Veža lastovičky

Veža lastovičky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357080/bmid_zaklinac-veza-lastovicky-gMJ-357080.jpg 5 3725 275

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

6. díl

V šiestej časti epopeje o zaklínačovom svete, ktorým zmietajú kruté vojny, nás magický rozprávač Sapkowski zavedie do chatrče pustovníka, stratenej medzi močiarmi, kde sa ťažko ranená Ciri pomaly uzdravuje. Po jej stopách však vytrvalo pátrajú neľútostní vrahovia z Nilfgaardu. Geraltova skupina sa vydá na nebezpečnú výpravu za druidmi, aby získala o nej informácie. Aj čarodejka Jennefer ju chce zachrániť, no sama sa napokon takmer polomŕtva ocitne v rukách zlopovestného čarodejníka.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Plus

Wieża Jaskółki , 1997

RaDaR26
03.01.2020 5 z 5

Svělá kniha s velmi propracovanou stavbou celého textu a příběhu!

Enforcer
10.12.2019 5 z 5

Ten příběh je stále větší paráda. Příhoda s neustále kradeným amuletem z vesnice Govorožec navíc neomylně ukazuje na středoevropský původ celé ságy. :D

Eva514
15.11.2019

Na můj vkus je v tomto díle až moc postav, jmen, cizých názvů...Navíc přeskakuje z děje do děje... Je to na mě už docela zmatené. Navíc v některých kapitolách se vůbec nic neděje. Zatím za mě se tento díl nejhůř čte.

burg
14.11.2019 5 z 5

Jednoduše špica: ač jsem si dobře pamatoval osudy Ciri a její potkaní bandy, celkem slušně i osudy Ciri bez bandy, tak osudy zaklínačovi skupinky už jsem v paměti neudržel. Takže jsem se alespoň (opět) dozvěděl něco "nového". Zdá se, že čím novější díl série vezmu do ruky, tím lepší a propracovanější se mi zdá. Díky pane Sapkowski!

Etule
11.11.2019 3 z 5

Já to se Sapkowskim mám jako na houpačce. Některé pasáže téhle knihy byly naprosto skvělé a jiné mě téměř vůbec nebavily. Většinou tedy ty, kde nebyl Geralt. :D Nicméně i tak to bylo super čtení. Těším se na pokračování.

Wolf012
31.10.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl série, děj se doslova sypal ze stránek, skoro žádná politika jen akce a napětí. Posledních 200 stran jsem opravdu prožíval

morienhithwen
30.10.2019 5 z 5

Sakra, Andřeji, ty mi dáváš.

Ginosaji
15.09.2019 5 z 5

Opět vynikající, napínavé čtení. Velmi příhodná repetice v Ciriiných rozmluvách s Vysogotou...

JP
13.09.2019 3 z 5

Alespoň v první polovině lepší a záživnější, než všechny předešlé díly ságy. Ciri v aréně: ARE U NOT ENTERTAINED? Bonhartovy momenty si člověk musí vyloženě užívat - mám rád tyhle grim postavy. Dokonce i spousta drobných humorných vsuvek. A nebylo to Geraltovo "co s načatým večerem" odkaz na Mechanický pomeranč? Protože nikde jinde jsem tu frázi neslyšel. Myslím si, že Sapkowski se tu konečně začíná dostávat tam, kde jsem myslel, že tahle série bude standartně od začátku, takže je to spíš "tenhle díl je lepší v porovnání s ostatníma". Já téhle sérii fandím, chci, aby se mi líbila, ale navzdory té obrovské fake fanouškovské bublině zažívám opravdu tu Temnou věž 2.0, flashback – nicméně v tomhle díle mi to tak úplně nepřipadalo, scény celkem fungovaly, šlapaly i přes rozsah, mělo to rytmus. Nicméně Zaklínače pořád vidím jako těžce přehodnocenou sérii, která má každý díl jen pár specifických pozitiv a skupinu šílených fans okolo, kteří skáčou jak veverky a já stojím v pozadí tohohle davu a nechápu to. Zejména v druhé půlce jsem se v tom víc ztrácel, spousta postav, spousta "co proč a jak".

Hadati
27.08.2019 5 z 5

I nadále udržuje Sapkowski kvalitu série o Zaklínači, kdy příběh vypráví ústy a vzpomínkami několika vypravěčů. Yennifer ustoupila do pozadí, kdy o jejím osudu se zde mluví jen krátce. Středobodem vyprávění je tak Geralt a hlavně Ciri, která si zakusí hodně zlého. Oproti nudnému putování pouští a seznámování se a loupení s Potkany z předchozích dílů, má ale její další dobrodružství spád a ani chvilku mě nenudila. Ciri se musí vypořádat s mnoha nebezpečnými protivníky, ale jako zaklínačka se jen tak nedá. Zato Geralt pro změnu neustále putuje, aniž ví, kam, a aniž by věděl, co by měl dělat, aby nalezl a zachránil Ciri. Už teď je ale cítit, že další pokračování bude zase více zaměřené na něho. Konečně se také dozvíme, jak to bylo s Cahirem a Ciri.

