Zachraň nás

Zachraň nás https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485042/bmid_zachran-nas-Fqc-485042.png 4 537 90

Zachraň mě série

< 3. díl

Maxton Hall série

3. díl

Závěrečná část trilogie Mony Kasten nás opět vede za přáteli z Maxton Hall. Takhle si svůj poslední rok na střední nepředstavovali. Ruby je v šoku. Vyhodili ji ze školy. A ke všemu se zdá, že je to Jamesova vina. Jejich vztah projde novou zkouškou. Ruby ale v Jamese nepřestane věřit a ten dokonce u Bellových najde nový domov. Kdo ale za všemi katastrofami stojí doopravdy? James se rozhodne utéct svému nalinkovanému osudu a začít si s Ruby plnit své sny. Stejně jako jeho sestra, nastávající maminka Lýdie. První zamilovanost prožívá i Ember a Kesh s Alistairem. Ruby a Jamesovi se nakonec podaří rozluštit podivný propletenec kolem závěti Jamesovy matky a osudu prastaré anglické oděvní firmy Beaufort. Trilogie, která nás tak dlouho provázela osudy přátel z Maxton Hall, končí, a jejím hrdinům nový život začíná. Projděte s nimi jejich posledním společným rokem a vším, co tentokrát přinese.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Save Us , 2018

lena.o.knihach
09.08.2022 4 z 5

Závěrečný díl trilogie Maxton Hall je za mnou. Tento díl mě bavil o chlup víc než prostřední, nenudila jsem se a pořád se tam něco dělo.

Sice bych stále preferovala každý jeden díl o jednom hlavním páru, protože jsem si postupně oblíbila víc ty vedlejší dvojice, ale v Zachraň nás jim autorka věnovala dostatek prostoru, takže jsem spokojená. A nemůžu se dočkat seriálového zpracování.

Ella161
09.08.2022 5 z 5

Ačkoliv jsem k téhle sérii byla ze začátku trochu skeptická, tak jsem si jí strašně zamilovala. Celý ten svět a všechny ty postavy v něm (až na Jamesova otce, samozřejmě). Nedokážu uvěřit tomu, že bych si tohle celé nechala utéct jen tím, že se mi ze začátku nedařilo začíst. Fakt to nechápu, protože tohle napsala Mona a ta má všechny knihy prostě úžasné. Jsem strašně ráda, že jsem tomu ještě dala šanci a neochudila se o skvělé čtení.

Moc se mi líbilo, že i zde bylo více pohledů a že si jednotlivé postavy dávaly životy pomalu do normálu. Těžce na sobě pracovaly a musely přijmout spoustu věcí, které kdysi prostě jen potlačovaly… Například James se konečně postavil svému otci a udělal to, co chtěl dělat vždycky. Hrozně se od prvního dílu změnil a v průběhu čtení jsem se jen tak mimoděk usmála, když jsem tu změnu v jeho chování zaznamenala. Prostě dospěl a už to nebyl ten hloupý kluk, který si myslel, že mu patří celý svět. Hlavně i díky Ruby se na celý ten svět koukal z jiné perspektivy. Nebo třeba Wren, který se musel vyrovnat s celou tou jeho situací. Taky se změnil a už to nebyl ten namyšlený týpek, který ubližoval lidem. Pak Lýdie, která to neměla vůbec jednoduché, ale poprala se s tím velice dobře. Byla fakt statečná a jsem ráda, že jí všechno dopadlo dobře. Ruby, která prostě byla vždy plná optimismu a nic nevzdávala. Za svými sny si tvrdě šla a tak to má prostě být. Je ale pravda, že mě někdy svým chováním štvala a občas jsem nechápala její jednání a postoj k jednotlivým věcem, které tam nastali. No a spoustu dalších postav, které jsem si za to čtení oblíbila a moc jim fandila.

Pokud váháte nad přečtením, tak tomu dejte šanci. Jestli jste už od Mony něco četli, tak víte, že ona píše sakra skvěle a i když Vás začátek může trochu odradit (jako mě), tak to čtení nedokládejte. Je to fakt skvělá série, která mi bude chybět.

