Zelená míle

Zelená míle https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212/bmid_zelena-mile-Mu4-212.png 5 4031 4031

Zelená míle série

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu....... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Green Mile , 1996

natyx
15.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla, která velice ovlivnila moje myšlenky. Myslím, že mi bude ještě dlouho trvat než se mi vrátí rozum. Děj mě totiž vůbec nepustil a já jsem jím byla donucena dočíst knížku v rekordním čase. Od začátku až do konce jsem byla ovlivněna napínavostí příběhu, který byl originální a vždy nečekaný. Ráda si vždy nejdřív přečtu knížku než uvidím film. A proto doufám, že u filmu budu stejně mile překvapená jako u knížky.

Scathia
14.03.2013 5 z 5

Myslela jsem si, že film to nepřekoná, ale překonalo... víc k tomu asi nemusím dodávat.

jprst
12.03.2013 5 z 5

Ano, tohle je skutečná vizitka příběhů od Stephena Kinga. Po přečtení určitě začnete hledat jeho další knihy. A navíc i filmové zpracování této knihy se rovněž velice povedlo.

KKK
12.03.2013

Tak budu asi dost pesimistická.Snažím se vždy dočíst knížku,ale tady jsem ji fakt musela odložit.prostě to nešlo.A to je co říct:(

Mikycz
09.03.2013 5 z 5

Tohle není jenom jedna z nejlepších Kingovek, ale jedna z nejlepších knih vůbec. Dokonalý děj který chytí a nepustí.Strhující a dojemný. Důkaz, že King si své jméno vskutku zaslouží. Mistrovské dílo.

martina.m
07.03.2013

Kniha i film je super.Doporučuji oboje :o)

Reiben
06.03.2013 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih, co tento autor napsal. Skvělý a dojemný příběh, u kterého jsem na konci za Johna Coffeye (jako káva, ale psané jinak) uronil nejednu slzu.

doktorking
07.01.2013 5 z 5

Naprostý souhlas se všemi jedno z nejlepších děl Kinga,dokonalé postavy,děj i konec tady se nedá vubec nic vytknout.Film je to nejlepší co pan Darabont mohl natočit mě se líbí i víc než Vykoupení z věznice Shawshank.

Nuttelka
02.01.2013 5 z 5

film jsem viděla dřív než jsem si přečetla knížku, nevím, zda to je chyba či ne, ale myslím, že film je o něco málo lepší... ale i tak dávám knížce plný počet :-)

Leng
20.12.2012 4 z 5

Jedná z mála knih, u kterých se mi více líbí filmové zpracování.

hiresm
19.12.2012 3 z 5

Opravdové zklamání. Kniha je takové čtení pro masy, dobře se to čte, zajímavý příběh, ale po přečtení jsem schopný na to do 10 sekund zapomenout. Čekal jsem trochu víc od jednoho z nejčtenějších autorů současnosti.

otula
20.11.2012 5 z 5

Většinou bývá jako vrchol Kingovy tvorby uváděna kniha "To". Za sebe ovšem musím říct, že za opravdový vrchol jeho tvroby považuji právě knihu Zelená míle. Je dokonalá od začátku do konce, a to King s těmi konci mívá často docela problém. Dávám jí plnohodnotných 5 hvězdiček a klidně bych přihodil i šestou.

i-v-u-l-a
12.11.2012 5 z 5

Film byl úžasný, ale tato kniha....božínku! úplně mě to dostalo!

Met...
05.11.2012 5 z 5

1.série vůbec, kterou jsem kdy četla a jsem štastná, že to bylo zrovna Zelená Míle, protože mě navedla k dalšímu čtení jiných "seriálových knih". Mimochodem film Zelená Míle je jednou z nejlepších adaptací Kingových knih vůbec.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Vynikající kniha a film se také povedl :-)

MM_Master
28.09.2012 5 z 5

"Každý z nás musí zemřít, není výjimky, já vím, ale občas, ach bože, Zelená míle je tak dlouhá..."

Petiz
14.09.2012 5 z 5

skvela kniha, jdu si obstarat film. Musim priznat, ze jsem Zelene mili propadla

jiricek72
29.08.2012 5 z 5

knížku jsem někomu půjčil a nevím komu,sakra..ani se nedivím,že se nehlásí,aby mi ji vrátil..film dávají čtyřikrát do roka na různých tv a vždycky to vydržím od začátku do konce,je to úžasná věc..

walkingdead
26.08.2012 5 z 5

Knihu jsem četl až po shlédnutí filmu a nečekal jsem, že by mě mohla zaujmout víc než vynikající film - ale stalo se. Zřejmě vůbec nejlepší Kingova kniha - aspoň z těch, které jsem četl.

Lady_Ef
23.08.2012 5 z 5

Tak dokonalé, strhující a dojemné. Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi líbil více film nebo knížka (asi proto, že jsou téměř identické).