Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212286/mid_vrazedna-pomsta-212286.jpg 5 5312 5312

Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách. Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných... Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí nebo se plamínek vzpoury... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

lanusinka
25.10.2012 5 z 5

Možná ještě lepší než díl první. Napínavé, strhující, i když Katniss je pořád ještě tak trochu napřesdržku....

KatnissHawthorn
14.10.2012 5 z 5

O malinko horší než první díl, o mnoho lepší než třetí díl. Příběh je pořád dost kvalitní a zajímavý, ale z prvního dílu jsem byla víc nadšená. A hodně se mi líbil konec.

studentik
13.10.2012 5 z 5

Miluji tuhle sérii knížek.Nikdy se netrefím , co se stane. PS.:Ťik,ťak mě dostalo...

Eneo
11.10.2012 4 z 5

S některými předchozími komentáři musím nesouhlasit. Docela mi totiž vyhovuje, že hlavní hrdina není bezchybně jistý charakter, který musí figurovat jako hlavní naprosto ve všem. Autorka dala prostor i ostatním a tak se příběh rozvíjí z více stran a dává mu lepší plynulost a přirozenost...

bosorka
25.09.2012 3 z 5

Nebýt první zoufale utahané první části, asi bych hodnotila stejně jako první díl. K tomu zajímavému jsem se prokousala jen s velkými obtížemi. Katniss, která stále řeší, kterého z nich dvou chce a stejně není schopná se ničeho dobrat. Neustálé a sáhodlouhé popisy toho, jak ji dávají do gala. Plus tedy náznaky, že se něco děje, že už lidé nejsou tak poslušní a že Kapitol přitvrzuje. Úvod mohl být daleko kratší. Zhruba v půlce knihy ovšem nastane zlom a pak už se děj zase překotně valí. Autorka umí vymyslet zajímavé lsti na své hrdiny, nenudí. Bohužel konec je překotný zase až moc. I tak jsem ráda, že jsem si dvojku přečetla, do třetího dílu se mi vůbec nechce. Nutno ovšem uznat, že Vražedná pomsta je místy mnohem vtipnější než první díl - hrdinové nešetří sebeironií.

ciniminisek
16.09.2012 5 z 5

Nádherná knížka.Vyvolala ve mě tolik emocí,až jsem se divila.Určitě lepší než první.Za její ukončení bych vraždila,do dalšího dílu se dávám okamžitě.Dávám 5 hvězdiček,kdybych ale mohla,dám jich klidně 50.

Perhonen
16.08.2012 3 z 5

Nechápu, proč se autorka celou první třetinu knihy vrací k předchozímu dílu a opětovně čtenářům většinu věcí vysvětluje, případně bezostyšně kopíruje předchozí knihu. Ten, kdo četl první díl, ví, je znuděn a koketuje s lákavou myšlenkou pár desítek stránek přeskočit. Ten, kdo sáhl po druhém dílu, aniž by si přečetl první, by se měl vrátit do školy a jednou pro vždy si ujasnit, že jednička zpravidla předchází dvojce. Ale zpět. Děj odehrávající se v aréně zaznamenává hlušší místa na střídačku s překvapivě propracovanými liniemi. Ač by se mohlo zhruba v polovině knihy zdát, že Suzanne Collins vzala konečně rozum do hrsti a rozhodla se prodat svůj spisovatelský um, opak je pravdou, neboť každý dobrý nápad zastíní psychologická sonda do Katnissina nevybouřeného srdce. Ani ze závěru knihy jsem se na zadek neposadila (již notnou chvíli jsem na něm totiž už seděla), poněvadž jsem ho tak nějak očekávala.

kytikyti
11.08.2012

Stejně jako první kniha i tato kniha je výborná. Překvapil mě zvrat v polovině knihy. Jen jako čtenářka něžného pohlaví bych čekala také trochu vášně, opravdu mě to zklamalo. Alespoň trochu romantiky mi v knize chybí. A samozřejmě musím opět, jako u první knyhy říct, že Collinsová píše neuvěřitelně drsně, mnoho krve, toho se tedy opravdu, narozdíl od romantiky, nebojí.

Wrent
10.06.2012 5 z 5

Druhý díl pokračoval ve skvělém tempu dílu prvního (viz můj komentář tam...).

Za prvé, nekoukejte zezadu na obal knihy, protože vás to akorát donutí udělat si o druhém dílu pochybný obrázek ještě než ho začnete číst :D..

Každopádně už od prvních stránek je mnohem více cítit strach před všemocným Kapitolem, který se čím dál více vkrádá pod kůži obyvatel Panemu, děj má opět velké grády a podle mého je ještě zajímavější než díl první (ale u toho mi už děj bohužel vyspoiloval film). Řekl bych, že některé nevyužité nápady dostaly prostor zde a rozhodně to není na škodu.

