Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212286/mid_vrazedna-pomsta-212286.jpg 5 5299 548

Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách. Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných... Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí nebo se plamínek vzpoury... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

trpaslyk
03.02.2012 4 z 5

Po trochu vlažném a pomalém začátku se zakrátko rozjíždí velmi nabitý děj s rychlým spádem, který člověka vtáhne. Celou knížku jsem zhltla za dva dny a hned otevřela další díl. Leccos se vyvíjí tak, jak očekáváte, ale pak jsou tam důležité zvraty, které by čtenáře ani ve snu nenapadly a které tímpádem příjemně překvapí a vlijí do příběhu novou energii. Těším se na další díl.

Sussane
23.01.2012 5 z 5

Som nadšená! Viac slov asi ani netreba dodat ... :D

Denaille
28.12.2011 5 z 5

Pozor, menší spoiler.
V několika recenzích jsem pochytila pár názorů ohledně toho, že první díl je asi nejlepší a další už ztrácí pár bodíků... A překvapivě s tím tentokrát nesouhlasím. Těžko říct, proč mě druhý díl zaujal více než ten první. Originální nápad je určitě patrnější v Aréně smrti a druhý díl navíc ztrácí na kvalitě tím zaláskovaným trojůhelníkem. Ale vážně... četli jste Smečku? :D Dle mého názoru jsou pocity Katniss popsané úžasně a při čtení mě ani jednou nenapadlo, že by její rozhodování bylo na hlavu. Docela ji chápu...
Mnohem víc mě bavilo, jak se politická situace postupně měnila a dokonce ani druhý návrat do Arény smrti mi nepřišel nesmyslný. Navíc mě překvapil osud Dariuse a Cinny a pár dalších věcí mnohem víc než tomu bylo v prvním dílu. Tam jsem věděla, že nakonec všichni umřou a jak to skončí se dalo odhadnout už od začátku, proto to nebylo takové překvapení... Děsivé bylo pouze to, že čekáte, jakým způsobem zemřou.
Nabralo to prostě trochu vážnějšího podtónu. Fakt nesnáším ty chvíle, kdy se Katniss musí před kamerama chovat jako nějaká zamilovaná slepice, proto jsem jenom uvítala, že ji autorka tentokrát dala prostor, aby ukázala, že je silná a samostatná.
Navíc se oproti prvnímu dílu stalo, že jsem v některých pasážích doslova dusila smích (, protože jsem se nemohla odrthnout a četla ji do čtyř do rána).
Druhý díl, co se týče napínavosti první díl jednoznačně převyšuje. U prvního dílu mě udržovala jenom naděje, že se stane něco neočekávaného, ale závěr byl lehce předvídatelný. Mnohem více by mě překvapilo, kdyby Katniss nebo Peeta zemřeli. V druhém díle se konečně otevřel konec, který jsem nemola nijak odvodit ani si tipovat, jak to nakonec skončí.
Uvidíme, jak dopadne ten poslední...

netty.vanity
17.12.2011 4 z 5

Hladové hry jsou zdá se u konce,ale opravdu jen zdánlivě.Katniss vyhrožuje prezident
Snow,kraje se začínají bouřit a Kapitol zasadí tvrdou ránu v podobě čtvrtohorských
her,do kterých se musejí vrátit vítězové.Katniss s Peetou se tak ocitají znovu
v aréně s tím,že tentokrát musí přežít jen jeden z nich..Při dění v aréně mi chybělo
více podrobností,nedokázala jsem si všechno představit tak lehce jako v prvním díle.
Navíc scházelo i větší napětí..Katniss mě štvala tou svou nerozhodností,když je podle
mě od začátku jasné,že láska mezi ní a Peetou není vůbec hraná.Je až moc tvrdá.Zdaleka
ne tak dobré jako první díl,ale tak už to bohužel bývá..u předchozích her člověk pořádně
nevěděl,co čekat,všechno bylo nové jak pro Katniss,tak pro čtenáře,což je v podstatě
výhodou.Ale i tak jsem to přečetla jedním dechem a nemohu dát méně jak 4*.Moc se mi líbil
zvrat,kdy je poslali zpět do arény,pro mě vážně nečekané.

nightlybird
20.05.2011 2 z 5

Tak mi to přišlo jako nastavovaná kaše.V podstatě stejné dějové schéma jako v první části - jenomže co v první části mohlo řekněme zaujmout, v druhé už tak trochu nudilo. Mne určitě o to víc, že jsem předpokládal, že hrdinka s přáteli zdrhnou ze své zlaté klece a přes třeskutou zimu se postaví proti Kapitolu zvenčí, na svobodné půdě. Tu třetí část už číst nespíš ani číst nebudu, pochybuji, že by to Zuzka nějak zachránila. Jediným přínosem téhle knihy tak zůstává - jak jsem řekl už u Areny smrti - že přitáhne ke čtení mladé čtenáře, kteří by jinak třeba knihu do ruky nevzali.

rusalka1
06.04.2011 5 z 5

No nemám slov, aj keď jednotka sa mi zdala lepšia... ale ten koniec.. niečo také som vôbec nečakala, čakala som skôr Peetov koniec a nie toto .... teším sa na ďalší diel :)

izabelle
11.03.2011 4 z 5

Horší. Ale ten konec?

Boboking
05.01.2011 2 z 5

Musím se přiznat, že první díl byl pro mne překvapením. Čtivý, napínavý, neuvěřitelně brutální, prostě úžasné oddechové čtivo. Ale tato dvojka, to prostě autorka naprosta "zazdila". Zkazila to. Půl knihy samé "koho mám ja nebohá vlastně milovat" a pak ta druhá polovina, kdy mi uvědomělí proti zlému Kapitolu. dočetl, ale zklamání.