-tram
17.12.2015 4 z 5

Stephena Kinga si každoročně dopřávám za odměnu, třebas si zrovna říká Bachman. Králem vypravěčů je zaslouženě, zde např. posouvá děj kupředu samotnými názvy kapitol. Záměrně říkám králem vyprávěčů, ne hororu; ten u něj nebývá účelem, jen prostředkem k pronikavému vhledu do lidských životů (zasažených paranormálními jevy). 10/15

IvanaVar
10.11.2015 5 z 5

Knihu som čítala dávnejšie a priznávam, že som ešte v prvej tretine otáčala stránky, aby som zistila ako ďaleko to "hubnutí" pôjde - nazvať kapitoly strácanými kilami - geniálne :o)

Karnager
14.09.2015 4 z 5

Ze začátku to pro mě bylo na tři hvězdy, ale po nějaké době jsem se začetl a jako že fakt pecka :) takže celkově za 4*

Petruse21
30.08.2015 3 z 5

Docela by mě zajímalo, jaké pozdvižení by kniha u nás způsobila, kdyby ji napsal nějaký český spisovatel. Ten by se musel pomalu zpovídat ze xenofobie. Začátek byl napínavý, zajímalo mě, jak se to vyvine. Ovšem konec docela zklamání, Billy to mohl vyřešit určitě lépe.

twerkit
19.08.2015

Podle mě jedna z jeho nejzajímavějších knížek. Doslova jsem kniha zhltla a a na konci mi vyrazila dech!!

LucieRossi
02.08.2015 5 z 5

Dokonalá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem od začátku až do konce. Pro mě zatím jedna z nejpovedenějších knih od Kinga.

eletrika03
13.07.2015 4 z 5

Moje druhá kniha od Stephena Kinga. Moc mě bavila, ale celkem mě naštvalo, jak to zkončilo. Nevím jak si mám domyslet konec.

Terva
18.04.2015 5 z 5

Purpurfargade ansiktet - podstata cikánského zaklínadla započne celkem kruté hubnutí hlavní postavy. Od pana Kinga jsem četl snad úplně vše, co u nás vyšlo. Nemohl jsem tedy vynechat ani tuto knihu, kterou napsal pod pseudonymem Richard Bachman.
Jako vždy se tato celkem hubená kniha snadno a rychle čte
Kniha má 238 stran a byl podle ní natočen i film.
Malá ochutnávka:
Já nevěřím v Boha, ale kdybych ho viděl, věřil bych. Neříkal bych :
"Sakra, to ale byl slušnej zvláštní efekt."
Pro mě je blbec jasně definovanej tím, že nevěří tomu, co vidí.
A můžeš mě citovat.

dominik123
04.04.2015 4 z 5

Ďalší kvalitný príbeh od Stephena Kinga. K príbehu a postavám, nemám žiadne výhrady. Možno mohol byť príbeh strašidelnejší, ale myslím si že aj napriek tomu je to ďalšia kvalitná Kingovka, ktorú by som si chcel niekedy znovu prečítať. Dám teda 80 percent.

dexeded
24.03.2015 4 z 5

První kniha od Kinga, kterou jsem četla a určitě ne poslední.

ujunka
06.01.2015 4 z 5

Moje druha kniha od Kinga. Precetla jsem za dva dny. Zacatek je pravda trochu roztahany, presne tak jak uz tu bylo napsano, ale Ginelliho jsem si temer zamilovala. Ac padouch, tak hrdina. Rambo na papire :-)
Knihu hodnotim kladne a rozhodne to neni muj posledni King, ktereho jsem precetla...

Willandra
27.12.2014 4 z 5

Taky se mi líbila dynamičtější část po nástupu Ginelliho. Už když byl na začátku zmíněn, tušila jsem, že sehraje zásadní roli. Nevím jak vám, ale mně byla ta osoba docela sympatická. :-)
V závěru jsem se vyžívala a říkala si: "Sežer to, Heidi, sežer to!" I když jsem ten konec tušila, stejně mě to mrzelo.

petka-2007
28.11.2014 4 z 5

Upřímně řečeno jsem čekala od Kinga trochu víc... Jak už zde bylo řečeno - a s tím i já souhlasím, že kniha se rozjíždí s nástupem Ginelliho, kde kniha začíná mít spád, baví.
Celkově nápad je každopádně originální, konec překvapí.

vorenus
28.11.2014 4 z 5

Jak už tu bylo zmíněno, tak začátek se opravdu pomalu rozjíždí, ale potom ta jízda stojí za to.I když vyloženě kladného hrdinu by tu člověk asi hledal marně.

Mariona
06.10.2014 5 z 5

Začátek pomalejší, ale pak jsem se nemohla odtrhnout, nejvíc mě asi bavila Ginelliho část a pak konec - vlastně jsem si přála, aby koláč nabídl Heidi, ale celkový konec byl pro mě překvapením, hodnotím velmi kladně.

Reat
09.09.2014 5 z 5

Jak už jsem psal v komentáři k Dlouhému pochodu, "Bachman" mě baví možná maličko více než samotný King, neboť jeho knihy jsou více přímočařejší.....Zhubni je další geniální kniha od Mistra, od které se neodtrhnete. Počáteční nadšení Billyho nad ztrátou přebytečných kil se postupně mění v šílenou noční můru, kdy každý den může být tím posledním. Strhující závěr, tak typický pro Kinga, nedá po dočtení knihy prostor pro myšlení na nic jiného.....

Peace
26.08.2014 5 z 5

"Copak to, za co stojím, závisí na tom, kolik místa v tomhle světě zabírám?"

Mé první setkání s panem Kingem a hned velké nadšení. Abych pravdu řekla, sama nevím, proč jsem se jeho knihám stále vyhýbala - až do jednoho krásného dne, kdy jsem zaslechla o tématu, které mě zaujalo - o kletbě. A bylo rozhodnuto.. už i já propadla jeho kouzlu ;o)
Skvěle napsáno, chvílemi jsem měla pocit, že snad začínám hubnout taky :o))

bakterie_
16.08.2014 4 z 5

Dost mě překvapilo, že cikáni v knize mluví poněkud zparchantělou švédštinou. Pro mě rozhodně přidaná hodnota, ač poměrně nezvyklá :)

NoelHudson
24.07.2014 4 z 5

Mě osobně se kniha líbila. Čte se snadno, taková Kingovská pohodovka... Žádný happyend se nekoná jen nervy drásající závěr.

Aneneta
16.07.2014 4 z 5

King mě překvapil pouze tím, že nepřekvapil.

Dobré, ale od autora tolika slavných knih jsem očekávala více. Je to psáno poutavě, děj rychle ubíhá, to ano. Ale příběh mě moc nezaujal.
Zklamal mě především závěr. Doufala jsem v nečekané rozuzlení téměř neřešitelného problému a ono se to vyřešilo úplně jednoduše, příliš jednoduše. Postrádala jsem originální a nečekané prvky. Doufala jsem, že závěr mě překvapí a překvapil mě pouze v tom, že byl přesně takový, jak jsem čekala.