Karlík a továrna na čokoládu

Karlík a továrna na čokoládu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33975/bmid_karlik-a-tovarna-na-cokoladu-2MA-33975.png 4 1198 211

Willy Wonka série

Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Vhodné pro děti mladšího školního věku. Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. Doplněno fotografiemi z filmu Tima Burtona. Dotisk v r. 2007 (ISBN 978-80-200-1436-8)... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Academia

Charlie and the Chocolate Factory , 1964

Merynkaw
07.11.2016 5 z 5

Krásná čtivá kniha pro děti, u které se i zasmějete. Určitě nebude od Roalda Dahla poslední!

lushi
14.10.2016 4 z 5

V Karlíkovi Dahl ukázal, že je mistr ve tvoření neskutečného v rámci reálného světa. Všechny ty sladkosti, způsoby výroby, samotná továrna... Nádherný příběh, pohádkový, poučný, vtipný.

Sorrow
12.10.2016 5 z 5

Naprosto bezchybná záležitost, obzvlášť v podobě audioknihy, kterou báječně namluvila Bára Hrzánová. Doporučuji všemi deseti!

OrthoSan
14.09.2016 5 z 5

Když má člověk chuť na sex, tak si může třeba vyluštit roháček, ale v této knize tradičně vynikajícího pointisty Dahla se dozví, že když má chuť na čokoládu, může klidně číst dál. Výsledek se dostaví záhy. Ano, ta opojná chuť černohnědé hmoty, která se valí z fontánky v továrně kde pralesní skřítci bouchají přesčasy, se vám usadí na chuťových pohárcích a vy víte, že jste opět okusili výbornou knížku.

trynitrix
07.09.2016 5 z 5

Čtenářská výzva 2016: 7. Kniha, která byla zfilmovaná

Tak ke knize jsem přišla náhodou, kamarádka ji chtěla půjčit z knihovny a když jsem ji měla tak jsem neodolala ani já a za pár hodin bylo po úžasném příběhu, který přece nemohl jen tak skončit tak jsem si ještě stáhla film :-D a ke všemu se mi to hodilo i do výzvy, super .

carcassonna
29.06.2016 5 z 5

Super!!! synovi sa príbeh páčil,aj keď ho miestami trochu desil, sama som bola zvedavá, ako to bude celé pokračovať a ako každé z tých detí skončí.

wendulka321
10.06.2016 5 z 5

Nádherné čtení, miluju ji i jako audioknihu.

l001
27.05.2016 5 z 5

Úžasné čtení!

Moc mě to bavilo a moc ji doporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Liliana2006
26.04.2016 5 z 5

krásné autoři ale mají fantazii co?

Jessybelle
03.03.2016 5 z 5

Knížku jsem četla jako cca 11letá holka, v té době měla kniha do sfilmování dost daleko. Kniha se mi líbila, proto jsem si ji půjčila znovu a předčítala jsem ji nyní svému synovi. A je super, i proto a nejen proto si zaslouží místo v čtenářské výzvě.

Hoshi
13.02.2016 5 z 5

Vždy jsem toužila přečíst si tuto knihu a po přečtení mohu říct, že je to možná mnohem lepší než film. Willy Wonka je prostě k zulíbání :3

rencovav
07.02.2016 4 z 5

Možná ještě lepší než film. Přenesla jsem se tím do těch krásných dětských časů, kdy jsem Roalda Dahla milovala, tedy jeho Matyldu.

Riela
05.02.2016 5 z 5

Úžasný příběh. Zbožňuji knihy a povídky od Roalda Dahla. Mohu jen doporučit. A čekejte zajímavější konec nežli ve filmu :)

Minniesimilci-3
31.01.2016 5 z 5

Úžasná knížka, četla jsem v anglickém originále a úplně jsem si zamilovala způsob, jakým to je napsané. Úžasně byly písničky Oompa-Loompas:)

Sabča92
30.01.2016 4 z 5

Opravdu čtivá kniha k zamyšlení. Přečetla jsem ji poprvé už dospělá a velmi se mi líbila.

lucus83
31.12.2015 5 z 5

S detmi momentálne fičíme na Dahlovi a Charlie a továreň na čokoládu sa mi z nich páčila asi najviac. Je plna fantázie, má myšlienku, deti núti zamyslieť sa nad dobrom a zlom. Syn miluje pesničky Umpalumpov.

kaja6555
28.12.2015

JÁ JSEM VIDĚLA NA YOUTUBE JAK NĚKDO HRÁL HRU NA TOTO TÉMA

kejty91
25.12.2015 4 z 5

Není co vytknout. Oddechovka. Kniha představuje film. Film se ve všem řídí knihou.

janebenesova
09.12.2015

Willy Wonka je stejně správně pošahaný jako ve filmu, Karlík je ještě víc rozkošný, babičky a dědečkové prostě k zulíbání. Augustovi a Veruce byste nejradši dali pár facek, žvejkačková Fialka je taky krásně napřesdržku. Pro mě byla tahle knížka především připomenutí toho, jak je továrna na čokoládu senzační a knižní verze mi to jenom potvrdila. Ještě víc super pro vás ovšem podle mě bude, když si nejdřív přečtete knížku a pak si pustíte film (jak jinak), to z toho budete teprve paf, protože spojení Roalda Dahla a Tima Burtona teda setsakra stojí za to.

Ivan Kučera
08.12.2015 2 z 5

Nebavilo ma to. Istú čokopoetiku to malo, ale inak slabota. Burtonov film s Johnnym Deppom ma v kine bavil oveľa viac.