Výpadek systémů

Výpadek systémů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449531/bmid_vypadek-systemu-HWw-449531.jpg 3 355 93

Z deníků robokata série

V budoucnosti, která je ovládána technologickými korporacemi, musí být všechny vesmírné mise podpořeny a placeny všemocnou Společností. Výzkumné týmy jsou doprovázeny bezpečnostními androidy, které ovládá Společnost. Nicméně, pokud je svět budoucnosti založen na faktu, že vždy v soutěžích vyhrává nejnižší možná cena, bezpečnost nebude hlavní prioritou. Na vzdálené planetě pracuje tým vědců na povrchových průzkumech za bedlivého dohledu Společnosti. Ta má na místě droida, který ovšem hackoval vlastní systém, nabyl vědomí a nyní se identifikuje jako Vrahokat, byť zatím relativně v tichosti. Zatím pouze pohrdá svými lidskými stvořiteli a jediné co si opravdu přeje, je tiché místo daleko od lidí, kde by mohl přemýšlet nad svou vlastní existencí. Nicméně jeho plány jsou narušeny, když zmizí druhá z probíhajících misích. Tým vědců a Vrahokat musí zjistit pravdu. Vydávají se tedy na cestu...... celý text

Literatura světová Novely Sci-fi
Vydáno: ekniha , Fobos

All Systems Red , 2017

Predator3313
26.04.2021 5 z 5

Měl jsem obavy...krátká knížka, skoro celou sérii jsem koupil podivně levně.... no prostě divné :D
Výsledek je ale super, četlo se to jedním dechem, Robokat je, no je velmi originální hlavní hrdina. Uvidíme co další díly.

petra5588
19.03.2021 4 z 5

Krátká, ale suprová jízda, která měla spád. Přečteno za dvě hodinky, taková jednohubka, už se těším na další díly :)

kristyna0991
24.02.2021 4 z 5

Skvěle napsané a čtivé. Velmi oceňuji nápad i provedení. Obrovský potenciál - nový svět, který ještě není dostatečně popsán, díky čemuž zůstává značný prostor pro další díly :)

Jediné co mě zarazilo: jak moc je "robot" v knize podobný lidem (uvažováním, fungováním, tužbami), což z podstaty věci není možné :) Ale je to kniha, takže tento fakt hvězdu neubere. Perfektní.

INCOGNITOREADER
28.01.2021 3 z 5

Taková krátká sci-fi jednohubka. Je opravdu krátká , takže o světě kde se kniha odehrává se skoro nic nedozvíme. Ale nebráním se dalšímu dílu.

Magrata15
25.01.2021 3 z 5

Spíš než kniha mi tohle přišlo jako povídka.
Moc pěkně se to četlo, mělo to spád, Robokat byl supr, ale co se na té planetě vlastně dělo a proč, tomu jsem moc nerozuměla.
Pochopila jsem, že kniha je první ze série, tak snad ty další příběhy budou více rozvedené.

evika02
20.01.2021 5 z 5

Trochu jiné než jsem čekala, dobře se četlo, dá se hodit do odpočinkové literatury :-)

Gurus
07.01.2021 4 z 5

Mě se Robokat líbí je to dobrej mix mezi člověkem a robotem, takže je to takový kyborg. Knížka měla spád a žádné hluché místo. O akci nebylo nouze už se těším na další díl

Aknerid
03.01.2021 3 z 5

Pěkná oddychovka.

alzbeta2843
31.12.2020 3 z 5

Myslím, že autorka mohla knihu i rozšíriť a viac sa rozpísať o danom prostredí. Niektoré scény sa mi veľmi páčili, hlavne kde sa vyjadroval robokat. Avšak ma veľmi sklamali akčné scény, ktoré za mňa neboli vôbec napínavé. Preto knihu veľmi nedoporučujem. Asi sa ku nej už nevrátim, ale ešte si prečítam pokračovanie, aby som autorku úplne nezavrhla.

