Snít znovu

Snít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458845/bmid_snit-znovu-KSM-458845.jpg 4 920 187

Začít znovu / Znova série

< 5. díl

Když se Jude Livingstonové v Los Angeles zhroutí sny, utíká za svým bratrem do Woodshillu, kde se chce znovu postavit na vlastní nohy. Jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její bývalý přítel Blake, kterému zlomila srdce. Blake jí hned na začátku dává jasně najevo, že mezi nimi už nikdy nemůže nic být. A ačkoli se toho Jude snaží držet, situace se začíná dost komplikovat… Další román úspěšné autorky Mony Kasten, kterou si oblíbily čtenářky nejen v Německu. Ke známým postavám a příběhům z Woodshillu se v tomto díle připojuje odvážná a talentovaná herečka Jude.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Dream again , 2020

lusitta05
27.04.2021 3 z 5

Nebolo to zlé, rada čítam o mladých ľuďoch a komplikovanej láske, kde si jeden či obaja ublížia a nakoniec to vyriešia. Ale asi mi chýbal taký šmrnc do deja, a pretože som čítala s odstupom času od predchádzajúcich častí, niektoré postavy som si už tak nepamätala a to mi vadilo. Zisťujem, že asi sa niekedy vrátim od začiatku. Inak to bolo fajn.

oresvo
26.04.2021 5 z 5

Tak tenhle díl byl asi nejlepší z celé série . Jude byla fajn, snažila se přežít, nehrála si na žádnou primadonu, Blake se ze začátku tvářil nepřístupně ( nedivím se mu, hodně mu ubližila ) ale bylo super pozorovat jak si k sobě nacházejí zase cestu.
Knížka se četla velmi dobře, děj ubíhal a byl poutavý.

Ivuska.09
23.04.2021 3 z 5

Tato série je skvělá, nicméně pátý díl byl pro mě nejslabší. Nevím, zda je to tím, že jsem ho četla s odstupem od těch ostatních? A tím pádem pár důležitých věcí ohledně postav a jejich osudů zapomněla... Jinak se mi ovšem moc líbil nápad na pojetí příběhu s několika přáteli, kdy v každém příběhu hraje hlavní roli některý z nich. Nejlepší pro mě rozhodně byl čtvrtý díl.

Dellphi
23.04.2021 4 z 5

Super, ostatně jako vždy. Cela série se četla dobře, některé díly byly lepší než jine, ale každá kniha v teto sérii si laťku udržela vysoko. A ja se těším na další knihy od teto autorky.

Pája699
23.04.2021 4 z 5

Krásné obálky, báječné příběhy, skvělá autorka. Tohle všechno spojuje sérii ZAČÍT…..Všichni hrdinové těchto příběhů mi opravdu budou chybět. Vážně jsem si všechny oblíbila a zamilovala. No co, v nejlepším se má přestat. Tento díl neměl zase takovou super zápletku a hloubku. Děj tak nějak zlehka plynul. Tím nechci říct, že je kniha špatná. Za mě TOP první a třetí díl. Jsem zvědavá jakou novou knihou nás autorka ohromí, těším se.

ZuKo
22.04.2021 2 z 5

Tak to je jeden z dilů, který kdyby nebyl, tak by se nic nestalo. Předchozí díl nastavil laťku hodně vysoko.

Evka3814
22.04.2021 3 z 5

No nevím,bylo to takové vlažné a zdlouhavé. Asi mě tam chyběla nějaká větší zápletka z které bych si kecla na zadek. Autorky knihy si ráda přečtu. Jsou na pohodu,ale nic k čemu bych se později vracela

Wisha
22.04.2021 4 z 5

Jsem strašně ráda, že závěrečný díl téhle série nezklamal a byl naprosto kouzelný. Předchozí díl (Doufat znovu) se mi vůbec nelíbil a nebavil mě, necítila jsem mezi hlavními hrdiny žádnou chemii, zato mezi Jude a Blakem byla chemie přímo neskutečná, a já si čtení jejich příběhu vážně užila. Paráda :-)

