Snít znovu

Snít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458845/bmid_snit-znovu-KSM-458845.jpg 4 920 187

Začít znovu / Znova série

< 5. díl

Když se Jude Livingstonové v Los Angeles zhroutí sny, utíká za svým bratrem do Woodshillu, kde se chce znovu postavit na vlastní nohy. Jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její bývalý přítel Blake, kterému zlomila srdce. Blake jí hned na začátku dává jasně najevo, že mezi nimi už nikdy nemůže nic být. A ačkoli se toho Jude snaží držet, situace se začíná dost komplikovat… Další román úspěšné autorky Mony Kasten, kterou si oblíbily čtenářky nejen v Německu. Ke známým postavám a příběhům z Woodshillu se v tomto díle připojuje odvážná a talentovaná herečka Jude.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Dream again , 2020

lotofhs
23.05.2021 5 z 5

Jsem strašně rada, že jsem na Monu Kasten narazila. Miluji každou její knihu a cokoliv co jsem, od ni přečetla bylo skvělé. Tahle knížka nebyla výjimka, bylo příjemné se znovu setkat s hlavními postavami a poznat nějaké nové. Abych se přiznala, ze začátku mi Jude nesedla, nevím proč , ale prostě mi přišla naivní, až moc emotivní, viz situace kdy se naštvala na baristku za to. že ji nechtěla dát kávu pomalu zadarmo a další takový zvláštní situace. Ale čím víc jsem četla, tím víc jsem si ji oblíbila, Jude je cílevědomá, statečná, vtipná a pro ostatní by se rozdala. To samé se dá říct o Blakovi, chápala jsem, proč často reagoval, jak reagoval. Nejsem fanoušek slepovaných vztahů, přesto jsem Jude a Blakovi hodně fandila, oni k sobě prostě patří. :) Jejich vztah nebyl sice bez chyby přesto si k sobě našli cestu a úplně si mě získali. Jsem jediná, co by si přála samostatný díl o Ezrovi a Scottovi???? Ty dva jsou naprostý zlatíčka. Kniha mi vyloženě mizela a občas jsem se zděsila, jak moc to utíká. Příběh byl občas dost natahovaný, dá se dost dobře odhadnout, jak skončí ale přesto ji všem doporučuji, byla čtivá, postavy moc sympatické a nese důležitou zprávu ~ věřte svým snům a nevzdávejte se.

Ve zkratce - milá, příjemná oddechová kniha, při které můžete vypnout a užívat si to, že jste součástí party ve Woodshillu - prožívat drama a lásku s hlavní postavou Jude !
Můj nejoblíbenější díl stejně bude navždy první a díl se Sawyer a Issacem️.

Terka18
23.05.2021 5 z 5

Kniha přečtená za dva dny. A bylo to dost pěkné čtení. Které bylo bez zádrhelů a zbytečností. Možná se mi dřívější příběhy líbily malinko více, ale autorka zkrátka umí psát to se jí musí nechat, protože jsem četla a četla a najednou jsem zjistila, že jsem už u konce. Blake dostal více prostoru. Konec se mi líbil a jsem zvědavá na další knihy autorky.

zimolka
23.05.2021 5 z 5

Opět skvělé.Celá série se autorce moc povedla.

Veeria
21.05.2021 4 z 5

Vrátila jsem se k přátelům. Opět velice příjemné čtení, přesto mi k úplné spokojenosti něco chybělo. :-) Krásná série.

Vendulik
21.05.2021 3 z 5

Dávám zlatý střed. Kniha byla docela dobrá ale kdyby měla o sto stránek méně, byla by lepší. V příběhu bylo hodně vnitřních pocitů od hlavní hrdinky, a to bylo moc zdlouhavé. Škoda, že kniha taky nebyla napsána z pohledu hlavního hrdiny, byla by kniha o to více zajímavá.

sabina1996
20.05.2021 4 z 5

Nebylo to tak dobré, jako předešlé díly, přesto jsem si ji ráda přečetla.

tatafa
12.05.2021 4 z 5

Knížka Snít znovu je napsána velice čtivým a také poměrně jednoduchým jazykem, který čtenáře snadno vtáhne do děje a jen tak nepustí. Autorka v příběhu nepoužívá příliš popisů reálií ani hlavních postav, díky čemuž se ani dospívající čtenáři při čtení rozhodně nudit nebudou. :)

Knížka lze zcela jistě pochválit za zajímavé prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Českému čtenáři je představen styl výuky typický pro Spojené státy Americké, prostředí studentských hokejových soutěží a také jak těžké to mohou mít začínající herci v proslulém Los Angeles.

