Volající

Volající https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490579/bmid_volajici-r5m-490579.png 4 374 374

Každá volba může mít smrtící následky. Od autora bestsellerové série Čtvrtá opice. Kontroverzní rozhlasová moderátorka Jordan Briggsová se vyškrábala na kariérní vrchol. Nekompromisní honba za úspěchem si však vybrala svou daň. Její manželství se rozpadlo, už roky nemluvila se svou matkou a kdyby neměla dceru Charlotte, byl by její osobní život v naprostých troskách. Ve svém pořadu si Jordan nebere servítky a city ostatních jsou jí ukradené. Na negativní reakce je zvyklá a nijak ji nepřekvapí, když se jeden z posluchačů rozhodne ohradit. Zakřiknutý Bernie si chce zahrát hru a Jordan pobaveně souhlasí. Zdánlivě neškodná zábava se v živém vysílaní, které má miliony posluchačů, rychle změní ve vražedné běsnění a oživí stíny dávno pohřbené minulosti. Byla Jordan skutečně schopná jít za slávou přes mrtvoly? Je toho schopná teď?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

A Caller's Game , 2021

TessaJean
23.05.2022 1 z 5

Tak jsem si s velkým nadšením koupila novou knihu od J. D. Barkera, jelikož jeho předešlá série mě natolik bavila, že jsem nutně potřebovala číst něco dalšího...
Avšak tato kniha pro mě nebyla nic víc než zklamání. Hlavní hrdinka na pěst, chování její dcery naprosto neodpovídalo chování 11ti letého dítěte, celý příběh byl jen těžko uvěřitelný. Občas jsem si říkala jestli ten Bernie neumí kouzlit, že mu všechno tak dobře prochází...všude jen samá bomba..
Knihu jsem chtěla odložit, ale kousla jsem se a nakonec dočetla do konce.

Jeanine8
21.05.2022 5 z 5

Trochu přitažené za vlasy, ale nejde se odtrhnout pro samou akci :-)

Wabinka
16.05.2022 4 z 5

Teda, to byla jízda. Když se odprostíte od toho, že je zde spousta věcí nereálných, tak si určitě tu akční četbu užijete. Krátké kapitoly, svižný děj, žádná zbytečná omáčka kolem.
I když série se Samem Porterem je prostě moje top.

annettka1098
16.05.2022 5 z 5

VOLAJÍCÍ je thriller dle mého gusta. Nechybí akce, napětí, ale také sarkastický humor a ten já mám opravdu ráda!
Kniha má krátké kapitoly a je vyprávěna z pohledu reportérky Jordan a policisty Coleho. Ze začátku se střídají po kapitolách, pak někdy má každý z nich hned dvě kapitoly za sebou. U každé kapitoly je však napsáno, kdo je zrovna vypravěč, takže se neztratíte. Rozhodně není nouze o akci, neustále se něco děje a od prvních stran jste v napětí. Během 426 stran jsem nezaznamenala hluché místo a okamžik, kdy bych si mohla oddechnout. Naopak vše gradovalo až do samého konce.

HODNOCENÍ: 100 %

ydnac
16.05.2022 5 z 5

INFARKTOVÁ KNIHA :-)

Děj ubíhá vražedným tempem.
Na začátku jsem si říkala, kdo je tajemný volající Bernie, jaká bude jeho HRA, proč to dělá a jak to souvisí s Jordan - moderátorka rozhlasové stanice.
V druhé polovině knihy jsem už věděla kdo, co a proč a trnula jsem jak to dopadne.
Detektiv Cole je sympaťák, ráda bych ho viděla i v dalších knihách :-)
Jordan je ostrá, ve své show se hodně naváží do lidí a vlastně ani nemá moc přátel.
Má ovšem super dcerku, která je celá maminka :-), ale určitě by se jí mohla víc věnovat.
Přemýšlela jsem, kdo je v této knize největším viníkem a dokázala jsem pochopit proč... ale to nikoho neopravňuje k vraždám.
Přemýšlela jsem nad nepřímou vinou, nelíbilo se mi jak byla využita nevinná dívka v tíživé situaci...
Konec byl malinko nereálný, ale to neřeším, knihu jsem si užila od první do poslední stránky.
MĚLO TO ŠŤÁVU :-)
DOPORUČUJI :-)

