Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55870/bmid_zatmeni-FDZ-55870.jpg 4 4766 292

Stmívání / Twilight série

Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout… Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

sabistel
16.07.2013 3 z 5

Z celé ságy jsem si tuto knihu užila nejméně. I tak je ale napsaná dobře. Stephenie umí oslovit mladé čtenářky :)

Byxy123
15.07.2013 4 z 5

Sice jsem ji četla až po tom, co jsem viděla film, ale myslím, že není tak špatná. Dozvěděla jsem se věci, co ve filmu chyběly. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. :)

tatruszka
13.07.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla opět na počkání. Když jsem k ní zasedla, nemohla jsem přestat a moc snadno se k ní vracelo. Sem tam se mi nelíbilo chování postav, ale to už koneckonců k této knize patří, že ji nemůžeme ani trochu srovnávat s normálním světem a životem, takže se nad rozpolceným chováním hlavní hrdinky ani nikoho jiného nepozastavuju.

Markett
25.06.2013 3 z 5

Taky celkem dobrá knížka, ale pořád si myslím, že je díl od dílu slabší...začtu se do knihy, ale děj mě tolik nepohltí jako první díl.

Weasley
24.06.2013 2 z 5

Nevím čím to je, ale ani tenhle díl mě nenadchnul. Možná, že se tento díl trochu oproti dvojky zlepšil, ale opravdu jen trochu. Pořád mi to příjde takové... nemastné, neslané... děj v podstatě o ničem.

Dith
17.06.2013 3 z 5

Můj neoblíbenější díl z celé série. Hlavní hrdinku už nekomentuji, protože bych se musela akorát rozčilovat.
Edward je prostě miláček a vždycky bude. A to je tak jediné pozitivní, co po těch letech o téhle sérii můžu říct.

pecka02
09.06.2013

Zlepšení po dvojce...trochu více akce a jakž takž napětí...hlavní hrdinku ovšem nekomentuju :D ale čte se to fakt dobře :)

Karloska
28.05.2013 4 z 5

Podle mého je knížka lepší než film. Knížka se mi líbila a musela jsem si ji pořád číst.. Ale nelíbila se mi tady moc Bella. Více se mi začal líbit a být sympatický Edward. :) Jsem ráda, že jsem si tuto knížku přečetla a jsem zvědavá na Rozbřesk. :))

Niki
27.05.2013 5 z 5

Opět skvělý díl, kniha má čestné místo u mě v knihovně. Film už byl o trochu horší.

MonisPop
26.05.2013 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček pro dokonalé zpracování knihy a ne z důvodu nějakého pobláznění Edwardem či Jacobem. Není to nejlepší knížka, ale je zajímavá a jak už jsem psala k jinému dílu: nejlepší o upírech, kterou jsem četla.

baru.hanusova
25.05.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila více než Nový měsíc, ale méně než Stmívání :) Byla jsem ráda, že jsem zjistila minulost Rosalie :) Ale moc mne nepotěšil boj proti novorozeným a Victorii.

werča669
20.05.2013 4 z 5

Tento díl ságy mě připadal jako nejlepší... samozřejmě nemůžu hodnotit ze všech, protože jsem ještě nečetla Rozbřesk. Všichni říkají svůj příběh, své přešlapy a o životních láskách. Nejlepší okamžik knihy?? Bitva s Viktorií. Samozřejmě nejoblíbenější postavy jsou Edward a Jacob. Knihu hodnotím velmi kladně. Přeji příjemné čtení.

RosMeggie
12.05.2013 3 z 5

Nic moc, ale rozhodně mnohem lepší než dvojka...

Fanny-nka
10.05.2013 3 z 5

Lepsi nez Novy mesic ale horsi nez Stmivani. Jak uz jsem psala u predeslich dilu cetlo se to hezky a je to rozhodne lepsi nez film.

Misan1993
08.05.2013 5 z 5

Byl sem nucen přečíst, ale nelituju toho. Parádní knížka!

Enefersis
28.04.2013 4 z 5

Nejlepší části knihy? Určitě příběh Rosie a mého milovaného Jaspera♥. A pokud jsem o Belle někdy měla dobré mínění, po Zatmění jsem ho ztratila. Říkat, jak někoho strašně moc milujete a vzápětí se nadšeně líbat s někým jiným... to se dá vysvětlit leda úplným zatměním mozku.

Esko*
24.04.2013 3 z 5

Nic moc, možná o maličko lepší než dvojka.

hanapaimen
26.03.2013 2 z 5

No... stejně jako ostatní díly. Nemastné neslané.

Lira
10.03.2013 2 z 5

Díky předchozí knize jsem ani nehádala, že by to mohlo být lepší. Nejsem velký, ne nejsem, fanoušek Twilight a neslintám nad plakáty hlavních postav. Kdysi jsem fanoušek ovšem byla, ale můj názor se postupně měnil a já si uvědomovala, že takhle to nejde.
Od knihy jsem už od začátku nic velkého nečekala (škoda), spíše jsem čekala zklamání. Nepřišlo, ale i tak kniha mi v sobě dojem nezanechala.

Holubicka87
06.03.2013 4 z 5

Jak už jsem psala u předešlých dílů...super, moc se mi líbí. Kniha daleko lepší než film.