Hořím pro tebe

Hořím pro tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468084/bmid_horim-pro-tebe-nIT-468084.jpg 4 895 186

Vzplanutí série

Jackson Boudreaux alias „Netvor“ je bohatý a krásný, ale k zaměstnancům Bianky Hardwickové, majitelky restaurace v New Orleansu, se chová povýšeně. Příčí se jí už jen pomyšlení, že by pro něj ještě někdy měla vařit. Když ji však Jackson požádá, aby se ujala přípravy hostiny na jeho dobročinné akci, Bianka nemůže odmítnout, protože jí peníze pomohou uhradit účty za léčení těžce nemocné matky. A pak jí Jackson předloží další nehoráznou nabídku: „Vem si mě.“ K neobvyklému návrhu připojí obrovskou finanční částku, kterou Bianka zoufale potřebuje, a tak začne uvažovat, že mu řekne své „ANO“. Jackson jako jediný dědic bourbonské dynastie ví, jaké o něm kolují zvěsti. Pravda je ovšem mnohem pochmurnější. Aby si zajistil dědictví, musí se oženit, a svobodomyslná přidrzlá Bianca se pro ten účel skvěle hodí. Nebo si to alespoň myslel…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Burn for You , 2017

marrie5227
06.05.2023 4 z 5

Po Daisy Jones & The Six následovala další štafeta, ale tentokrát opět s podtitulem jak chudé děvče ke štěstí přišlo a ani tentokrát nelituju výběru knihy, která, i když mate obálkou, nabízí velmi příjemný oddechový příběh a já už hlídám katalog knihovny, abych si mohla půjčit autorčino pokračování!

Jackson Boudreaux alias Netvor je bohatý a krásný, ale k zaměstnancům Bianky Hardwickové, majitelky restaurace v New Orleansu, se chová povýšeně. Tak jako snad ke každému, kromě svého řidiče.

Biance se příčí už jen pomyšlení, že by pro něj někdy měla vařit. Když ji však Jackson požádá, aby se ujala přípravy hostiny na jeho dobročinné akci, Bianka nemůže odmítnout, protože jí peníze pomohou uhradit účty za léčení těžce nemocné matky.

Jenže pak jí Jackson z ničeho nic předloží další nehoráznou nabídku: Vem si mě. K neobvyklému návrhu připojí obrovskou finanční částku, kterou Bianka zoufale potřebuje, a tak začne uvažovat, že mu řekne své ANO.

Jackson jako jediný dědic bourbonské dynastie ví, jaké o něm kolují zvěsti. Pravda je ovšem mnohem pochmurnější. Aby si zajistil dědictví, musí se oženit nebo převzít rodinný podnik, což zarputile odmítá, a svobodomyslná přidrzlá Bianca se pro ten účel skvěle hodí.

I ten nejchladnější led ale jednou roztaje a všechno kolem se stane opravdovější, než se zezačátku zdálo.

Littlemonday
26.03.2023 5 z 5

Hořím pro tebe - J.T.Geissinger

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě.

Recenze:

Start oddechové série Vzplanutí nám představil nechutně bohatého Jaxe, který vyniká svou neomaleností a zachmuřeností a poctivou Biancu, která tvrdě pracuje, má jasně nastavené životní zásady a hodnoty a jen těžko by na ní někdo hledal něco špatného. A tihle dva se od začátku nemůžou vystát.

Jedná se tu o originální námět na román? To rozhodně ne. Vidím v tom klasický vzorec oddechovky pro ženy, zhruba na páté stránce je jasné, jak to asi tak může dopadnout. Ale styl, jakým je tato kniha psaná je úžasný.
Příběh je plný vtipu, sarkasmu, dialogy postav jsou na naprosto skvělé úrovni!

Líbí se mi, že jsou v knize pohledy obou hlavních hrdinů, bylo super pozorovat, jak moc na některé situace nahlíží rozdílně.

