Doufat znovu

Doufat znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445257/bmid_doufat-znovu-Uhd-445257.jpg 4 1119 216

Začít znovu / Znova série

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat. To se však změní, když potká Nolana Gatese. Nolan je okouzlující, inteligentní a sexy a je to jediný člověk, před nímž Everly může být sama sebou – bez masky, kterou nosí před ostatními. Ale Nolan je její vyučující. Je jedno, jak dobře si rozumí a jak moc ji dokáže rozesmát svým zvláštním humorem. Everly ví, že je pro ni absolutní tabu. A přesto je bezmocná proti pocitům, které v ní vyvolávají jeho slova. Noční rozhovory s ním jsou to jediné, co ji odvádí od temných myšlenek, které ji od dětství pronásledují a noc co noc jí nedovolují usnout. Jen jemu může říci, že vůbec neví, co chce od života, a že studuje jen proto, aby byla její matka šťastná. Čím více času ubíhá, tím intenzivnější spojení mezi nimi je a tím více si Everly přeje překročit neviditelnou hranici, která ji od Nolana odděluje. Ale netuší, že za Nolanovým optimistickým přístupem k životu a nakažlivým nadšením pro literaturu se skrývá jedno tajemství. A tohle tajemství může zničit jejich lásku ještě dříve než začala....... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Hope again , 2019

Kaja1
13.10.2021 4 z 5

Líbí se mi jak spisovatelka umí propojit jednotlivé osudy hlavních postav a přenést je i do pokračování svých příběhů. Knihy se dobře čtou, už se těším na další díl.

moonula
06.10.2021 5 z 5

Dalo se to..

PerfectionistKa
24.09.2021 5 z 5

Everly je cynická studentka literatury, která vlastně vůbec neví, jestli chce to, co studuje, v budoucnu dělat. Kdybyste do této věty místo jména Everly doplnili jméno moje, platilo by to úplně stejně. Její cynismus vůči lásce však začal úplně vyvracet Nolan, profesor literatury, se kterým si rozumí jako s nikým jiným a z nějakého důvodu je jediný, komu se dokáže svěřit se svou minulostí. Zakázaná láska at its best!

Tentokrát jsem se na pokračování netěšila tolik, jako na čtení příběhu Dawn nebo Sawyer, přesto jsem byla upřímně zvědavá na zpracování tématu studentka X učitel. Ze začátku jsem si myslela, že Everly nakopu. Když je někdo vůči lásce ještě tak pětinásobně cyničtější než já, zákonitě musí být něco špatně. Naštěstí tady byl Nolan, který z ní upřímně vytahoval to nejlepší a o jejichž zakázané lásce mě neskutečně bavilo číst.

Obrovské překvapení přišlo na straně 215, kde jsem zjistila, že se tohle všechno odehrává současně s dílem Cítit znovu. Hned potom jsem se plácla do čela, že mi to nedošlo už dávno, vždyť se pořád jednalo o stejný zimní semestr, ale prostě mi to do té scény u Spencera nesecvaklo. Ta návaznost na jejich příběh byla boží, Isaac byl i tady zlatíčko a nezlobila bych se, kdyby tam se Sawyer byli více. Myslím, že by si s Everly rozuměly, ovšem kdyby jí půlku knihy nechtěla Sawyer vyškrábat žárlivostí oči… :D

Musím říct, jak jsem ráda, že se od 2. dílu motáme kolem Dawn a jejích přátel, takže je na scéně pořád ona. Díky tomu pomalu zapomínám na to, jak mě ten 1. díl s Allie a Kadenem nebavil a trošku si ho v duchu přikrášluju. Můj Spencer byl i tady zas a opět nejlepší a je mi jedno, jak už jsem s ním otravná :D On a Dawn jsou úplně táta s mámou celé téhle party a já to MILUJU.

Nejvíc mě překvapil Blake. Stala se z něj moje oblíbená postava tohoto dílu a moc, MOC mu přeju happyend, takže se teď už na poslední díl brutálně těším. Na druhou stranu nechci konec. Fakt ne. Už epilog tady mě úplně emočně dostal. I za něj nakonec přidávám plus k hodně silným 4 hvězdičkám, které jsem knize zamýšlela dát a které jsem předchozím dílům za ty závěry ubrala. Tady to konečně klaplo!

