Zásnubní prsten

Zásnubní prsten https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512492/bmid_zasnubni-prsten-vSS-512492.jpg 4 169 44

Letopisy královské komory série

Zásnuby bez prstenu jsou sice smutné, ale možné. Nicméně zásnuby s prstenem, ale bez snoubenky, to je věc těžko myslitelná. A přece k ní na Starém Městě pražském došlo. Tuhle podivnou zápletku musí řešit Jiří Adam z Dobronína v souvislosti s nevysvětlitelným mordem. Naštěstí má k ruce svou služebnou Rozárku, která se umí v ženské společnosti vyptávat, protože právě tam leží klíč k podivnému zločinu…... celý text

mats379
13.06.2023 3 z 5

Ano..je to tak skoro pokaždé. Dvě třetiny knihy výborné, konec uspěchaný, nevěrohodný, spíš sci-fi než realita. Ale stejně Adama z Dobronína mám ráda a číst budu i další detektivku s ním.

Jarka_rybář
08.06.2023 5 z 5

Jiří Adam z Dobronína opět nezklamal. Skvělá oddechová detektivka z české historie.

babystar
06.06.2023 4 z 5

Nález zlatého prstenu přivede Jiřího Adama z Dobronína k vyšetřování únosů tří blonďatých dívek. Do vyšetřování se opět zapojil i pomocník Petr a svůj podíl na objasnění měla i dosud neprovdaná Rozárka. Pěkně byla popsána dobová atmosféra v Městech Pražských i intriky kolem smlouvy s osmanským sultánem, jen ta forma spiknutí proti králi mi nějak nesedla. Zajímalo by mne, zda na příběhu bylo alespoň zrnko pravdy. Zda tehdy bylo nějaké spiknutí proti uzavření smlouvy, nebo zda vůbec byla nějaká taková smlouva v Praze uzavírána.

kuruteku
05.06.2023 4 z 5

Nic extra, ale logicky to drželo pohromadě, doba Ferdinanda a zákulisních jednání popsána zajímavě. Jen si říkám, co jim udělali ti Italové, že jsou za každou špatností? Jo a mně hlupákovi ta zápletka s vraždou vyslance přišla jako dobrá vedlejší stopa v pátrání po třech zlatovláskách, vlastně mně víc zajímaly ony, než velvyslanec ;-)

kokrokr
04.06.2023 2 z 5

Pokud čtenář zapojí logické myšlení, zjistí že jde o naprostý nesmysl. Jen hlupák by se pokoušel zabít sultánova vyslance takto složitým způsobem. Troufnu si tvrdit, že v 99 případech ze sta by zabití nevyšlo. Odstranit vyslance a narušit jednání šlo mnohem jednodušeji a elegantněji, pak by ale Vondruška neměl o čem psát.

čef
25.05.2023 5 z 5

Dalších z příjemných pražských detektivek s Rozárkou, Petrem a Jiřím Adamem z Dobronína, hlavním vyšetřovatelem všech zamotaných kriminálních případů s politickým dopadem ohrožujícími habsburského krále, v polovině 16. století v Praze. Tentokráte jsou to fikaní diplomaté, kteří pijí kukle a zanechávají za sebou řadu zločinů. Popraveni za to jsou však jiní, díky zákonu o padajícím lejnu tak, jak to vždy bylo, je a bude. Opět hezky a názorně popsány zákruty života ve staré Praze.

DuncanIdaho
21.05.2023 5 z 5

Jde opět o oddechovou záležitost. Jen ta rychlost řešní případu je až moc velká. A souhlasím, že závěr byl dost rychlý. Za přečtení to ale rozhodně stojí.

Česneksmedem
13.05.2023 4 z 5

Uf, paráda. Opět je všechny odhalili.
Vzhledem k tomu, že k tomu přistupuji jako k oddechovce, tak to pořád jde. Je to trochu taková strojová výroba a ten konec se zdá malinko odbytý.

TeaPeter
11.05.2023 4 z 5

Slušný díl série. Jen trochu uspěchaný konec. Chudák Josefínka...

hanzmb
11.05.2023 4 z 5

Dlouho jsem si myslel, že se kvalita této série vrátila na úroveň Jičína. Že se už nebude opakovat Zrcadlo, dle mého nejslabší díl. A to přesvědčení mi vydrželo po 90% knihy. Zajímavá zápletka, na jejímž řešení se podílí i oba mladí členové domácnosti (zatím ještě svobodní). Nenápadně, ale velmi kvalitně zpracované napojení na dobové reálie, které prolínají s příběhem. K tomu krátké odskoky, které četbu velmi zpříjemňují.
Bohužel pak přišel závěr. Ne, že by to vše autor nakonec logicky nevysvětlil, ale hlavně to strašně uštval, jak kdyby se musel vejít do počtu stránek. To, co vůbec nepřipadalo v úvahu před pár stránkami, najednou šlo. Včetně zapojení krále Ferdinanda jako vis major. Škoda.

Sulmo
19.04.2023 5 z 5

Dávám plný počet. Zápletka sice taková nanic,ale to nevadí. Co má autor taky pořád vymýšlet.

Lena79
19.04.2023 5 z 5

A mě se to líbilo. Politické machinace provázely jakékoliv historické období.
Těším se na další díl.

Ignis
18.04.2023 4 z 5

Bylo to zajímavé, ale ta hlavní zápletka strašně moc překombinovaná a nepravděpodobná. Ale dobře se to četlo a koneckonců už napsal i horší věci.

ivoiro
18.04.2023 5 z 5

Nemůžu jinak, než dát plný počet bodů. Tyhle příběhy mně totiž neskutečně baví.

mirek2580
12.04.2023 5 z 5

Prostě je to Pan Vondruška... opět nezklamal... :)

alnahu
11.04.2023 5 z 5

Další pěkná detektivka ze Starého Města .Tentokrát řeší Jiří Adam z Dobronína nejen záhadu ztraceného zásnubního prstenu. Vyšetřování nás zavede i do nevěstince ,kde se pátrá kam zmizeli tři dívky,které si byly nápadně podobné. Kniha má opravdu zvláštní zápletku -dobře se četla.

MirrorIsis
10.04.2023 5 z 5

Jako vždycky, kniha nezklamala. 5 hvězdiček

Ulala
08.04.2023 5 z 5

Opět povedené, pohodové a napínavé čtení.

Feliska764
03.04.2023 3 z 5

Do tri ctvrtin velmi povedené, pak se to zacalo az příliš zamotavat...

Pavelpi
30.03.2023 4 z 5

No ten konec tomu dal. Slátané, splácané a hlavně i nelogické. Je to škoda, protože většina knihy byla taková, jako je známe. Doufám, že to byla pouze vyjímka a další knihy už budou lepší.