Hořím pro tebe

Hořím pro tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468084/bmid_horim-pro-tebe-nIT-468084.jpg 4 895 186

Vzplanutí série

Jackson Boudreaux alias „Netvor“ je bohatý a krásný, ale k zaměstnancům Bianky Hardwickové, majitelky restaurace v New Orleansu, se chová povýšeně. Příčí se jí už jen pomyšlení, že by pro něj ještě někdy měla vařit. Když ji však Jackson požádá, aby se ujala přípravy hostiny na jeho dobročinné akci, Bianka nemůže odmítnout, protože jí peníze pomohou uhradit účty za léčení těžce nemocné matky. A pak jí Jackson předloží další nehoráznou nabídku: „Vem si mě.“ K neobvyklému návrhu připojí obrovskou finanční částku, kterou Bianka zoufale potřebuje, a tak začne uvažovat, že mu řekne své „ANO“. Jackson jako jediný dědic bourbonské dynastie ví, jaké o něm kolují zvěsti. Pravda je ovšem mnohem pochmurnější. Aby si zajistil dědictví, musí se oženit, a svobodomyslná přidrzlá Bianca se pro ten účel skvěle hodí. Nebo si to alespoň myslel…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Burn for You , 2017

petulkapeta
12.03.2022 5 z 5

„Není ten typ, co utíká," namítl jsem. „Je spíš ten typ, co v tobě zažehne oheň, pak klidně odejde a ty shoříš na popel."
Rayford se zachichotal. „To bude švanda."
vlasech. „Láska nejsou motýlci, holčičko. Žádná podlamující se kolena. Je to lví hrdost. Smečka vlků. Něco jako kryju ti záda, i kdyby mě to stálo život, protože na rozdíl od románku, který při prvních známkách potíží pohasne, láska bojuje až do konce. Když jde o lásku, půjdete do války pomstít i nejmenší přečin. A oprávněně. Protože ze všech úžasných a strašných věcí, které v tomto životě můžete zakusit, láska jako jediná přetrvá.“

To teda bylo něco miluju ty přiběhy kde jsou do sebe zamilovaní a nepřiznaji si to nebo neuvědomuji. Bianka byla super razna a prostě skvěla a to co dokazala s Jaxem. Jen mi tam chyběl epilog...

LiLinka
11.03.2022 4 z 5

Toto rozhodně není bezdějový erotický román, jak by se podle obálky mohlo zdát. Hlavní hrdinka si prochází těžkým životním obdobím a hlavní hrdina si jím již prošel. Boháč, který si má vzít Biancu za ženu jen kvůli tomu, aby dostal rodinné dědictví, no, bohužel to není tak jednoduché... Příběh plný smutku. Jsem zvědavá na další díly.

Radka1727
26.02.2022 3 z 5

Tak trochu pohádka s useknutým koncem ....

MAU256
25.02.2022 5 z 5

Jen náhodou jsem narazila na tuto knížku a musím říci, že jsem ráda, že jsem si ji koupila. Mohu jen doporučit. Knížka se četla jedním dechem, v poslední části byla hodně smutná, to mě dostalo.
"Je mi to moc líto. Umřela. Nemohli jsme nic dělat."
V tu chvíli jsem přestala číst, protože přes slzy se mi písmenka ztrácela. Ale takový je prostě život. Jednou tam musíme všichni. Knížku mohu jen doporučit.

pecinka21
20.02.2022 5 z 5

Tak jsem po dlouhé době četla něco pro oddech co mě opravdu mile překvapilo. Kniha byla velmi čtivá a dějově mě bavila

dooky
20.02.2022 5 z 5

Tak tohle bylo..naprosto dokonalé. Ze začátku jsem si říkala, že to bude klasické klišé skrz manželskou smlouvu a výhodný obchod, ze kterého se vyklube vztah. Vlastně zčásti ano, ale úplně jinak uchopené, dechberoucí, chemie pracovala na milion procent, nechyběl ani zvrat, kdy se jednu stránku spokojeně usmívám a vzápětí se jde rodina podívat co se děje a proč v tom křesle z ničeho nic smrkám a bulím jak želva. Naštěstí jsou již zvyklí, a když vidí, že mám v ruce knihu, tak zase taktně odejdou a nechají mě zpracovávat příběh :-)
Za mě, mohl mít trochu více prostoru i malý Cody.
Hlavní postavy jsem si zamilovala a možná bych jen vytkla přehnaně rychlý konec, nicméně tleskám a dávám 5/5.
Ještě, že mám koupený i druhý díl a už asi vím, co budu dělat odpoledne :-)