Lenka_S
10.08.2019 4 z 5

Ani tenhle díl Zaklínače mě nezklamal. Sice tam bylo na můj vkus až dost politiky, ale i přesto jsem s napětím sledovala osudy našich hrdinů. Jsem moc zvědavá jak to celé dopadne, takže hurá na další díl...

Knihomolka10942
06.08.2019 4 z 5

Asi nejslabší ze série, ale stejně super!

hajcus.ka
06.08.2019 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha z celé (dokonalé) ságy. Je jedno, kolikrát jsem ji četla, v určitých pasážích i po letech mívám husí kůži. "Muziko hraj!"

uziRM
23.07.2019 5 z 5

Skvělá série, podle mého zatím nejpovedenější díl. Více dějových linií, žádná hluchá místa, retrospektiva... jednoduše super.

kuruteku
22.07.2019 5 z 5

Asi bych měl ty proluky mezi díly zkrátit, protože v těch politických mezihrach se neorientuju. Ale tam, kde je Ciri, Great nebo Yenefer, tam je vše, jak má být. Navíc postava Visogoty, střízlivost a věčnost upíra, postavy zla rozsekane buď Zaklinacem nebo Zaklinackou - to je ono. Dokonce jsem se i párkrát zasmál nebo se opravdu o hrdiny bál. Tak teď rozhodnout, kdy se pustit do dalšího, už posledního, dilu.

Richie1
21.07.2019 4 z 5

Čtvrtý díl románu je o něco rozsáhlejší - a také má více dějových linek, postav, míst dějů ... a také je o něco rozvleklejší a méně akční či zábavný než předchozí díly. Méně času je věnováno zaklínači, více Ciri a různé politice celého zaklínačova světa. Chybí mi tu sice přímočarost a krásná jednoduchost prvních povídek a úvodu románu o zaklínačovi, ale i tak je to skvělé čtení, které jsem si vychutnal. Ciri je stále na útěku a je vystavována různým zkouškám, Geralt ji stále hledá, císařství je stále na postupu v dobývání okolního světa, čarodějové stále intrikují - vše spěje k rozuzlení v pátém dílu. 80%

boxas
23.06.2019 5 z 5

Věž vlaštovky je napínavý, poutavý díl příběhu o Zaklínači. Jen je škoda, že hlavní dějové linie (Ciri, Gerald, Yennefer) jsou rozmělňovány příběhy mnoha dalších, často nedůležitých postav.

malazluta
18.06.2019 5 z 5

Dokonalá sága, která se stala mou srdcovou záležitostí.

duch72
28.05.2019 5 z 5

Jedním slovem: super! V tomto díle Sapkowski radikálně mění styl vyprávění a příběh servíruje po drobných střípcích, které jsou navzájem od sebe časově i místně různě vzdálené, ale na konci do sebe krásně zapadnou jako dokonalá mozaika. Je to celé zase trošku víc o zaklínačce, než o zaklínači, a je zde více filozofických debat mezi postavami, z nichž si dovolím dvě zmínit. Za prvé, zaujala mě Geraltova teze, že smrt je vždycky stejná. Teď musím dát pozor, abych nespoiloval, takže opatrně řečeno: když uvážím smrt, kterou popisuje Ciri poustevníkovi na začátku svého vyprávění, tak s Geraltovou tezí nesouhlasím. Myslím, že když už zemřít, tak tedy rozhodně alespoň tak nějak podobně, jako v Cirině vyprávění :-) A za druhé mne velmi pobavilo elfovo filozofování na téma "největší nevýhoda dlouhověkosti". To prostě nemá chybu. I přes zcela nový styl vyprávění jsou tu zase všechny obvyklé Sapkowskiho ingredience: syrově drsné popisy bojů, něco erotiky, spousta napětí. Podtrženo sečteno: 5 hvězd a za mě dosud nejlepší kniha celé ságy!

Makropulos
26.05.2019 5 z 5

Nejprve mě překvapil jakýsi nový způsob tohoto vyprávění. Krátké epizodky i o různých vedlejších postavách, střídání dějů a časových rovin, ale postupně jsem si zvykla, a nakonec to celé dalo možná pro mě nejlepší část Ságy.