Doufat znovu

Doufat znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445257/bmid_doufat-znovu-Uhd-445257.jpg 4 1115 216

Začít znovu / Znova série

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat. To se však změní, když potká Nolana Gatese. Nolan je okouzlující, inteligentní a sexy a je to jediný člověk, před nímž Everly může být sama sebou – bez masky, kterou nosí před ostatními. Ale Nolan je její vyučující. Je jedno, jak dobře si rozumí a jak moc ji dokáže rozesmát svým zvláštním humorem. Everly ví, že je pro ni absolutní tabu. A přesto je bezmocná proti pocitům, které v ní vyvolávají jeho slova. Noční rozhovory s ním jsou to jediné, co ji odvádí od temných myšlenek, které ji od dětství pronásledují a noc co noc jí nedovolují usnout. Jen jemu může říci, že vůbec neví, co chce od života, a že studuje jen proto, aby byla její matka šťastná. Čím více času ubíhá, tím intenzivnější spojení mezi nimi je a tím více si Everly přeje překročit neviditelnou hranici, která ji od Nolana odděluje. Ale netuší, že za Nolanovým optimistickým přístupem k životu a nakažlivým nadšením pro literaturu se skrývá jedno tajemství. A tohle tajemství může zničit jejich lásku ještě dříve než začala....... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Hope again , 2019

Čtenářka368
26.04.2023 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla už dvakrát, ze série není mou nejoblíbenější, ale také ne nejméně oblíbenou. Poprvé mě nezaujala tolik jako podruhé. Nolan je na můj vkus prostě taková jemná postava. Přesto ho mám ráda. Everly mě ale baví hodně. Sympatická a hodná. Oproti jiným hrdinkám podobných žánrů není zahleděná sama do sebe. Chemie mezi postavami funguje. Jen ja prostě nemusím dopisování mezi postavami, tohle je můj problém u hodně knih. Proto 4 hvězdy.

1259
18.04.2023 5 z 5

Jako příběh byl hezký, ale něco mu chybělo. Něco celkem důležitého, aby to mělo pořádně šmrnc, ale i tak to bylo dobrý.

Báryčtení
02.04.2023 3 z 5

Zatím nejhorší díl série, hlavně ze začátku mi Everly lezla na nervy.

klarka009
25.02.2023 3 z 5

Čtvrtý díl ze série Znovu je pro mě zatím díl nejslabší. Chemie mezi Everly a Nolanem mě moc neohromila. Nebylo to takové jako v ostatních dílech. Moc jsem jim tu lásku nevěřila Ale nemůžu tomu upřít čtivost. Opět se to četlo samo a já si u toho odpočinula. Moc se mi líbilo jak se prolínala linka Isaaca a Sawyer z předchozího dílu s tou jejich. Ráda jsem o těch dvou zase četla, i když jen okrajově.
Super postavou je tu rozhodně Blake o kterém je poslední díl a na který se moc těším.
3,5/5 *

Lvíček835
25.02.2023 5 z 5

Tak tento díl se mi líbil asi nejvíc od začátku až do konce s celé série,bylo to milé zábavné místy i bolestné obzvlášť scéna s Everlyninym otcem,ale to nebudu psát kdo ste knihu nečetl, jsem ještě zvědavá na poslední díl který mě čeká.

Safrika
20.02.2023 5 z 5

Tento dil se mi libil nejvice, od zacatku do konce fajne, mile, zabavne. Tesim se na dalsi knihy teto autorky.

princesse
10.02.2023 4 z 5

Nečtu celou sérii, mám za sebou jen předchozí díl a tento. Oba mají své mouchy, ale čekala jsem oddechovku a ta proběhla. Takže nemám námitek a pokud se mi do ruky dostane i další z dílů této série, tak nemám problém si znova "odfrknout".

annettka1098
03.02.2023 1 z 5

Ze začátku jsem Everly absolutně nechápala. Působila na mě jako sobecké, rozmazlené dítě. Naštěstí se to časem zlomilo a neměla jsem chuť dát ji pár facek. Následoval ale klišoidní vývoj vztahu Everly a Nolana.