Tupoun
14.05.2022 5 z 5

Chtěl bych bez jakéhokoliv sarkasmu poděkovat čtenářům na Databázi knih za jejich hodnocení knihy Volající. Protože komentáře jsou tak rozporuplné, od mantinelu k mantinelu, že přinutili moji zvědavost knihu si přečíst, abych se dozvěděl, kam ji zařadí moje mysl. A dobře jsem udělal. Věřím, že pokud se povede napsat kvalitní scénář a stejně kvalitně proběhne realizace režie, spatříme brzy nový akční film. Příběh na vás bez slitování skočí a sevře jako pěkně hladová chobotnice. Autor se nepárá s bezohledným vražděním, takže drsnosti je v příběhu habaděj. Nemáte sebemenší možnost se nadechnout a já jsem po čase opět obětoval noční odpočinek a snížil tak pracovní výkon pro kapitalistu, abych mohl Briggsové držet palce, pak ji zase jako kariérní mrchu odvrhnout. Příběh se odvíjí v několika rovinách a i když akčnější, tak trochu mně připomněl napěťově výborně vypracované knihy Arthura Haileyho. Můj hlas zní - určitě doporučuji (mimochodem, i toho Haileyho, přestože je dílo staršího data výroby).

Andrea7272
10.05.2022 5 z 5

Za mě super, zase vymyšlené , promyšlené, prostě Barker!!!!
Přečtěte si :-)

L.Helena
08.05.2022 5 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku a nepustila po celou dobu. Měla jsem hodně rozporuplné pocity, bylo to tak napínavé, že jsem měla potřebu pořád číst dál a dál, jenže na druhou stranu nemám ráda, když umírají nevinní lidé jako "vedlejší produkt" k dosažení zločincova cíle. A že jich tady bylo! Váhám, jestli kvůli tomu ubrat hvězdičku, ale na druhou stranu je to po dlouhé době thriller, kde by se napětí dalo opravdu krájet. 4,5*

Martiiiik
06.05.2022 4 z 5

Zajímavý nápad :-) Ale nesmí se nad tím moc přemýšlet :-) Ale jinak by se napětí dalo krájet, nutí vás prostě číst dál a dál... Charaktery postav jsou perfektně vykreslené... I motivace, ačkoliv je trochu zvrácená.. A malinko mi to připomnělo Ctihodného občana :-) Tak si ji přečtěte a uvidíte sami :-)

Aiden888
01.05.2022 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobrý! Autora jsem si pořídila poprvé, většinou mě až tak nezajímá KDO knihu píše, jako spíš jestli je lákavá anotace. A tahle teda byla lákavá pořádně. První třetina knihy mě celkem překvapila, protože jsem čekala, že to bude trošku o něčem jiném. Nicméně bomba. Doslova. Autor prostě umí, ví a dokáže to čtenářům předat. Napínavé až do posledních řádků. Super, super.

