Vzpomínky na něj

Vzpomínky na něj
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509688/bmid_vzpominky-na-nej-f8X-509688.jpg 5 1074 1074

Kenna Rowanová si odseděla pět let ve vězení za tragický omyl. Teď se vrací zpět do města, kde k tomu všemu došlo, a doufá, že se setká se svou malou dcerkou. Ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Dostat se k dceři je proto téměř nadlidský úkol. Jediný, kdo ji ještě úplně neodsoudil, je Ledger Ward, majitel místního baru. Kdyby ale vyšlo najevo, že k sobě tihle dva mají blízko, mohlo by to ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Najde Kenna způsob, jak dát do pořádku minulé chyby, aby si mohla vybudovat novou, lepší budoucnost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reminders of Him , 2022

Šárka88
02.08.2023 4 z 5

Krásný příběh, přečten jedním dechem, který dokáže chytnout za srdce. Příběh nekončící lítosti a utrpení, lásky a mnohé další a malém slza na krajíčku. Ztratit pět let života bez dcery je hrozné, neuměla bych si to představit, zažít to co Kenna.
Dávám čtyři **** , ta pátá mi utíká z důvodu suverenity mezi Ledgerem a Kennou. Nějak mi to nesedlo, čekala jsem větší poznávání mezi nimi, delší zápletku, ale tohle bylo šup hned se líbali a tak dále. Potom mi vadily sprostá slova v tak dramaticky dojemném románu, ale to je vina překladu a ne Colleen.
Jinak jedním slovem knížka stojí za to si ji přečíst.

oolinkaa
01.08.2023 5 z 5

To byl velmi pěkný příběh ..

Ywonek
01.08.2023 5 z 5

Uz dlouho jsem u knizky tak nebrecela. Nadhera

reny111

To byla nádhera

KodalSa
31.07.2023 5 z 5

Další báječná Colleen... Málokdy jsem od ní četla něco, co mě zklamalo, tahle patří mezi ty nejlepší věci, co napsala, aspoň z mého pohledu. Prožívala jsem to spolu s Kennou a bylo mi do pláče.

Jikovka
31.07.2023 5 z 5

Krásně se četla, budete potřebovat kapesníčky....

dencazrnu
30.07.2023 5 z 5

Tohle byla jedna velká emoční jízda, kdy po celou dobu čtení přemýšlíte, na čí stranu se vlastně postavíte. Kniha jako taková by nebyla tak skvělá, kdyby její součástí nebyly dopisy, které se Kenna rozhodla v rámci svojí terapie psát. Pokaždé, když jsem si už myslela, že to víc nejde, jsem po přečtení dalšího dopisu měla srdce na milion kousků. Samotný závěr knihy jsem dočítala v záplavě slz, které jsem absolutně nedokázala udržet. Bylo to krásné, ale zároveň strašně bolavé. A i když zatím od autorky nemám ani zdaleka přečtené všechny knihy, už teď vím, že tohle bude jedna z nejlepších.

natalie-p6706
30.07.2023 5 z 5

Moje první knížka od Colleen a tak mě to vtáhlo do děje, cloumalo mými emocemi a přimělo mě přemýšlet nad vším možným, že jsem hned letěla do knihovny a půjčila si všechny další knihy od téhle autorky, fakt nekecám. Škoda že tam nemají úplně všechny, ale kvůli Colleen jsem ochotná ty knihy i koupit, protože její styl psaní to je teda fakt něco

kalinka99
30.07.2023 5 z 5

Colleen Hoover je prostě perfektní spisovatelka. Umí při čtení vyvolat emoce a po celou dobu jsem prožívala silné pocity s hlavní hrdinkou.

MedvidekS
29.07.2023 5 z 5

Skvělá a dojemná knížka. S přesahem :-)

Šánka
29.07.2023 5 z 5

A já si během čtení říkala, tentokrát ne!! Krásné, ale něco podobného už jsem někde četla, tohle mě nedostane. A víte co, já ty kapesníky v tom závěru opět potřebovala! Prostě Colleen ví, jak ze čtenáře ty city vyždímat.
Tentokrát se mi zdálo, že tam těch žhavých scén bylo trošku méně, nevadí, chyběly i vtipné momenty, také nevadí, ale i tento příběh Kenny a Ledgera byl nádherně napsaný a dojemný. Příběh o ztrátě blízkého člověka, o vině a odpuštění druhým i sobě. O nových šancích...

...Když se potřebujeme vyrovnat se ztrátou lidí, které jsme milovali, možná je nejlepší nacházet je na všech místech a ve všech věcech, kde to jen jde. A kdyby nás snad náhodou mohli slyšet, nikdy bychom na ně neměli přestat mluvit...

KatyM.
28.07.2023 5 z 5

Další nádherná , dojemná kniha od C.H. Doporučuji.