Příběh na mě bohužel působil velmi prostoduše. Chyběl mi nějaký přesah, na který prostor byl, ale nebyl dostatečně využit. Zajímavých pro mě bylo až posledních 70 stran, což je opravdu málo.

Myslím, že jistý potenciál příběh měl. Ze situací, které vznikly se dalo vytěžit ledacos, bohužel se autorka zaměřila pouze na milostnou stránku příběhu a to byla velká škoda. Příběhu by neuškodil ani pohled jiné postavy.

HODNOCENÍ: 30 %

TerezkaMoz
30.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Vzhledem k tomu, že jsem četla nejdříve 1. díl, a pak poslední, věděla jsem, jaká Everly je a co od ní očekávat. O to větší překvapení mě čekalo, když jsem četla tuto knihu jako poslední ze série. Everly vůbec nebyla taková jako v pátém dílu a byl zde hezky vidět její progres a boj se sebou samotnou. Bohužel musím říct, i když nerada, že to byl nejslabší díl... Chyběla mi zde jakási jiskra a vášeň. Nepopírám, že mě u některých scén mezi Nolanem a Everly nešimralo někdo v hloubi duše, ale chyběla ta jiskra mezi hlavními postavami. Cítila jsem sice jejich vzájemnou touhu a boj, který v sobě oba sváděli při "zakázané"lásce, bavili mě jejich chaty a rozhovory. Nejvíc se mi líbilo, že se autorka vracela zpět v některých částech, a myslela na maličkosti. Každopádně nejvíc nadšená jsem byla z Blakea, ten byl v tomto díle skvělý. Jsem ráda, že jsem nejdřív četla poslední díl, protože kdybych četla nejdřív Znovu 4, a pak Znovu 5, tak by bylo chování Blakea spíše zklamáním, ale ono se není čemu divit, když přišel o vše a ještě se ve dveřích domu zjeví jeho ex přítelkyně, na kterou stále myslel.

Áňa 998
27.01.2023 3 z 5

Mona Kasten je skvělá autorka, ale tady se moc nepředvedla. Tenhle díl z celé série vnímám jako nejslabší. Hrozně mě štvala hlavní hrdinka, nelogické chování většiny postav a trochu uspěchaný závěr...

Máma001
18.01.2023 2 z 5

Kniha mě nebavila. Možná není špatná, ale je to takové čtení k vodě, když jste začínající čtenář. Příběh je banální, takových knih je spousta.

JaneH
14.12.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Autorka píše velice čtivě, proto vám ani nepřijde, že jste přečetli více jak 400 stran. Jedná se o klasický sladký příběh. Občas s tím mám trochu problém, avšak tady mi to zas tolik nevadilo. Na druhou stranu takovou tu romantickou naivitu od těchto knih prostě požaduje a očekáváme ji.
Oddechová kniha, která se okrajově dotkne i dost silných témat. Za mně super čtení.

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Mona Kasten je prostě románová bohyně! Úžasný příběh, úžasná kniha. Čte se to samo. Hlavní aktéři vás chytnou za srdce a už nepustí, dokud nedojdete na konec příběhu. Doporučuji všem milovníkům románů.

Drahuska12
15.11.2022 5 z 5

Ačkoli hodně recenzi zmiňuje, že je tento díl slabší, tak já osobně nic takové nezaznamenala. Líbilo se mi to, do Nolana jsem se zamilovala. Děj plynul jako voda. A já si celý příběh velmi užila. Doporučuji :-)

havrmoni
29.10.2022 4 z 5

Po předchozím díle trochu sešup. Nemohla jsem se začíst a měla jsem pocit, že je to spíše o minulosti matky a dcery a vypořádání se s ní. Ne, že by to nebylo zajímavé. Everly mi bohužel byla nejméně sympatická. Na Nolana jsem se moc těšila, ale přijde mi, že nedostal moc prostoru.

