Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212286/mid_vrazedna-pomsta-212286.jpg 5 5312 5312

Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách. Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných... Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí nebo se plamínek vzpoury... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

Dera
14.07.2013 3 z 5

Dvě třetiny knihy plácání a úvahy o přípravných týmech a kostýmech, hypotézy o vzpouře a náladě v krajích a mnoho dalších zbytečností. Poslední třetina knihy konečně nabírá tempo, začínají hry a něco se děje. Stejně se ale nemohu zbavit pocitu omílání stejného námětu. Kniha na mě působila uměle protahovaná a "žije" ze slávy prvního dílu.

Enefersis
08.07.2013 5 z 5

Nejhůře ukončená kniha, jakou znám. Kdybych měla po ruce pokračování, okamžitě se na něj vrhnu!
Budu asi jedna z mála, ale tenhle díl se mi líbil ještě víc než předchozí. Vše jsem si tak živě představovala, v některých částech mi až naskočila husí kůže. Celé mi to naprosto vlezlo do hlavy- hádejte třikrát, o kom se mi v noci zdálo :D Peeta je prostě zlatíčko, šíleně jsem si ho oblíbila ^^ O to víc mě štve Katniss, která si ho vůbec nezaslouží, ale po tom všem, co se dozvěděla na konci, mi jí je přece jen líto. Nutně potřebuju trojku, jinak dopadnu stejně jako ta Annie Crestová!:D (Mimochodem, moc by mě zajímalo, jak to bylo s ní a Finnickem. Neznáte nějakou dobrou fanfiction?)

l.ennca
04.07.2013 5 z 5

Skvělé a neméně napínavé čtení. Já jsem spokojená. Doporučuji.

Kačuul
02.07.2013 5 z 5

První díl byl neuvěřitelný, napínavý a krásný...ale v druhém se to ještě znásobuje. Dělal mi problém se od něho odtrhnout, na pomalu každé stránce byl nějaký zvrat...
Charakter splátců Hladových her je podle mě taky mnohem lépe vyjádřen a popsán než v předešlém dílu, ale to je i tak trochu jasné. Na povrch vystupující vzpoura proti Kapitolu dává knize tu správnou šťávu. Některé momenty byly trochu extrém, ale to jsem ostatně čekala, alespoň podle některých recenzí, jaké jsem četla...a snést se to docela dalo.
Celkově vzato bych to hodnotila jako úžasnou, poutavou knihu, která si až na pár maličkostí ode mě zaslouží plný počet hvězd a už se nesmírně těším na četbu závěrečného dílu :))

Sigas
30.06.2013 3 z 5

Vražedná pomsta, aneb jak se všemocný prezident Snow, vraždící nepohodlné lidi lusknutím prstu, z uražené ješitnosti snaží pomstít bezvýznamné holce. Zlovolnost Kapitolu se definitivně mění v komedii. Řeči o vzpouře, rány bičem, pach krve - to vyvolává spíš úsměv. Peeta mluví jako postava z pokleslého časopisu pro dívky. Napadá mě, jestli literatura pro mládež opravdu musí být takhle naivní.
Naštěstí, když jsem začal pochybovat, že knihu vůbec dočtu, začalo se asi v polovině konečně něco dít a stejně jako v prvním díle, když dojde na zabíjení, tak je to celkem dobré.

Weasley
24.06.2013 5 z 5

Druhý díl vůbec nezklamal. Popravdě mě na konci první knihy celkem zajímalo, o čem chce autorka v těch dalších dvou knihách psát. Přišlo mi, jako by ta první stačila. Ale rozhodně jsem se mýlila. Knížka je naprosto skvělá. Čte se skoro sama a má překvapivý spád. Bylo mi postav v knize hrozně líto. Brečela jsem, ale i jsem se smála, když Peeta řekl něco vtipného.
Po dočtení knihy jsem rychle běžela pro další díl do knihkupectví.

Dith
17.06.2013 5 z 5

Dvojka se stejně úžasná jako jednička. Bála jsem se, že v jedničce vyplácala autorka všechny dobré nápady a dvojka bude propadák, ale tohle se jí neuvěřitelné povedlo.
Je to stejně poutavé a čtete bez přestání až do poslední věty.
Jestli se vám líbila jednička, tohle zaručeně nezklame.

