Výpadek systémů

Výpadek systémů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449531/bmid_vypadek-systemu-HWw-449531.jpg 3 355 93

Z deníků robokata série

V budoucnosti, která je ovládána technologickými korporacemi, musí být všechny vesmírné mise podpořeny a placeny všemocnou Společností. Výzkumné týmy jsou doprovázeny bezpečnostními androidy, které ovládá Společnost. Nicméně, pokud je svět budoucnosti založen na faktu, že vždy v soutěžích vyhrává nejnižší možná cena, bezpečnost nebude hlavní prioritou. Na vzdálené planetě pracuje tým vědců na povrchových průzkumech za bedlivého dohledu Společnosti. Ta má na místě droida, který ovšem hackoval vlastní systém, nabyl vědomí a nyní se identifikuje jako Vrahokat, byť zatím relativně v tichosti. Zatím pouze pohrdá svými lidskými stvořiteli a jediné co si opravdu přeje, je tiché místo daleko od lidí, kde by mohl přemýšlet nad svou vlastní existencí. Nicméně jeho plány jsou narušeny, když zmizí druhá z probíhajících misích. Tým vědců a Vrahokat musí zjistit pravdu. Vydávají se tedy na cestu...... celý text

Literatura světová Novely Sci-fi
Vydáno: ekniha , Fobos

All Systems Red , 2017

Solverino
28.06.2020 4 z 5

Není to zase tak špatný, jak to tady podle hodnocení vypadá... příběh není moc technický, spíše takový kecací, ale celkem zajímavý námět a jeho rozvinutí... Robokat je tak trochu "Frankestein" z budoucnosti... ale celkem dobrý, krátký, dá se :)

azazel1
27.06.2020 2 z 5

Spíše to na mě působilo návrhem témat pro knihu než kniha samotná. Je to hodně povrchní po dějové stránce.

QEDS
24.06.2020 4 z 5

Jedná se o dost oddechovou jednohubku. Mám rád hodně propracované sci-fi světy a celkově fungování technověcí založených alespoň na částečném vědeckém podkladu. Toto v knize sice není, ale za to příběh rychle odcejpá. Všechny postavy, kromě robokat jsou dost nic neříkající. Pokud autorka bude rozvíjet další myšlenky a samostatné chování robokat určitě si přečtu i další díl. Jsem zvědavý jak se robokat rozhodne žít...

Mr. Crew
22.06.2020 4 z 5

Autorka se odvážně pustila do hard sf se statečností, která je jistě větší než její vědomosti o fungování "jednotek" (unit) , "robotů", elektroniky a umělé inteligence obecně. Původním vzděláním antropoložka si pravděpodobně chtěla na pozadí kontrastu UI vyřešit nějaký palčivý problém s definicí člověka, humanity a lidství obecně. Obdařila, na můj vkus poněkud zmateně a nelogicky, "jednotku" vědomím vlastní kognitivity a na tomto faktu se pokusila vytvořit, spíše vybudovat osobnost "jednotky". Pan překladatel by se měl více seznámit s technikáliemi kyber punku a zkusit si načíst třeba W. Gibsona nebo aspoň Neffa. Občas to nedávalo smysl. Na druhou stranu oceňuju statečnost autorky, se kterou se pustila do technikálií a témat která mám rád tak nějak z principu věci. Příběh sice poněkud drhne a postavy jsou jak papírový čerti, plochý a nevýrazný ale dejme tomu, že je to zahřívací kolo a tak shlédneme okem shovívavým a budeme v naději a očekávání dílů dalších.

andrej0867
02.06.2020 3 z 5

napad fajn, ale spracovanie jednoduchucke, postavy uplne ploche, taka b- space opera.

Katania
25.05.2020 5 z 5

Ze začátku se to trochu vleklo, ale jinak se mi kniha líbila.

kachnat
12.05.2020 5 z 5

Nechtělo se mi do čtení, nemám tento styl příliš v lásce, ale musí uznat, že je to naprosto úžasně napsané. Krátký příběh, zajímavý. Děj má spád a čte se sám.

Marekh
13.04.2020 4 z 5

Kniha se mi celkově líbila, knihu jsem přečetl na jeden zátah. Kniha má 8 kapitol, které byly krátké a určitě si budu chtít přečíst další díl z této série a to je PROCES ZMĚNY. Knihu hodnotím na 4*.

Jedná se o sci-fi, které si může přečíst i ten čtenář, který žánr sci-fi běžně nevyhledává. V knize se vyskytuje také humor. Oblíbil jsem si hlavní postavu Robokata a budu zvědavý na jeho další dobrodružství..

