Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212286/mid_vrazedna-pomsta-212286.jpg 5 5312 5312

Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách. Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných... Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí nebo se plamínek vzpoury... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

Moňule13
28.03.2013 5 z 5

Druhý díl byl stejně dokonalý jako první, musela jsem číst pořád dál a dál. Když musela Katniss jít znovu do arény, málem mě to rozbrečelo a rozčilovala mě ta bezmoc vůči Kapitolu! Co nejdřív si přečtu i třetí díl :-)

Beatris
27.03.2013 5 z 5

Myslím, že jsem tak nějak tušila, co se ve dvojce stane, ale i tak jsem byla svým způsobem překvapená. Dvojka neztrácí tempo, nápad ani originalitu a ani kouzlo jedničky, ale přeci jenom první díl je nepřekonaný. (Uvidíme, jak si filmaři poradí s tímhle - je to už přeci jenom trochu náročnější na zfilmování)

Gaara1
18.03.2013 3 z 5

Druhý díl se mi zdál slabší oproti prvnímu dílu. Všechno se tam skoro opakuje a až na konci knihy se tam opravdu něco nového děje... Trochu jsem byl zklamaný.

Silvina
09.03.2013 5 z 5

Zkrátka a dobře - kdo přečte první díl, musí se podle mě nutně dopracovat až ke třetímu. Přečetla jsem všechny tři jedním dechem, a to mi bude za pár let 40 :-D

Bohdy99
09.03.2013 5 z 5

Kniha je úžasná....Sama jsem ji přečetla asi za čtyři nebo pět dní... Užasný příběh,propracované postavy,skvělý děj... No prostě super... :)

Nickky
04.03.2013 5 z 5

Když jsem začala číst druhý díl této trilogie, vůbec by mě nenapadlo, co se doopravdy stane! ( ano nějaké nápady jsem měla, ale S.Collins mě teda překvapila! - a to hodně). U prvního dílu jsem věděla děj ( nejdříve shlédnut film, potom přečtena kniha) a tak mě nečekala žádná " nepříjemná" překvapení. Zato u druhého dílu jsem prožívala plno emocí. Chvíli se budete smát a chvíli plakat a stránky vám budou ubíhat rychle před očima. Moje hodnocení je tedy jasné: 5. hvězd zcela zasloužených PS: Hlavně nečtěte dopředu poslední větu, vyrazí vám dech :D

mautina7
28.02.2013 5 z 5

Taak, dočteno a už sahám po dalším díle. Je pravdou, že jsem u četby nezažívala tak silné pocity sounáležitosti s hlavními postavami jako v díle minulém, ale stále je to napínavé a zajímavé.

i-v-u-l-a
22.02.2013 3 z 5

Oproti prvnímu to nebylo až tak napínavé a přišlo mi, že kdyby byla obsahově kratší, mohla být stejně kvalitní jako první díl....ae líbilo se mi, jak autorka dokázala vystihnout Katnissinu psychiku, takže se člověk mohl více vžít do děje ;)

st.me
11.02.2013 5 z 5

Tohle by mohl být trochu spoiler, takže varuji předem.
Stejně jako první díl, i tenhle u mě má 5 hvězd z 5. Ikdyž musím říct, že ve mě vyvolal úplně jiné emoce. A ty, musím přiznat, už nebyly tak silné.

Tak jak byl u prvního dílu pro čtenáře nejzajímavějši děj v aréně, tak je tomu v tomhle díle děj právě mimo ni. Co se odehrává v aréně je už tak nějak mimoděk. Je to stále zajímavé, aréna je jejími tvúrci důmyslně postavená, ale přijde mi, že autorka to nechtěla nějak extra rozvádět. Ostatně o tom druhý díl být nemá. Ale stejně, mohla to dotáhnout.

Během celého čtení mě mrazilo a cítila jsem bezmoc vůči Kapitolu. Chuť obyvatel to všechno změnit, vymanit se jeho vlivu a strachu hraničící s paranoiou. Mnohdy oprávněnou.

A stále čekám, jak se Katniss nakonec rozhodne nebo jak to autorka nechá dopadnout.

Jdu si pro 3. díl. Hned.

Spark
09.02.2013 5 z 5

Skvělá kniha, děj prvního dílu jsem znala již z filmu, proto pro mě druhý díl byl asi napínavější. Děj je strhující a vůbec se vám nechce knihu odkládat. Konec výborný a nedokážu si nevzít hned do ruky ten třetí díl...

unavensluncem
05.02.2013 3 z 5

Takove uspechane.. Dalo by se z toho vyzdimat vic.. Oproti prvnimu dilu nektere veci trosku propracovanejsi, ale vesmes zadny zazrak. Hlavni sila je opet v jednoduchem pribehu jako v jednicce, nejaky ten zvrat a prekvapeni. Nicmene napad jednicky uz tam nevidim...

