Volající

Volající https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490579/bmid_volajici-r5m-490579.png 4 372 127

Každá volba může mít smrtící následky. Od autora bestsellerové série Čtvrtá opice. Kontroverzní rozhlasová moderátorka Jordan Briggsová se vyškrábala na kariérní vrchol. Nekompromisní honba za úspěchem si však vybrala svou daň. Její manželství se rozpadlo, už roky nemluvila se svou matkou a kdyby neměla dceru Charlotte, byl by její osobní život v naprostých troskách. Ve svém pořadu si Jordan nebere servítky a city ostatních jsou jí ukradené. Na negativní reakce je zvyklá a nijak ji nepřekvapí, když se jeden z posluchačů rozhodne ohradit. Zakřiknutý Bernie si chce zahrát hru a Jordan pobaveně souhlasí. Zdánlivě neškodná zábava se v živém vysílaní, které má miliony posluchačů, rychle změní ve vražedné běsnění a oživí stíny dávno pohřbené minulosti. Byla Jordan skutečně schopná jít za slávou přes mrtvoly? Je toho schopná teď?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

A Caller's Game , 2021

Dela111
13.04.2022 2 z 5

Tady bude můj komentář a hodnocení mezi ostatními vyčnívat jak bílá vrána, ale děj založený jen na vražedném běsnění vidím jako jednoduchou blbost, tohle mi u thrilleru nestačí. Vybuchuje tu nespočet bomb, stříká krev, praskají kosti a zranění a mrtví se fofrem hromadí. Je to sice šílená adrenalinová jízda, ale všeho moc škodí a toto je přepálené, o uvěřitelnosti nemluvě.
S hlavní postavou a její dcerou se těžko soucítí. Jordan se chová jako arogantní sebestředná kariéristická nána a dcera je vykreslená jako takové to rozmazlené přechytralé dítě, jehož komentáře neodpovídají věku.
Děj je přehledný, ale také předvídatelný. Pachatele známe téměř od začátku, překvapivý není ani konec, vše dopadne tak, jak se dá očekávat. V závěru nechybí pár patetických proslovů a teatrálních gest.
První díl předchozí trilogie se autorovi povedl (další už pravda méně), a proto jsem doufala v něco lepšího. U thrilleru očekávám zajímavý děj, chytrou zápletku, překvapivé momenty, inteligentní dialogy, oceňuji propracovanost po psychologické stránce. Nic z toho tady není.
Toto je ideální ke zfilmování, byl by z toho akční film jak vyšitý - se spoustou bomb, střílení, krve, mrtvol a nenáročný na pozornost diváka...

karol.cadex
13.04.2022 4 z 5

Barker má neuvěřitelný cit na psychopaty. Vykreslí tak negativního a zlýho magora, až je mi z toho blivno. Do toho pár hlavních postav s jejich problémy a moc pěkný thriler je na světě.
Bavila jsem se tak do 3/4. Při závěrečných scénách už toho na mě bylo moc a dle mého názoru autor příběh tlačil na sílu.
Iritovala mě přechytřelá jedenáctiletá dcera Jordan, nemám ráda děti, co snědly Šalamounovo hovno. Ale ono asi být dcerou takový matky taky neni žádnej med. Cole mě bavil hodně, nicméně jeho "životní" příběh byl o dost slabší, to jsem moc nepochopila, jestli bylo nutné.
Ale pěkný. Než ve zprávách večer hlásili, že v NY metru se konala střelba a výbuchy... Lidem už opravdu definitivně hrabe. Chci v knihách utíkat do říše fantazie a ne do všední reality.

hana1039
12.04.2022 5 z 5

Jóó,Barker opět zabodoval, jak je u něj zvykem... pokud budete číst i autorův dovětek na konci knihy, tak se dozvíte, že ji psal v roce 2020,kdy covid nejvíce řádil a měl své,, co kdyby,, stále na paměti, kdoví jaké myšlenky se mu honily v hlavě, jestli za to mohla i ta doba, že napsal další skvělou knihu plnou napětí, od které se necháte vyrušit jen v nejnutnějších chvílích... Jordan,která vše nevědomky začala, si prošla doslova peklem, Bernie, který to vše završil, taky.. ale.. na jedné straně mi ho bylo líto, co ho potkalo, na druhou stranu to jeho řádění odneslo zase spoustu nevinných... DOPORUČUJI si přečíst, je to bomba!!!

Katulinka69
12.04.2022 5 z 5

Tak musím říct, že to nebylo jako Čtvrtá opice,ale beztak to byl zážitek. Úžasné psychologické drama

Nuttelka
12.04.2022 5 z 5

Knihu jsem musela přečíst hned, jak se mi dostala do čtečky a teda Barker opět nezklamal! To byla jedna velká adrenalinová jízda! Úplně si dokážu představit jeho knihy zfilmované, to by byl zážitek.
Jordan jsem nesnášela snad od prvního slova. Vesměs jsem s ní ani celou dobu nesoucítila, jak mi lezla na nervy, ale její dcera Charlotte to teda bylo číslo :-)
Cole byl samozřejmě správný chlap na správném místě a modlila jsem se, aby to všechno přežil a závěr byl super, svět policistů asi také jen tak někdo nepochopí, dokud nezažije :-)
A Bernie? Padouch každým coulem, ale co ho k tomu dohnalo a jak se s tím vypořádal, to už si přečtěte sami.
Já opět doporučuji všemi deseti a už teď se těším na další autorovy knihy...

ivousekk
12.04.2022 5 z 5

Četla jsem již v lednu jako beta čtenář pro nakladatelství. A naprostá paráda! Napínavé, málo předvídatelné, příběh vtáhl hned od začátku. Jenom konec byl na mne zbytečně překombinovaný. Ale i tak stopro top thriller. Stejně jako série s opičím vrahem. Autor prostě thrillery napínavé jak kšandy umí.

Jenny46
12.04.2022 5 z 5

Páni! To byla zase adrenalinová jízda. Začátek začal tak nenápadně, a potom akce od začátku až do konce...
Nenápadný Bernie zavolá do ranní show a chce si zahrát hru. Co na to Jordan???
Cole je policista a Jordan moderátorka, pomalu jsou vtaženy do hry, která se změní ve vražedné běsnění, oba se snaží zachránit situaci. Jak to všechno dopadne? Proč vůbec hra začala? Jaké vyjde na povrch tajemství? Příběh, z něhož vás mrazí v zádech. Díky skvělým postavám, dějovým zvratům , znovu získá autor své čtenáře.

" Nabídnu ti na výběr."

Chcete hrát hru? Vyberte si...
Všechna rozhodnutí mají důsledky...

rozhlas kriminální thrillery moderátoři

Jonathan Dylan Barker