Micandy
18.02.2022 5 z 5

Nejsem velká fanynka erotický knih a některé jsou opravdu jen o sexu a děj hrůza, ale v tomhle případě je to naopak. Obálka a název knihy hotová katastrofa, to mě dokáže v obchodě odradit a ani knížku nevezmu do ruky. V tomhle případě mě postrčily skvělé recenze a nelituji. Četlo se to samo , svižný děj, vtipné dialogy , opravdu jsem se pořádně zasmála, nejeden záchvat smíchů. Asi nezahodím tu eroťárnu , když je to setsakra (to slovo tam padlo několikrát) vtipné :-).

Bess.h
16.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Rovnou z vostra - větší blbost jsem nečetla, ale... a to ALE je důležité abych náhodou někoho neodradila od čtení, byla to blbost co mě pobavila, skvěle se četla a přelítla jsem jí za míň jak 24 hodin. Jo a jsou tam recepty.
Tak a teď rychle shrňme nedostatky: Jackson je nic nedělající povaleč žijící z peněz rodičů, co se tváří jako „Já jsem vedoucí.“ a pouští na všechny hrůzu. Tohle jednání protivného ale přesto v jádru dobrého chlapíka jsem mu věřila jen, když byl popisován z pohledu Biancky. Ale když to bylo z jeho pohledu, musela jsem se smát nad tím troubou. Pro příklad: „Vstal jsem a odťapkal do koupelny,“ nebo „Představil jsem si, jak se můj výkřik při orgasmu nese celým domem, a zrudl jsem.“ (Jen pro upřesnění-byl to mokrý sen). Taky pár nelogičností typu: o rodinný podnik se nezajímám, ale přesto jdu zjistit jestli jedna restaurace nedělá z jídla s rodinným burbonem blivajz, a nebo jen chtěl pouštět hrůzu, pro zábavu, jinak nevím.
Naštěstí je v příběhu ještě Bianca. Správná holčina do nepohody, která skvěle vaří a je ztělesněním New Orleans. Ta naštěstí všechno vylepšuje, zachraňuje a usmiřuje.
Proč mám pocit, že autorka vyměnila role běžné pro tenhle žánr...? A to je právě to kouzlo téhle blbůstky! Jo a taky to, že když už nic, tak má autorka slabost pro velké, hodně velké, obří chlápky. Což je i můj vkus. Proto se tak ráda koukám na mistroství světa v ragby i když hře vůbec nerozumím. :-D a autorka zřejmě taky, protože další hrdina z její další knížky je skotský profi hráč ragby.
Závěrem: potkat chlápka jako Jackson v reálu, tak ho někde prohodím výlohou, ale tady se autorce podařilo, abych si “hrdinu“ docela oblíbila a fandila mu.

milst
15.02.2022 5 z 5

Tak tohle bylo neskutečné. Naprosto skvělá kniha, přečtena jedním dechem ;)

eliska8983
10.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Tak toto bylo velmi, velmi chabé. Ty přílišné metafory, metonymie, přirovnání... To mělo být asi vtipné. Aha. Souhlasím s jedním komentářem zde, který vytýká autorce naprosto šíleně množství rádoby vtipných pasáží, které jsou jak pěst na oko a vlastně vůbec vtipné nejsou.
Rodiče mají se synem neshody, ale vyřeší se vše po jednom jediném rozhovoru a ukáže se, že všechno vlastně bylo úplně jinak?
Boháč, který ve svých letech nepracoval a žije z bohatství rodičů, a ještě si stěžuje, že má podmínky pro zdědění peněz? A protagonistce přijde polotováníhodné, že by chudák jinak skončil jak bezdomovec? No to je romantické. A na začátku se chová jak arogantní blbec... Úplně bezdůvodně.
Po všech těch pozitivních recenzích zklamání.