Románu lze vytknout řadu klišé, generalizací a stereotypů objevujících se v příběhu. Zároveň je kniha velice předvídatelná, takže každý čtenář už po pár úvodních stránkách ví, jaké dějové zvraty se v knize pravděpodobně objeví i jak celý příběh dopadne.

Osobně bych si dovedla představit, že by knížka byla o pár stránek kratší, protože mi příběh přišel místy zbytečně zdlouhavý a natahovaný.

Román Snít znovu bych vřele doporučila všem čtenářům, kteří mají rádi odpočinkové romantické příběhy pro dospívající z prostředí amerických škol a hokejových turnajů.

Martiiiiinka
11.05.2021 4 z 5

Nemůžu říct, že tento díl byl pecka. Vztah Blaka a Jude mně nějak nepřirostl k srdíčku. Oba měli za sebou těžkou minulost, která se táhla celou knížkou. Hlavní hrdinové se sice potkali už na začátku knížky, ale do větší řeči se dali až v půlce knížky. Stále se řešilo to samé dokola. Přes všechna tato negativa jsem si čtení této knížky užila. Mona Kasten prostě umí psát a její příběhy si užije snad každý. A navíc ty přebálky? Wow, to je bomba! Věřím, že nová trilogie bude stejně skvělá.

Zomy
11.05.2021 4 z 5

Do čtení tohoto dílu jsem se moc nehrnula - jednak, že nemám ráda téma slepovaných vztahů a jednak kvůli zdejším recenzím, které tu zrovna nebouchají šampaňské.

Nakonec jsem to přečetla za večer, protože Mona prostě psát umí. Je to čtivé, plyne to samo.

Ale opravdu mě to téma neoslnilo. Člověka totiž moc nebaví číst o tom, jak se oba hrdinové 3/4 textu (obzvlášť vzhledem k rozsahu knížky) jen oťukávají, chodí kolem sebe po špičkách pořád dokola, oba se cítí ublíženě...

Přesto nelituji přečtení a dávám 3,5 hvězdy.

Nikusha
09.05.2021 1 z 5

Já jsem si blbec nevšimla, že začínám posledním dílem, ale nakonec mi to nevadilo, protože bych stejně celou sérii nepřečetla. Nesympatická hlavní postava, věčně se hroutící a potoky slz v každé kapitole. Nezáživný děj a vlastně mě ani nějak nezajímalo jak to dopadne. Přečteno ze setrvačnosti a nic si z toho neodnesu.

hnilda3
09.05.2021 5 z 5

Parádní. U této jsem do konce nevěděla, jestli bude happy end nebo ne.

Blaufik
09.05.2021 3 z 5

Autorka píše opravdu neskutečně čtivě a stránky doslova utíkají pod rukama. Rozhodně jsem nečekala, že budu až tak mile překvapená jejím stylem. Díky tomu jsem knihu přečetla za pár dní a to jen proto, že jsem neměla moc času.

petulkapeta
07.05.2021 5 z 5

„Ale nehledě na to, co se stalo – my jsme tu přece pro tebe
pořád. Ať uděláš, co uděláš, nikdy nás nemůžeš zklamat
natolik, že bychom nechtěli, abys byla součástí našeho života.
Že sis to myslela, mě vážně mrzí.“
„Miloval jsem tě, ještě než jsem vůbec věděl,
co láska znamená. A nikdy tě milovat nepřestanu.“
Je úplně jedno, co pro nás osud v budoucnosti připraví: budeme mu čelit společně.
No co řict byla jsem rada že jsem potkala stare zname a měla stochuti zavzpominat si na jejich přiběhy si zopaknout..Blake byl super kluk se zlomenym srdcem,ale Jude na tom nebyla o nic lip...
Ať už chcete ZAČÍT, VĚŘIT, CITIT,DOUFAT A NEBO SNIT...nikdy neni pozde

Myška43
07.05.2021 3 z 5

,, Nechci, aby ve mně viděli ztroskotance. Chci se sama dostat zpátky na vlastní nohy, aby na mě mohli být pyšní. Přesně jako tenkrát. A to se nestane, když se k nim připlazím a přiznám, že jsem na dně."

Líbí se mi, jak autorka píše. Tato série je opravdu zajímavá, ale...
Opět dávám zlatý střed. U mě jasně vede třetí díl. Myslím, že už jsem to zmiňovala dříve, ale já bych brala vidět ten příběh z obou pohledů. Tento díl u mě vyvolal málo emocí.

,,Vím, že se chovám jako debil, ale to neznamená, že ve mně pokaždý, když s někým strávím noc, budeš probouzet černý svědomí. Nemůžeš očekávat, že budu brát ohled na tvoje pocity, když ty jsi mi ty moje vzala a totálně je rozprášila."

