Čas opovržení

Čas opovržení https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30490/bmid_cas-opovrzeni-Dbb-30490.jpg 5 4192 314

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

2. díl

Druhá část ságy o Zaklínači. Příběh běží dál paralelně v několika liniích – Nejdůležitější je samozřejmě Ciri a to, co znamená pro osud světa. Nezanedbatelnou částí je také politická situace a události okolo války s Nilfgaardem, která se chystá každou chvíli vypuknout…

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Czas pogardy , 1995

pavla9879
01.02.2016 4 z 5

O něco slabší než předchozí díl, místy jsem se nudila a musela se nutit číst dál.

misulef
01.02.2016 4 z 5

Knížku jsem četla poměrně dlouho, první třetina mě prostě nechytila. Zlom přišel na sté stránce - Divokým honem to nabralo neuvěřitelnou rychlost a spád - a najednou jsem to měla dočteno. Občas jsem se trochu ztrácela v různých politických léčkách a jako u předchozích dílů mi vadila těžko čitelná jména a názvy a nepřeložená řeč Staršího lidu - které v tomto dílu bylo věru dost - ale má to svoje kouzlo a k této sérii už to tak nějak patří.
Mám pocit, že teprve teď se dostáváme do víru a jádra tohoto skvělého příběhu a už teď lačním po následující knížce.

Od krve máš ruce, Falko,
od krve máš šat.
Shoř, shoř, Falko!

Albina
17.01.2016 5 z 5

Skvělé čtení, výborný překlad - bravo, Stanislav Komárek.

Mikino00
12.01.2016 5 z 5

Ještě o stupeň lepší než první díl. Zároveň velice zajímavé rozšíření světa a mytologie vykreslené Sapkowskim. Kniha místy nabírá dech beroucích obrátek a zvratů, přičemž se nebojí dále servírovat nové zajímavé postavy. Knihu jsem přečetl doslova jedním dechem.

Benjiki
30.12.2015 4 z 5

Začíná nám to nabírat na obrátkách. Zaklínač brečí, vraždí, plive na etiketu a zabíjí čarodějky, šlechtu i čtenáře svým pohrdáním a neskutečným cynismem , začíná se v mnohem větší míře intrikařit a masakr v baště magie je literární koncert. Málokterá postava si nezaslouží opovržení i pochopení zároveň. 8/10 a letím dál.

Kakiko
23.10.2015 4 z 5

Kniha byla skvělá, ale co mně na sérii velmi vadí, jsou krkolomná jména měst, království a bůhví čeho ještě.

Ogie
18.10.2015 3 z 5

Z mého pohledu nejslabší kniha z celé série. První polovina knihy je stále velice čtivá, děj krásně plyne jako voda, avšak v druhé polovině, kdy se Ciri objeví na poušti pro mě nastává naprosto úmorné a nudné okecavání téměř o ničem. Poté co se Ciri vymotá z pouště se kvalita čtení trochu zlepšuje, ale stejně už se do konce nechytám tolik, jako tomu bylo doposavad u zaklínačovských knih zvykem. Stále však velice slušné čtení.

Kopta
08.10.2015 5 z 5

No to je něco jiného! Čtvrtá knížka mne nejen bavila z toho pohledu, kdy se nic nedělo, tak i když byly postavy v ohrožení života. Tahle kniha mne prostě zaujala svou existencí. Jisté zlepšení oproti trojce. Části na "sněmu" byli sice dlouhé, ale zábavné a napínavé zároveň. Myslím, že nyní na tom budeme líp a líp. Bravo, pane Sapkowski.

Ishmael
02.09.2015 3 z 5

Po zatím dvou dílech ságy o Zaklínači si myslím, že Sapkowski není zdaleka tak dobrým romanopiscem, jako je povídkářem. I tak šlo o velmi pěkné čtení, které ale místy doplácelo na přílišnou překombinovanost. Chvílemi jsem měl pocit, že mě autor prostě zahlcuje zbytečnými informacemi. Stále si nicméně myslím, že jeho osobitý styl ho řadí nad naprostou většinu fantasy tvůrců. Pořád to je Zaklínač a já se pořád nemůžu dočkat dalších dobrodružství Geralta a Ciri.

