Zelená míle

Zelená míle
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212/bmid_zelena-mile-Mu4-212.png 5 4039 4039

Zelená míle série

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu....... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Green Mile , 1996

Haldasha
25.05.2014 5 z 5

Nadherne napsana kniha, co vice dodat.

Gallaxy
24.05.2014 5 z 5

Velmi silný příběh. Přečteno jedním dechem. A obrovské překvapení je film, který se přesně drží předlohy.

Valyk
22.05.2014 5 z 5

Moc krásná knížka, která mě na konci fakt dostala. Zde se přesně ukazuje, jak je možné postavit silný příběh na relativně banálních základech: obrovský černoch, co má jméno jako ten nápoj, jen se to jinak vyslovuje, malá myš pan Jingles, duševní mrzák Percy... atd. King vymyslel i dobrý koncept knihy, kdy se základní dějová linie tvořená editovanými vzpomínkami proplétá se vstupy "jakoby autora", který píše příběh ze starobince, v němž navíc nachází zajímavou paralelu se svými vzpomínkami.

wiix
11.05.2014 5 z 5

Nad ľudskými osudmi si môžeme poplakať a popremýšľať pri rôznych príbehoch. Ale tu autor skĺbil ľútosť nad nespravodlivosťou sveta, zaostalosť danej minulej doby, ľúbostne-dojímavý príbeh hlavnej postavy (teda Paul) a samotnú dejovú líniu procesu Johna. Brilantne zhutnené do pár strán papiera, ľudský príbeh neslávneho strážcu väznice. Dokonalé!

Jajulle
09.05.2014 5 z 5

Krásný příběh, u kterého si sem tam pobrečíte :)

jindrich5708
08.05.2014 5 z 5

Knížka je výborná a velice dobře se čte . Film byl také nádherný .

Aniga
07.05.2014 5 z 5

Výborný film a ještě lepší kniha. Líbilo se mi členění na jednotlivé části, jak sám autor píše, především proto, že mají své vlastní menší "finále" (pozn. nenakoukla jsem nakonec, asi proto, že jsem věděla, jak vše skončí )
Kniha je velice čtivá, má perfektní děj, nikde nejsou hluché pasáže o ničem, dokonce se mi zde i líbilo prolínání současnosti z Georgia Pines a minulosti z Cold Mountain.
"Ach, Bože- je Zelená Míle tak dlouhá" .... věřím, že je někdy opravdu těžké dojít na její konec.
Doporučuji k přečtení a zamyšlení.

Lucka385
13.04.2014 5 z 5

Než jsem sehnala tuto knihu, viděla jsem několikrát stejnojmenný film. Většinou to bývá tak, že nejdříve shlédnutý film kazí dojem z přečtené knihy. Tentokrát tomu opravdu není. Kniha je plná pocitů a dojmů, stejně je to tak i ve filmu. Kdybych si měla vybrat zda je lepší kniha či film, tentokrát opravdu nevím. Vše co je popsáno v knize - beznaděj, smutek, šílenost, pochopení i překvapení - se odráží i ve filmu. Přesto kniha je kniha a tato si rozhodně zaslouží nejlepší možné hodnocení.

jezek693
28.03.2014 5 z 5

úžasná knížka i film je úžasný

michaela.m
09.03.2014 5 z 5

Moje první knížka od Kinga, četla jsem, protože jsem viděla film. Naprosto úžasná knížka a v tomhle případě i film.
5/5

dennie3
23.02.2014 5 z 5

Podle mě jeden z nejlepších Kingových příběhů. Čtivý s obrovskou myšlenkou, která vás zasáhne jako rána pěstí do břicha.

Manyna
05.02.2014 5 z 5

Mistr hororů dokázal tak nádherně vykreslit románovou postavu Johna Coffeyho, hromotluka s křehkou a čistou povahou, kterého si prostě musíte zamilovat. Dobrovolně se přiznávám, že jsem u této knihy brečela jak malá holka. Nesmím zapomenou ani film, který se také, dle mého názoru, povedl.

šipek
24.01.2014 5 z 5

Tak jsem dočetl tuto knihu a musím napsat vynikající. Pustil jsem se do čtení na základě dobrého hodnocení knihy a nebyl jsem vubec zklamaný. Děj nabýral na obrátkách a u konce jsem nemohl knihu ani odložit.

pajatp
06.01.2014 5 z 5

kniha je krásná, ale zde musím pochválit i film... málokdy se povede, že se mi po přečtení knihy ještě líbí i film... zde je kniha jen o fous lepší než film... vynikající, doporučuji

Izzy46
31.12.2013 5 z 5

Promyšlená zápletka se skvělým (z literárního hlediska) zakončením. Kniha se četla jedním dechem, pro mě ne zas tak zajímavé vězeňské prostředí podal Král tak, že jsem se ani chvíli nenudil. Jsem zvědav na film :))

dadako
03.12.2013 5 z 5

Moje první knížka od Kinga. Přečetl jsem si jí jen proto, že byla předlouhou filmu, který mám rád. Moc se mi líbila i kniha.

Raccon
30.11.2013 5 z 5

Krásná knížka, první polovina mě sice moc nechytla, ale byla důležitá proto co se dělo pak. Druhá polovina knihy je prostě úžasná, zatím nejlepší co jsem od Kinga četl, ten konec... Jdu si pustit i film. :)

zuzanazuz
28.11.2013 5 z 5

Film je famózní, viděla jsem několikrát ... a scénář se drží pěkně natěsno předlohy, to se mi líbí.

Dudulka
27.11.2013 5 z 5

Krásne, dojemné, nereálno-reálne. 5 hviezdičiek. King je proste king.

Bramborka1982
23.11.2013 4 z 5

Ještě se mi nestalo aby na mne film zapůsobil více než kniha. Bohužel vše je jednou poprvé.. Tím samo sebou knihu neshazuji. Kdyby výborného námětu nebylo nebude ani filmu.