Pobavila jsem se, byla jsem dojatá, záviděla jsem té mrše toho bohatého pana Dokonalého.
Co víc od takové oddechovky potřebuji? Četla se sama, líp už to dopadnout nemohlo. Start výborný, jdu se vrhnout na další díl.

5/5

Nermal
21.03.2023 3 z 5

Spisovatelku jsem dosud neznal, a tak jsem byl zvědavý, co mě čeká, a trochu se bál, aby to nebyla nějaká moderně pojatá harlekýnka.
Je fakt, že to bylo hodně jiné, možná tomu napomáhala ta jižanská atmosféra. Zas něco jiného než newyorský byznys, nebo Skalisté hory - vlastně tu zůstal jen ten prachatý chlap, zvlněný a obdařený.
Biančina restaurace na mě působila osvěžujícím dojmem, příběh byl zajímavý, a tak se mi to dobře četlo. Chvílemi se mi zdálo, že je pojetí knihy více předurčeno ženám. U knihy si psychicky odpočinete, můžete se zasnít a nejste rušeni žádnými dějovými odbočkami. Oba hrdiny si rychle oblíbíte.

Kacased
28.02.2023 5 z 5

Krásné čtení. Pohádka pro ženy. Popelka a princ. Žádná intelektuální kniha to není, nic nového se z ní nedozvíte. Čte se to dobře, kniha není vulgární, má dojemné prvky. Byla jsem moc spokojená.

Mercy555
14.02.2023 5 z 5

Tohle bylo příjemné překvapení, slupla jsem to jedním dechem. Rodina se mě neustále ptala, čemu se pohihňávám a na co se tak culím Protože tyhle dva výrazy jsem celou dobu střídala. Konec byl docela slaďárna, ale proto tyhle knizky čtu. Super čtení.

Eva_Skala99
02.02.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Autorka mile překvapila, děj je napínavý až do konce, nevynucuje si emoce od čtenáře, ty přicházejí sami. Určitě doporučuji a jdu na další díl!

Nika.
30.01.2023 4 z 5

Jasně - u knih tohoto typu a žánru je vždy tak nějak jasné, jak příběh dopadne :)).
Nicméně tomuto příběhu nelze upřít zajímavý děj, dojemné momenty a velice sympatické hlavní i vedlejší postavy:).
Bianca i její maminka si musely zákonitě získat čtenářky (nebo snad i čtenáře:)) ?) hned v úvodu... Kdežto Jackson si některé možná hned zpočátku nezískal, avšak postupem času si jej musela oblíbit každá.
Zkrátka a jednoduše - jedná se o velmi pěkný a oddechový, byť chvílemi smutný, příběh.

Marci_Vaj
14.11.2022 4 z 5

Moc hezké :) Spisovatelku jsem neznala, milé překvapení :) Jdu na další díl :)

mira399
17.10.2022 5 z 5

Moc hezká romantika. Bavila jsem se skvěle. Na odpočinek ideální kniha. Doporučuji!

zaandulee
16.10.2022 4 z 5

Poslední dobou jsem četla většinově knihy tohoto žánru, takže mám tendenci docela je porovnávat, ale budu se snažit popsat klady a zápory knihy nezávisle na nich.

První chci určitě vyzdvihnout hlavní hrdinku, která mi přišla dost sympatická, udivovala mě její klidná povaha, srdečnost a ochota. Hlavní hrdina byl takové klišé, ale já pro nim nic nemám, takže jsem si ho také oblíbila - navenek tvrďák, nespolečenský, zachmuřený, naštvaný na celý svět, záhadný, ale pod vnějškem je to správný chlap s velkým srdcem, který měl strašný život, žádnou oporu, ztratil své milované, byl podveden, nikomu nevěří a radši se uzavře.

Určitě vyzdvihnu problémy, s kterými se hrdinové museli během svého života potýkat - byly výborně napsány a procítěny. Jacksonovo dětství a pak zrada milované osoby; Biančina bolestná ztráta. Opravdu dojemné.

