Volající

Volající https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490579/bmid_volajici-r5m-490579.png 4 372 127

Každá volba může mít smrtící následky. Od autora bestsellerové série Čtvrtá opice. Kontroverzní rozhlasová moderátorka Jordan Briggsová se vyškrábala na kariérní vrchol. Nekompromisní honba za úspěchem si však vybrala svou daň. Její manželství se rozpadlo, už roky nemluvila se svou matkou a kdyby neměla dceru Charlotte, byl by její osobní život v naprostých troskách. Ve svém pořadu si Jordan nebere servítky a city ostatních jsou jí ukradené. Na negativní reakce je zvyklá a nijak ji nepřekvapí, když se jeden z posluchačů rozhodne ohradit. Zakřiknutý Bernie si chce zahrát hru a Jordan pobaveně souhlasí. Zdánlivě neškodná zábava se v živém vysílaní, které má miliony posluchačů, rychle změní ve vražedné běsnění a oživí stíny dávno pohřbené minulosti. Byla Jordan skutečně schopná jít za slávou přes mrtvoly? Je toho schopná teď?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

A Caller's Game , 2021

ThomasRuhe
08.11.2022 3 z 5

Příběh je napsaný v rychlém tempu a nechybí mu napětí. Střídání kapitol z pohledů rozhlasové moderátorky a policisty má velký vliv na dramatičnost. Zápletce neschází ani originalita. Na druhou stranu jsou pachatelovy skutky někdy až moc perfektní a dokonale má vše promyšlené a se vším počítá, tohle se mi zdálo poněkud přehnané. Tady se mohl autor trochu krotit, ale budiž, přesto můj celkový dojem z knihy je velmi dobrý a hodnotím 70%.

Kocourek
07.11.2022 5 z 5

Oddechová napínavá četba. Docela si dovedu představit filmovou verzi. Barker prostě opět nezklamal.

Pája699
01.11.2022 4 z 5

Ani nevím, kde mám přesně začít…začátek byl pro mě trochu nezáživný a táhlý. Jordan mi přišla nesympatická, asi jako skoro všem tady po přečtení :-) Určité pasáže o tom, jak uráží lidi, mě ani nebavili. Taková zbytečná omáčka kolem. Až jsem si říkala, kdy se to konečně rozjede…..Sotva jsem to dořekla, zavolal Bernie a já si přála, abych to nevyslovila :-D Pravá, napínavá a děsivá show začala právě nyní, přesně jak to autor umí.. Sympaťák detektiv Cole, tomu dodal ten správný šmrnc. Mě se kniha líbila a napjatě jsem čekala až do samého konce. I když ten konec by mohl být klidně tak o 100 stran kratší a nic by se nestalo .-)

Makůvka
30.10.2022 4 z 5

Čtivý, napínavý, akční a místy (snad) nereálný akční thriller. Na začátku jsem se nějak nemohla začíst. Rozhlasová moderátorka Jordan mi byla nesympatická a ty její řeči mě nudily a byly zdlouhavé. Pak se na scéně objevil příslušník policejního oddělení,sympaťák Cole a v zápětí i vyšinutý volající Bernie a napínavá hra začala. Akce stíhala akci a čtenář se pomale dozvídal, co vedlo Bernieho k takovému činu. Konec byl jedna velká jízda, plná bomb, ale pro mě nereálné,až přehnané. Ale i tak se mi knížka moc líbila.

mulder
25.10.2022 5 z 5

Začátek knihy mě zaujal, výborně to autor "rozehrál", uvěřil jsem, že jde o psychothriller jako hrom. Postupem času jsem vystřízlivěl, protože se z toho stal spíše akční thriller. Ale jednoduché čtení, krátké kapitoly, to fungovalo. Nejsem náročný čtenář, pro mě hezky strávený čas v práci .

AlbionFoxyFox
22.10.2022 5 z 5

Kniha mě neskutečně vtáhla od první stránky. Je pravda, že ke konci už byl děj místy přehnaný a nereálný, ale na čtivosti to neubralo a já si tuhle úžasnou jízdu maximálně užila.

kramlinka88
16.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvělá kniha, napínavá od první do poslední stránky :-) Možná malinko předvídatelná, ale pořád tam pár wow momentů zůstalo :-)
Četla jsem nějaké recenze a Jordan bylo vyčítáno, že to byla chladná kariérista a že ji rodina nezajímala.....tohle si úplně nemyslím, vždyť se chtěla obětovat pro svoji dceru a to opakovaně....milovala ji a stejně milovala i svou práci. A to co se stalo, jasně byla to tragédie, která ve výsledku stála životy hodně lidí, ale ona je nezabila...."jen" udělala špatné nebo spíš absolutně nedomyšlené rozhodnutí, které mělo tragické následky :-/
V knize jsem našla spoustu skrytých momentů k zamyšlení....třeba i ty dopisy co Bernie posílal byly vlastně strašně smutné a geniální zároveň....
Tohle se vážně povedlo :-) Těším se na Čtvrtou opici - autor mě přesvědčil, že opravdu umí. A za přečtení stojí určitě i Slovo autora, taky k zamyšlení, hlavně toho co vše se stalo a dělo posledního 2.5 roku ....