Knihotyna
27.07.2023 4 z 5

Od Colleen Hoover jsem před lety četla Ztracenou naději a Život jedna báseň (ta u mě teda z těchto dvou vedla :)).

Tak jsem si letos řekla, proč se do ní nepustit znova? A rovnou s její novinkou!

Co se mi líbilo:
- prakticky hned na prvních stranách pochopíme, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje
- jsem jeden z těch lidí, kteří když si nejsou jistí, že je to OK, prolistují kus knihy (a tím vlastně všechno zjistí :D), aby si byli jistí, zda jim to sedne nebo ne - musím říct, že v momentě, kdy jsem se dozvěděla, co Kenna udělala jsem si říkal - Ou, tak to asi ne, tohle asi nedám, to bude jako v pohodě? A jak? To přece není možné? - No, po prolistování se oči zalily slzami a možné to bylo :)
- vztah Ledgera a Diem
- vztah Kenny a Scottyho
- vztah Scottyho zřejmě s kýmkoliv :) - je úžasné, když vás mají lidé rádi
- dopisy
- síla a odhodlanost Kenny, zároveň i její sebereflexe a to, že jí stačilo, aby Diem byla šťastná
- síla lásky, Diem byla šťastná holčička a to, jak vzala Kennu to jen dokazovalo - láska je nejvíc :)
- situace, kdy Grace přijde za Kennou (tohle pro mě bylo asi nejemotivnější)
- vzpomínky - a to všech :)

Colleen píše vždy knihy, které chytnou za srdce, musím se přiznat, že tady jsem tedy čekala, jak se to vyvine - skvěle. Síla odpuštění a lásky, ale zároveň i vnitřní síly a odhodlání je úžasná!

mstychov
26.07.2023 5 z 5

Miluju silné příběhy, které mě chytnou za srdce. S autorkou této knihy jsem se setkala poprvé v audiolibrix u knihy Námi to končí. Ta mě doslova pohltila a já chtěla další.

Již podle anotace je zřejmé, že se jedná o nevšední příběh. Hlavní hrdinka Keena je propuštěna z vězení, kde seděla za ublížení na zdraví. To by nebylo až tak divné, kdyby před výkonem trestu neporodila holčičku, která jí byla odebrána. Stačila ji pojmenovat Diem.

Po tolika letech za mřížemi Keena nemá nic, jen pár stovek dolarů. Vrací se do města, kde se staly všechny její noční můry, které dodnes nezvládla zpracovat. Najde si byt, práci a touží po jediném, poznat svou dceru. Ve městě nemá žádné přátele, až na jednu holčičku s downovým syndromem. A taky se kolem ní motá barman Ledger, který s ní má společného víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Kapitoly v knize se střídají z jeho a jejího pohledu.

Příběh se mi četl moc dobře. Když pominu sem tam horší překlad, tak obsahově nemůžu nic vytknout. Všechny postavy jsem si zamilovala. Knížku prokládají Keeniny deníkové zápisy psané z vězení. Nejednou mi ukápla slza. Pokud máte rádi dojemné příběhy, které jdou až na samou hranu, tak tohle je jeden z nich.

Oblíbené věty:
Psaní by mohlo být tím, co mě přede mnou zachrání.
Nelíbilo se mi, že ta osoba, kterou nenávidím na světě ze všeho nejvíc, mi připomíná osobu, kterou na světě nejvíc miluju.

Janaves
26.07.2023 5 z 5

Čtivé, krásné, dojemné, neobešlo se bez slz.

Ticiana
25.07.2023 5 z 5

Další emocionální bomba. Hodně jsem si poplakala. Ale pribeh se mi hodně libil.

Mišák240
25.07.2023 4 z 5

Dojemná čtivá kniha, Colleen nikdy nezklame.

ivousekk
23.07.2023 5 z 5

Prvni kniha, co jsem od CH cetla, a pani, tohle bylo neco. Drsne, emotivni, pohlcujici. Doporucuji.

Evaho73
21.07.2023 3 z 5

K tejto knihe nie je veľa čo povedať, je to kniha od Colleen a myslím, že to stačí. Je to ten druh knihy, ktorá sa veľmi ľahko číta a je dobrá, keď nechcete premýšľať a chcete čisto iba relax.
Hlavná myšlienka príbehu je zaujímavá, ale nie príliš originálna. V tomto prípade u mňa veľmi nezafungoval ani autorkin obligátny útok na emócie čitateľa, lebo postavy boli povrchné a málo rozvinuté, aby ich príbeh dokázal vo mne vyvolať nejaký súcit, či hlbšie emócie.

Ráčkajda
19.07.2023 5 z 5

To bylo tak nádherné, smutné, silné,dechberoucí, čtivé, nešlo se odtrhnout...