Knihu všem tedy doporučuji, patří určitě do skupiny těch lepších, co jsem poslední dobou četla. :)

yellow
11.10.2022 4 z 5

Nevím, proč se mi neuložil předchozí komentář... Kniha mě příjemně překvapila. Hlavně její jazyk. Po měsících věnovaných četbě převážně anglických textů věnovaných období alžbětinské a viktoriánské éry pro mě byl jazyk této knihy trochu jako živá voda. Hravý a barvitý.

narisa
09.10.2022 5 z 5

No to byl naprosto úžasný příběh. Fakt krása. Vůbec nechápu, proč mi tak dlouho trvalo, než jsem se k této autorce dostala. Rozhodně mě trochu odradila obálka, která samozřejmě zase nekoresponduje s příběhem.
Ale příběh je vážně nádherný. Mám velkou slabost pro zraněné muže a Jakson měl velké šrámy na duši. A když se Bianca dostala přes to jeho brnění, objevila naprosto úžasného něžného chlapa.
Mé romantické srdíčko opravdu plesalo. A bylo to neuvěřitelně čtivé, fakt jsem četla a četla až do noci.
Pro mě opravdu veliké překvapení.
Všem moc doporučuji.

Silvisek
12.09.2022 5 z 5

Noo.., jako an tuto knihu musim rict wau! Moc se mi libila. Krasne napsana az dojemna. Kniha byla napinava, eroticka. Ukapla mi i slza a komec neuveritelny. Krane popsany co znamena laska! Moc se mi to libilo ️

Sarkak94
01.09.2022 5 z 5

Toto bylo něco úžasného.  Skvělé čtení na léto. Velice chytlavé a rychlé čtení.  Je to opravdu dost vtipné, sexy a taky dojemné. Sice jsem podle anotace čekala něco úplně jiného, ale toto bylo moc lepší, autorka mě moc překvapila.
Jackson  (Netvor) i Bianka jsou oba od samého začátku úžasní a neskutečně sympatičtí. To jejich jiskření a popichování je skvělé. Na Biance se mi líbí ta její prostořekost a to jak dokázala Jacksona odzbrojit tím, že na ní vůbec nepůsobilo to jeho zastrašování. Jackson je arogantní, zbohatlý Netvor, ale na druhou stranu je i dost citlivý.
Je to taková ta slowburn romantika. Na příběhu se mi líbí i to, že to není jen čistě romantika, ale že se tu řeší i rodinné problémy a bohužel i nějaké to „neštěstí“.
Rozhodně nejlepší byl konec, když se Bianka setkala s Taylor a to jak si Rayford skvěle celé užíval. Mimochodem on byl celkově úžasná vedlejší postava.

jitka_dankova
30.08.2022 5 z 5

Lehce humorná pohádka pro dospělé s celkem vkusnou erotikou. Obvykle takové příběhy nevyhledávám, ale tolik pozitivních komentářů tady na Databázi knih mne zviklalo. Příběhy na bázi domluveného manželství za peníze obvykle přinášejí spoustu zajímavých situací. Tento byl okořeněný ještě výbušnou povahou hlavní hrdinky a jejími humornými hláškami. Na vyvážení ale kniha obsahovala i smutné a náročnější pasáže o pohnutém osudu, nebylo úplně odlehčené čtení. Sice stále děj považují více za pohádku než opravdový příběh, ale ty smutné části tomu dodaly punc realističnosti. Pokud vyhledáváte lehce erotické romány a červenou knihovnu, tohle by vám nemělo minout. Jen škoda té obálky, přecejen zarostlý nevrlý obr v kožené bundě a malá čokoládová kráska s širokými boky a věčně v červených šatech vypadají jinak, než znázorňuje obálka.