Knižní střípky
01.05.2022 3 z 5

Jak tedy dopadlo mé první setkání s tímto autorem? Byla to neskutečná jízda, v podstatě hned od prvních stránek. A v podstatě hned od prvních stránek jsem začala těžce nesnášet hlavní hrdinku, nebýt sympaťáka detektiva Colea, tak tu knihu asi odložím, jako fakt, až tak moc jsem ji nesnášela. Druhý kámen úrazu u mě nastal v tom, že úplně moc nemusím různé možné bombové atentáty. Tyto dvě výtky mi poněkud zkazily celkový dojem z knihy. Nicméně co autorovi nemohu upřít, tak je fakt neskutečná čtivost, ten zběsilý děj čtenáře ke knize přiková a prostě nepustí, dokud nebude konec. Je mi to strašně moc líto, ale na mě tam toho bylo tentokráte už až moc. A to říkám coby skalní fanynka knih Chrise Cartera nebo šíleně překombinovaných knih mého milovaného Harlana Cohena. Těmto dvěma autorům sežeru naprosto všechno i s navijákem a vůbec nic mi tam nevadí, ale u VOLAJÍCÍHO mi to prostě úplně nesedlo. Vzhledem k tomu, že i přes vše výše zmíněné jsem knihu stejně dočetla, tak si myslím, že jsem po knize nesáhla v ten správný čas. A i přes vše výše zmíněné jsem si stáhla audioknihu ČTVRTÁ OPICE, kterou již poslouchám a zatím jsem maximálně spokojená. Myslím si, že fanoušci tohoto autora budou spokojení i s VOLAJÍCÍM a já budu doufat, že svou legendární trilogií se Samem Porterem si mě autor získá již bez výhrad.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Mihal27
29.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Pre mna to bola nesktutočná jazda a veľmi sa mi to páčilo. Príbeh bol veľmi rýchly a dobre sa cítal a kapitoli ubiehali a ubiehali. Veľmi mi to pripomínalo "Smrtonosnú pascu". Jordie hlavná postava knihy dávala karíeru na prvé miesto pred rodinou, čo za mna je nemyslitelné. Cole je policajt na spráavnom mieste a ujme sa záchrany a veľmi mi propomínal Johna McClana. Knihu určite odpoúčam si prečítať. Je jednoducho skvelá. Za mňa určite.

soukroma
28.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Konečně jsem se odhodlala zkusit nového autora, na základě vysokých zdejších hodnocení: bylo to zcela jiné, než jsem čekala (autor říká, že píše "literární popcorn", nu tak nějak si ho asi vzdáleně mohu představit, neb tuto pochutinu nekonzumuji ;-):
výbušné, doslova, trhavin tak celý jeden dlouhý vlak, technicky tak náročné, že by na tom opravdu musela pracovat rozsáhlá skupina odborníků po celých deset let (ale svět i cílová místa se mění každým okamžikem, že, takže by to ani při nejlepší vůli nefungovalo), hromady mrtvol jen zmíněný a další hromady roztrhané v přímém přenosu, spousta postav, z nichž žádná mi nepřišla ani trochu sympatická, nejméně ze všeho hrdinka hlavní, showwoman satelitního rádiového zábavného pořadu (ještě horší byla její jedenáctiletá dcera, najednou středobod všeho), vše se neustále vysílalo do éteru (tedy ke konci už ani nebylo co, takže svět asi povětšinou usilovně a se zatajeným dechem naslouchal pustu a prázdnu, což po všech předchozích blábolech bylo nakonec blahodárné, nebýt děsivých událostí kolem), miliardové škody v jedné části Manhattanu (časté odvolávky na 11. září), a za vším nervydrásající motiv, ale to vše víc než neuvěřitelné samo o sobě a ještě více v dané kombinaci. Spousta věcí je zmíněna buď navíc (matka hlavní hrdinky - úplně zbytečné) nebo na pozadí (vraždy všech "pachatelů" - nelogické, zbytečné, děj se odehrával nakonec jinde). První půle úmorná s pomalým narůstajícím napětím, druhá půle přespříliš akční, kdy autor do posledních řádek pořád přidával a přidával, až se v tom skoro sám ztratil.
Spokojenost tedy opravdu nenastala, ale dočetla jsem - i když předlouhé a vyvíjející se jako superakční film, spíš než literární thriller. 65%

Verida
28.04.2022 5 z 5

Tato kniha mě uchvátila. Je chytrá,má skvělé tempo, nechybí pořádná dávka napětí a má uvěřitelné, důvěryhodné i když ne vždy sympatické postavy. Asi největší sympoš v příběhu je detektiv Cole aspoň podle mě. Tento příběh bych si dokázala představit i zfilmovaný. Čtení byla jedna velká jízda, nedalo se jen tak odtrhnout.