Sixtinka144
24.10.2022 3 z 5

Za mě je od minulé knihy značný pokles. Tohle je již čtvrtý díl série, ve které jsou ve směs stále ty stejné postavy, tudíž nějaké opakování je nevyhnutelné, ale v tomto díle je to hodně znát. Nelibí se mi, jak nové postavy reagují skoro totožně na problémy, jako starší postavy. Taky jsem se poměrně nudila, chyběla mi tam ta jiskra, kterou jsem cítila v knize Cítit znovu. A jasně, tohle je čistý román, takže nečekám nic moc reálného, ale učitel a žákyně v tomto podání, vlastně moc nedával smysl. Nejdřív to byl velký problém, který vůbec nevyřešili, ale pak to nakonec ani trochu nevadilo. Už na mě čeká jen poslední díl série, z čehož mám radost, protože kdyby autorka pokračovala dál, tak by se z toho stalo ještě větší klišé.

Anor505
20.10.2022 4 z 5

Zatím jsem přečetla 4 díly série Znovu a jsem docela spokojená. Hrdinové jsou vesměs sympatičtí a líbí se mi, že se o nich dozvídáme víc i v dalších dílech. Oceňuji, že se autorka věnuje kromě romantiky i složitějším tématům a zdůrazňuje, jak důležité je spolu mluvit.
Pět hvězdiček ale nedám… Trochu mi vadí, jak všichni hrdinové reagují na zlomené srdce úplně stejně, od druhého dílu mi to vrtá hlavou, proč…? A proč všem tak strašně dlouho trvá, než se svěří?
Jinak k tomuto dílu - linka Everly byla fajn, tam nemám co vytknout, kromě už obvyklého nervového zhroucení. Za sebe bych vynechala Nolanovu minulost a víc bych se pohrabala v problému studentka a učitel. Pak bych autorce možná odpustila i to nervové zhroucení a dala 5 hvězd. =)

Sabča817
16.10.2022 4 z 5

Čtivý a romantický příběh.

kimChristopher
04.09.2022 5 z 5

Velmi roztomilý příběh o Everly a Nolanovi. Zamilovala jsem se do obou postav. Ta síla emocí, kterou mi kniha dala byla úžasná. Nemůžu se dočkat na poslední knihu partičky z Woodshillu. Doporučuji!!

Vknihách
19.08.2022 4 z 5

Všetky postavy sú prepletené aj z predošlých častí, čiže nám hlavní hrdinovia nie sú neznámi. Nolan, mladý profesor Dawn a Everly, má za sebou minulosť plnú úzkosti a výčitiek. Everly sa zas štíti mužov kvôli tomu, čo si so svojou mamou prežila.
Páči sa mi, že okrem romantickej linky, vymyslí Mona vždy nejaký problém mladých…. Či už to boli v predošlých častiach šikana, smrť v rodine, zavrhnutie rodičmi…. Proste všetko témy, ktoré môžu byť mladým čitateľom blízke. Či sa už s podobnými osudmi pasujú osobne, alebo to zažívajú ich priatelia alebo známi v okolí.

Žiaľ, celý príbeh bol oproti predošlým ( musím porovnávať, aj keď to robím len nerada, avšak v mojich očiach si Kasten nastavila latku a každým ďalším príbehom ju dvihla) zdĺhavý. Zbytočne naťahovaný, aj keď Monin štýl mi sedí a jej knihy prečítam na 2- 3 posedenia.

Už som nejaký ten príbeh so vzťahom profesor-študentka čítala. Aj tento mohol byť oveľa lepší. Dalo sa z toho vytrieskať toľko! Autorka tentokrát stavila na vnútorné monológy, boje a dilemy Everly, ktorých bolo hojne a tým podstatne brzdil dynamiku deja.

Aj keď frflem,Kasten milujem. Verím, že Everly aj Nolanovi chcela dať Mona priestor. Aby sme my, čitatelia, pochopili, čo ich oboch zožieralo zvnútra. Každého niečo iné a predsa toho mali toľko spoločného.

ZNOVU sa budem tešiť na ďalšiu časť a ZNOVU budem DÚFAŤ, že bude lepšia ako predošlé :)