Zachraň nás

Zachraň nás https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485042/bmid_zachran-nas-Fqc-485042.png 4 537 90

Zachraň mě série

< 3. díl

Maxton Hall série

3. díl

Závěrečná část trilogie Mony Kasten nás opět vede za přáteli z Maxton Hall. Takhle si svůj poslední rok na střední nepředstavovali. Ruby je v šoku. Vyhodili ji ze školy. A ke všemu se zdá, že je to Jamesova vina. Jejich vztah projde novou zkouškou. Ruby ale v Jamese nepřestane věřit a ten dokonce u Bellových najde nový domov. Kdo ale za všemi katastrofami stojí doopravdy? James se rozhodne utéct svému nalinkovanému osudu a začít si s Ruby plnit své sny. Stejně jako jeho sestra, nastávající maminka Lýdie. První zamilovanost prožívá i Ember a Kesh s Alistairem. Ruby a Jamesovi se nakonec podaří rozluštit podivný propletenec kolem závěti Jamesovy matky a osudu prastaré anglické oděvní firmy Beaufort. Trilogie, která nás tak dlouho provázela osudy přátel z Maxton Hall, končí, a jejím hrdinům nový život začíná. Projděte s nimi jejich posledním společným rokem a vším, co tentokrát přinese.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Save Us , 2018

moma08
02.06.2022 3 z 5

Musela jsem dost lovit v paměti o čem vlastně byli předchozí díly, ale vzpomněla jsem si nakonec, i když někdo to šlo těžko, přece jenom už to byl nějaký ten pátek.
No a k hodnocení.
Děj plynul, bylo to čtivé, ale mrzelo mě, že když už dostali prostor i ostatní hrdinové, tak ho neměli tolik.
Kdyby autorka napsala o ostatních knihy, možná by to bylo lepší...
Dám 3,5 ⭐️

janka2000
30.05.2022 3 z 5

Poslední díl trilogie Maxton Hall o kamarádech že soukromé školy. Předchozí díl skončil hrozně, takže jsme dostali vyústění a také vyřešení všech problémů.
Kniha mi přišla podivně dětská a hrdinové až moc morálně vyspělí. Řešení problémů mi připadalo Weberovsky ideálně typický, ale jinak nabízí příběh spoustu zajímavých a důležitých témat.

ZapisnikTerky
30.05.2022 3 z 5

Důstojné zakončení průměrné série. Mně se Mona Kasten extra do vkusu netrefila, ale jinak je dílo opravdu velmi čtivé. Uvítala bych rozhození knih k různým párům.

knihomolkaMist
28.05.2022 5 z 5

Po celkem horším druhém díle byla tahle kniha opět nádherným milým dílem. Všechny linky se tu krásně protnou, všechny problémy vyřeší.
Fakt skvěle napsané a ač se mnou asi spousta čtenářů nebude souhlasit, řadím tuto sérii výš než sérii Znovu. I tak ale miluju vše co Mona napíše a potřebuju od ní číst něco dalšího!
Mohu jedině doporučit.

Pája699
27.05.2022 3 z 5

Hezké zakončení série to sice ano, ale jsem upřímně ráda, že už to nemá pokračování. Tady toho bylo tolik a vlastě nic. Moje pocity plně vystihla ANN98. Vyprávění z x pohledů v tomhle případě ubralo na kráse a čtivosti. Tak hlavně, že to všechno dobře dopadlo a mělo to šťastný konec :-D Jsem zvědavá, s čím autorka přijde příště…určitě jsem na ni nezavrhla .-)

januska82
24.05.2022 5 z 5

Celá trilógia bola pekná, ale najviac sa mi páčila práve táto, tretia záverečná časť. Ale určite doporučujem prečítať celú sériu... Je to také ľahké, pohodové čítanie, ktoré určite nesklame.

P3_tis
23.05.2022 3 z 5

Třetí díl mě sice nebavil tak jako první dva, ale je to hezké zakončení série.

Michelleee
21.05.2022 5 z 5

Hezké zakončení série. Je to taková oddechová knížka co se dobře čte.

mstychov
11.05.2022 5 z 5

Recenze: Zachraň nás Autorka: Mona Kasten Předně bych chtěla říct, že se mi třetí díl této série líbil nejvíc. Jednička byla super čtivá. Do dvojky jsem se nutila- vycpávkový díl. Trojka byla ovšem úžasná. Nemohla jsem se odtrhnout. Opět se vracíme do Maxton Hall. Ruby je vyloučena, Lýdie je těhotná a její otec o tom stále neví. Ember se zamilovává do Wrena. Menších příběhů a postav je tam opravdu hodně. Každá kapitola je z pohledu někoho jiného. Čtenář si moc nevydechne. Ani jedna postava pro mě nebyla nudná. Prožívala jsem vše s každou z nich. Je mi až líto, že už nebude další pokračování. Chválím skvělý epilog, na které jsem vysazená

zuzak82
30.04.2022 3 z 5

Pro mě zcela průměrná série, kterou jsem přečetla celou asi jen díky tomu, že mám ráda sérii Začít znovu a pořád jsem tajně doufala ve zlepšení. Tento poslední díl mi přišel nejslabší.

