Žádné stopy

Žádné stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1426/zadne-stopy-1426.jpg 4 268 42

Povídková sbírka známého britského autora zahrnuje rovných deset dobrodružných a napínavých próz, jejichž děj se odehrává na různých místech světa (Londýn, Španělsko, ostrov Mauricius...). Rovněž námětové rozpětí povídek dosahuje značné šíře - od případu nájemné vraždy přes příběhy o vydírání či pašování zbraní pro irské republikány až po vyprávění o nevšedním rybolovu a boji s dravcem...... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Knižní klub

No Comebacks , 1982

Radek128
05.01.2020 3 z 5

Povídky jsou pěkně psané.

1amu
24.10.2019 4 z 5

Autor je vynikající v tom, že jeho povídky se kvalitou obsahu rovnají všemu ostatnímu co napsal. Nejvíce se mi zde líbil komentář trudoše. Nemohu říci, které z povídek mě nejvíce zaujaly, ale asi nejvíce jsem se bavil s panem Samuelem Nutkinem při řešení jeho problémů s vydíráním.

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

trudoš
21.09.2018 4 z 5

Frederick Forsyth je zkrátka stará škola. U románů to ještě možná tolik neohromí, ale jakmile dojde na kratší texty, člověk prostě nemůže neobdivovat jeho způsob psaní. Prakticky u každé povídky totiž rozehrává děj, jenž by strčil do kapsy leckterý moderní thriller, pročež vše ukončí jednoduchou pointou, která je v přímém rozporu s předchozím rozepisováním. Je samozřejmě otázkou, nakolik to dělá schválně, nebo nakolik jde o vedlejší efekt jeho novinářské praxe, ale přiznám se, že mě to vlastně docela bavilo. Ovšem jsem zároveň sto pochopit všechny ty lidi, jimž podobný přístup notně šlápne na kuří oko.
Přestože mají všechny povídky podobný dějový vzorec, liší se tématikou, lokacemi i hrdiny. Mě osobně nejvíc zaimponovala nekomplikovaná Výsada, především pro vtipnou právní kličku na konci. Naopak zklamala prvoplánová Povinnost, přestože má jít o příběh dle skutečné události. Celkově ovšem spokojenost, hlavně pro zmiňované literární řemeslo. Něco podobného se už dneska bohužel nenosí.

RottenLuck
12.08.2018 5 z 5

Opravdu parádní výběr povídek, poslední Profíci asi nejlepší.

madem
18.06.2018 3 z 5

Všechny povídky mají velmi nečekaný konec. Skoro nikdy bych ho neuhádla.
Někdy však byly zdlouhavé začátky.

Jules
20.09.2017 4 z 5

Mám rád Forsytha pre jeho štýl písania to nevymyslíš to je život.

gnocchi
21.08.2017

Povídky téměř nečtu, ale vzhledem k tomu, že FF mám ráda, přečetla jsem a líbily se mi.

Kerberos
30.06.2017 4 z 5

Přestože nečtu povídky se mi to líbilo.

Aliii
30.03.2017 5 z 5

Povídky F.Forsytha mě opravdu nadchly. Knihu mi doporučili rodiče a povídky jsou moc povedené. Rozuzlení byla někdy překvapivá, jindy předvídatelná, ale čtení jsem si užila (narozdíl od Forsythových románů).

Lucek
27.03.2017 4 z 5

Hezké čtení, pointy povídek nečekané, v některých případech strhující. Občas jakoby na mě dýchl Mr. King...

LideCtete
08.03.2017 5 z 5

Vlastně jediná kniha, kterou jsem od Forsytha přečetla - špionážní a polické thrillery nejsem schopná číst, prostě mě nebaví. Přečetla - jedním dechem. Anglosaská povídka v nejlepší formě, závěr vás spolehlivě uzemní.

bratr01
30.01.2017 5 z 5

tato kniha byla vůbec ta první, kterou jsem od Forsytha četl - do té chvíle jsem autora neznal. Skvělé čtení, které mě okamžitě chytlo a vše přečteno jedním dechem. autor neustále nepřestával překvapovat svými nečekanými závěry u jednotlivých povídek. Tato kniha je skvělou volbou pro ty, co nemají rádi dlouhé čtení - v knize je 10 samostatných povídek - každá jiná.

Jaruš7
19.12.2016 5 z 5

Paráda, jsem prostě nadšená, ze sekce pro nevidomé ZÁŽITEk.

Joges
12.09.2015 5 z 5

Zpočátku jsem se nemohl začíst. Úvod první povídky naznačoval nudu, ale v závěru se všechno změnilo. Čekala mě zajímavý konec a překvapivá pointa. A to se opakovalo ještě devětkrát. Forsythovy povídky jsou nápadité, dokonalé, zavádí čtenáře do různých prostředí a neopakují se. Prostě radost číst. Pro mně zatím nejlepší kniha od tohoto autora..

vojteem
27.07.2015 5 z 5

Všechny povídky originální a samostatné, navzájem výtečně "propojené" Forsythovou příběhotvorností. Je asi fajn je číst jako první z Forsythových knih, ale výtečné, když už máte pár kousků za sebou. Pak jsou některé povídky opravdovou lahůdkou :)

Disease
28.01.2015 4 z 5

Prakticky jediná Forsythova kniha, ke které se vracím.

Elisa.Day
14.06.2014 4 z 5

Takový Forsythovský průměr. Některé povídky stojí za to a pamatovat si je budu hodně dlouho, na některé zapomenu velmi brzy. Příště zas ale radši sáhnu po nějakém forsythově thrilleru - ty delší kousky mu totiž jdou přece jenom líp ;-)

Patapuf
10.12.2013 4 z 5

jako vžddy... nemusím povídky..... ale tohle je pan Forsyth a ten je ze starý školy.... povídky ze starý doby, takže úplně něco jiného než dnešní povídky, takže mě to bavilo....

Jana84
04.08.2013 5 z 5

Výborná kniha, skvěle vypointované povídky. Forsythova schopnost dovést příběh k naprosto nečekanému závěru je jedinečná.