Zhubni

Zhubni https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121134/bmid_zhubni-wN2-121134.jpg 4 1486 272

Billy Haleck má všechno, co si může přát - drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také silnou nadváhu a jeho doktor ho varuje před infarktem. Ve chvíli nepozornosti za volantem přejede cikánku, jejíž starý otec nad ním vysloví podivnou kletbu: "Zhubni," řekne mu a pohladí ho po tváři. Jedno jediné slovo, ale za šest týdnů je Billy o třiadevadesát liber lehčí a naprosto zoufalý a vyděšený. Vsadí všechno na jednu kartu a dostává se do souboje se silami zla, které způsobují, že dál nedobrovolně hubne...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Thinner , 1984

adrijka
16.05.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, je to takový horor, dějově dobrý, nakonec si ale mohl reálně hlavní hrdina pohlídat, aby koláč snědl ten, komu byl určený lépe, ale dávam výborné hodnocení. King píše skvěle.

bonifacka
14.05.2013 3 z 5

Tři hvězdy, ale s odřenýma ušima. King to umí lépe.

otula
29.04.2013 4 z 5

Musím Kinga pochválit za konec knihy, který se mu skutečně podařil. Děj měl spád, kniha se četla velmi dobře, přestože mi jinak přišla obsahově vcelku prázdná.

bookcase
19.04.2013 5 z 5

Výborné!!! Česky vyšlo nedávno jako Zhubni!.

Blekí
11.04.2013 3 z 5

Musím říct, že jsem od autora četla lepší díla, oproti ostatním knihám je to prostě slabší. Do žánru horor bych to asi taky nezařadila. Knize dávám 3* s tím, že u Kinga je tahle kniha průměrná.

shortik
01.04.2013 4 z 5

Pro mě Kingův lepší průměr s výborným závěrem.

Hendrychova.K
08.03.2013 4 z 5

Nevím, zda bych žánr knihy nazvala přímo hororem (alespoň ne tím hororem na způsob S. Kinga), ale kniha byla poutavá, zajímavá a konec přímo excelentní.

Reiben
03.03.2013 4 z 5

Jedna z těch trochu slabších knih od pana Krále, ale i tak se jedná o příjemnou jednohubku, která určitě žádného fanouška neurazí.

JarcaBobes
25.02.2013 5 z 5

... cekala jsem jiny konec... dockala se prekvapujiciho konce... :o))

doktorking
06.02.2013 4 z 5

si pomatuju jak tahle knížka vyšla jako jedna z mála na Slovensku a u nás ne a já našim kolegum taáák záviděl,dala se sehnat za hříšné peníze a dneska jí seženete pomalu za stovku...tolik z nostalgie ted ke knize,mám Bachmanovky opravdu rád jsou temné a mají velice realistické konce prostě žádný happy end tolik znamí u mích oblíbených američanu,tak je to i u kletby skvěle napsané v podstatě za pár hodin máte přečteno jediné co mi na knize vadilo že jsem si nevytvořil tak nák k žádné zde uvedené postavě žádný vztah protože hlavní hrdina Billy Haleck je pěkný parchant jinak kniha je to skvělá určitě nepatří mezi top Kingovky ale čtyři hvězdičky si zaslouží jinak konečné pořadí BACHMANOVEK U MĚ JE: 1. Vztek-škoda že mi se ho tu nedočkáme,já ho viděl přímo Kingem rozebírat na jedné zahraniční stanici je z uvedených B. nejrealističtější 2. Dlouhý pochod a o chloupek abych byl opravdu objektivní za ním je 3. Running man 4. a 5 místo je u mě společný Srovnáno se zemí a Blaze asi Blaze je lepší a poslední celkem zaslouženě jsou Strážci zákona takový malý ulet.

X3ON
28.01.2013 5 z 5

silena kniha a jeste silenejsi konec ;)

Ben Nevis
02.01.2013 3 z 5

Mysteriózní prvky bych u Bachmana nečekala. Líbil se mi víc stejnojmenný film, kde to končí trošičku jinak a některé věci dávají větší smysl.

borknagar
06.12.2012 4 z 5

Asi tak po pěti letech jsem si přečetl něco od Kinga a nebylo to vůbec špatné. Konec knihy se povedl, i když se dal trošku vytušit. Sakra, mám chuť na jahodový koláč...

h.mose
29.10.2012 3 z 5

Nejlepší na této knize je až její závěr. Akorát nevím čím to je, že jsem ho přesně takto předvídala. Asi už těch BachmanKingovek mám načteno až moc... A bohužel mi to trochu pokazilo celý dojem. Protože na četbě knih miluju tu naivitu, se kterou se pročítáte do finiše, který vám musí vyrazit dech. Tady se to nepovedlo, protože občas už mám pocit, že do Kinga vidím jak do hubený kozy.

Faustka
22.10.2012 5 z 5

Myslíte si, že na hubnutí, není nic děsivého.... ale, ano. Zvlášť, když zdánlivě nahodilé slovo "zhubni" vyřkne démonický cikán s uhnívajícím nosem.

"Nikdy to z vás nesejmu, bílý muži z města," řekl Taduz Lemke. "Zemřu s tím na jazyku."

Edana
13.10.2012 5 z 5

"Krásný" obrázek americké společnosti 80. let (jediná trošku kladná postava je snad Billova dcera Linda) a konec, který mě opět dokázal rozčílit a .... který si nedovedu představit líp vymyšlený.

Jajulle
03.10.2012 5 z 5

Není co dodat, super kniha, ani jsem nečekala, že bude takhle dobrá... Na konci si myslíte, že to nějak dopadne, ale ono to nakonec skončilo úplně jinak, než si myslíte (tedy u mně to tak bylo).

fear
01.10.2012 5 z 5

Honička za kočovným cikánem, který jediný může sejmout kletbu, podraz od manželky a skvostný konec !

kilometr
30.09.2012 5 z 5

Druhá nejlepší kniha pana Bachmana o chloupek za Dlouhým pochodem.100%.

MM_Master
28.09.2012 5 z 5