Majuš333
24.04.2022 4 z 5

J.D.Barker nasadil sériou o Samovi Porterovi latku veľmi vysoko, takže som so zatajeným dychom čakala, čo prinesie Volající...
Začiatok ma hneď vtiahol, no potom to malo trošku klesajúcu tendenciu a asi do jedenástej kapitoly som vážne pri Jordaninom vysielaní v éteri trpela...ale potom sa to otočilo o 360° a už som sa až do konca nedokázala od knihy odlepiť.
A aj keď som si nechala chvíľu na premýšľanie, stále neviem, ako hodnotiť... Bolo to síce výborné, ale plný počet hviezdičiek dať nemôžem... Môžem si prečítať o akýchkoľvek brutálnych vraždách, kde krv strieka snáď z každej tepny v tele a budem nadšená...ale bomby skrátka nie sú mojou šálkou kávy a až veľmi to pripomínalo udalosti z 11.9.2001.

„Táta už odešel?“
„Musel volat.“
„Už jsem dovolal,“ odpověděl Nick ve dveřích.
Jordan se k němu otočila a pak se usmála zpátky na Charlotte.
„Mohla by sis jít na chvilku povídat se Sarah? Potřebujeme s tátou něco probrat.“
„Budeš mu ubližovat?“
„Možná.“
Charlotte se nad tím zjevně na okamžik zamyslela. „Dobře, ale nebij ho do obličeje. Mně se líbí, jak vypadá.“ Cestou ke dveřím ho poplácala po zádech. „Držím palce, pane Briggsi.“

KočkomilkaJana
23.04.2022 3 z 5

Anotace prozrazuje více o pozadí Jordan - o malé dcerce, matce, exmanželovi. Pozadí, které je důležité až v konečné fázi knihy, kdy je čtenář trošku unavený tím, jaké tempo Barker nasadil. Od první chvíle, kdy se nám v knize Jordan představí, je čtení jedna velká akční jízda. Výbuchy tu a tam, mrtví lidé, vražda, informace natolik intimní, že policii zůstává rozum stát, jak to sakra ten Bernie ví.Bohužel spolu s tempem dochází dech. Barker sám sebe snaží trumfnout v tom, kam až své hrdiny (či antihrdiny) vybičuje, kolik toho ještě zvládnou.

Celá recenze bude brzy na Knižní díře.

LeNÍk32
21.04.2022 5 z 5

Tak tohle vůbec nebylo zlé.. Na knihu jsem se moc těšila autor je můj oblíbenec, ale na opičaka to nedosáhne.
Ale i tak, měla kniha šmrnc a děj frčel a čtení bylo supr.
Určitě se těším na další knihu od tohle borce.

tittanie
20.04.2022

Kniha se četla dobře. Měla spád. Hodně mi to připomínalo díl z Castla na zabití, ve kterém jim také volal někdo, kdo se mstil. Ale myslím, že se mi od tohoto autora více líbila Čtvrtá opice, ale asi více než Šesté dítě.

ellescorpio
19.04.2022 2 z 5

Půjdu proti proudu, ale tohle se fakt nepovedlo. Nekonečné monology. Naprosto neuvěřitelný děj. Spousta nelogičností, mrtvol a bomb. Umím si to představit jako béčkový akční film, ale jako kniha to bylo utrpení.

milosko_b
14.04.2022 5 z 5

Nie je to detektívka ako iné jeho knihy,je to thriller ako má byť, napínavý, veľmi dobre napísaný , krátke kapitoly,bez zbytočných opisov,5 hviezdičiek určite

rozhlas kriminální thrillery moderátoři

Jonathan Dylan Barker