Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55870/bmid_zatmeni-FDZ-55870.jpg 4 4769 293

Stmívání / Twilight série

Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout… Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

Anya
16.02.2014 5 z 5

Celu ságu jsem přečtla za necelý měsíc. Zatmění jsem přečetla úplně nejrychleji. Tento díl se mi líbí ze všech nejvíce :)

K.M.
12.02.2014 1 z 5

Od prvního dílu se děj poněkud zhoršil.

kleria
11.02.2014 4 z 5

Oproti druhému dílu to byl obrat k lepšímu a určitě to bylo určitě lepší než film :). Přesto si pořád myslím, že na Stmívání to nemá, ten až se pomalu divím patří k mojím oblíbeným knížkám, ale myslím, že až si přečtu čtvrtý díl, že i tak bude Stmívání prostě nejlepší z celé série.
Co si mi na téhle knize asi nejvíc líbilo byli příběhy Rosalie a Jaspera z lidského života a opravdu by se mi líbili všech Cullenových. Celkově si myslím, že tato série stojí aspoň za jedno přečtení, sama se ke Stmívání někdy vrátím, ale k tomuto dílu asi ne..

Karloska
09.02.2014 4 z 5

Nejlepší díl!

pajatp
28.12.2013 5 z 5

jako všechny díly i tento jsem přečetla skoro jedním dechem :-)) určitě se ke všem dílům vrátím...

Ivy
21.12.2013 5 z 5

Asi nejméně oblíbený díl série, Jacob tam moc zacláněl :D.

Šárkys
06.11.2013 4 z 5

po Rozbřesku nejhezčí kniha. moc se mi líbila čtení byla zábava

Lenishka
30.10.2013 5 z 5

pěkný povedený stejne jako ostatni dily, jednou zacas si rada prectu znovu

Lentilka45
27.10.2013 3 z 5

Super děj, ale zbytečně roztahaný. Knihu bych si dokázala představit o sto stran tenčí.

HiNataLi
18.10.2013

Oproti druhému dílu z mého pohledu zlepšení, ale zklamalo mě, že když děj začíná nabírat na obrátkách, Bella začne magořit (-_-). Snad už je to způsobeno odstupem času, ale já si Bella samotnou snad nikdy neoblíbila. Mnohem více mě zaujaly vedlejší postavy, kterým bohužel v tomto dílu není dáno moc prostoru. Jinak se to ale nečetlo špatně.

KriKri
11.10.2013 5 z 5

Já jsem z těch knih opravdu mile překvapena. A teď už jsem zvědavá na ten strhující závěr :-)

Nelin
11.10.2013 2 z 5

Už se asi neodhodlám číst dál, protože tento díl byl strašný.

Poutnice
01.10.2013 4 z 5

řekla bych nejrychlejší díl - ve většině se jedná o měsíce, tady je děj v rámci týdnů (maximálně)...o akci není nouze, o adrenalin taky ne a nakonec se dozvídáme víc nejen o vlkodlacích, ale taky o Rose a Jasperovi. Možná to knihu natahuje, ale mě se to tam líbí, dodává jí to ten správný směr. Jsou to věci, který potřebujeme vědět - o Rose kvůli poslednímu dílu, o Jasperovi kvůli bitvě v tomhle.

AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Nejvíce se mi líbilo vyprávění o Jasperovi. O tom, co všecko si musel prožít než se dostal tam, kde si jej můžeme představovat teď.

zdenyCZka
13.08.2013 5 z 5

|Po jedničce nejlepší díl

benda02
12.08.2013 3 z 5

Akce přibývá, milostný trojúhelník zůstává, ovšem cokoli nového v knize nenajdete. Pořád ta stejná slaďárna.

pink_ivy
11.08.2013 4 z 5

“Look after my heart - I've left it with you.” Po prvním díle je tohle asi můj druhý nejoblíbenější, vrátilo se to do starých kolejí. Jen to bylo zbytečně moc ukecané. Každopádně se mi líbily flashbacky do minulosti Rose a Jaspera.

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Po Stmívání a Rozbřesku mám tenhle díl nejradši! :)

bowlly
08.08.2013 5 z 5

Moc hezké čtení. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout...

hela1007
29.07.2013 5 z 5

Krásné oddechové čtení. Četla jsem několikrát. Moc dobře jsem se začetla a přečetla jsem jedním dechem.