_Bára_
20.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Musím říct, že tenhle díl mě dostal možná o něco víc než ty předchozí. Blake byl už skvělej ve čtvrtém díle a nebylo těžké ho nemilovat, i přes ty jeho nálady, kdy si zasloužil zabít. A Jude, já si ji hned oblíbila. Hrozně moc se mi líbilo napětí mezi Blakem a Jude, v tomhle se mi sice možná víc líbila Sawyer a Isaac, ale i tak. Někomu může vadit, že už tady tolik nebyla Allie, Kaden, Spencer a Dawn, ale já za to byla ráda, protože Jude a Blake byli kompletně nové postavy, neznali jsme je od prvního dílu, a mě to dost potěšilo. Najednu stranu mě mrzí, že tato série končí, protože bych hrozně ráda četla příběh o Ezrovi a Scottovi. Ovšem všechno někdy končí a série Znovu bude mít vždycky speciální místo v našich srdcích.

Elize
20.04.2021 3 z 5

Bohužel, ač nerada, musím říct, že tohle byl z celé série za mě nejslabší díl. Hrozně jsem se na něj těšila, ale po přečtení musím říct, že je dobře, že je to poslední díl. Přestože předchozí díly byly super (za mě asi nejlepší byl druhý díl), tak si myslím, že autorce prospěje zas vytvořit něco nového a neokoukaného. Měla jsem asi jinou představu o tom, jak bude kniha probíhat, doufala jsem asi ve více slovních výměn mezi Blakem a Nolanem. Nemyslím si, že by úraz člověka změnil natolik, že jsem Blakea z knihy Doufat znovu zde vůbec nepoznávala. Spíš mě připadal jako někdo úplně cizí... no a Jude? Naivní a trochu hloupoučká, která si opravdu za své problémy mohla sama. Ani mě nepřipadalo, že by se k sobě s Blakem hodili, nevím proč. Na to, jak byly některé pasáže rozvleklé (např. neustále se opakující vnitřní boje a myšlenky Jude), tak ten konec mě přišel usekaný na rozdíl i od předchozích dílů a také málo scén, kdy se Jude a Blake skutečně sbližovali - přišlo mi, že tam bylo málo jejich dialogů a rozhodně ve mě kniha nevyvolala dojem, že to mezi nimi opět jiskří. Nejde ani tak o to, že tam v podstatě nejsou sexuální scény, ale například spolu hlavní hrdinové leží v posteli a nic a pak se čtenář pouze zpětně dozví, že spolu hodně mluvili a co vše probrali. Ani ta jediná sexuální scéna ve mě nevyvolala žádné pocity, že bych si řekla No konečně! nebo se chytla za srdce, zkrátka jsem celou dobu čekala, kdy to přijde a když to přišlo, tak velmi slabě popsané a žádný dialog! Nejvíc mě asi chyběly postavy z předchozích dílů. Hlavní hrdinka s nimi vyrazí na několik akcí, ale ve skutečnosti s nimi nikdy nemluví? No bylo to celkem příjemné a čtivé, ale za mě zkrátka v porovnání s předchozími díly slabé a trochu zklamání (asi jsem se těšila moc).

knihomolkaJani
20.04.2021 5 z 5

Opět úžasná kniha. Autorka Mona Kasten je vždy jistota poutavého příběhu. Skvěle vymyšlený děj, jen na můj vkus mohla autorka ten konec trochu více vymazlit a prodloužit.

Doporučuji!
Už jsem velmi zvědavá na novou sérii.

Peetullka
19.04.2021 5 z 5

Přečteno za jediný večer, nemohla jsem jít spát, dokud nebudu znát konec i když je předvídatelný.
Myslím si, že toto hovoří za vše. Blake byl sympaťák v předchozím díle a teď také i když jeho chování nebylo vždy pěkné.
Celou sérii hodnotím jako super oddechovka a to mám ráda.