MaxQ
24.08.2015 5 z 5

Jasně za pět, komentáře netřeba.

Arbara
11.08.2015 5 z 5

Aaaach bože, jak jinak než výborné. Jsem zvědavá jak dopadne Ciri v dalších dílech...

Kabátice
29.07.2015 5 z 5

Z mého pohledu lepší než první díl. Víc se toho dělo a hlavně "nedodělo" a to mě nutí číst další díl.

Dryáda
05.07.2015 4 z 5

Za ty naivně poetické pasáže (a tady nemám na mysli Marigolda) jedna hvězda dolů.

montana
29.06.2015 4 z 5

Původní kouzlo povídek se v románech čím dál, tím více vytrácí. Geraltovo putování "za prací" a lovení monster je definitivně fuč. Místo toho přichází často až otravné politikaření, nekončící seznamy fantasy jmen a osudová Ciri. Tedy přesně to, co mi vůbec nechybělo. Část s plesem mágů na Thaneddu a nadcházející události, ovšem celou knihu zdárně vytahují ze stojatých vod průměru. Pořád jde o parádní fantasy se skvěle napsanými postavami a nečernobílým světem. Rád bych však zpět tradičního zaklínače, který loví originální nestvůry se zajímavou minulostí.

Kiť Kať
26.05.2015 5 z 5

První díl mě přivedl do fantastické extáze, druhý ve mně budí pocit, že napětím brzy exploduji. Druhá část ságy o Zaklínači nastoluje mnoho nezodpovězených otázek, která čtenáře nutí, aby - pokud ne možno okamžitě - tak v nejbližší možné době chňapl po třetím díle a přečetl ho jedním dechem, což je přesně můj případ, protože některé otázky mi asi nedají spát... Co se stalo s Yennefer, na čí straně vlastně byla? Půjde Ciri skutečně ve šlépějích Falky? Setká se ještě někdy s Geraltem - a bude ho vůbec brát ještě jako svého bližního, nebo jako svého nepřítele? No, nebudu tu zbytečně tlachat a jdu číst třetí díl.

GOD-Complex
25.05.2015 5 z 5

Zatimco predchozi Krev elfu pusobila jako lehce pomalejsi uvod do cele sagy, Cas opovrzeni se konecne rozjizdi na 100%. Ackoliv hlavni postava ma byt Geralt, tady ma hlavni slovo jednoznacne Ciri, coz me prekvapive bavi jeste vic. Deni ve meste je zabavne, putovani pousti vtahujici, zaver super a vubec cela legenda okolo Falky starsi krve je dokonale atmosfericka az mraziva. Zatim moje nejoblibenejsi zaklinacska kniha. 9/10

Baiba
30.04.2015 4 z 5

Některé pasáže skvělé (čarodějnický banket a následné dění), jiné trochu nudnější (politické rokování), závěr moc vydařený. Těším se na další díl.

Hendrychova.K
08.04.2015 4 z 5

Druhý díl příběhu o Geraltovi a Ciri je dle mého místy vláčnější, než byl první díl. Každopádně konec zajímavý a těším se na další díl.

matesatan
08.03.2015 5 z 5

skvělá kniha moc se mi libila geralt je borec

Torgal
04.03.2015 5 z 5

Po skoro idylickom úvode príbeh potemnel a Geralt s Ciri narážajú na svet politických ambícii, je nutné učiniť ťažké rozhodnutia a čeliť neúprosnému osudu. Druhú časť ságy definujú udalosti na Thanedde, ktorými sa konečne začne hlavná zápletka. Tento diel sa mi aj napriek geniálne napísaným pasážam z Gors Velenu ("Ke vší smůle někdo neviditelný v davu dul jako pominutý na mosazný trombón. Rozhodně to nebyl žádný hudebník." - o pár odsekov ďalej - "Trubač na trombón utichl. Pravděpodobně ho někdo zabil.") a z banketu kúzelníkov páčil o vlas menej ako prvý, lebo následné trampoty Ciri už neboli tak záživné (a zábavné). Figúrky na šachovnici sú ale rozostavené, hra sa začína. 9/10