Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55870/bmid_zatmeni-FDZ-55870.jpg 4 4767 292

Stmívání / Twilight série

Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout… Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

Denisa153
14.10.2016 1 z 5

Je to díl od dílu horší, Bela jen neustále fňuká.

Adriana21
25.09.2016 5 z 5

Třetí a zase parádní kniha ze série Stmívání.

-Endy-
24.08.2016 3 z 5

Pořad hodně čtivé stejně jako oba předchozí díly, ale v tomto případě mi tam Bella svou nerozhodností a (de)mentální rozpolceností otravovala zdravou atmosféru rivality. A taky už byla trochu únavná její neustálá potřeba přinášet oběti pro dobro jí blízkých lidí, upírů, vlkodlaků...a kdyby měla doma nedejbože třeba želvu, vsadím se, že by se ráda obětovala i pro ni ;)))

Maggie704
20.08.2016 3 z 5

Asi moje nejoblíbenější kniha ze série.

lenka2232
07.08.2016 5 z 5

Prostě úžasné knihy. Moc doporučuji, je zde více podrobností než ve filmu. Určitě stojí za to si je přečíst.

Fantastička
01.08.2016 4 z 5

Bezva čtení. I když už znám příběh nazpaměť dokázala mě kniha chytnout a je pravda, že až při čtení knihy mi dochází některé souvislosti, které z filmu člověk nemůže pochytit, takže jsem moc ráda, že jsem se do nich pustila:)

Denisa_a
31.07.2016

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Stmívání to opět dosvědčuje :)

Venny345
10.07.2016 5 z 5

Nemám slov, úžasně veledílo. Paní Meyerová opravdu ví, jak zaujmout.

niknikita
20.06.2016 5 z 5

U mne tenhle milostný trojúhelník jasně zabodoval. Kdo nikdy v životě nemusel volit byl nepochybně ve velké výhodě a tak jsem občas potřebovala kapesník. Krásně dojemné čtení, díky, paní Meyerová!

Krstý
06.06.2016 4 z 5

Bylo to dobty cteni ...ikdyz chvilkama nuda ale to se dalo

barusak1
30.05.2016 4 z 5

No až na ubrečenou Bellu, která neví co chce a na Edwarda ( no pro mě nejhorší postava i s Bellou ) mi kniha líbila. Jinak rodina Cullenovic a taky vlkodlaci skvělé. Bitva skvělá .... Jinak čtení pro dlouhé zimní večery kdy si chce člověk odpočinout

BLeeCraleek
25.05.2016 3 z 5

Příběhy, které byly kolem dokola byly fajn, líbily se mi víc než hlavní dějová linie. Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem, ale že bych ji musel číst znova, to ne.

fis.rena
07.05.2016 4 z 5

Bavilo mě to hlavně díky nahlédnutí do životů každého jednotlivě a vlčí legendy,samozřejmě. A konečně akce,díky níž jsem neodtrhla oko.

Ančísek
04.05.2016 5 z 5

Díky historkám ze života Alice, Jaspera a Rosalie a příběhům o vlčích předcích je díl zajímavější. Byl taky napínavý a překvapivě ukázal, že vlci a upíři mohou bojovat za společnou věc. K filmové adaptaci se radši nevyjadřuji, i když zrovna hromadné setkání na loučce bylo ztvárněno dobře. Po Rozbřesku můj druhý nejoblíbenější (knižní) díl. :)

i.love.books@
02.05.2016 5 z 5

Dobrá kniha

petra3242
02.05.2016 3 z 5

Tak já nevím... Bella mi v tomhle dílu přišla jako naprostá blbka, Jacob jako neuvěřitelný manipulátor a Edward? Nu Edward jako chudáček, který všechno snese, než se Bella rozhodne, koho teda vlastně chce. Ani filmové zpracování se mi nijak zvlášť nelíbilo, právě kvůli Bellině chování.

adelkas
06.03.2016 3 z 5

To je slabší kniha z této sady. Nejlepším jsou historky Quileutu, Jaspera a Rosalie.

DK197
05.03.2016 3 z 5

Přečetla jsem 2. - 4. díl.
A tenhle díl?

Tenhle díl je postavený na milostném troúhelníku. Na nerozhodnoti a nejistotě. Koho chci? Jeho, nebo onoho? Je to smůla milovat dva najednou... A nepřiznat si to. Pořád mám výhrady k Belle, ale i tenhle díl mě kdysi přesvědčil, abych četla dál... 3 hvězdičky - pokud sečtu výhrady dneška s nadšením z minulosti.

AnetaM
02.03.2016 2 z 5

Né!!!
Co to jako má být? Nejsem zlá a tak jsem dám hvězdičky dvě. Jen tak pro srandu!
Copak to už není trošku trapné? Přišla nová postava "vlkodlak" tak to hned musí být v další knížce ještě horší než ve dvojce. Tam alespoň Bella nepodváděla Edwarda před očima. Ale on ji všechno promine, protože ONA za nic nemuze.
Asi se tady rozčiluju dost zbytečně ale vždyť si autorka vybrala naprosto strašnou postavu jako Bellu. Všichni ji milujou a je úplně nádherná a má takovou "nejuzasnejsi" krev. Chvilku Jacob, pak Edward.
Nikdo samozřejmě nečekal, ze "hodní upíři" vyhrají tak strašnou bitvu... Hlavně ze Bella hrozně brání Jacoba, nepřizná mu ze se bude vdávat...
Vážně kravina! Ani nevím proč jsem to četla. Jo a abych nezapomela OBSAHOVALO TO SPOILERY!

Annie23
26.02.2016 5 z 5

Moc se mi to líbilo i když mě tam opravdu štval Jacob s tou svou nadějí, že někdy získá Bellu a taky mě trochu štval Edward se svou přehnanou ochranou Belly.
Ale tak nebo tak se mi tento díl hrozně líbil. (Ale pořád Stmívání je lepší)
V knížce je mnohem víc detailů, které ve filmu nejsou.
Ten film mě do toho děje skoro nedokázal uvést, ale po přečtení knížky jsem měla z toho opravdu velký zážitek !