MAU256
05.08.2022 5 z 5

Nevím, který z dílů mě bavil víc. Celou sérii jsem si s Ruby a Jamesem neskutečně užila. I s jejich přáteli, kteří se poslední rok na škole úplně proměnili. Jak smutné, že někdo je tak bezcitný a šel by i přes mrtvoly. Ale jsem ráda, že vše dopadlo tak, jak má. Bylo to krásně čtivé.

adida
03.08.2022 5 z 5

Pěkné zakončení celé série Maxton Hall. Doporučuji :)

NikolaSkop
20.07.2022 5 z 5

Super zakonceni serie! Jsem spokojena! :)

Anna195
18.07.2022 3 z 5

Posledný diel série Maxton Hall je za mnou a musím jedine nepísať, že celá táto séria je niečo úplne iné ako autorkina predošlá séria, ktorú som si celú zamilovala. Ale aj tak som bola zvedavá, na vyriešenie vzťahov medzi všetkými postavami.

Je pravda, že autorka v tejto časti dáva ešte väčší priestor vedľajším postavám. Ale mňa už od druhej časti viac bavili vedľajšie postavy než naše hlavné postavy, čo sa mi ešte asi v žiadnej sérií nestalo. No veľakrát mi prišlo, ako keby bol vzťah Ruby a Jamesa menej podstatný oproti vedľajším postavám, keďže James a Ruby veľmi rýchlo vyriešili svoje nezhody a skôr sa celý čas len zbližovali a až ku koncu prišla nejaká dráma. Pravdepodobne, preto ma bavili viac osudy iných postáv, než osud Jamesa a Ruby, keďže medzi ostatnými postavami sa aspoň čosi dialo, čo ma nútilo čítať ďalej.

Najviac bola zvedavá na vzťah Grahama a Lýdie, keďže ich vzťah si ma získal, pretože ich príbeh mi prišiel omnoho viac zaujímavejší. Ale tiež ma veľmi potešilo, že sa autorka venovala aj Ember a jej romantickej linke, pretože táto linka Ember a ... bola skvelá.

Osudy vedľajších postáv ma bavili, ale James a Ruby sú stále v úzadí, čo je zase veľká škoda, keďže práve oni dvaja sú hlavné postavy a mali by dostať väčší priestor a možno, keby ho dostali, tak by som si ich aj ja viac obľúbila, pretože takto mi to prišlo, že sú tam len do počtu.

petusska01
11.07.2022 4 z 5

Oproti druhému dielu bol tento záverečný o dosť lepší. Stretli sme sa so všetkými postavami, nahliadli sme do ich osudov, myšlienok... samotné hlavné postavy James a Ruby síce riešili závažné problémy (najmä kvôli hroznému Mortimerovi) ale nebyť ostatných asi by bol príbeh mierne nezaujímavý. Som rada, že sa prebralo všetko čo vyvolávalo otázky, že takmer každý si prišiel na svoje a že to dopadlo tak ako to dopadlo. Niekedy som síce pri myšlienkach jednotlivych postáv mala dojem akoby boli postavy už o dosť staršie, ale veď to nebolo dôležité. Séria samotná nie je úplne moja obľúbená, ani nepatrí k tým najzaujímavejším (najmä kvôli slabšiemu 2.dielu) ale myslím, že nikoho neurazí a prostredie súkromnej školy, privilegovaných vrstiev a láska skrz tieto rozdielne vrstvy je stále obľúbená téma.

dencazrnu
10.07.2022 5 z 5

Závěrečný díl série byl za mě určitě mnohem více povedený, než ten předchozí. Druhý díl ze série mi přišel maličko zbytečný, ale tady jsem konečně zase viděla nějaký "pohyb vpřed" :-) Celkově tahle kniha měla spád a cítila jsem, že se tam pořád něco děje. Suma sumárum, příjemné oddychové čtení, které klidně mohu doporučit dál :-)

Domča153
07.07.2022

Tak tohle byla oproti sérii začít znovu opravdu slabá série … vlastně i proti jiným seriím jiných autorů. Vše furt dokola, hrozně roztahaný příběh kterému by stačila jedna knížka a pak by to mohlo být dobrý. Některé části jsem musela přeskakovat… do jedné knížky slušný příběh ale tohle bylo špatný.