Z té ich-formy pocity Katniss opět úplně čiší a navíc se vybarvují a objevují další velice zajímaví hrdinové. Rozhodně nezůstávejte u prvního dílu!

skyluke.
04.06.2012 4 z 5

O něco slabší, než první díl, ale i přesto bavil. Dost možná ho drží nad vodou překvapivý konec. Druhá půlka knížky o hodně lepší, než první.

Patw
29.05.2012 5 z 5

Druhé pokračování si drží laťku stejně vysoko jako první díl. Katniss už je vyspělá, už ví jak se nasazuje maska, a ví víc o dění v pozadí než lidé kolem ní. Zná pravidla Kapitolu, a je si vědoma jejich nedodržování.. což nese své následky. Čte se to stejně dobře jako první díl.

MarNej
20.05.2012 5 z 5

Opět se autorka vrátila k velmi příhodně podobnému ději. A ono to funguje, opět se mi kniha velmi líbí, i když první díl byl o fousek lepší.

okap
14.05.2012 4 z 5

Opět - v určitých chvílích mám pocit, že se děj pohybuje na hranici uvěřitelnosti. Závěr byl sice bombastický, rozhodně na mě zapůsobil, přesto tam však na můj vkus bylo až moc "náhodiček", bez kterých by to nakonec nedopadlo ani z daleka takhle. Ne že bych nebyla ráda, je mi to místy přišlo lehce přitažené za vlasy. To však nemění můj celkový pocit z celé trilogie - a to že je to po dlouhé době něco, co aspoň není trapné. Takže jsem zvědavá, čím překvapí poslední díl.

jesie
08.05.2012 5 z 5

Strhující děj, překvapivý konec. Doporučuji.

Pinky Claire
25.04.2012 5 z 5

Mně tedy druhý díl nijak výrazně horší než ten první nepřipadal. Je fakt, že některé části mi přišly docela odbyté a ten začátek mě nechytil tolik, ale příjde mi daleko kvalitnější co se určité hloubky týče. Tím chci říct, že v prvním díle to bylo spíš "jak do háje přežiju" a teď už se jednalo více o morální hodnoty a naprosto mě dojímalo, jak se někteří lidé stavěli proti Kapitolu i přesto, že jim tím hrozila smrt, ať už šlo o staříka na náměstí nebo chudáka Cinnu a to jak se někteří splátci spojili, aby ochránili Katniss s Peetou mě také dostalo.

Tato kniha pro mě tedy rozhodně žádným zklamáním nebyla.

Barbastelle
21.04.2012 3 z 5

Musím se přiznat, že většinu druhého dílu jsem si říkala, že je to krapet nastavená kaše a že to za moc nestojí... Oproti prvnímu. Pořád jsem doufala, že ty náznaky nějakého spiknutí k něčemu povedou a naštěstí vedly.
Autorka má štěstí - dovedla mě nadchnout posledními stránkami, a tak to hodnotím pozitivně. Možná v chvilkovém rozmaru těsně po dočtení, ale proč ne. Jdu na třetí díl!

cathyblack
10.04.2012 5 z 5

Druhý díl jsem snad přečetla ještě rychleji než ten první. Ne proto, že by byl lepší, ale protože jsem toužila vědět, jak to s Kantniss vlastně dopadne. Držím tý holce všechny svoje palce!

Kateriska
01.04.2012 5 z 5

Musím říci, že druhý díl HG se mi líbil o trošku méně než první. Ale stále to byla výborná kniha. A ten konec? Vyrazil mi dech.

Pidzey
26.03.2012 3 z 5

Pořád se to velice dobře čte. Katniss je pořád skvělá a pořád jsem spolu s ní musel přemýšlet jak to bude dál. Např. jsem furt dumal nad tím jak že jí chtěl dostat zpátky do arény. (znovu vylosují Prim ?? vylosují přímo Katniss??) Ovšem způsob jakým to nakonec udělali mě dostal. Podle mě je trochu slabší první půlka knihy, ale ta druhá to skvěle vynahrazuje. Žral jsem to jako první díl po desítkách stránek, tak proč jen ***. Je to prosté, první díl se mi prostě více líbil.

pajulka
24.02.2012 5 z 5

Nedokážu posoudit, jestli je lepší Aréna smrti nebo tento díl, to snad ani nejde. Těžko se hledají slova, ale každopádně knížka je plná překvapení..když si myslíte, že už by se příběh nemohl nějakým způsobem zvrátit, bum a najednou je vše jinak..BOMBA! Určitě je to kniha s velkým očekáváním, a mé očekávání předčila nejmíň o 200% ! :)