Lucyk01
18.04.2021 5 z 5

Poslední díl mé oblíbené série Znovu je tady a naplnil mé očekávání. Čtení jsem si užila a bylo to dokonalé jako vždy. ️Mona Kasten má krásný styl psaní a dokážu se rychle začíst a vžít se do postav. Na tento díl jsem čekala dlouho a čekání se vyplatilo. Od první strany jsem se nemohla odtrhnout a po dvou dnech jsem byla už na konci knihy. Nová postava Jude mi byla sympatická a Blake samozřejmě takyI vedlejší postavy se mi líbily️Celou dobu jsem byla napjatá, jak to skončí A naprosto perfektní bylo, že jsme se zde setkali i s ostatními postavami z předešlých dílů a byly hezky pohromadě ️Knihu velmi doporučuji, rovnou celou sérii doporučuji a autorku jakbysmet.Určitě celou sérii si přečtu znovu v brzké době a nemůžu uvěřit, že tím to dílem série skončila ale můžeme se těšit na další sérii od Mony, která vyjde ️Už se nemůžu dočkat, co dalšího autorka napsala. Kdo ještě sérii nebo knihu nečetl, o hodně přicházíte a doufám, že si to přečtete a bude se vám to líbit tak jako mě ️

Zuza151
17.04.2021 2 z 5

Čtvrtý díl s Everly se mi líbil trochu méně než první tři, ale četla jsem, že pátý díl je opět skvělý. No líbil se mi ze všech nejméně. Jude mi přišla jako hrozně sebestředná puberťačka, která je přesvědčená o svojí pravdě a cítí se hrozně ublíženě, přestože to ona se s Blakem rozešla, zlomila mu srdce, rok si na něj snad ani nevzpomněla a pak si přijede za ním a očekává, že se jí vrhne kolem krku. Taky mi docela vadilo to nikdy nekončící "overthinking". Neustále se zaobírala svými pocity a analyzovala každé jeho slovo nebo pohyb. V nějaké rozumné míře by to bylo fajn, ale tohle už mi přišlo moc. Knížka nebyla tak špatná, linka příběhu byla zajímavá, ale mohlo to být napsané lépe. Btw ten incident, co se jí přihodil v LA, za to si slečna mohla sama... Musím ale uznat, že za svého mládí jsem pravděpodobně uvažovala dost podobně a taky jsem všechno hrozně prožívala. Takže možná mám takový negativní pocit jen proto, že je ta kniha trochu jako pohled na sebe do zrcadla. :-D Každopádně postava Blakea se mi moc líbila.

TerezaJágrová
13.04.2021 4 z 5

Předchozí díly se mi líbily více, ale i tento má něco do sebe. Celá série je skvělá, doporučuji.

pavlusci
11.04.2021 5 z 5

Musím říct, že jsem si nemyslela, že by některý díl překonal Věřit znovu. Ale tady se to povedlo.
Číst o společné minulosti Jude a Blakea bylo skvělé. Sledovat jak se jejich,, vztah,, téměř po roce posouvá dál a částečně kolem sebe chodí po špičkách.
Zároveň se mi líbilo zmínění i ostatních, nám již známých, párů.

Díky Mone Kasten za tuhle skvělou sérii. Woodshill je místo, které mi přirostlo k srdci.❤️

Moc by mě potěšil třeba dodatkový díl z pohledu kluků...

blanka5960
11.04.2021 5 z 5

V poslední knize ze série sledujeme příběh Blakea a Jude. Oba mají za sebou společnou minulost a zlomené srdce.
Jude po neúspěšné herecké kariéře hledá útočiště u svého bratra, který bydlí společně se svými kamarády ve Woodshillu. Jude netuší, že jedním z kamarádů je její bývalý přítel Blake. Blake je řekněme hodně zlomený a Jude nemá kam jít a tak nezbývá než se pokusit se navzájem nezabít a přežít ve společnosti toho druhého.
Při čtení tohoto posledního dílu jsem asi tak pětkrát bulela, přispívalo tomu i to že čím více jsem se blížila ke konci a děj gradoval, tím víc mě docházelo, že se budu muset rozloučit se všemi oblíbenými postavami. S městem Woodshill, jeho ulicemi, kavárnami, vysokoškolským kampusem, s přáteli kteří mně přirostli k srdci .
Děkuji Moně Kasten za skvělou sérii, za každý díl, každou stránku, za každý příběh, který jsem díky ní mohla prožít. Pro mne je to nejlepší romantická série. ❤️

Anna195
07.04.2021 5 z 5

Záverečný diel tejto úžasnej série bol opäť skvelý a ja som si ho znovu užila. Autorka má jednoducho talent a celú sériu zbožňujem.

