Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55870/bmid_zatmeni-FDZ-55870.jpg 4 4769 293

Stmívání / Twilight série

Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout… Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

Holubicka87
06.03.2013 4 z 5

Jak už jsem psala u předešlých dílů...super, moc se mi líbí. Kniha daleko lepší než film.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

další skvělé pokračovaní , líbí se mi

MesLivres
19.02.2013 2 z 5

Dočetla jsem, zasloužím si odměnu...

Satipej
11.02.2013 4 z 5

První kniha asi nejlepší, podle mého se v této knize řeší jen "zabamomy". Přesto je to čtivě napsáno.

Bet
28.01.2013 4 z 5

Tato knížka se mi líbila :)

Miss Utahraptor
13.01.2013 2 z 5

"Zaprvé, protože na upíra jsi nechutně ctnostný."

Tak tohle už se mi moc nelíbilo. Bylo to takový "Jak dostat upíra do postele/zakomplexovanou holčinu pod pantofel." + obohacení o milostný trojúhelník. Nějak mě to nezaujalo. Co zůstává je čtivost a slušný sloh. Jo, a dávám bod za "poodhalení" Jasperovy minulosti (jedna z oblíbených postav :D).

machrus
16.11.2012 4 z 5

Asi takhle kdyby zemřel někdo jiný,někdo z hlavních hrdinů.Asi by to bylo to pravé ořechové.Byl by to ten zlom, který Twilight sága nemá.

SaDiablo
08.11.2012 1 z 5

S NM u mě patří do těch minusových z tetralogie.

jana89
31.10.2012 4 z 5

Třetí díl je už lepší než díl druhý... je zde dost akce, dozvíme se také proč se Rosalie k Belle chová, tak jak se chová a také zde Bella řeší své city k Edwardovi a Jacobovi. Celkem přijatelný díl...

Em.
17.10.2012 3 z 5

Neznám nesympatičtější postavu než je Bella. Strašná kráva.

l.ennca
16.10.2012

Znám i mnohem lepší knihy, ale ani tato není úplně k zatracení. Mě se líbila.

DariDerek
13.09.2012 5 z 5

Nevím proč, ale asi neznám lepší knihu :-) Mám všechny díly za sebou - poté jsem se vrhla na film a málem jsem se poč.... Ty představy ve filmu byly stejné, jak JÁ si je představovala díky knížce.... Prostě parádní zážitek pro mě :-)

Vini
07.09.2012 5 z 5

Mně se tento díl líbil, mimojiné proto, že se hezky plyně četl.

Lady_Ef
20.08.2012 2 z 5

Romantické, nudné a prázdné jako předchozí díly, jen obohacené o flashbacky z upíří minulosti.

TessDragon
10.08.2012 5 z 5

3 díl Twilight : Zatmění řeší hlavně milostný trojúhelník Edward/Bella/Jacob.Bella Edwarda miluje už od Stmívání,ale do Jacoba se postupně zamilovávala v Novém měsíci a v Zatmění jí to došlo(hlavně s Jacobovou pomocí ;D .Poté už je tu pořádná upíří-vlkodlačí bitka a vyřeší se problém Victoria,na návštěvu přijdou i Volturiovi.Moc se mi líbilo Edwardovo požádání Bellu o ruku,ale ona to teda pěkně zkazila :D .Potom i bylo líto i Jaka,ale věřím že se otiskne do někoho jiného než je Bella.Zatmění se mi moc líbilo,tak jako předchozí díly,má to v sobě kouzlo,originalitu,vtip,snad i strach a hlavně romantiku.Vše v jednom a knížku doporučuji.

Jitulka
24.07.2012 4 z 5

Třetí díl mi vadil asi nejvíc ze všeho kvůli Belliným pochybnostem, jak to s Jacobem vlastně má. V tu chvíli mi připadala úplně blbá, naivní. Samozřejmě to zachránil boj o její život s Victorií a novorozenými :) Svatba ke všemu patří, další happy end.

cathyblack
02.07.2012 1 z 5

Prvních 28 stránek. Pak jsem to vzdala a zeptala se ségry, která je žroutem téhle série, jak to celé dopadne a knihu jí vrátila. Na mne je to přesládle kafe, které stejně kvůli srdci pít nemůžu. Dejte si za mne.

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Zhodnotím celou sérii 4. knížek najednou - jednoduchá, "nenásilná" literatura, určená především osobám školou povinným :-) Dobře se mi četly všechny čtyři díly této série a ač jsem (bohužel) už dospělák, tak mě upírská sága zaujala. Bylo to pro mě úplně nové téma, které jsem dosud nečetla, takže se mi proplétání lidí, upírů a vlků velmi zalíbilo. Stejnojmenné filmové zpracování už mě tolik neoslovilo. Knížky doporučuji k přečtení, já určitě nebudu číst znovu, ale přečtení nelituji.

Azizi
19.06.2012 4 z 5

Túto knihu som zo série čítala ako prvú. Prvý film sa mi nepáčil, druhý film som ani nedokázala dopozerať. Strašná nuda. Ale potom som sa k nemu vrátila a ten záver ma dostal tak, že som sa nakoniec rozhodla prečítať si tento krát tretiu knihu namiesto filmu. Nezdá sa mi to však až o toľko lepšie ako filmy. No ale aby som sa dostala k samotnej knihe. Neskutočne mi lezie na nervy Jake a Charlie. Pasáže s nimi som mala chuť preskočiť a že ich nebolo málo. O niečo menej ale tiež mi trochu vadí prehnaná láska Belly a Edwarda. Ale to pripisujem hlavne tomu, že neznášam príbehy o láske. To ostatné mi až tak nevadilo. Aj keď jasné, kniha by mohla byť oveľa prepracovanejšia a tak. Ale boli tam momenty, ktoré sa mi veľmi páčili. Zvlášť mám rada Carlislea a Alice, takže jedná sa hlavne o pasáže s nimi.

h.anuli.k
26.05.2012

No mně to taky přišlo trochu o ničem, naprosto souhlasím s ,kroftik, ale prostě to patří do série, tak dobrý.