Lennuse
29.08.2022 5 z 5

Vůbec jsem netušila, co mám od knížky očekávat a musím říct, že jsem byla mile překvapená. Velice čtivý, svižný text, sympatičtí hrdinové a neskutečně vtipná Bianca. Její trefné hlášky a reakce mě moc bavily, dost jsem se nasmála.
Jackson taky nebyl k zahození a erotické hrátky byly tou pověstnou třešničkou na dortu. Skvělé čtení na odreagování, chystám se na další díl.

Kiwicatko
28.08.2022 4 z 5

Kde vzali to, ze je Jax netvor. Vzdyt byl nesmely, nervozni, cervenajici se, ostrazity a desne, ale desne roztomily :)

Chudak, tak nesebevedomeho chlap jsem v knizce dlouho nepotkala. A pritom byl skvelej

Jinak zabte bud autora nebo prekladatele za slovo pipi.ka. To fakt cist nechci :D

Dámaskloboukem
22.08.2022 4 z 5

Tak jsem se po druhem dílu dostala i k prvnímu. U teto série to ničemu nevadí, příběhy na sebe nenavazují. Za mě velmi povedené. Asi se mi líbil trosku víc druhy díl. Takže pokud to čtete ve správném pořadí, máte se teď na co těšit.

keiko33
21.08.2022 5 z 5

Tak to bolo niečo iné, ako som čakala. Som milo prekvapená. Začiatok bol taký pomalší, no odkedy Jackson prišiel s dohodou, už to letelo. Bianca bola postava podľa môjho gusta. Milá, starostlivá, sebavedomá, nedala si skákať po hlave,ani od nafukaného bohatého dediča, ktorý bol v skutočnosti len ranené zviera, ktoré túži po láske a nehe. No a čerešnička na torte bol Rayford. Bez neho by príbeh nemal tu správnu šťavu. Škoda len, že koniec bol taký rýchly. Chcelo by to ešte epilóg.

Kristy.Seb
16.08.2022 4 z 5

Nebe je knihovna se spoustou pohodlných křesel, dobrým osvětlením a všemi knihami, co jdy byly napsaný.

Člověk se dá posoudit jenom podle činů.

Dopadnout až na samé dno je pro některé lidi jediný způsob, jak můžou začít znovu stoupat vzhůru.

Někdy je potřeba zažít něco hodně špatného, aby si pak člověk v hlavě přebral, co je vlastně dobré.

Správná ženská by měla být tím, o co musí chlap setsakra tvrdě usilovat, protože pak může být odměnou, na dárkem.

To, co dostaneš zadarmo, má přesně tu cenu, jakou zaplatíš: žádnou.

Protikladu lásky není nenávist, ale lhostejnost.

Když čas od času nemáte chuť dát mu kopanec do zubů, není to opravdová láska.

Blázniví lidi jsou strašně zábavní.

I nejkrásnější věci můžou být jedovaté.

Laska jsou otevřená dvířka klece.

S balónky je ta potíž, že v jistém bodě musejí buď splasknout, nebo prasknout.

Láska je hřejivá, hluboká a příjemná, presne taková, abyste si v ní mohla v poklidu hovet jak v dokonale uvolňující pěnové lázni, ani moc horké, ani studené. Ale taky je nelítostná a silná a dohadují se toho nejlepšího, co ve vás je, toho, co je štědré, poctivé a opravdové. Láska z vás děláš lepšího člověka. Nutí vás chtít, abyste byla lepší. Lásku poznáte podle toho, že si připadáte příjemně taková, jaká jste, cítíte, že vás někdo visí a rozumí vám.

Láska nejsou motýlci v břiše. Žádná podlamující se kolena. Je to lví hrdost. Smečka vlků. Něco jako krajů ti záda i kdyby mě to stálo život, protože na rozdíl od románku, který při prvních známkách potíží pohasne, láska bojuje až do konce. Když jde k lásku, půjdete do války pomstít i nejmenší přečin. A oprávněně. Protože ze všech úžasných a strašných věci, které v tomto životě můžete zakusit, láska jako jediná přetrvá.

Nemá smysl trápit se něčím, co nemáte pod kontrolou.

Rychlé, čtivé, nenáročné.