Zelená míle

Zelená míle https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212/bmid_zelena-mile-Mu4-212.png 5 4029 4029

Zelená míle série

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu....... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Green Mile , 1996

mautina7
25.10.2013 3 z 5

Priznavam, ze jsem s knizkou dost bojovala. Pribeh je sice silny, ale prostredi mi nesedlo.. Cekala jsem vic :-/

mispulin
24.10.2013 5 z 5

Skvělé. Další komentář není třeba.

Eigis
13.10.2013 5 z 5

Kniha je zajímavou směsicí protikladů a paradoxů. Zázrak života a vyléčení vedle kruté smrti na elektrickém křesle, obraz krutého vraha, který se na druhé straně s dětskou dojemností stará o malou myš nebo dozorce, který je krutější než někteří z jeho vězňů. S. King neprezentuje schopnost vyléčit jiné, za něco úžasného, ale spíš jako Danajský dar, který ničí svého nositele. První dva díly byly o něco volnější, ale v dalších se příběh rozjel a doslova mě pohltil.

Hedwik
30.09.2013 5 z 5

Neskutecne, veliky prozitek od zacatku az do konce. Mel jsem pocit, ze sedim vedle Coffeyho na kavalci v cele a nebo, ze stojim pred dozorcim stolem a jsem bezprostrednim svedkem toho vseho. Pribeh, ktery je velice zive napsan. Vim, ze se budu opakovat, ale neskutecne, tleskam!

Dawe4
06.08.2013 5 z 5

Tak nejdříve bych chtěl napsat, že knihu jsem četl v původním vydání. Tedy na části a musím rozhodně říci, že to jen pomohlo k vychutnání si tohoto díla. A za druhé určitě zmíním, že film jsem shlédl dříve, ale dle mého to na hodnocení nebo zážitku z knihy nemělo žádný vliv.

Tak a teď se už podívejme na zoubek Zelené míle. Stepehn King je považován za mistra hororu, ale tento počin jednoznačně do této kategorie nepatří. Je to zkrátka příběh ze života, který v sobě obsahuje plno citů a na úplném konci se mi mé oči jen a jen leskly.
Stephen jen znovu ukázal jaký je to vypravěč. Neuvěřitelně působivé, čtivé a poutavé. Od knihy jsem se nemohl odpoutat a poslední knižečku jsem přečetl jedním dechem. Celý děj, který je postupně odhalován v sobě skrývá plno silných pasáží, které vás určitě nenechají klidnými.

Je to zkrátka jeden velký emotivní příběh, který se nedá nedoporučit. Osobně je to dle mého už klasika a také povinná četba. Nebál bych se ani napsat, že je to snad i nejlepší kniha od tohoto bezvadného autora.

mika251
02.08.2013 5 z 5

Jedna z absolútnych TOP v mojej knižnici. Veľmi silný príbeh s ešte silnejším pozadím o živote a o smrti a o tom, ako môže byť smrť ťažká, ale život ešte ťažší. Fantastická knižka.

Valentine
24.07.2013 5 z 5

I přes to, že jsem nejdříve viděla film a potom až četla knížku, mě příběh opravdu silně zasáhl a hodněkrát mi bylo při čtení do pláče. Budiž, na konci jsem doopravdy brečela. Opravdu nádherná knížka.

Jančislava
04.07.2013 5 z 5

Zelená míle se opravdu dostane člověku pod kůži. Nádherný příběh u kterého nezůstal jeden kapesník suchý, což se mi tak často nestává! Kniha úžasná, film úžasný. Pokaždé, když si na ní vzpomenu, přejede mi po těle husí kůže. Příběh, který budu číst ještě několikrát!!

bbara155
26.06.2013 5 z 5

Nikdy jsem neměla ráda knihy ani filmy z vězeňského prostředí. Proto jsem dost dlouho váhala, než jsem se pustila do čtení zrovna této knihy. A nelituji. Je to jeden z nejlepších psychothrillerů a považuji ji za Kingovu nejlepší knihu vůbec. Autor doplnil vyprávění i o osud šikovné malé myšky, kterou zachránil odsouzený černoch, disponující léčitelskými schopnostmi. Dojímavý příběh nespravedlivě odsouzeného člověka mě donutil zamyslet se nad trestem smrti obecně.

