Karlík a továrna na čokoládu

Karlík a továrna na čokoládu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33975/bmid_karlik-a-tovarna-na-cokoladu-2MA-33975.png 4 1198 212

Willy Wonka série

Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Vhodné pro děti mladšího školního věku. Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. Doplněno fotografiemi z filmu Tima Burtona. Dotisk v r. 2007 (ISBN 978-80-200-1436-8)... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Academia

Charlie and the Chocolate Factory , 1964

veronie
19.04.2018 5 z 5

Příběh Karlíka jsem nejprve viděla ve filmové verzi. Johnny Depp byl ve své roli naprosto nepřekonatelný a při předčítání jsem postavu Williho Wonky měla spojenou s ním. Bylo to moc příjemné čtení a i když je to kniha určená dětem, i já jsem se u ní náramně bavila.

Liana
31.03.2018 5 z 5

Krásny príbeh, ktorý som celý preslintala :-))

dadako
23.03.2018 4 z 5

Kouzelný a krásně napsaný příběh. Ze začátku mě moc bavil, ale po polovině jsem dočítal už spíše setrvačností.

Měňavka
23.03.2018 5 z 5

Jako malá jsem toužila po světě, kde je všechno z čokolády a sladkostí. S touto knihou jsem se vrátila do dětství a vypravila se na báječnou cestu dobrodružství s tímto kouzelným příběhem. Můj sen se vyplnil....

Jahoda197
08.03.2018 5 z 5

Paráda! A i když byl film skvělý, v knížce mi vůbec nechybí Willyho otec.

Chesterton
02.12.2017 5 z 5

Dětská láska, úžasná krajina fantazie přesto, že nemiluji čokoládu :)))

BelphegorSara
22.11.2017 5 z 5

Moje první přečtená kniha. Úžasná, krásná..

Voda1
10.09.2017

Je to srandovní! :)

dancadragneel
29.05.2017 5 z 5

Překrásná pohádka plná čokolády... Nebýt skvělého filmu asi bych se k ní nedostala, což je docela velká škoda, protože při jejím čtení jsem se nejen zasmála ale vrátila do dětských let. Rozhodně ji budu číst svým dětem :)

havranice
08.05.2017 5 z 5

Báječná kniha. Krásný příběh, skvělé téma, hladce plynoucí text, který se dobře předčítá, spousta poučení a morálních hodnot sdělovaných dětem velmi nenásilně skrze dobře prokreslené postavy a jejich chování. Četla jsem to dceři v jejích 6ti letech, sama si ho pak znovu přečetla. I já sama příběh sledovala s napětím, moc mě to bavilo, hladilo po duši, chrochtala jsem také blahem nad tím, co to dalo dceři. Dcera si na tom uvědomila, a to skutečně hluboce a zůstalo jí to, že rodiče pomáhají výchovou dětem formovat charakter, a že k tomu, aby se ten charakter vytvořil dobře, je zapotřebí, aby rodiče uměli dítěti nevyhovět ve všem, říct mu také ne. A že pokud to rodiče nedokáží, má to velmi špatné důsledky a z chudáka dítěte se stane nesnesitelný fracek. Mnohokrát dění v knize okomentovala tak, že řekla třeba -"ta holčička za to, jaká je, ani tak nemůže, to je vina hlavně jejích rodičů, ty jí přeci měli vychovávat tak, aby nebyla tak rozmazlená". Opravdu bez nadsázky mohu říct, že toto poznání dceři zůstalo a ovlivňuje jí dodnes (9 let) - například velmi hlídá, abychom správně vychovávali její mladší sourozence :-)). Fantastická kniha, takto si přesně knihu pro děti představuju. Doporučuju!

edith79
08.04.2017 5 z 5

Film znám téměř zpaměti (tedy remake z roku 2005) a knížku jsem poslouchala v audio podobě, skvěle načtenou Bárou Hrzánovou. Obojí je parádní.

SeverusSnape
07.04.2017 5 z 5

Knížka je vždy lepší než film a tato je přímo dokonalá.Užasný příběh,který se skvěle čte

Dorazilka
19.03.2017 5 z 5

Pěkný poučný příběh, lepší než film :)

Judi007
15.03.2017 5 z 5

Super kniha., styl psaní je podivný, ale děj je super. Skvěle se to čte

Ema22
12.03.2017 5 z 5

Kniha následovala film, který si, i když jsou děti poměrně veliké, rádi znovu pustíme. Dahlův styl vyprávění máme rádi, Matylda je úžasná, líbí se nám vložené písničky.

itulenka
17.02.2017 5 z 5

Obvykle nemám ráda knížky, které čtu až po shlédnutí zfilmovane verze. U Karlíka jsem problém neměla a knížku jsem dětem přečetla s chutí.

alcahanca
27.01.2017 5 z 5

Hezká dětská knížka a neméně hezký film s Johnny Deppem v roli pana Willyho Wonky.

Angiee88
27.01.2017 5 z 5

Naprosto dokonala knizka. Sice detska, ale krasne odreagovani :) Moc se mi libila!

jana277
15.01.2017 5 z 5

Obľúbený autor, príjemné čítanie.

ArwenAragorn
05.01.2017 4 z 5

Moc pěkný pohádkový příběh plný fantazie a humorné nadsázky. O mnoho lepší než film, v něm se mně ani můj oblíbenec J.Depp moc nelíbil.