DariDerek
07.06.2013 5 z 5

co to sákryš????? co to je ta poslední věta??? :D poslední věta z téhle knihy ze mě dělá naprostého šílence a v kontextu s tím zbytkem, no, myslím, že mě za chvilku zavřou do blázince :)
Výborná knížka, má spád, četla se super a neshoduji se s názory, že je slabší než jednička, má něco do sebe a pokračujeme dál v jízdě s trojkou :)

pecka02
07.06.2013 5 z 5

O dost lepší než první díl :) Musím říct, že tady přesně byla ta krutost, kterou jsem čekala už v Aréně smrti. Kniha je dospělejší, příběh napínavý, nastalo i pár překvapivých zvratů, které člověku téměř nedovolily přestat číst, moc se mi líbila ta rebelie, to, že lidé našli odvahu bouřit se proti Kapitolu, i když je za to čekal krutý trest...nemůžu se dočkat, jak to dopadne, takže hurá na trojku :)

Desire_Lydon
05.06.2013 5 z 5

Druhý díl mě bavil o něco méně než ten 1., ale pořád je natolik dobrý, aby si zasloužil 5 hvězdiček :) Prvních 100 stran mě moc nebavilo. Pak, když přišlo to oznámení, jsem si říkala: Znova? Nebylo to tu už? A byla jsem vůči tomu nápadu dost skeptická, ale pak mě to bavilo. Jen škoda některých postav :( A těším se na poslední díl :)

Nefi
14.05.2013 4 z 5

Kniha je super, napínavá, poutavá. Škoda pár postav, měla jsem je ráda, ale tak to chodí. Hned jdu na poslední díl :)

Kateriska
06.05.2013 5 z 5

Po druhém přečtení: Ještě lepší! :o)

lenča30
25.04.2013 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal a otvírám třetí :-))

johisa
18.04.2013 4 z 5

Dobrý děj, ale 1 se mi líbila víc. Konec me trošku naštval chudák Peeta :(

MesLivres
12.04.2013 4 z 5

I druhý díl jsem přečetla jedním dechem, ale přece jen to nebylo tak napínavé, jako první díl. V aréně se odehrávalo mnohem méně z děje, ale zase závěr příjemně překvapil.

Capinka
11.04.2013 5 z 5

Druhý díl jsem přečetla také jedním dechem, všechno to šlo tak rychle, že jsem se ani nenadála a byla jsem na konci :) Zápletka byla napínavá a stále jsem čekala, co se z toho vyvrbí, měla jsem spoustu možných nápadů, jak by to vše mohlo dopadnout, ale nakonec mě dění knihy stejně překvapilo :)

Ellkarka
30.03.2013 5 z 5

Úžasná kniha a další legendární pokračování Hunger Games. Myslím si, že speciálně v tomto dílu bylo obzvlášť hodně překvapení a zvratů. Snad se tím autorka snažila o to, aby knížka zapůsobila i přes velkolepí první díl.. No musím říct podařilo se. :)

TessDragon
30.03.2013 4 z 5

2.díl je ze začátku o dost klidnější než 1. Do pořádné akce se dostane až po polovině, ale i tak se mi líbila ''chvilková'' pohoda ve 12.kraji. A z nových postav jsem si oblíbila Finnicka (ty zelené oči (_)) , Mags (zase mě mrzí, že tam o ní více nebylo ), Annie (a to tam ani nebyla pořádně ukázaná, ale byla mi sympatická z vyprávění), Maysilee a Dratkie. Líbily se mi moc flashbacky a také jsem zuřila nad nespravedlivostí Kapitolu. Tento díl se mi líbil asi o trošičku méně než 1., ale i tak jsem natěšená na ten poslední, protože to vypadá veelmi zajímavě, ten konec byl naprosto epický. Také jsem ráda za více scének s Hurikánem, kterého jsem si zde mohla konečně oblíbit. ;)

ferda
29.03.2013 4 z 5

Podle prvního dílu jsou ty somotné hry trochu krátké a míň napínavé, ale závěr mě přěkvapil a hned jsem si zamluvil třetí díl.

aannyy
29.03.2013 5 z 5

První polovina knížky mi přišla trochu o ničem, ale pak se to docela rozjelo a já se začetla tak, že jsem nevnímala okolí :-) akorát ten konec mě trochu překvapil, musím se co nejdřív pustit do posledního dílu :-)