Hořím pro tebe

Hořím pro tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468084/bmid_horim-pro-tebe-nIT-468084.jpg 4 895 186

Vzplanutí série

Jackson Boudreaux alias „Netvor“ je bohatý a krásný, ale k zaměstnancům Bianky Hardwickové, majitelky restaurace v New Orleansu, se chová povýšeně. Příčí se jí už jen pomyšlení, že by pro něj ještě někdy měla vařit. Když ji však Jackson požádá, aby se ujala přípravy hostiny na jeho dobročinné akci, Bianka nemůže odmítnout, protože jí peníze pomohou uhradit účty za léčení těžce nemocné matky. A pak jí Jackson předloží další nehoráznou nabídku: „Vem si mě.“ K neobvyklému návrhu připojí obrovskou finanční částku, kterou Bianka zoufale potřebuje, a tak začne uvažovat, že mu řekne své „ANO“. Jackson jako jediný dědic bourbonské dynastie ví, jaké o něm kolují zvěsti. Pravda je ovšem mnohem pochmurnější. Aby si zajistil dědictví, musí se oženit, a svobodomyslná přidrzlá Bianca se pro ten účel skvěle hodí. Nebo si to alespoň myslel…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Burn for You , 2017

Sebík0903
05.01.2022 4 z 5

Wow, tohle bylo prostě...wow. Asi jako první se mi líbilo vytvoření hlavních postav-hlavně u Jacksona, že nebyl takovým tím klasickým bad boyem, co má hromadu peněz a utrácí je za ženský a je namyšlený, jak jsem původně předpokládala. Jsem ráda, že byl jiný...že celý ten příběh se lišil od těch ostatních a přitom samotný princip byl vídaný. A pak ten děj! Totálně mě rozsekal celý vývoj událostí, nečekala jsem to, opravdu ne. Recenze prozrazuje hodně málo a obálka knihy mi poněkud nesedí k ději, což se asi nedá brát ani jako výtka. Už přímo hořím po druhém díle, který vypadá stejně dobře, jako ten první.

MilackovaN
04.01.2022 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu povedené. U knihy jsem se smála a brečela, mnohdy i obojí naráz. Těším se na další díl, snad bude pokračovat ve stejném duchu :-)

Kubikuli
03.01.2022 4 z 5

Nebylo to zlé, ale taju pro tebe bylo lepší. Tam jsem se aspoň řehtala, jak kůň. Děj byl zajímavější, než u knížek podobného žánru, ale Jackson mi prostě nesedl. Možná proto, že jsem četla knížky hned po sobě a Jackson proti Camovi neměl šanci :)
Ale jinak taky vcelku příjemná oddychovka.

Arsi007
02.01.2022 5 z 5

Nejprve bych chtěla upozornit abyste nečetli oficiální anotaci. Je v ní na můj vkus moc informací a vyspoilerujete si prakticky celou knihu. Přitom na ději celá kniha stojí. Jde sice o romanticko erotický žánr, ale není to tak peprné jako například knihy od Vi Keeland nebo Whitney G. Tady je děj zajímavější, ne tak okoukaný a i jazyk je podle mého názoru inteligentnější a místy i dost vtipný. Přesto nečekejte žádnou velkou literaturu. Jde o nadprůměrnou oddechovku na víkend.

Jednu výtku ale mám. A ta je směřována k nakladateli. Prosím pěkně pokud vybíráte obálku tak si alespoň zjistěte jakého etnického původu hlavní hrdinové jsou. V originále se tedy taky vůbec netrefili

IG: @hanybooks

lihate
01.01.2022 5 z 5

"I s nejhezčí tvářičkou se někdy pojí zlé srdce a uhlazené řeči vlídnou povahu nenahradí. Člověk se dá posoudit jenom podle činů."

"Jsme tady všichni na kratičkou chvíli, vezeme se na kameni, co za den uletí vesmírem milion mil v galaxii, která má stovku miliard hvězd. Já, Jay Z, prezident, zlatá rybka…, nakonec v tom není velký rozdíl, chère. Přicházíme a odcházíme. Žijeme a umíráme. Když máme štěstí, milujeme a jsme milováni.“

Fíha. Tedy... Já jsem překvapená. Čekala jsem červenou knihovnu jako vyšitou. V každé kapitole sexuální scénu, plytký děj a možná i postavy. Něco na způsob 50 odstínů... A dostala něco úplně jiného.
Nejen, že mě anotace i obálka totálně zmátly, ale zavedli mě k úplně jiným očekáváním.
Tahle knížka je úžasná!
Děj se dobře čte a krásné rychle plyne. Bianca i Jackson mají propracovaný charakter, mají své sny, potíže i životní příběhy. Oba jsou chytří, tvrdohlavý a dohromady úžasní. Bavil mě chytrý humor i Biančina prostořekost a drzost. Bylo to pro mě jedno velké překvapení a už teď vím, že jedna z nejlepších knih za poslední dobu. Zkrátka jsem se skoro nemohla odtrhnout.
Líbil se mi jak začátek, tak střed i konec.
Zkrátka jí můžu jen doporučit!

