Zásnubní prsten

Zásnubní prsten https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512492/bmid_zasnubni-prsten-vSS-512492.jpg 4 167 44

Letopisy královské komory série

Zásnuby bez prstenu jsou sice smutné, ale možné. Nicméně zásnuby s prstenem, ale bez snoubenky, to je věc těžko myslitelná. A přece k ní na Starém Městě pražském došlo. Tuhle podivnou zápletku musí řešit Jiří Adam z Dobronína v souvislosti s nevysvětlitelným mordem. Naštěstí má k ruce svou služebnou Rozárku, která se umí v ženské společnosti vyptávat, protože právě tam leží klíč k podivnému zločinu…... celý text

tlllk
01.04.2024 3 z 5

S priemerom 5 kmih za rok, je pán Vondruška ďaleko najaktívnejší spisovateľ akého poznám, až začínam mať podozrenie, že rovnako ako Salvádor Dálii využil slávne meno a nie je na to sám. Proste mi tá príbehová línia príde síce podobná, ale taká neotesaná, nedotiahnutá, ako scenár k sitkomu .

sloncekhk
03.02.2024 5 z 5

Další zapeklitý případ královského písaře Jiřího Adama z Dobronína vyřešen

angelika29
30.01.2024 5 z 5

Další fajn detektivka od pana Vondrušky. Skutečně je mám hrozně ráda. Dobře se čtou , člověk se u nich nenudí a drží v napětí. Vřele doporučuji.

SSTknihy
18.01.2024 4 z 5

Královský písař tentokrát za pomoci svých společníků Petra a Rozárky rozplétá komplikovaný případ, kde jde o život hned několika zlatovlasým dívkám. A aby toho nebylo málo, před branami města stojí cizí velvyslanci a nebezpečí možná hrozí nejen krásným pannám, ale i celému království!
S detektivkami pana Vondrušky je to tak, že se lehce čtou, baví vás, oblíbíte si postavy, trochu si zahrajete na detektiva a až po přečtení vám dojte, že děj měl tak trochu trhliny, že se některé postavy chovali poněkud zmateně a že pachatelem měl být asi někdo úplně jiný. Jenomže nad tím mávnete rukou a po čase sáhnete po dalším dílu. Protože se to lehce čte, baví vás to, oblíbíte si postavy :-)

MartaPear
14.01.2024 2 z 5

Hm... příběh o únosech a vraždách blondýnek, potencionálních adeptek do harému osmanského paši a vyšetřovateli Jiřímu Adama z Dobronína a spol. se sice četl celkem příjemně, ale ty knihy začínají být jako podle kopíráku, měla jsem neodbytný pocit, že už jsem to četla, protože děj je naprosto předvídatelný. Každou další knihu autora čtu s nadějí, že to bude něco nového, ale bohužel ne... dalo by se říci, že to "seká jako Baťa cvičky".

hana1039
01.01.2024 5 z 5

Audiokniha:
Historické detektivky mi prostě sednou a p.Vondruška taky :-))

Vojslava
25.12.2023 4 z 5

Nová detektivka s Jiřím Adamem se řadí k té lepší sortě Vondruškových detektivek - sice vysvětlení na posledních pár stránkách za pomoci nalezených indicií kratičce předtím jsme ušetřeni nebyli, ale jinak je příběh příjemně čtivý, zapletený tak akorát a žádná postava není přestřelená, divná, protivná a ujetá, jak se to v poslední době autorovi v mnoha knížkách stávalo. Za mne odpočinková spokojenost...

Kanimůra2
23.11.2023 5 z 5

Pokud se vám líbí styl pana Vondrušky není co řešit.
Historické detektivky jsou moje gusto

martineknatasa
14.10.2023 5 z 5

U knihy jsem si opravdu odpočinula, hezky se četla a moc se mi líbila.

Ayla767
20.09.2023 5 z 5

Tento příběh, kdy jaro přišlo pozdě, léto nestálo za nic a podzim se svými plískanicemi a studeným větrem, se začal odvíjet příběh zásnubního prstenu. Tento prsten náhodně našel Jiří Adam z Dobronína. Dlouho trvající deště splavovaly ze střech prach, který se měnil na bláto.......

Pan Vondruška popsal toto napínavé detektivní pátrání a myslím, že se povedlo :-) .
Dočetla jsem svůj večerníček a líbil se :-) .

13werka
06.09.2023 3 z 5

Musím říci, že tak do tříčtvrtin se knížka četla docela dobře, měla spád i logiku a zdálo se, že spěje k nějakému rozumnému řešení případu. To, že tam hraje roli náhoda, mi nijak nevadilo, protože bez té se vyšetřování prostě někdy dopředu nepohne, a na to, že každá autorova detektivka se o vykřičený dům nebo dívky lehkých mravů minimálně otře, jsem si už zvykla a považuji to za takový autorův folklór. Ale konec mne docela zklamal - myslím, že se dost nepovedl a celou knížku podle mého názoru tak trochu "zabil". Autor nakonec totiž vymyslel hrozně komplikované a nereálné rozřešení celého případu zmizelých dívek, které končí až u samotného krále Ferdinanda. Takže celkově hodnotím knihu jako autorův současný průměr (což není moc lichotka, protože mi v poslední době autorovy detektivky připadají takové trochu "ušité horkou jehlou").

miša63
03.08.2023 5 z 5

Vlastimil Vondruška nikdy nezklame, napínavý příběh

Atara16
31.07.2023 5 z 5

Autor opět nezklamal. Oddechová knížka s pěkně plynoucím dějem.

18LenkA12
26.07.2023 3 z 5

Kniha byla oddechová a celou dobu se převážně vyšetřovalo a vyvrcholení děje přišlo na několika posledních stránkách. Hodnotím knihu jako průměr, ale možná je to tím, že mi pan Vondruška nesedí jako autor.

wooloong
24.07.2023 4 z 5

Jedna z těch lepších ze série o Jiřím Adamu z Dobronína. Zprvu se řeší jeden nalezený prstýnek a jedna ztracená snoubenka, aby se od půli knížky začaly hromadit mrtvoly a nakonec jde o záchranu celé Evropy. Nápad jistě dobrý ...

Modrina
16.07.2023 5 z 5

Možná přehnané, možná nevěrohodné, možná s historickými chybami - ale úžasně čtivé. Mně se příběh líbil a už se těším na další. :)

Bertik000
09.07.2023 1 z 5

Zajímavé je vylíčení prostředí středověké Prahy, svět řemeslníků a drobných městských úředníků. Opravdu věnovali naši předci tolik pozorností veřejným domům a jejich obyvatelkám? Detektivní zápletka je předimenzovaná - spousta mrtvol a řešení velmi krkolomné. Zdá se mi,že autor vaří z vody a sexuální podtext, který je v knize všudypřítomný má udržet čtenářskou pozornost.

olívoil
30.06.2023 5 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal, ačkoli děj je z dřívější doby než předešlé knihy, nevadí. Zápletka byla velice zajímavá a rozuzlení taktéž...........vřele doporučuji všem, kdo mají autorovy knihy rádi

vladislav6610
24.06.2023 5 z 5

Autor vás bude, stejně jako vyšetřovatele, vést po různých hypotézách. Když si budete jistí, že všechno víte, zjistíte, jak jste se mýlili. Zaslouženě plný počet hvězdiček.

jana1976
16.06.2023 5 z 5