Čas opovržení

Čas opovržení https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30490/bmid_cas-opovrzeni-Dbb-30490.jpg 5 4192 314

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

2. díl

Druhá část ságy o Zaklínači. Příběh běží dál paralelně v několika liniích – Nejdůležitější je samozřejmě Ciri a to, co znamená pro osud světa. Nezanedbatelnou částí je také politická situace a události okolo války s Nilfgaardem, která se chystá každou chvíli vypuknout…

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Czas pogardy , 1995

whiolet
28.01.2017 5 z 5

Pět hvězdiček si tato kniha bezpochyby zaslouží

Giger11
30.12.2016 4 z 5

Sága o Zaklínačovi a Ciri, velice příjemné čtení.

Greene
03.12.2016 5 z 5

S každou další knihou cítíte, jak příběh (a autor) zraje. Je to čím dál lepší a čím dál čtivější. Někdy se vám opravdu nechce přestat číst.

Devil-Ivet
17.11.2016 4 z 5

Zatím nejslabší díl, co jsem četla. I když se toho stalo hodně – intriky, zrada, zlost, nenávist, ale i závist, naděje, touha… A má to zatraceně silný příběh, myslím, že to chtělo trochu víc… Trochu víc… Napětí? Jo, asi jo. Napětí a ještě něčeho, ale nemůžu přijít na to správné slovo. Možná za to může ten sněm čarodějů, ten mě moc nebavil.

Insignitka
05.09.2016 5 z 5

Podle mého úplně nejlepší díl z těch pěti dílů.

tovlasek
29.08.2016 4 z 5

Kniha mi přišla minimálně stejně dobrá jako předchozí díl. Už se spíše zaměřovala na Ciri a prakticky její dospívání. Nebylo zde, ostatně jako vždy, tolik akce jakož spíše různých rozmluv a to je pro mě rozhodně pozitivum. Obzvlášť se mi líbila poslední kapitola. Už se těším na další díl.

Phyl
26.08.2016 5 z 5

V šeru svého děsivého pokoje, jsem lačně hltal, pouze ve svitu lampičky, každou stránku, jako by to mělo být to poslední co udělám.

Safira55
12.08.2016 4 z 5

Báječá knižka nekteré časti sice nudne ale akce jako vzdy :)

Matteo
11.08.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem dočetl asi za tři dny, což je tak desetina mého průměru na podobně tlustou knihu. Jestli byl předchozí díl rozvolněný a málo akční, tak tady se to řeže ažaž a kují se pikle ve velkém. Je tu ohromná spousta jmen, s jejichž zapamatováním jsem kupodivu neměl takový problém, aby mi to bránilo orientovat se v příběhu.

Ivan F
30.07.2016 4 z 5

Stále mám pocit, že prvé dva diely sú len akousi predohrou k niečomu, čo mi prinesie vyvrcholenie v dieloch nastávajúcich. Ostatné je napísané v komentároch podo mnou.
P.S.: Nemôžem si pomôcť, ale poviedky sú lepšie napísané, než sága.

ifa
24.06.2016 4 z 5

Čas Opovržení mě nenadchl tak, jako předchozí díl. Místy jsem se nudila, navíc mam lehce chaos ve jménech panovníků a čarodějů. A docela by se mi líbilo, kdyby k tomu byla mapa.
Nicméně pořád miluju, jak má Sakpkowski uvěřitelné postavy a parádní dialogy. A pořád jsem neskutečně zvědavá, kam se bude příběh dál ubírat. Kromě toho mě ke konci začal zajímat charakterový vývoj Ciri.

Majkrofon
12.06.2016 5 z 5

Výborné pokračovanie. Krev elfu bol síce vlažnejší diel (i ked skvelý), ale v Čase opovržení sa intrigy, súboje a vzťahy rozbehnú na plné obrátky, zaujímavé zvraty, super dialňogy i nové postavy. Nemám čo dodať, jasných 5 hviezdičiek.

Janičta
09.06.2016 5 z 5

Kniha se mi dobře četla.
Do děje přibývají závažná témata. Už to není jen o mlácení nestvůr, ale spíše o tom, jak to v zaklínačově světě celé dopadne. Ciri je zajímavý charakter a doufám že se Geralt zase rychle sebere :-) Povídky má Sapkowski skvělé, ale i knihy jsou podle mě výborné.

