Zelená míle

Zelená míle https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212/bmid_zelena-mile-Mu4-212.png 5 4029 4029

Zelená míle série

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu....... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Green Mile , 1996

mythragon
14.01.2012 5 z 5

Knihu jsem četl až po shlédnutí filmu, takže veškerá má fantazie byla ochuzena o možnost, představit si postavy a události po svém, navíc jsem věděl, jak kniha skončí. Ale přesto mi to nebránilo si ji užít v celé své míře. A dokonce je na konci i jedno překvapení, které ve filmu chybělo, u kterého jsem jen čuměl s otevřenou hubou. "Ne, ty nevybouchneš."
Samozřejmě za 5*.

Knišíl
27.11.2011 5 z 5

Možná že právě tato kniha je od Kinga moje nejoblíbenější, možná že má nejlepší příběh, ale jistě má v sobě nejvíc lidskosti. (Paul Edgecombe je výrobná liská postava, je na ní vidět, že člověk nemusí být superhrdina, aby si získal sympatie ostatních)

Petrvs
18.11.2011

Krásná kingovka, jejíž přečtení bohužel následovalo až po shlédnutí vynikajícího filmu. Píšu bohužel, protože čtení mi nepřineslo mnoho nového, a to i přesto, že se jedná o velmi nadprůměrného kinga a obecně vzato i velmi nadprůměrné čtení, které má co říct, říká to sylově a zbytečně se neohání žánrovými brikulemi. Na kinga překvapivě nezprasený závěr, všechno funguje jak má.

"Bohužel", totéž se dá říci o filmu. Výborná adaptace, kde scénárista na nic nezapomněl a zbytečně si nic nepřilhával, která navíc exceluje po technické i herecké stránce.

Nechápejte mě špatně, kniha i film jsou vynikající. Hodně, ale tak nějak stejně.... Tedy pro ty, kteří viděli film, a neřadí se mezi kingofily, zkuste něco jiného... Jinak do toho zázraku jděte...

samsara
13.11.2011 3 z 5

Nejprve jsem viděla výborný film a poté jsem se dala nadšeně do čtení knihy, která mě jako jedna z mála přečtených zklamala. Nebyla špatná,ale na film neměla.

DeDe
22.09.2011 5 z 5

Vynikající kniha. Považuju ji za jednu z nejlepších Kingovin. Našla jsem si tam vše, co v dobré knížce nutně potřebuji:-) Dokonce i film mě nadchl a to se mi po přečtení knihy často nestává. Doporučuji.

kedalch
21.08.2011 5 z 5

...jen jsem si chtěl srovnat film s knihou a je třeba říct, že když se filmaři věrně drží předlohy není to na škodu. To se potvrdilo u Zelené míle, stejně jako u Rity Hayworthové a vykoupení z věznice Shawshank. Bohužel třeba v případě dalšího Kingova skvělého románu "TO" se TO moc nepovedlo, nemluvě o dalších.........
Kniha Zelená míle nemá chybu. Navíc jsem zjistil, že se v poslední době nějak snadněji dojímám a smutný konec Johna Coffeyho, co se jmenuje jako ten nápoj, ale píše se jinak, mě docela dostal.

Darthanan
25.07.2011

Tohle byla snad jediná kniha, u které mi ukápla slza. A myslím si, že tady King dokázal, že je pan spisovatel.

Zajda
13.07.2011 5 z 5

Podle hodnocení a podle komentářů jsem soudil, že Zelená míle bude úžasná knížka. Přesto jsem netušil, jak moc úžasná. V momentě kdy jsem jí dočetl, mě až napadlo, jestli je důstojné číst něco dalšího. Sám jsem zvědav, jaká další kniha se vyrovná tomuto skvostu.