"I nejkrásnější věci můžou být jedovaté."

"Vždycky jsem se domníval, že láska jsou pouta, ale mýlil jsem se. Láska jsou otevřená dvířka klece."

"Protože ze všech úžasných a strašných věcí, které v tomto životě můžete zakusit, láska jako jediná přetrvá.“

HDosoudilová
30.12.2021 4 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Skvělou čtivou oddechovku, kterou nechcete odložit. Bylo tu všechno. Napětí, vážné téma, žhavé milostné scény, vtip i dojetí...
Bianca i Jackson mi byli oba od začátku sympatičtí. Hlavně Bianca, po delší době chytrá a svá hlavní hrdinka. A i když bylo od začátku jasné, kam tohle všechno spěje, i tak mě to bavilo.
Pobrečela jsem si u dojemných scén, co se týče Bianciny mámy. Tak trochu i zapřemýšlela nad rodinými vztahy...
Přece jen mi tam ovšem několik scén nesedělo. Jednak, co se týče tajemného večera u Jacksonových rodičů (více psát nebudu, neboť by to mohl být spoiler) a pak ten závěr...
Rayford mi byl též hned sympatický, ovšem nepochopila jsem tak úplně, co mělo znamenat jeho chování ke konci... a taky mi to celé přišlo pak lehce uspěchané a divné, co se týče aktuálního vzhledu Biancy
A obálka k ději tedy absolutně nesedí, to je trochu škoda.
Celkově však tuto knihu doporučuji a těším se na další díl

Verunka926
30.12.2021 5 z 5

Jejda, tak této knize jsem naprosto propadla. Strašně moc mě bavilo sledovat příběh Biancy a Jacksona a tolikrát jsem nasmála! Kromě hlavních postav mě bavily i postavy vedlejší - např. Rayford, ten byl prostě skvělý. Rozhodně mám v plánu si přečíst i další autorčiny knihy.

KláraH.
29.12.2021 5 z 5

Jo! Vtipné, osvěžující, romantické. Několikrát jsem se opravdu nahlas a od plic zasmála, toto je kniha tohoto žánru podle mého gusta. Jen ten konec nemusel být tak hrk krk. Čekala jsem, že se něco stane, ale klidně tomu mohla autorka věnovat o 30 stránek víc a trochu to propracovat. Aby se všechno podělalo a zase samo od sebe zničehonic spravilo během posledních 20 stran, to bylo i na mě trochu moc.
Jen detail - obálka za mě nesouhlasí. Má to být obr s čokoládovou kráskou malého vzrůstu...

jeny-v
27.12.2021 5 z 5

Po knize jsem sáhla v rámci změny žánru a nelituji. Přečetla jsem ji během jednoho dne a jedné noci a musím říci, že mě mile první dílo série Vzplanutí překvapilo. Příběh načepýřených peříček Jacksona a Bianky je čtivý, má humorné dialogy: "Na těch metaforách ještě musíš zapracovat."
"Tak promiň. Žhavější než kozel s letlampou."
a v neposlední řadě sympatické postavy - šéfkuchařku Eeny, hostesku Pepper, cukráře Hoyta, maminku Davinu, řidiče a majordoma Rayforda: "Je chytrá, stojí oběma nohama pevně na zemi a má dobrý původ."
"Rayforde! V jakém jsme století? Mluvíme o ženě, ne o krávě!"
Měla jsem obavu, že budu číst o sexu, pornu a erotice, což je po "odstínech" nový trend - nikoliv, a to je moc dobře.

kacenka6144
20.12.2021 5 z 5

Přečteno za jednu noc. Těším se na další knížku téhle autorky.

smejkalova.m
19.12.2021 5 z 5

Za mě paráda, čekala jsem klasický erotický román, kterých je na trhu kvanta, ale tohle bylo (alespoň za mě) úplné jiné. :)

Hatshepsut
18.12.2021 5 z 5

Rozhodně doporučuji! Krásně napsaný romantický příběh. To jak se na začátku Bianca vtipně vypořádala s Jaxem bylo skvělé. Mám ráda hlavní hrdinky, které se umí svému protějšku postavit. A recepty v knize jsou super osvěžující nápad, hlavně "facka, facka, pusa"! Těším se na další díl.