Tento príbeh sa od predošlých častí v sérií líši tým, že hlavné postavy sa už poznajú z ich spoločnej minulosti. Prežili spolu detstvo aj prvú lásku, ale ich cesty sa rozdelili. Autorka ma týmto potešila, kdeže ja obľubujem takéto príbehy, kde postavy majú spoločnú minulosť. Mohli sme nahliadnúť aj do niekoľkých situácií z ich minulosti, kde sa vtedy Blake a Jude zbližovali, čo som len uvítala.

Blake sa mi páčil už v príbehu Doufat Znovu, kde sa ukázal ako skvelý kamarát, ktorý má vždy úsmev na perách. No tu ho môžeme spoznať viac do hĺbky. Jeho počiatočné správanie voči Jude nie je priateľské, ale vedela som ho úplne pochopiť a vcítiť sa do neho, kdeže bol zlomený. Jude som si obľúbila postupne a jej situácia v L.A. nebolo vôbec ružová, ale čosi podobné som čakala. Jude bola podľa mňa silná postava, najmä kvôli tomu čím si musela prejsť, no veľkú odvahu vyžadovalo aj prísť do Woodshillu.

Obaja si pomaly hľadajú opäť cestu k sebe a jeden druhému sa viac otvárajú. Veľmi sa mi páčilo, ako Jude napriek všetkému pomáhala Blakeovi. Ich príťažlivosť a iskrenie môžete cítiť medzi nimi od začiatku, no tie skutočné emócie prídu neskôr. Som rada, že sa Jude dokázala neskôr zveriť svojim blízkym so všetkým, čo ju trápilo.

Snít Znovu je príbeh o osudovej láske, druhej šanci a pochopení. Opäť krásny epilóg, ktorý ma dostal.Tento príbeh aj celú sériu vám môžem len odporučiť. Ezra, Scott, Cam, Otis aj títo muži by si zaslúžili vlastné príbehy a ja by som ich s radosťou čítala.

denisa8946
07.04.2021 5 z 5

Když čtu knihy Mony Kasten, přestane pro mě okolní svět existovat a její příběhy mě totálně pohltí... člověk si takový únik z reality někdy zaslouží. :)
Celá série Again je opravdu návyková a dobyla první příčku v mých top třech nejoblíbenějších knižních sériích. Stejně jako u předchozích dílů jsem nadšená. Knihu "zhltnete" během pár dní... všech 440 stran jedním dechem. :)
Styl psaní i gradace děje jsou stejné jako v předchozích dílech. Tušíte, kdy přijde nějaký zvrat, také jak to zřejmě skončí... ale to přesně od této oddechové četby chceme, no ne? :)
Miluji tu provázanost s předchozími díly, přestože čteme o jiné dvojici, potkáváme se okrajově i s již známými postavami, jejichž vztahy se také vyvíjí. Hlavní hrdinové Jude a Blake mají společnou minulost, ale jejich cesty se rozdělily. Oba mají své vnitřní démony, se kterými se musejí vypořádat. Bude v jejich případě platit, že stará láska nerezaví? Přesvědčte se sami. :)

rajcatko
07.04.2021 2 z 5

Příběh dost plochý. Ono se v té knize totiž vůbec nic nedělo. Problém uplakané svaté slečny se vyřešil na dvou stránkách a kdyby nedělala ,,herečku" a svěřila se o 250 stran dřív, nebylo by o čem psát. Blake, no, ten je hodně nereálný. Chyběla mi tam jiskra prvních dílů.