Literarytwins
07.07.2022 2 z 5

Zachřaň nás je závěrečným dílem trilogie od této autorky. Já jsem od něj čekala opravdu nějaké "wow". První díl Zachraň mě byl skvělý, druhý byl už horší, kniha Zachraň se mi přišla spíše jako příprava na velké finále, kde se v podstatě až na závěr nic tak podstatného nestalo. Jenže závěr, který jsem očekávala bohužel nepřišel. V knize nezůstalo nic nevyřešení či nezodpovězené, to bylo super. Bohužel tam pro mě nebylo žádné velké překvapení. Vše bylo zcela předvídatelné a šlo to hned vyčíst již z prvních malých náznaků v samotném textu. Takže se žádné "páni" nebo "wow moment" bohužel nekonal. Za mě tomu moc nepřidalo ani to, že se vlastně v knize mísily tři příběhové linie a s rukou na srdci upřímně mohu říci, že kdyby se např. dějová linka spojená se sestrou hlavní hrdinky zcela vynechala, asi by to taky příběh nijak nepoznamenalo. Možná to bude i tím, že YA není zcela moje nejoblíbenější část romantiky, možná kdyby mi bylo tak o 15 let méně, byla bych odvařená z této série asi podstatně více. Bohužel takto jsem měla zřejmě příliš vysoká očekávání, která nebyla naplněna.

Lucyk01
07.07.2022 5 z 5

Poslední díl ze série, na který jsem se strašně moc těšila. Vůbec mě nepřekvapuje, že mě Mona ani tady nezklamala. Wow!!!!

Kniha mě od první stránky vtáhla do děje a nemohla jsem přestat číst. Zase čtivé to bylo. Ze začátku jsem nadávala na otce Jamese a Lýdie. Teda celou kniha jsem nadávala na otce Jamese a Lýdie. Jsem ráda, že to dopadlo dobře. A dostal to, co si zasloužil.

Každopádně se mi líbilo, že se tam objevily pohledy i Grahama, Alistaira, Wrena, Lýdie a Ember. Bylo to zajímavé číst i jejich pohled a celou dobu jsem fandila vztahu Wrena s Ember, přála jsem jim to, ale nechci taky spoilerovat nějaké věci, takže by to takhle stačilo.

Také mě štvalo, že James a Lýdie oslovovali svého otce tato, tati nebo tatínek, ale naštěstí toho tam nebylo tolik a už se tam i vyskytovalo oslovení otec. Protože opravdu Moltimer si nezasloužil hezké oslovování ani od dětí ani od nikoho jiného!!!

Ale ani toto ani nic dalšího (jako hodně slovo používané - ÚDY) neubere na kvalitě knížky!!

A myslím si, že to bylo krásné zakončení příběhu mezi Ruby a Jamesem.

VŠEM DOPORUČUJI TUHLE KNIHY I CELOU SÉRII!!!!!!!!!!

Díky knize nám autorka dala naději, že můžeme všechny překážky v životě zvládnout. Teda její postavy nám daly naději. Proto miluji její knihy a těším se až letos v létě vyjde u nás její další série.

Kniha si právem zaslouží plný počet hvězd.

Lidska_ctecka
01.07.2022 4 z 5

Drahouškové,
závěr série mě nezklamal a jsem ráda, že se věci vyvinuly takto. Příběh je v posledním dílu série zaměřený více na vedlejší postavy. Což je dle mého jen dobře a. Jsem ráda, že můžeme příběh a postavy poznat víc do hloubky a zjistit, že vše není tak růžové, jak se všichni na první pohled tváří...

Lucynell
27.06.2022 5 z 5

Poslední díl byl stejně dobrý jako celá série, autorka píše čtivě a poutavě a už se moc těším na její další díla.