Shui-Xian
02.06.2016 4 z 5

Co Sapkowski nadnesl v předchozích dílech, tady upustil s drtivým, tříštivým dopadem, jehož dozvuk vzápětí udusilo bahno opovržení a marnosti. Ústřední linka se rozptyluje do několika směrů, v nichž zůstávají postavy ztracené, hledající, nenacházející. Samotný děj je rozháraný, nevyvážený: chvílemi překotná akce, pak hutné, dlouhé pasáže plné diplomacie, přehršle postav, až po chmurné dotažení, u nějž si čtenář může být takřka jist, že poznamená i úvod dalšího dílu... Ale právě proto, že Sapkowski vylíčil válku, intriky, smrt...., s takovou neradostnou realističností, zůstává ve čtenáři silný dojem, který si jej drží po celou knihu.
((Mně osobně přišla nejsilnější částí knihy Ciriina cesta Plotnou, která zobrazuje sílu vůle a touhu přežít. Dík tomu se chce takřka doufat, aby se i Geraltova usilovná, naivní cílevědomost dočkala spravedlivého, zaslouženého vyústění - aby obecně každý klad a silný ideál, který táhne postavy dál, obrátil nakonec Štěstěnu na jejich stranu. Ale známe autora - každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán...))

koci.utd
31.05.2016 3 z 5

Prozatím jednoznačně nejslabší díl celé série. Ačkoliv mám Geralta a jeho svět velice rád, dle mého měl Sapkowski investovat více času do povídek, které byly dokonalé. Upřímně doufám, že mě další díly chytnou víc.

Eldar80
20.05.2016 4 z 5

I další kniha těží hlavně z atmosféry Geraltova světa. Ikdyž kniha nepřináší ze začátku nic nového, postupně se děj vyhrotí. Na obálce knihy je sice napsáno Zaklínač IV. a tak by se mohlo zdát, že bude hlavním hrdinou, ale není tomu tak. Spíše je jen velmi významnou figurkou ve světovém dění jeho světa. Žádný nepřemožitelný hrdina, ale ve svém nitru jen člověk. Obsah knihy se totiž z velké části věnuje intrikám a životními příběhy jeho přátel a hlavně Ciri. Ostatně Sapkowski sám knihu pojmenoval Čas opovržení, což o knize mnohé říká. Kniha mírně překonává předchozí, ale nevýhodou je dále větvící se příběh. U některých ság pokračování nevadí, ale u Sapkowského lze zřetelně cítit, že to psal prvoplánovitě jako ságu. Tak jako nemá žádnou pointu první díl, nemá ji ani tato kniha. Dokonce i zde pokračují některé dějové nitky z povídek a to zas umocňuje dojem z knihy. Při čtení pomáhá dívat se do mapy: http://i.imgur.com/iBPt9.jpg . Některé dějové nitky končí a jiné zase začínají. Kniha tak není úžasná sama o sobě, ale pouze jako součást ságy. Proto jen 4 hvězdy, ale jinak úžasné. 90%

memphisz
12.05.2016 4 z 5

Stalo se toho hodně, ale posunul se nějak zásadně děj? Přibyly další postavy, další místa, další intriky. Geralt se v podstatě vytratil, monstra tam byla asi dvě. Zaklínač už nění zaklínač, ale hledání osudu vyvolené Ciri, dítěte starší krve. Přesto se kniha čte stále velmi dobře, až snadno. Autorovi se také daří držet pozornost čtenáře, což vzhledem k výše zmíněnému je takřka zázrak.

Rup
03.05.2016 4 z 5

Trochu mi to připomíná Agathu Christie: autor ví, ale neřekne; až na konci. Celá série skvělá, ovšem zde režisér spíše rozestavuje herce po jevišti. Tak trochu druhé jednání dramatu, tedy, jak je pravidlem, poněkud slabší.

Marbo
25.03.2016 4 z 5

Dopředu se přiznám, že hodnotím dle audio knihy, čili s Geraltem a spol jsem usínal poslední čtvrtletí. Oproti prvnímu románu má Čas opovržení spád i atmosféra je ( skoro ) povídková. Elfů je člověku vyloženě líto, tuším velkou minulost etc a najednou jsou z nich pohunci, poskoci ( a nebál bych se ostřejších slov ). Jen těch čarodějů bylo na můj vkus až moc

Mathir
15.03.2016 5 z 5

Už se trochu opakuju, ale je to prostě super počteníčko. Snažím se jednotlivé díly Zaklínače prokládat jinou knihou a vždycky se těším, až ji dočtu a budu se moct vrátit k Zaklínači. Což asi hovoří za vše :)
Jinak spousta politických a čarodějnických intrik a občas jsem se zamotával do jmen králů a všech čarodějů a čarodějek, a taky jsou trochu abstraktní jednotlivá území, když člověk nevidí nějakou mapku. To bych asi Zaklínači (knize, nikoliv Geraltovi) vytknul... Teď zas dočíst knížku, ať můžu na pětku :)