Karlík a továrna na čokoládu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Vhodné pro děti mladšího školního věku. Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. Doplněno fotografiemi z filmu Tima Burtona. Dotisk v r. 2007 (ISBN 978-80-200-1436-8)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33975/karlik-a-tovarna-na-cokoladu-33975.jpg 4.5906
Série

Willy Wonka 1.

Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Academia
Orig. název

Charlie and the chocolate factory, 1964

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Kniha Karlík a továrna na čokoládu bylo zfilmováno v roce 2005. https://www.csfd.cz/film/135983-karlik-a-tovarna-na-cokoladu/prehled/ (AshleySimmer)


Roaldu Dahlovi se nelibila filmová adaptace z roku 1971 a tak se rozhodl napsat pokračování s názvem Charlie and the Great Glass Elevator. Dahl začal psát třetí Karlíkovo dobrodružství Charlie In The White House, ale po první kapitole se rozhodl nepokračovat. (BarryBlack)


Kniha byla poprvé zfilmována v roce 1971 v muzikálu Pan Wonka a jeho čokoládovna (Willy Wonka & the Chocolate Factory) s Gene Wilderem v hlavní roli. Další filmová adaptace byl film Tima Burtona Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and the Chocolate Factory) z roku 2005, ve kterém hlavní postavu majitele čokoládovny ztvárnil Johnny Depp. (Faraon)

Štítky

čokoláda zfilmováno továrny rozhlasové zpracování

Autor a jeho další knihy

Roald Dahl
britská, 1916 - 1990

všech 50 knih autora

Podobné knihy

Kniha Karlík a továrna na čokoládu je v

Právě čtených11x
Přečtených1343x
Čtenářské výzvě293x
Doporučených83x
Knihotéce323x
Chystám se číst287x
Chci si koupit69x
dalších seznamech16x