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Skvělé dílo. Tohle se Kingovi opravdu povedlo. Smutné a přitom tak...ne pravdivé, ale zároveň to kousek z reálna má.Hlavně to chování k "negrům". Řekla bych, že tohle dílo hlavně proslavil film s Tomem Hanksem, který Pauliho ztvárnil tak dokonale, že se do čtení neustála motaly vzpomínky na něj. Pro mě už kultovní záležitost, ať už kniha nebo film, i když kniha...je prostě lepší:)

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Nemůžu se vyhnout srovnání s filmovou adaptací, protože se jedná o jednu z mála knih, která má důstojné filmové zpracování. Příběh z prostředí cel smrti, do které se dostane černošský obr podezřelý ze znásilnění a vraždy malých děvčátek. Hlavní dozorce však postupně zjišťuje, že tento vězeň je jiný. Nestydím se přiznat, že konec jsem probrečela.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

To najlepšie z najlepšieho. Neprestávam žasnúť nad Kingovým talentom a túto knihu považujem za vrchol jeho tvorby. John Coffey, jedna z najúžasnejších postáv, ktorej príbeh nenechá snáď nikoho chladným. Obor s dušou dieťaťa, nespravodlivo odsúdený na trest smrti, dojíma neskutočným spôsobom a to vďaka Kingovy, ktorý dokázal dokonale vystihnúť celú jeho osobnosť. Záver knihy vás rozplače nie len pre samotný koniec, ale hlavne pre bezmocnosť nad tak obrovskou nespravodlivosťou. Jedna z kníh, ktorá vo vás navždy niečo zanechá.

adrijka
16.05.2013 5 z 5

Nejlepší dílo mistra Kinga. Notorický známo i pro úspěšné filmové zpracování, perfektní.

bonifacka
14.05.2013 3 z 5

Byla to moje druhá kniha od Kinga a hodně jsem od ní očekávala. Dokonce i s filmem jsem si dávala načas, abych si "nepokazila" dojem. Nicméně mě trochu zklamala. Ne že by nebyla dobrá, ale čekala jsem prostě víc. Nakonec musím konstatovat, že ani nevím, zda je lepší kniha nebo film. Prostě obojí za tři hvězdy... Mnohem více mě King oslnil Christinou, teď se chystám na Dallas 63, tak snad mě nezklame :-)

Megynka
07.05.2013 5 z 5

První kniha, kterou jsem od něj přečetla. Musím říct, že mne velice zasáhla, tak moc jsem nad nikdy nebrečela ani u žádného filmu. Jistě jedno z jeho nejlepších děl ...

šmudlík
01.05.2013 5 z 5

Nejdříve jsem si myslela, že kniha zklame moje očekávání. Ale potom ... děj naskočil v neskutečný spád a já jsem byla unešená, místami šokovaná a trochu i napnutá. Moc se mi líbila a jako první Kingova kniha měla u mě úspěch. Určitě mám v plánu začíst se i do dalších jeho knih a rozjet tím Kingovu knihovnu. :)

Freak
24.04.2013 5 z 5

Zelená míľa bola prvá kniha od S. Kinga, ktorú som mal česť prečítať. Ziaľ, najskôr som videl film /najlepšie je čítať knihu až potom si pozrieť film/ a ten ma tak napumpoval, že som si musel prečítať ihned aj knihu. Lutujem iba jedno - že som ju nemohol čítať na pokračovanie, ale mal som už všetkých šesť častí doma, takže to napatie tam až tak veľké nebolo /+ ešte ten film, ktorý som pozeral/. Avšak, nestratila svoj šarm a aj ked ju znova chytím po rokoch do ruky a začnem ju čítať, stále hltám všetky stránky rovnako.
Myslím, že Zelená míľa a Temná veža sú Kingove veľdiela.

Knihomol22
13.04.2013 1 z 5

Doufám, že mojí kritiku ostatní snesou, ale ze Zelené míle od Kinga jsem byl zklamán. Jedna z mála knih, kde film předčil knihu.
Nakonec jsem ji ani nedočetl.

kom72
10.04.2013 5 z 5

Je to vždycky zvláštní číst knihu až po shlédnutí její filmové adaptace. U Zelené míle jsem si celou dobu říkal, že by mne mohla kniha překvapit... A ejhle, co dovede pár stránek o Alabamě v závěru knihy! Moc pěkná knížka od mého oblíbeného autora. PS: vždycky se škodolibě usmívám, když si někdo ťuká na čelo, že rád čtu horového Kinga. Těší mne pak ten úžas v očích těch smělců: "Von jako opravdu napsal Zelenou míli a Vykoupení z věznice Shawshank"?!

Evus
26.03.2013 5 z 5

úžasná kniha a předloha k úžasnému filmu, jeden ze dvou, který si vysloužil i slzy