Roscata
08.03.2020 4 z 5

Pokud máte rádi sci-fi ale zrovna nemáte náladu na něco hlubokého a složitého, tak vám Výpadek systémů rozhodně doporučuji. Je to docela vtipná jednohubka, kterou přelouskáte během pár hodin.
Podle mě je příběh záměrně napsaný jednoduše a bez hlubšího popisu světa, aby bavil i nečtenáře sci-fi a nezatěžoval je přílišnými technologickými popisy. Nemůžu říct, že by autorka přišla s nějakou novinkou, ale postava Robokata se jí povedla a byla mi sympatická, takže se určitě pustím do pokračování.

IG: zrzi_cte

Terka21
03.01.2020 5 z 5

Kniha me zaujala, precetla jsem ji jednim dechem. Doporučuji.

flanky
04.12.2019 4 z 5

Vcelku dobrá a nenáročná sci-fi povídka, která mohla být rozebrána více do detailu (doba, prostředí, osobnosti, mise...). Takhle z toho je pouze oddychovka. Takže jestli se chcete ponořit do jiného světa, zkuste raději něco lepšího, pokud hledáte lehké sci-fi, které sfouknete na jeden nádech, tak proč ne.

Julinka679
15.10.2019 4 z 5

Robokata jsem si od začátku zamilovala. Příběh je zajímavý, čte se rychle, měla jsem přečteno během chvilky.
Hodně dobré sci-fi ve kterém sledujeme příběh Robokata, bezpečnostní jednotku chránící tým vědců na vzdálené planetě na které se jednoho dne "vše" pokazí. Tým vědců a bezpečnostní jednotka musí z této situace vyváznout... A to vše na pouhých 160 stranách. Za tohle má autorka můj obdiv, není jednoduché do tohoto počtu stran vměstnat vše důležité aby to čtenáře zaujalo a bavilo.
Hodnotím 4* a už se těším na další díl! :-)

Alena_S
12.09.2019

Zápletka je výborná, ale v trochu obsažnějším ději by obstála lépe. Takhle mám dojem, že a) už jsem to někde viděla a b) druhý díl bude totéž. Ale zkusím ho, abych viděla, jak to s tím robo-klukem ušatým bude dál, a třeba překvapí.

Beer_bro
07.08.2019 4 z 5

Kratší příběh, taková jednohubka, jak již zmínil jeden z předchozích komentářů.
Stojí za přečtení, stačí na to jedno odpoledne.
A proč to číst? Kniha nabízí nepříliš obvyklý pohled na roboty. Jeden robot se učí o lidech díky seriálům. Které jsou mu milejší, než osobní kontakt s lidmi.

Vlčice7
20.07.2019 2 z 5

Oddechovka na jeden den. Nezklame, nepřekvapí...budu hodně uvažovat o tom, jestli si přečtu další díly.

Greenfingers
11.07.2019 2 z 5

V poslední době jsem se věnoval spíše klasické sci-fi, zejména z období tzv. Zlatého věku. Když jsem v knihovně narazil na současnou autorku, měl jsem možnost srovnávat. Musím přiznat, že toto srovnání vychází jednoznačně v prospěch klasiků z minulého století.
Novela Výpadek systémů mě ničím nepřekvapila a ani nezaujala. Kladně hodnotím pouze to, že autorka stihla svůj příběh rozepsat na pouhých 150 stranách.

Tranny
11.07.2019 2 z 5

Nevím co o knize napsat, těšila jsem se na zajímavé téma s dobrým příběhem. Kniha mě vcelku zklamala. Začalo to dobře, těšila jsem se že se dozvím proč a co se vlastně na planetě děje. Ale ani po dočtení knihy se vlastně nedozvím o čem to všechno bylo.

cetriolo
03.07.2019 3 z 5

Taková nenáročná jednohubka... Ze začátku jsem se nemohl začíst, ale pak už to celkem šlo i když si myslím, že tato knížka velmi rychle sejde z mysli :)

azertaaz
01.07.2019 5 z 5

Přečetla jsem jí jedním dechem, vlastně většinu za jeden den.
Useknutého konce jsem si nevšimla, co tam bylo vzácného je v knize jasně řečené (nebudu spoilerovat). Konec je otevřený, protože je to pouze první díl z plánované série.
Nesmíte hledat složitý děj, nejde tak o to, co se děje, jako o to, jak na to reaguje postava, která není ani hrdina ani záporák. Jen robotický ochránce, který ale své povolání nedělá zrovna s nadšením.

cori
21.06.2019 3 z 5

Dobrý rozjezd, nastínění zápletky, tým, který rozplétá záhadu, neznámý nepřítel ale co ten useknutý konec? Nepochopila jsem, proč napadli oba týmy? Co na té planetě bylo tak vzácného?
Natěšená nadšenými recenzemi jsem zažila zklamání.