Sysel
18.12.2021 4 z 5

Facka, facka, pusa. Parádní kniha. Jen ten konec mohl být víc propracovanější. Míň uspěchaný.

krevetka79
12.12.2021 5 z 5

Krásný příběh , který umí překvapit , rozesmát i rozplakat ...
Zase knížka co chytne za srdíčko.
Těším se na druhý díl

Šárka88
12.12.2021 5 z 5

Knížka na pohodu, roman pro ženský, které si chtějí odpočinout u knížky. Jsem rada, ze tam nebylo pořad jen to jedno v kapitolách. Pohádka, jak má být, Jdu na druhy dil a doufám
, ze Bianca nezpychne, jako všechny holky, které potkají v knížce pracháče. :-D… hm aha příběh je o někom jiném … jdu na to

petusska01
11.12.2021 5 z 5

Príjemné prekvapenie. Samotný príbeh nebol úplne originálny, ale to vtipné spracovanie ma dostalo. A samozrejme aj postavy boli k mojej radosti prepracované celkom dosť, najmä Netvor. Ten bol celý super, aj keď teda ten jeho život a traumy... Takže nie je to najkvalitnejší príbeh určite, ale proste dokopy to dáva veľmi príjemne strávené chvíle.

bezzink
08.12.2021 2 z 5

Koukam, ze jsem jedina, co dava 2 hvezdy. Bohuzel kniha jde mimo me, irituje mi zpusob humoru. Nikdy jsem nepovazovala za vtipne ruzna prirovnani. V teto knize jich je na kazde strane tak deset a za me teda tezce nepovedena. Nedokazu se nad to povznest, nedokazu se soustredit. Je to asi moje skoda, podle hodnoceni s tim ocividne nikdo jiny problem nema.

anndrra
07.12.2021 5 z 5

Tahle knížka překvapila. Nečekala jsem nic. Po přečtení prvních stran jsem si navíc říkala: Aha, další variace na odstíny. Jenže pak se to celé otočilo. Ano jistá podobnost tam byla, ale jen nepatrná a v závěru můžu říct, že tohle mě bavilo mnohem víc než nějaká panenská upejpavá Ana a dominantní pan Grey. Obě hlavní postavy měli totiž hloubku a chovali se logicky i pochopitelně. Nakonec přečteno jedním dechem. Doporučuji všem romantickým duším, kterým nevadí trochu erotiky.

ElikaS
03.12.2021 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem si opravdu užila. Měla všechno, co bych si přála - vtip, romantiku, hašteření hlavních postav, jejich skvělou chemie, drama, které není přitažené za vlasy, hlavního hrdinu, kterého si zamilujete i přes jeho tvrdou slupku.

"Někdy je potřeba zažít něco hodně špatného, aby si pak člověk v hlavě přebral, co je vlastně dobré.“

Na začátku jsem se skvěle bavila, vzájemným vztahem Biancy a Jacksona. Líbilo se mi, jak si nic nedarují a zároveň to má vtip. A bylo zde spousta skvělých hlášek.

"Chlapi nejsou jako my, holčičko. Co se lásky týče, jsou hloupí jak tágo. Ale když se rozhodnou, že našli tu pravou – neříkají to, ale hluboko v srdci k ní přilnou –, už nikdy nezakolísají."

Knížka měla velký spád, byla čtivá, stránky mi jen utíkaly pod rukama, takže jsem ji v pohodě přečetla za jeden večer. Navíc jsem si zase po dlouhé době užila příběh, kde se láska pěkně postupně budovala a hlavní hrdinové spolu neskončili v posteli hned první den.

"Správná ženská by měla být tím, o co musí chlap setsakra tvrdě usilovat, protože pak může být odměnou, ne dárkem. To, co dostaneš zadarmo, má přesně tu cenu, jakou zaplatíš: žádnou.“

Témata, která se v knížce řeší, skvěle doplňují charaktery postav a krásně doplnily celý příběh.

"Když čas od času nemáte chuť dát mu kopanec do zubů, není to opravdová láska.“

Knížce byste mohli vytknout celou řadu klišé, ale to už tak v romantikách bývá a upřímně, my holky na to vlastně čekáme :-)

„Láska nejsou motýlci, holčičko. Žádná podlamující se kolena. Je to lví hrdost. Smečka vlků. Něco jako kryju ti záda, i kdyby mě to stálo život, protože na rozdíl od románku, který při prvních známkách potíží pohasne, láska bojuje až do konce. Když jde o lásku, půjdete do války pomstít i nejmenší přečin. A oprávněně. Protože ze všech úžasných a strašných věcí, které v tomto životě můžete zakusit, láska jako jediná přetrvá.“

Ren95
28.11.2021 5 z 5

Příjemná oddechovka, která se četla sama a ráda se k ní vrátím.