Jude mi jako člověk vůbec nesedla. Se spoustou věcí s ní nesouhlasím a to bude ten největší problém. Blake se rozhodně choval normálně. Prostě tak, když má někdo zlomené srdce.
Vim, že první a třetí díl si ještě někdy ráda přečtu. Další knihu od autorky si ujít nenechám.Třeba mě opět mile překvapí?

,, Dospělost je na hovno."

2688
02.05.2021 5 z 5

Tahle ,,Banda" je prostě skvělá každý příběh je něčím originálním.... už po 3 knížce ze série jsem si připadala jako soused který pozoruje z verandy příběh svých sousedů .... Těším se na další vtipný, romantický a poutavý příběh mých nových sousedů.....

illca2
01.05.2021 4 z 5

Já ani nevím co jsem čekala.. . Četla jsem nějaké recenze, které mě od čtení odradily. No ale i tak, knížku jsem si koupila a jedním dechem přečetla. Do těch kluků od Mony se dá tak snadno zamilovat (aaachhh). Mě se to prostě líbilo. Pěkně se četla,rychly spád, nějaká ta zápletka.. Prostě super! Doporučuji

ivusiacik
29.04.2021 3 z 5

Hm nooo... za mna super :) Ale tolko co Jude "odpadavala" alebo minimalne spominala, ze sa vsetko toci alebo pod nou podlaha "zmäkla", s tym by kazdy normalny clovek zasiel k lekarovi :))))

Readerlady
28.04.2021 5 z 5

Tahle série pro mě top byla a myslím že jistě vždycky bude!!!. Miluji jí a to z mnoha důvodů ale ten nejdůležitější vám teď povím. Něco mi to dává a já přesně vím co. Víru naději v nové začátky. A taky to že ať už se vám stane cokoli vždycky se musí jít dál a věřit že i vy můžete mít vlastní happyend. Mít víru ve své sny. Ano jistě můžete mi teď říct že tohle je v každém filmu a je to strašně klišé!!! Ale tady to hlavní hrdinové dokázali. Postavili se tomu čelem. Jednou si přeju taky být takhle statečná. A tohle mi může být třeba inspirací.

Jasně že to můžete odsoudit jako jen NĚJAKOU romanťárnu ale mně tohle dalo víc.
Nejvíc mě bavil ten zlom. Když si hlavní hrdinové řekli DOST! A vzali své strachy, traumata a potíže do svých rukou a sebrali se. Po každém dílu z téhle série jsem byla nabitá neuvěřitelným optimismem! Tahle série mi dává víru v moje RŮŽOVÉ brýle. Nevím jak se na to budu koukat až budu dospělá a budu znalec života ale teď mě ta série naplňuje.

Všem ji moc doporučuji! Je to napsané strašně čtivě a stačí vám den na jeden díl. Bude se to po tom cítit moc hezky. Doporučuji to všem snílkům a těm kdo si také odmítají sundat své vlastní RŮŽOVÉ brýle, no a samozřejmě taky těm co milují romantiku!!!!

Mona je nejlepší už se těším na sérii Zachraň mě!!!!!!!!!

Sbohem Woodshille, Allie, Kadene, Dawn, Spencere, Isaacu, Sawyer, Everly, Nolane, Jude a Blakeu.

LenRan
28.04.2021 3 z 5

Byla tam spousta věcí, co se mi líbily - to, jak Jude přijali, vztah s bráchou, i ten vztah mezi Jude a Blakem byl hezky popsán, ale.....vše kolem herectví na mě nepůsobilo vůbec uvěřitelně a ty přívaly slz mi hrozně vadily, hlavně ke konci, kdy Jude bulela buď štěstím nebo neštěstím skoro pořád.
Tato série je za mne průměrná, už se k ní vracet nebudu, nejlepší díl byl se Sawyer a Isaacem.

jeny-v
28.04.2021 3 z 5

Můj dojem z pátého dílu je smíšený. Ne, že by se četl špatně, spisovatelka má dobrý styl psaní, ale nějak mě nestrhnul. Obsah příběhu Jude a Blakeho byl jednoduchý, komplikovaný a zdlouhavý. Líbil se mi sourozenecký vztah s Ezrou, kamarádství se spolubydlícími Camem a Otisem a přátelství se Scottem a Everly. Nejvíce jsem si určitě užila love story jedna a tři. Myslím, že MoKa už tématy vyčerpala veškeré emoční situace a témata této série, takže se těším, čím nás překvapí v „Zachraň mě“.