Litocha
05.02.2022 4 z 5

Já jsem neskutečně příjemně překvapená. Obálka ve mně nevzbuzovala právě důvěru (nemohly by ty obálky být vkusnější?), anotace je tuctová (kolikrát tady už tohle bylo?). Zpracování se mi ale líbilo natolik, že jsem knížku zhltla během 24 hodin a šla spát o půl čtvrté ráno, to se mi s knížkou už dlouho nestalo.
Kromě čtivosti musím ocenit vtip, příjemně ráznou a nanejvýš sympatickou hrdinku a menší množství klišé, než jsem očekávala, ocenila jsem i zajímavé vedlejší postavy a vkusnou erotiku, se kterou to autorka nepřeháněla. Jeden dějový zvrat mě překvapil.
Výhrady mám k zápletce trochu přitažené za vlasy a hlavně k ne úplně zvládnutému konci, ten mi připadal zbytečně odbytý a zrychlený. (A taky mi trochu vadilo, že je Jackson de facto povaleč, co většinou jen žije z rodinných peněz.) Už se ale těším na další díl série.

Artep071
05.02.2022 5 z 5

Pecka ! ... skvělé vyobrazení hlavních postav, jejich myšlenek a pohledu na věc ovlivněn vnitřním vnímáním . ..neskutečně jsem se bavila ... Biančina horkokrevnost, sarkasmus a přímost byla tak osvěžující a Jacksonova nejistota a okouzlení byla, neuvěřitelně živočišná a sexy!! ...kruci bylo to SKVĚLÉ a ŽHAVÉ uf ....výborně nastavené tempo, které postupně gradovalo, skvělé vtipné , chytré, divoké dialogy , které mě ohromili a sexy scény které jiskřily ...Wuau .. chci pokračování ..chci vědět jak žijí dál !!
.... určitě doporučuji si tuto knihu přečíst :)

p.s. pokud někdo čte z vydavatelství tyto komentáře tak prosím..... vytáhněte hlavu z prdele a něco udělejte s těmi zavádějícím přebaly !!!V tomto případě je to až rasistický, když hlavní hrdinové jsou černá holka a zarostlej veklej týpek (netvor) .... a vy nám tady pod čumák cpete bílou holku a kravaťáka ... ble

mikika
31.01.2022 5 z 5

ačkoli stokrát omletý oblíbený námět "falešná snoubenka", zpracování bylo neskutečně vtipné a čtivé. některé hlášky by se daly dát na triko...

eliska2126
30.01.2022 5 z 5

Na tuto knížku jsem slyšela samou chválu, takže má očekávání byla opravdu vysoká. V této knize sledujeme Biancu, která si právě splnila sen a otevřela si vlastní restauraci. Jaké je ale její překvapení, když do restaurace přijde ochutnat její menu postavené na bourbonu rodiny Bordeaux samotný Jackson Bourdeaux, kterému se říká Netvor. Tím se rozbíhá náš příběh.

Hlavní hrdinka Bianca je ostrá jako břitva a nepáře se ani s někým tak bohatým a vlivným jako je právě Jackson. Hodně mě bavila její drzost, na druhou stranu jsem ocenila, že se umělá postavit a bojovat za lidi, na kterých ji opravdu záleží. Naopak Jackson byl zpočátku opravdu Netvor. Jenže jak příběh postupuje, ukazují se důvody a musím říct, že autorka Jacksonovu minulost zpracovala opravdu dobře a uvěřitelně. Jackson je zvyklý, že je vždycky po jeho a ten naráz, když zjistí, že s Biancou to nebude tak lehké, byl opravdu vtipný. Navíc to není takový ten typický bad boháč, ale celou dobu jsem věděla, že je za tou jeho zamračeností a zádumčivostí něco víc.

Kniha se odehrává převážně v New Orleans. Prostředí je vykresleno opravdu dobře a ani v této knize autorka nemusela použít sáhodlouhé popisy, abyste se mohli přenést.

Kniha je napsána celkem jednoduše a je opravdu čtivá. Stránky mizí pod rukama. Mezi hlavními hrdiny to na jednu stranu hezky jiskří, na stranu druhou mezi sebou vedou vtipné slovní přestřelky. Najdeme zde i vážnější téma, které je za mě už teda trochu okoukané, to mu ale na vážnosti samozřejmě neubírá.