Minas
19.06.2011 4 z 5

Možná to bude tím, že jsem několikrát viděl film, který je jeden z mých nejoblíbenějších a až poté se setkal s knihou. Možná to bude tím, že King právě u této knihy zvolil psaní na pokračování. V každém případě se mi nedostávalo to, co jsem od Zelené míle očekával. Ač jsem se tomu sám divil, první dvě kapitoly (díly) mě nechávaly zcela chladným. Posléze se děj ale začal stupňovat, co do příběhu, tak do zážitků. Pomyslným vrcholem je pro mě část Noční výprava, která pro mne byla ještě větším zážitkem než Coffey na míli. Takže když toto krásně psané dílo shrnu, dostávám z toho 4*

Peťanka
27.05.2011 5 z 5

Málokdy se nejprve podívám na film, než si něco přečtu, ale stalo se a vlastně to vůbec nebylo na škodu. Málokoho nechá tenhle příběh se suchou tváří, u filmu i u knihy jsem brečela, jako kdyby někdo umřel mně. Vážně silný a poutavý příběh, oceňuji věrné filmové zpracování, ale knihu nic nenahradí. Líbí se mi Kingovi konce, ne že bych se v tom přímo vyžívala, ale přece jenom, v dnešní době je to samý happyend a přitom v životě je tak málo šťastných konců.

kapllu
15.04.2011 5 z 5

Knížka je neskutečně reálná, jako kdybyste tam s postavami skutečně byli a prožívali jejich trápení. U mě kniha jednoznačně vítězí nad filmem, film si mě vůbec nezískal.

Polly
26.03.2011 5 z 5

SPOILER Ach jakou nespravedlnost a vztek jsem cítila, když popravili Johna Coffeye . Při čtení téhle knihy jsem se smířila s tím, že život není spravedlivý.

Rostica
11.03.2011 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, poté jsem sáhla po knize. Na vině je mé kulturní barbarství, za které může moje lenost informovat se... Sic jsem se připravila o všechna zauzlení děje, nicméně musím podotknout, že jsem i přes to přečetla dílo s chutí a hltala každé slovo!

black.susi
12.02.2011 5 z 5

Hned tak něco mě nedojme, ale na konci téhle knížky jsem brečela jako malé dítě. Fakt nádherný příběh. Přečteno mám hned dvakrát, jednou česky jednou v anglickém originále a film shlédnutý nesčetně krát

Meii
18.01.2011 5 z 5

moje první kniha od Kinga.. a nezklamala.. začala jsem ji číst kvůli shlédnutí filmu, jež považuji za jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla.. a knihu hodnotím rovněž tak =) párkrát i slza ukápla.. pokud jste ji nečetli, nevíte o co přicházíte x)

martula.07
03.01.2011 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem od něj četla. Vynikající! Ani nevím jak, ale Stephen mě dostal, úplně si mě získal. A tato kniha je brilantní, ne jeho nejlepší, ale úžasná. Cítíte se být její součástí, jako byste tam byli. A to je to, co umí málokterý spisovatel, úplně vás vtáhne do děje. Sice jsem viděla dříve film, ale více mě dojala kniha. Coffeyho vůle a rozhodnutí jsou obdivuhodné. Vřele doporučuji a pokud jste neviděli film (a nic o něm nevíte) tím líp, protože na čtení knih je nejlepší to, že si všechno můžete představit a o to jste u filmu ošizeni, protože tam to máte všechno naservírováno. Ale některé filmy jsou přespříliš slabým odvarem jako třeba Srdce v Atlantidě.

GepardLady
30.11.-0001 5 z 5

Naprosto skvělá kníha! Ani já se slzám neubránila. A musím říct, že přesto, že mě k přečtení přiměl film, který se mi moc líbil, se mi filmové zpracování po přečtení knihy už tolik nelíbilo. Ale to se mi předtím stalo i u Zaříkávače koní.

Jeanette
30.11.-0001 5 z 5

Musím souhlasit, i já plakala u obojího. Zelená míle, to je zkrátka příběh, který umí chytnout za srdíčko. V kombinaci s Kingovým podáním nemůže vzniknout nic lepšího :)

tandula
30.11.-0001 5 z 5

úžasná knížka i film...obojí mě vždycky dokáže rozbrečet...a koho asi ne, že?? :)

pe3czech
30.11.-0001 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale Zelenou míli mám natolik spjatou s Tomem Hanksem, že film, kde je hlavní role na míru šitá právě Hanksovi u mě vede a překonává psaný originál... Možná je to jen tím, že jsem na něj více zvyklý z opakovaného shlédnutí, přesto tento příběh(výjimečně nehororový, avšak plný naděje) stojí za přečtení.