Andrejka91
21.06.2022 4 z 5

Tento díl se mi líbil ze všech nejvíc, asi je to tím, že už jsem postavy znala z předchozích dílů a zajímalo mě jak to s nimi celé dopadne.
Bylo to napsané hezky a čtivě, měla jsem to přečtené za den. Sice se k této trilogii vracet nebudu, protože si myslím že je spíše určena pro mladší ročníky, ale za přečtení to podle mě stálo.

TerkaM
21.06.2022 4 z 5

Série Znovu je lepší, to bez debaty. Zde je bohužel děj rozepsaný do tří dílů, což je škoda. Zároveň to trochu kazí fakt, že pokud jste začali číst tak, jak byla kniha vydávaná v Česku, dost pravděpodobně z toho nebudete mít takový prožitek - pokud tedy nemáte vskutku bravurní paměť. Já si teda mnohem víc oblíbila pár Ember a Wren, mnohem víc než Ruby a Jamese, jejichž příběh byl moc roztahaný.

Možná kdyby je Mona Kasten nechala spolu hned od konce druhého dílu s tím, že by řešení celé situace vymysleli spolu, hodnotila bych jejich příběh lépe. Nicméně rozumím tomu, že závěrečné rozuzlení by nemohla udělat tak, jak jej udělala... ale zase by v dalších dílech mohla věnovat více prostoru dalším dvěma párům, jimž se přes příběh Ruby a Jamese nedostalo za mě tolik prostoru.

Pokud tedy s Monou Kasten začínáte, doporučila bych vám začít sérií Znovu a až poté se pusťte do téhle, nejsem si jistá, zdali byste měli chuť si po tomhle přečíst její zdařilejší sérii.

Malíček
19.06.2022 3 z 5

Závěrečný díl série Maxton Hall jsem četla zejména proto, že mám ráda, jakým stylem autorka píše a z důvodu, že nerada nechávám série nedočtené. Musím říct, že kniha se mi líbila asi nejméně ze všech dílů. Hlavní postavy mi přišly někdy až příliš "dětské", moc mi nesedly. Slova "maminka" a "tatínek" všude bylo to, co mi hodně vadilo a kazilo čtení v předešlých dílech, tady musím pochválit, že jich nebylo použito tolik. Jinak ale hodnotím spíše průměrně.
Celkově bych doporučila víc sérii Začít znovu. Postavy tam mi připadají více propracované a reálné, prostředí mi také sedí víc, a tak nějak dějově jsem si tu sérii od Mony Kasten užila víc.

pavlusci
18.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Trilogie Zachraň mě je skvělá. Možná je o drobek slabší než série Začít znovu,ale i tak je úžasná. Trošku jsem se obávala o čem bude zbytek knížky, když se hlavní problémy vyřešil vesměs na začátku, ale neměla jsem důvod. Celý příběh mě hrozně bavil, krásně se četl a na poslední díl to bylo krásné zakončení.

Jsem ráda že jsem si tuhle sérii přečetla, lecos jsem si z ní odnesla, a vím že u Mony Kasten nikdy nesáhnu vedle.

dominika8192
09.06.2022 5 z 5

Hezké zakončení trilogie.

zuzka5372
08.06.2022 5 z 5

Mě se série moc líbila. Hezké oddechové čtení.

Ketfl
05.06.2022 3 z 5

Upřímně? Jsem ráda, že jsem tuto sérii dočetla. Tento díl chválím v tom, že jsme se konečně zbavili maminky a tatínka na každé stránce, ale stejně jsem z toho taková na rozpacích. Prostě ty postavy mi nějak nesedly. Na to, že se jednalo o studenty střední školy, tak se kolikrát chovali a vyjadřovali, jak kdyby jim bylo 40. Přitom kniha byla taková jednoduchá a vyřešení všech problémů až trapácké. Celkově se to nemůže rovnat předchozí sérii, která mě fakt bavila. No, nevadí. Budu doufat, že další kniha už bude zase lepší.

Mona Kasten
německá, 1992