Posli
04.02.2013 4 z 5

Začátek byl sice pozvolný, ale nakonec mě kniha vtáhla do děje. Líbí se mi, jak autorka umí přiblížit chudobu i blahobyt.

pajuu
29.01.2013 3 z 5

První kniha se mi líbila více, ta druhá měla děj strašně hektický a uspěchaný, i tak se mi ale velmi líbila a nemůžu se dočkat úplného konce.

MelanieSt
28.01.2013 5 z 5

Ne v

KateCullen
25.01.2013 5 z 5

Naprosto strhující díl, který vás nenechá vydechnout, dokud ho nedočtete. Já sama měla problém se od knihy odtrhnout a málem jsem přejela zastávku, kde jsem měla vystoupit.
SPOILER: Co se týče té domluvené svatby, tak trochu nechápu, proč na to Katniss přistoupila. Sice ji k tomu oklikou donutil prezident Snow a publikum, ale cožpak nikdo nikdy neslyšel o tom, že by se dva lidé rozešli? Mohli spolu s Peetou chvíli hrát divadlo a pak to ukončit a bylo by po problému - žádná revoluce by se nekonala, když je po nejúžasnějším páru.
Třináctý kraj, který by měl být údajně vyhlazený od všeho živého, byl příjemným překvapením, vnesl do knihy tajemno a malou jiskřičku naděje, že by se přece jen někde mohlo žít svobodně. Sice je podivuhodné, že si nikdo za celých sedmdesát let nevšiml, že v televizi vysílají stále tentýž obrázek s městem, ale budiž.
Čtvrtohry odehrávající se v aréně fungující jako hodiny byl originální nápad a že všichni vítězové předešlých her půjdou do arény znovu bylo ještě více úderné. Že se ale všichni spojí, aby ochránili naší dvojici, tím mě autorka mile překvapila - i když je to trochu sporné, když si každý chce zachránit svůj vlastní život.
A odhalení, že Třináctý kraj opravdu existuje, že Dvanáctý kraj zdemolovali do posledního kamínku, že se Katniss stala symbolem revoluce a že Peetu drží někde pod zámkem a zřejmě ho mučí... no, uvidíme, jak si s tím autorka vyhraje.

Kate.S
02.12.2012 4 z 5

Strhující čtení. Epické:) Mě se moc líbila.

dennie3
18.11.2012 5 z 5

Nedokážu porovnat, jestli je dvojka lepší než jednička. V prvním díle bylo všechno nové a navíc mi to přišlo opravdovější. A brutálnější.
Druhý díl byl ale též dobrý. Katnissin příběh mě naprosto vtáhnul do děje už v první knize, ale když jsem sáhla po druhé, nedokázala jsem odtrhnout zrak. Četla jsem ji od rána do večera, celý včerejšek. Ztratila jsem pojem o čase a soustředila se jen na písmenka.
Ale zpět k dílu. Jaký byl největší moment překvapení? Rozhodně to, když se Katniss musela vrátit do arény. Zpočátku mě to moc nebavilo, protože dění v aréně je mnohem záživnější. Jen co vyhlásili onu novinku, kterou jsem absolutně nečekala, byla jsem nadšením bez sebe - a zároveň jsem litovala Katniss. Nemohla jsem přestat ve čtení.
Teď mám před sebou Sílu vzdoru, tak uvidíme, jak to dopadne..

Lenka Žofka
14.11.2012 5 z 5

I druhý díl má hoooodně do sebe. Člověk nesmí věřit ničemu a pořád si krýt záda...

HiRes
03.11.2012 5 z 5

Začátek táhlý, ale ne tolik, kolik jsem čekal po recenzích. Jako velké plus musím uvést, že i když jsem se bál, tak autorka věci, které byly v prvím díle již podrobně zmíněny (vybírání splátců, ceremoniál apod.) znovu nerozvádí a shrne to v jedné dvou větách. Od poloviny knihy je to opět mazec tak jako v prvním díle. Rozhodně žádná nuda a člověk knihu hltá dokud ji nedočte. Zdar a sílu a jde se na další díl :-)

jana89
31.10.2012 5 z 5

Druhý díl je stejně jako ten první velmi napínavý a čtivý. Aréna zde byla určitě zajímavější než v prvním díle... Člověk se od knihy prostě nemůže odtrhnout, dokud ji celou nepřelouská...