A já, jako milovnice vaření a pečení, jsem opravdu ocenila bonus, který autorka do knihy přidala, a to jsou recepty.

Za mě opravdu povedená kniha, není to jen taková ta typická eroromanťárna, ale myslím, že dostanete prostě něco víc. A skvěle se u toho pobavíte.

zuzka5372
29.01.2022 5 z 5

Tak to byla jízda. Doslova zhltnuto jedním dechem. Skvělá kniha.

Anna415
27.01.2022 5 z 5

U této knihy jsem si vážně spravila chuť. Oproti předešlé knize, kde by čtenář pořádný děj pohledal (tedy nepohledal), tohle byla opravdu po dlouhé době pěkná, čtivá a velmi oddechová kniha. Čtenář se u ní zasměje, ale pozor, i pobrečí. Nebo tedy alespoň mě slzička kápla v jeden moment. Co se týká hlavních postav, nemám asi co vytknout. Jejich životy jsem jim plně věřila, dialogy i přemýšlení tak akorát, bez vyhraněných náladovostí či jiných hereckých dovedností. Co bych možná v prvních pár kapitolách vytkla, nebo měla alespoň malé poznámky, tak to bylo nevyzpytatelné chování hlavního hrdiny. Nicméně, v průběhu knihy autorka postupně odhaluje jeho životní příběh, a s každou novou informací ho tak čtenář začne více a více chápat. Takže ani toto po přečtení knihy nespatřuji jako úplnou výtku. Kupodivu se musím i přiznat, že jak nesnáším poznámky v knihách, lepíky či ohnuté rohy za účelem zapamatování si určité pasáže, zde jsem (poprvé za svůj život, když nepočítám odbornou literaturu) udělala výjimku a ohnula jeden roh stránky. Jedna pasáž tam totiž byla tak skvělá a motivující, že mi to nedalo a porušila jsem svoje nepsané pravidlo – pro ty, co knihu četli nebo se chystají číst, mluvím o stránce číslo 84. Celkově tedy knihu hodnotím jako velmi zdařilou a rozhodně doporučuji k přečtení.

musivila
19.01.2022 5 z 5

„Není ten typ, co utíká,“ namítl jsem. „ Je spíš ten typ, co v tobě zažehne oheň, pak klidně odejde a ty shoříš na popel.“

Dle anotace jsem si říkala, zas další obehrané a tolikrát v knize či filmu zpracované téma. Takže ze začátku jsem byla skeptická, i když musím říct, že mě hned dostal autorky styl psaní, květnatý slovník a skvělé příměry...

„To pod tvýma očima nejsou pytle, to je celá sada zavazadel.“

Od poloviny jsem už knihu nedala z ruky, dokud jsem ji nedočetla.

„Spisovatel jsem já a větou je můj život,“ řekl tiše.

SPOILER: jen nevím, proč se autoři tak rádi uchylují k tématu – rakovina. To už je má několikátá romantická kniha, kde tato zákeřná nemoc figuruje. Jako kdyby nešlo vymyslet nic jiného, aby zabrnkali na city a něčím vyvážili romantické klišé.

havrmoni
16.01.2022 5 z 5

Vtipný, romantický a pohodový příběh. Fakt mě to bavilo.

MatBla
11.01.2022 5 z 5

co napsat... romantika, která má koule :)

Jája92
07.01.2022 4 z 5

Není to typická erotická romance plná vzdychání a břitkého humoru. Hlavní hrdinka Bianca je sympatická postava, která se nedá zastrašit ani obávaným "Netvorem" neboli Jacksonem.
Příběh je zasazen do restaurace, kterou vlastní právě Bianca a do života jí vstoupí muž, který je navyklý, že se všechno odehrává podle něj. Avšak v případě veselé a neústupné hrdinky se velmi rychle přesvědčí, jak moc se plete.
Jiskření mezi hlavními protagonisty, vtipné dialogy, ale i závažné téma, to vše tato kniha ukrývá.
Navíc autorka přidala recepty, což je příjemný bonus už tak k velmi podařené knížce. I když kniha obsahuje mnoho zarytých klišé, nic ji na tom neubírá na atraktivnosti a čtivosti.
Snad i pokračování bude stejně vydařené jako tato kniha