Sansli
20.09.2021 3 z 5

Na další díl ze série jsem se docela těšila, i když za mě je prostě nejlepší třetí díl, který nic nemůže překonat:) Přesto jsem byla zvědavá, co si pro nás autorka zase přichystá. Ale nakonec musím přiznat, že tohle je asi zatím nejméně zajímavý příběh.
Nemůžu ale zase tvrdit, že by mě to nebavilo číst, protože jsem měla možnost poznat univerzitu zase z trochu jiného úhlu. A to mě hodně bavilo.
Jen jsem prostě měla problémy s hlavní dvojicí hrdinů.
Everly mi zase tolik nevadila, ale u postavy Nolana - já nevím... když jsem ho blíž poznala, moc mi k srdci nepřirostl. I když v předchozím dílu se mi zdál skvělý.
Přijde mi, že tentokrát byly vedlejší postavy prostě mnohem zajímavější, a tím myslím hlavně postavu Blakea, díky kterému se nemůžu dočkat dalšího dílu:) Byl tím nejlepším co mi tenhle příběh nabídl.

Lutzinka
16.09.2021 2 z 5

Nejslabší díl ze série.
Nevím proč, ale tento díl mě prostě nebavil.
Everly mi přišla hrozně nudná a protivná, a Nolan vůbec nepůsobil jako učitel.
Jediná dobrá postava byl Blake.

MonaLisa42
08.09.2021 5 z 5

Další úžasná kniha!! Tato autorka se v mém žebříčku oblíbenosti drží velmi vysoko.
Z knihy jsem měla trochu obavy, bála jsem se klišé: učitel & studentka. K obávám nakonec nebyl žádný důvod. Kniha se četla sama a příběh byl moc pěkný. Nolanův způsob vyučování mě uchvátil už v předchozích knihách a zde jsem si ho vychutnávala ještě víc. Everyina minulost pro mě byla velkým překvapením. Ze série Znovu je tento díl první, ve kterém jsem vysokou školu poznala z jiného pohledu, než který jsem já osobně na vysoké sama zažila.
Příběhu ani celé knížce nemám naprosto co vytknout, byla úžasná. Moc děkuji!!!

Arlienen
29.08.2021 3 z 5

Kniha se mi četla velice dobře. Líbilo se mi, že nemusím u knihy pořádně přemýšlet a mohla jsem si její jednoduchost vychutnat. Je to super oddechovka v tom našem aprílovém počasí takhle v srpnu.

whiolet
18.08.2021 3 z 5

Autorky styl psaní je, tak strašně návykový! Příběhy vás nenudí, a hlavní postavy příběhu si zamilujete....
Jenže tuhle hlavní dvojici hrdinů, jsem si bohužel moc neoblíbila, a přitom měly všechno, co bych od sympatickych hlavních postav očekávala, přesto mi k srdci ani jeden z nich moc nepřirostl.
Že by to byl pro mě nejslabší díl série? Tak na to si klidně vsadím.

malazluta
11.08.2021 4 z 5

Mona Kasten má opravdu čtivý styl psaní. Od jejích knih je těžké se i na chvíli odtrhnout. I když její další knihy mám raději, opět jsem se u příběhu, tentokrát týkající se Everly a Nolana, skvěle bavila.

AnnaNes
05.08.2021 5 z 5

Super oddechovka, knížky od Mony se čtou skvěle.

Peťulka3
02.08.2021 5 z 5

Bože tyhle knížky se tak dobře čtou. Já chci další!

veronika8042
29.07.2021 4 z 5

Knížka se mi líbí, celá série je super, protože víte, že to skončí dobře. Je to na udržení skvělé nálady, naprostá oddechovka.
Velmi se mi líbí téma - zakázaná láska. Nolan je od prvního písmenka velmi sympatický, krásně vyobrazený, že bych ho chtěla i já. Dokonce i Everly byla sympatická, chytrá.
V knize byl i hezky vyobrazený Blake, takže se těším na další díl, který bude o něm.

dooky
16.07.2021 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl série. Nolana jsem si prostě zamilovala a navíc mám slabost pro knihy se zakázanou láskou mezi učitelem a studentkou. Přečteno během pár hodin.

