Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55870/bmid_zatmeni-FDZ-55870.jpg 4 4768 293

Stmívání / Twilight série

Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout… Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

maca5449
06.11.2014 5 z 5

Hodně dobré, velmi humorné a zároveň silně emocionální. Skvěle napsané, milostný trojúhelník, minulost vedlejších postav, špatňáci, obsahuje vše v únosné míře.

Samaret
06.10.2014 5 z 5

podle mě nejlepší díl

vikimi
16.09.2014 4 z 5

Pěkný díl, téměř srovnatelný s prvním, i když ten byl zdá se nejlepší :)

evice
26.08.2014 4 z 5

Nevím proč, ale já jsem fandila Jacobovi a chápu, že Bella váhala.

1v8na
21.08.2014 4 z 5

Super. Nevím, jak mohla autorka z pouhého snu udělat takový citový příběh, ale je to super. Jen mi trochu vadí Bella.

fiona007
06.08.2014 4 z 5

Asi nejslabší díl celé ságy. Vlastně se tam nic moc nestalo, ale pořád se mi to líbí a je to součást celku. Bella si zvolila dobře :-)

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

PALEC NAHORU, také jsem tomu propadla. Nejúžasnější spojení je přečíst knihy a pak shlédnout filmy...díky moc

Damonka18
28.07.2014 5 z 5

Třetí díl je můj nejoblíbenější jak film, tak kniha. Nejvíc mě bavilo ta bitva. Hlavně jak si Seth a Edward placli....Edward pěstí a Seth čumákem. Nebo se mi líbilo jak se Jack usmíval když byl vlk.

Denisqa
22.07.2014 5 z 5

Jak bylo napsáno už mnohokrát.... S. Meyer prostě nezklame.... miluju styl jejího psaní.... čtivé, působivé...

Linu
21.07.2014 5 z 5

Skvělá kniha!! Já Twilight ságu prostě zbožňuju!! Paní Meyerová opět nezklamala!!

Miru
13.07.2014 2 z 5

Tak tohle byla nuda k uzoufaní i s oběma očima přivřenýma. No, teď už to dočtu, když mi zbývá poslední díl, ale už se těším, až ho budu mít za sebou...

Madame R
01.07.2014 5 z 5

pěkný díl.. líbil se mi víc než druhý :)

Monika2001
01.07.2014 5 z 5

Miluju tuhle ságu a nelíbí se mi když ji všichni odsuzují kvůli tomu že viděli špatně provedenej film.

Katela
20.06.2014 2 z 5

Tak teď se k upírům - domorodcům přidávají další! Jak vzrušující!
Bella je otravná... jako vážně!

tereza-mari6218
18.06.2014 3 z 5

Zatmění si od Nového měsíce polepšilo na příbězích ostatních, trochu reálnějších postav, navíc děj není ani historicky zas tak špatně postavený a je čtivý. Ale proboha-autorka si v popisu chování novorozených upírů každou chvíli protiřečí, hlavní postavy zase neví, jak se mají cítit, nikomu z lidí nedojde, že se zde děje něco zvláštního a zápletka už už je natolikrát slepovaná, no přiznejme se, koho by tohle mohlo bavit?

Trochu akce, vyhlídka toho, že je Zatmění lepší než Nový měsíc a že nás za chvíli čeká poslední díl přidává mému hodnocení třetí hvězdičku.

Kyta
12.04.2014 5 z 5

Tenhle díl byl hodně zajímavý a stejně jako od Stmívání nebo Nového měsíce jsem se jen stěží taky od tohohle dokázala vůbec odtrhnout.
Kniha byla tentokrát hodně promyšlená, jak minulost Rosalie nebo Jaspera, tak nenávist mezi upíry a vlkodlaky; jejich legendy a zrození. Někdy mi ale Bella připadala tak paličatá ohledně jejího rozhodnutí, zda si má vybrat spíš Jacobovo přátelství nebo Edwardovu lásku. Připadalo mi to absurdní, ale později jsem to pochopila. Taky mi přišly podivné její city, autorka je asi měla lépe vystihnout. Bylo to jak jinak než zajímavé a napínavé čtení. Mnohokrát jsem se i zasmála, přestože se to nejspíš nehodilo pro danou situaci.

Někdo může psát, že by to mělo být víc akční a někdo zase, že to mělo zbytečně zdlouhavé pasáže, atd... Čtenáři by ale měli vzít na vědomí, že taková ta kniha prostě je a nikdo ji nepředělá. Já to akceptuji. Opravdu nechápu některé názory čtenářů.
Moc jsem zvědavá na závěrečný díl téhle fantastiské ságy.

Nikolieta
03.04.2014 4 z 5

Kniha má skvělý závěr. To předešlé? Příliš rozvleklé. Někdy se mi stalo, že jsem nedokázala pochopit, proč se Bella v prvních dílech chová nějak a v tomto tak, že by jí člověk občas řekl: "Prober se!"

Edona
28.03.2014 4 z 5

Zatmění je konečně nabité novými informacemi o zásadních charakterech jako Rosalie a Jasper. Máme tam i napětí a akci. Jenže to hlavní, ta romantika, ta se v tomto díle díky Belle přestrojuje na jakousi telenovelu. Její chování je na facku - buď rozjímá nad Edwardem, nebo se jí zase zachce teplíčka a je s Jacobem. Proboha proč? Ono je to jinak opravdu čtivé počtení.. A nevím proč někteří knize dávají, tak špatné hodnocení jenom proto, že viděli špatně provedený film!

Ivanule
23.03.2014 4 z 5

Tak další přečtená kniha ze série Stmívání,je to i poslední díl,který jsem viděla zfilmovaný a teď se vrhnu a poslední knihu:)Zatmění jsem sice četla nejdéle,protože s malým prckem to jinak nejde.),ale celkově se mi děj líbil a určitě bych vypíchla i dobře napsané dějové příběhy Rosalie a Jaspera,a jak stále říkám,knihy jsou lepší než film,protože zase jako u téhle knihy musím říct,že se mi víc líbila kniha než film,protože mi tam zase některé pasáže,které byli v knize,a chyběli ve filmu

dexeded
20.02.2014 5 z 5

Tak teď nevím, který díl mám označit za nejlepší. Trochu víc akce by neškodilo, ale super !