Kristy.Seb
22.04.2022 4 z 5

Je důležité najít ve všem rovnováhu.

Každý člověk má co říct.

Sny jsou důležité. Člověk je musí brát vážně.

Každý by se měl obklopovat lidmi, kteří mu dávají sílu ve své sny věřit, a že není nic hezciho, než najít člověka, se kterým může své plány sdílet. A i když na některé ještě třeba nenastal ten správný čas, přesto by je člověk neměl zahazovat, i když ho to bude stát víc sil než cokoliv jiného.

Jednoznačně nejlepší díl. Moc se mi líbilo, jak se postupně příběh tocil blíž i kolem ostatních postav.

NiKub
20.04.2022

Řekla bych, že tohle byl nejslabší příběh z celé série. Jak jsem měla Jamesa ráda tady mi lezl na nervy. Posledních pár stránek byl docela zajímavý ale toť vše. Na to jak jsem se na poslední díl těšila jsem dost zklamaná

Ann98
20.04.2022 3 z 5

Já nevím, jestli jsem měla jen vysoká očekávání nebo co se stalo. Přišlo mi, že kniha byla o všem a tím pádem o ničem. Tak nějak se celý děj zbytečně táhnul, řekla bych. A pak to nejlepší (rozuzlení) se klasicky odehrálo na posledních pár stranách.
Už u některého z předchozích dílů jsem psala, že jsem si oblíbila jak Ruby s Jamesem, tak i jejich sourozence a kamarády. To autorce upřít nemohu, s postavami si umí vyhrát perfektně. Ale váže se k tomu můj největší problém s touto trilogií. Od druhého dílu je děj vyprávěn z pohledu nejen Ruby a Jamese, ale i Lydie a Ember. Zde se dokonce přidávají další postavy. Bylo fajn poznat trochu blíž život Ember a Wrena nebo Lydie a Grahama, ale sakra .. bylo jim v knize věnováno tak málo prostoru, že to co autorka mezi nimi vykreslovala, to vůbec nepůsobilo reálně. Dost zásadních věcí se tím pádem vyřešilo mrknutím oka. Až jsem si mnohdy říkala CO? KDY SE TO STALO?!
Nebylo to zrovna šťastné řešení takto rozvrhnout knihu, myslím že už to tu taky někdo psal, ale rozhodně by bylo mnohem lepší mít první díl čistě o Ruby a Jamesovi, druhý o Ember a Wrenovi a třetí třeba o Lydii a Grahamovi. Toto nebyla zrovna šťastná volba, bohužel.

vendysantos
14.04.2022 5 z 5

Hezké zakončení série. Nic jiného než happy ending jsem ani nečekala. :) Podle mě byla tato kniha o něco lepší než druhý díl. Všechny hlavní postavy mi byly sympatické. Jamese jsem sice ze začátku série nemusela, ale postupem času se díky Ruby změnil. A Mortimer? To byl ale d.... Takového otce mít, asi bych se zabila.

badliar_id
12.04.2022 4 z 5

Na tenhle díl jsem se obzvlášť těšila, protože ten minulý skončil fakt debilně a navíc byl takový "mehh", takže jsem doufala, že trojka bude skvělá. A docela se to vyplnilo!!
Byla jsem ráda, že tu konečně jsou taky pohledy ostatních postav a vidíme trochu více do jejich životů. Nejvíce mě asi zajímal příběh Ember a Wrena, protože jsem je shipovala už od druhého dílu :D. Čekala jsem tedy trochu více, aspoň tu pusu, že si dají.. :D Alistaira a Keshe ZBOŽNUJU!! Ta jejich chemie byla vážně něco..
James a Ruby. Náš hlavní pár. Docela mě překvapilo, že už mezi nimi nebylo nějaké větší drama, protože jsem ho popravdě čekala. Na druhou stranu jsem ráda, že už se mezi nimi nic závažného neodehrálo. Jamesův sen mě potěšil a přiznám se, že bych se vydala taky stejnou cestou, ale realita je u mě trochu jiná :D..
Konec mě ani nepřekvapil, protože jsem čekala, že Mortimer udělá přesně něco takového. No, prostě otec na jedničku.
Pokud čekáte, že tu konečně nebudou slova "maminka" a "tatínek", tak vás asi zklamu. Sice tu nejsou v takové míře, ale stejně!!
Určitě tato série nemá na sérii Znovu, ale Mxton Hall jsem si vážně užila. Prostředí ze střední školy mě dost baví, takže mi tohle perfektně sedlo. Kdo ještě nečetl, tak moc doporučuju!!