jennefer
02.07.2021 3 z 5

Zrovna u tohohle dílu a téhle dvojice, bych si to strašně ráda přečetla z Nolanova pohledu. Nebo aspoň jako mix obou. Protože Nolan je pro mě tím nejsympatičtějším mužem celé série. Takže u mě dobrý ;-)

knihomolkaMist
23.06.2021 5 z 5

Asi budu hodně vybočovat z řady... Nemůžu si pomoct, ale tento díl se mi zatím líbil nejvíc.
Everly jsem si oblíbila už v předešlých dílech a Nolana zkrátka nešlo nemilovat :D
Velmi jsem si oblíbila Blakea, takže se fakt těším na Snít :)

KláraH.
19.06.2021

Nebylo to špatné, ale příběh Down a Spencera se mi líbil víc. Trvám si na tom, že vývoj postav v sérii má stále stejný modus operandi a počtvrté už to není ono. Ale špatné to není

badliar_id
17.06.2021 4 z 5

Možná půjdu proti proudu, ale na tom nezáleží. Každý to má jinak a nikoho nesoudím.
Podle recenzí jsem myslela, že Doufat znovu bude propadák a bude to stát za starou bačkoru, ale mně se to líbilo.. Nechápu co se stalo, ale vážně mě to bavilo.
V knize nebylo samozřejmě všechno růžové, ale přesto to bylo fajn čtení. Everly mi občas dělala problém. Chápala jsem čím si prochází a jak musí být těžké, co se jí stalo v minulosti, ale to jak se chovala např. ke Stanleymu mi vadilo. Nolan byl skvělý, neměl to co ostatní mužské postavy, ale měla jsem ho ráda.
Co se týče jejich vztahu.. Líbilo se mi, jak si Nolan zachovával určitý odstup vzhledem k tomu, že byl její učitel. Přesto jste ale cítili, že jí miluje a těžko se drží stranou. Občas to měli mezi sebou divný, ale jinak byli skvělý.
U mě stále vede třetí díl - Cítit znovu, ale tohle bylo taky super. Jsem zvědavá na poslední díl :) ..
Fakt jdu asi proti proudu, ale co už :Dd.. Já doporučuju!!
4-4,5/5

lucie.sela
03.06.2021 2 z 5

Souhlasím s označením nejslabší díl série. Už u druhého dílu mi přišlo jako by tam něco chybělo, ale třetí vrátil křivku zpět nahoru, takže o to větší zklamání bylo. Na příběh Everly a Nolana jsem se těšila, bohužel jak se ukázalo, zbytečně. Nemohla jsem se začíst, nutila jsem se v ní pokračovat, hledala cokoli co by mě nadchlo, ale bohužel ničeho jsem se nedočkala.

dianaxn
30.05.2021 2 z 5

Tohle je u mně nejslabší díl jinak dobré série. Už v předchozích dílech jsem neměla ráda Everly, a tady se nic nezměnilo, takže jeden z mých problémů byl v hlavní hrdince.
Její myšlenkové pochody jsem často vůbec nechápala, a navíc mi připadala sobecká a utápějící se v sebelítosti.

Nolan mi v porovnání s ostatními mužskými protagonisty z téhle série taky nebyl zrovna sympatický, ale budiž, lepší než Everly.

Celou knihu pro mě naštěstí zachraňovaly vedlejší postavy:
• Dawn se mi tady zdála jako skvělá kamarádka
• Blake – nová a zajímavá postava, takže jsem zvědavá na poslední díl o něm
• Spencer (ve všech vzácných momentech, kdy se objevoval)

Začátek byl strašně pomalý a vůbec mě nebavil, a není to tím, že je to o vztahu mezi studentkou a učitelem – to se mi zdá naopak jako dobrý nápad.
Co mi přišlo zajímavé je to, že se děj odehrával ve stejné době jako Cítit znovu (což se mi líbilo výrazně víc), takže tady šlo vidět nějaké činy z jiného pohledu.

Ale jinak mi připadalo, že to postrádalo originalitu a nějakou akci, protože hlavní plot twist téhle knihy je to, že spolu postavy nedokázaly komunikovat, z čehož vznikly vlastně všechny problémy.

Jak už jsem psala, tak série celkově se mi líbí, jenom je tenhle díl bohužel výjimka.

Kristy.Seb
28.05.2021 5 z 5

Jizvy člověka nedefinují. Člověk se je vyslouží a ony pak vyprávějí vlastní příběh.

Když je člověk na dně, může totiž plavat už jen nahoru.

Nic nepřinese, když budeme pořád přemýšlet nad svými chybami.

Opět skvělý příběh!