KillHurt
30.12.2020 3 z 5

Nenáročná rychlovka, která však přichází s několika svěžími nápady na téma lidství, vědomí ad. Robokat je dostatečně odlišný od jiných pohledů na roboty. Možná je to tím, že se autorka odklání od obvyklých klišé, možná tím, jak je hlavní postava vykreslena (introvert se sociální fobií). Poměrně osobní příběh dokáže rozdat karty pro nadnesení dalších dějových linek v dalších dílech.

Morelia.viridis
27.12.2020 1 z 5

Knizka me celkem zklamala. Byla napsana tak nejak horkou jehlou. Kdyby to bylo vice rozvedene a rozpracovane, urcite by se mi to libilo vice. Cetla se sice dobre, ale dalsi dily se cist rozhodne nechystam.

Elmar.el
04.12.2020 4 z 5

Oddechovka. Čtivá, děj zaujme, i když nemá žádnou extra hlubokou myšlenku. Prostě čistá zábava na pár chvil.

milan1315
18.11.2020 1 z 5

Jednoduchý text pro lidi, které nebaví opravdové knihy.

GeRaltzRiVie01
17.11.2020 4 z 5

Nenáročná jednohubka - zabavilo

Dejvid
04.10.2020 3 z 5

Ano, opravdu jednoduché a krátké sci-fi, které bych doporučil jako oddech mezi nějakými intelektuálně náročnými tituly... Jinak robokata jsem si celou dobu tak nějak představoval jako trochu drsnějšího Krytona :-D

NiNo
09.09.2020 3 z 5

Jednoduchá, čtivě napsaná sci-fi. I když jsem věděla, že se jedná pouze o první díl, přišel mi příběh dost neucelený, jakoby nešlo o jednu knihu, ale pouze o kapitolu.

lailaj
06.09.2020 5 z 5

tahle knížka mě nadchla. je jednoduchá, velmi čtivá

pismenkovyJoe
01.09.2020 3 z 5

Obsahově bohaté asi jako dvě první kapitoly každého jiného sci-fi, sice proběhlo celé drama ale dosti povrchně. Forma deníku ale není špatná a doufám že další díly budou plynule navazovat a vyklube se z toho dobrý příběh. Naštěstí se mi podařilo koupit více dílů za velmi výhodnou cenu. Koupit tohle za plnou cenu a ještě nemít po ruce další díly do kterých se hned pustím, tak bych byl více rozčarovaný.

BroDan
24.08.2020 2 z 5

Kniha prevažne o tom, ako robot pozerá seriály. Veľmi jednoduchý a nudný príbeh v podstate o ničom. Hrá sa to na hlbokú úvahu o androidovi a jeho mieste v spoločnosti, no nejak som to autorke nezhltol. Aj kvôli tomu, že robot mi prišiel až príliš ľudský. Jeho uvažovanie, pocity, pozeranie seriálov, lenivosť čítať si informácie... Je to robot, nemal by vstrebávať informácie behom pár stotín sekúnd ako počítač?

Celé to bolo nejaké nedomyslené. Robot, ktorý po údere do hlavy odpadne? Prečo by niekto vyrábal bezpečnostné bojové roboty, ktoré cítia bolesť a nevládzu sa kvôli nej udržať pri vedomí? Ostatné postavy plytké a nezaujímavé. Aspoň, že to bolo také krátke. Na ďalšie diely sa nechystám. 2*

babystar
05.07.2020 4 z 5

Dost dobrý příběh. Napínavý i nutící se zamyslet nad vztahem člověka a androida (otroka). Ukazuje, že nejen člověk má problém pohlížet na androida (otroka) jako na rozumnou bytost, ale i android (otrok) má problém bez mindráků komunikovat s člověkem. A nakonec i otrok je schopen postavit se na vlastní nohy (když chce) a nebýt závislý na milosti svého pána.