Terka18
10.04.2022 5 z 5

Poslední díl byl moc povedený, řekla bych že nejlepší. Všechno se vysvětlilo a nic nebylo nedokončené nebo překombinované. Příběh plyne tak nějak sám a najednou zjistíte, že máte dočteno a že všechny dílky skládačky zapadly tam kam měly. Moc hezký závěr série.

zimolka
05.04.2022 5 z 5

Mě se líbili všechny tři díly, nemůžu říct ani že by byl některý lepší. Je to takové oddechové četní, kdy už je předem známo, že to dobře dopadne.

terryaknihy
04.04.2022 3 z 5

Pro mě byla Zachraň nás jednou z nejočekávanějších knih letošního roku. Možná proto, že jsem měla vysoké očekávání, nebo špatným načasováním.. Mě kniha celkem zklamala :(. Kasten je pro mě obrovské jméno v rámci romantiky a její předešlou sérii Znovu by si neměla nechat ujít žádná romantická duše.
Série Maxton Hall je určená spíše pro YA čtenáře, jelikož postavy se tu někdy chovají trochu nelogicky. Překvapilo mě u tohohle dílu, že se snažili vylepšit překlad, přesto však byly někdy použita slova, která bych tam rozhodně pro YA nevolila. Například slova údy mi už po pár stranách pila krev :D...
Těšila jsem se na rozpletení všech příběhů a pro mé překvapení, jsme se zdě dočkali navíc vyprávění z dalších pohledů. Možná proto mě pak mrzelo, že příběh například Alistair a Kesh se vyřešil mávnutím proutku a Ember s Wrenem si zasloužili taky ještě pár stran pro větší emoce a dokončení. Velkým překvapením byla teta Jamese a Lýdie, za to jejich otec byla přesně ta postava, kterou bouchnete dveřmi do nosu :D..
Za sebe bych stále více ocenila, kdyby tato série byla duologie. První díl byl za mě nejlepší a pak to už jsou díl od dílu trochu dolů.

MaláKnihomolka
03.04.2022 5 z 5

Závěrečný díl série Maxton Hall od Mony Kasten, který si jistě nemohlo nechat ujít mnoho z nás.

Popravdě, nebudeme si tu mazat med kolem pusy, ale série Znovu je pořád o chlup lepší. Ač ani tato trilogie se mi nečetla vůbec špatně. Jen by mi o Ruby a Jamesovi stačil asi jeden díl. Takhle, měla jsem je ráda, jenže už mi to přišlo zbytečně natahované. Ovšem velké plus jsem našla v tom, že v Zachraň nás dostalo větší prostor víc postav, například Alistair, Ember, Graham, Lýdie…
A právě třeba Ember s - víme kým, ale pro ty, kteří ještě nečetli, jméno vynecháme - mohli mít svůj díl, jejich vztah mě zajímal, ale bohužel se tu na ně moc nedostalo.
Otec Lýdie a Jamese se nezměnil, naopak mi celou knihu nesnesitelně pil krev. Jinak si postavy prošly znatelným vývojem, přehodnotily co chtějí od života… Díky Jamesi za to, že jsi nám ukázal, že máme jít za svými sny. Díky Ember za tvoji pozitivní energii a dávku sebelásky. Lýdie nám ukázala že láska je někdy nevyzpytatelná, ale stojí za to… Mohla bych pokračovat, ale to bychom tu byli celý den. Jednoduše, prakticky všichni mi něco dali a za to jsem této sérii vděčná. Zachraň nás považuji za nejlepší díl této milé série. Maxton Hall končí, Oxford začíná.
4,5/5 ⭐️

Lovana
03.04.2022 4 z 5

Třetí závěrečný díl série Maxton Hall se mě osobně asi líbil nejvíce. Jak jsem ve druhém díle byla ráda za vyprávění ze strany Lýdie a Ember, tak teď jsem byla stejně ráda za to, že nám přibyly pohledy i dalších. V prvním díle by to asi čtenáře mátlo, když ty postavy ještě neznal, ale ve třetím díle už to problém není (jen hned u první kapitoly jsem uvažovala, kdo to je, ale to hlavně proto, že jsem druhý díl četla také krátce po vydání, takže zhruba půl roku před třetím dílem) a pro mě bylo zajímavé sledovat i vyprávění z pohledu ostatních. Navíc mám pocit, že kdyby tento díl byl vyprávěn jen z pohledu Ruby a Jamese, tak bude mít maximálně 100 stran...
Každopádně se s touto sérií a jejími hrdiny nerada loučím a moc se těším až u nás vyjdou další knihy z pera Mony Kasten, snad s lepším překladem než v této sérii...
Celkově je tato série fajn, ale na sérii Znovu této autorky prostě nemá, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.
Ještě jedno varování - rozhodně si nečtěte anotaci... Pokud jste četli předchozí díly a líbily se vám, tak je to zbytečné a akorát zjistíte dopředu, co se bude dít... Já jsem ráda, že takhle u dalších dílů sérií už anotace nečtu, jinak bych byla hodně naštvaná...

Hodnocení 4*/5*

Mona Kasten