Veža lastovičky ekniha

V šiestej časti epopeje o zaklínačovom svete, ktorým zmietajú kruté vojny, nás magický rozprávač Sapkowski zavedie do chatrče pustovníka, stratenej medzi močiarmi, kde sa ťažko ranená Ciri pomaly uzdravuje. Po jej stopách však vytrvalo pátrajú neľútostní vrahovia z Nilfgaardu. Geraltova skupina sa vydá na nebezpečnú výpravu za druidmi, aby získala o nej informácie. Aj čarodejka Jennefer ju chce zachrániť, no sama sa napokon takmer polomŕtva ocitne v rukách zlopovestného čarodejníka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357080/big_zaklinac-veza-lastovicky-gMJ-357080.jpg 4.63177

Zaklínač 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Plus

Wieża Jaskółki, 1997

Kniha Veža lastovičky

Wrent

Ač jde o předposlední knihu zaklínačské ságy, tohle je pro mě vrchol celé série. Celá kniha z různých úhlů a časových rovin směřuje k jednomu konkrétnímu momentu a naprosto skvěle tak graduje vyvrcholení příběhu Ciri, jejího zajetí, následného útěku a pomsty.

Thrawn89

Další pokračování ságy lze rozdělit na dvě části. Putování Geralta a jeho družiny a následná druhá pasáž o Ciri. Průběžně dostávají slovo i postavy mimo hlavní linii příběhu jako Dijkstra, Yennefer či čiré zlo Bonhart. Ačkoliv může kniha působit rozdrobeně, drží ve skutečnosti po hromadě a neměl jsem pocit, že se ztrácím nebo čtu vatu. Závěr s Ciri je pak skvělým vyvrcholením (a satisfakcí pro čtenáře, kterým nedělá příliš dobře to jak Ciri téměř celý průběh knihy trpí).

hungryreader00

Ó jak mně se nechce na poslední díl, když vím, že to skončí. Věž vlaštovky je jeden z těch lepších dílů ačkoliv jsou úžasné úplně všechny. Setkáme se tu dostatečně s Ciri, Yennefer i Geraltem. Děj pěkně graduje, a vím, že poslední díl zhltnu jak nic.

TaNya_

Ze začátku jsem se trochu lekla, že celý díl bude pohledem Ciri. Ač je to jedna z hlavních postav, tak mě její linka tolik v předchozích knížkách nechytla. No nejenom, že jsem jí tady přišla na chuť ale všechny ty vedlejší linky a odbočky posouvají celý svět na tak vysokou úroveň, že nezbývá než stránky hltat. Mimochodem celá Geraltova družina je partička k popukání.

niki-chan

Pokračování zajímavé i přes fakt, že tento díl je plný vedlejších odboček a postav. A během čtení mám pocit, že ani nevím, která bije :D Tak už se nemohu dočkat velkého finále.

ela2710

Veža lastovičky sa mi veľmi páčila, aj keď v nej bolo veľa vedľajších postáv a knižka bola vlastne ich rozprávaním, radí sa k mojim naj z tejto série. Dej sa zameriava najmä na Ciri, ktorú nájde Pustovník ťažko ranenú. Stará sa o ňu a Ciri mu porozpráva svoj príbeh. Dozvieme sa ako vlastne prišla k svojim zraneniam a aj čo sa stalo s ostatnými Potkanmi.
V knihe sú aj kapitoly o Zaklínačovi, ktorý ju hľadá aj so svojou vernou družinou. Tiež toho zažijú veľa na svojej ceste za druidmi, od ktorých chce Zaklínač získať informácie o Ciri a zapoja sa do nejedného boja.
Yennefer sa v tejto knižke vyskytuje pomenej, ale tiež sa dozvedáme o tom, čo sa s ňou deje.
Ciri prenasleduje veľa nepriateľov a každý z iného dôvodu. Dokáže im ujsť a nájsť Vežu lastovičky?

Okrem vtipných a sarkastických hlášok, ktoré fakt môžem a spríjemňujú mi čítanie každej knižky, ma veľmi baví aj postava Ciri a celkový prerod jej postavy. Z malej ustráchanej princeznej sa stáva obávaná bojovníčka, ktorá má mimoriadne schopnosti a ide za svojím cieľom.
Som veľmi zvedavá, aký záver pre nás autor pripravil.

Frosty128

Samotné jádro příběhu je stále hodně poutavé a čtivé, i když to pátrání a mluvení o Ciri už začíná být dost únavné. Podle mého to není dost nosná zápletka na 6 knih. Oproti velmi konzistentnímu pátému dílu je zde spousta odboček a různých způsobů vyprávění s mraky vedlejších postav, které nemají žádný vliv na příběh, což mě místy vyloženě iritovalo. Nepotřebuji vědět, že nějaká postava, která byla součástí 58. družiny, pátrající po Ciri, támhle někde svědčí u soudu. Místo toho bych se rozhodně radši dověděl něco o Bonhartovi, Riencovi, Kalousovi a vůbec o komkoliv, kde zasahuje do samotného děje. Pokud bude poslední díl psaný ve stejném duchu, tak představa toho samého + dalších 100 stran mě trochu děsí.

Kami33

Tak nám to pěkně pokračuje a já se těším na další díl.