Aknel26
06.10.2022 2 z 5

Mockrát jsem si při čtení vzpomněla na známý film Telefonní budka - Volající byl ovšem o deset levelů výše, co se týká osoby na drátě. Vševědoucí, všehoschopný, vše předpokládající, na vše skvěle připravený, náhody vylučující nebo naopak s nimi počítající. Celé to na mě působilo velice nepravděpodobně a příliš megalomansky, hlavně aby to čtenáře maximálně šokovalo! A mě to teda zklamalo.
Doslov mě zaujal víc než celá čtyřsetstránková kniha.

Maky806
26.09.2022 5 z 5

Mě se to teda líbilo. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

ctenarkaEva
25.09.2022 3 z 5

Ze začátku celkem napínavé, ale místy docela zdlouhavé a pro mě málo uvěřitelné. Jak už někteří zmiňovali, padouch Bernie vypadal jako všemocný, všude pronikl, o všem věděl atd. Všichni tady v komentářích chválí jinou sérii knih tohoto autora, tak si ji taky přečtu.

Joyce24
25.09.2022 5 z 5

Mně se kniha líbila. Jordan mě tedy strašně lezla na nervy svým chováním, alespoň zpočátku příběhu, ale celkově se mi to líbilo. Velmi čtivé.

JustWomen
25.09.2022 3 z 5

Sotva průměr, jen střední část se dala číst, zbytek překombinovaný, nereálný, rambo scény, prostě autor moc tlačil na pilu.

baroo
22.09.2022 1 z 5

Tak takový sešup jsem snad u jiného autora zatím neviděla. Série se Samem Porterem se mi moc líbila, takže tohle je pořádný zklamání. Bohužel, už od první kapitoly se mi to vůbec nelíbilo, popravdě jsem to nedočetla a je mi líto těch x chudáků, kteří na tohle mají v knihovně rezervaci. Snažím se vymyslet důvod, proč dát víc hvězd, ale fakt nic nemůžu vymyslet. Škoda.

Katania
15.09.2022 4 z 5

Občas nereálné, ale čtivé. Bavilo mě to.

TerezaaBaarova
09.09.2022 3 z 5

Škoda... Těšila jsem se na Sama Portera... a nic... jako úplnej brak to nebyl..ale nadšení se teda taky nekonalo.

Lenka0007
05.09.2022 2 z 5

Geniální Čtvrtá opice a pro mě naprosto nezáživný Volající. Jako by tyto knihy psali dva naprosto rozdílní autoři.

simona g.
03.09.2022 3 z 5

Takže... Na knihu jsem se těšila hodně, protože jsem četla onu zmiňovanou sérii s detektivem Samem Porterem (Čtvrtá opice aspol.). Takže si dovolím srovnat s autorovo knihami této série, což vede k pouhým třem hvězdám. Za mě zklamání. Kniha se mi táhla, někdy až nudila a při čtení některých míst jsem si říkala "to jako vážně?". Čekala jsem od ní víc, jsem ráda, že mám dočteno a hurá k jiné knize.

Annyshga
02.09.2022 5 z 5

Po autorově nadupané detektivní sérii se Samem Portrem jsem měla velká očekávání. A víte co? Vyplnila se, opět neskutečně skvělá jízda a dokonale propracovaný příběh s nečekaným koncem .
Autor na nic nečekal a hned od prvních kapitol se kniha pěkně rozjela. Svérázné moderátorce Jordan zavolá do studia zvláštní chlapík Bernie a chce si zahrát hru. V tu chvíli se život Jordan v přímém přenosu otočí o 180° a milovníci napětí nestačí otáčet stránky. Bernie je dost nevypočitatelný a s nikým nemá slitování, pokud moderátorka nepřistoupí na jeho hru umírají desítky lidí. Během děje vyplývají na povrch pohnutky, které ho nutí páchat tyto krutosti. Příběh byl skvěle propojený s tajemstvím a životními osudy jednotlivých postav. Hlavní zápletka, ve které se oblíbená moderátorka při cestě za slávou nebojí jít doslova přes mrtvoly byla skvělá. Přiznávám, že na konci jsem byla vážně překvapená, koho si Bernie vzal za spojence. Jediné, co bych knize vytkla byl zdlouhavý konec ale ten měl zjevně své důvody .

hnusák
26.08.2022 3 z 5

Mno, kniha se čte fakticky dobře, krátké odstavce mne jdou k duhu, to mám rád, jinak je to taková reportáž krok po kroku. Co mne jaksi nešlo k duhu je nadnesená inteligence 11 leté Charlotty, její dialogy jsou hodny vysokoškolsky založeného studenta. No co, v Americe to je asi normál... Dále, ta douška autora o covidu, no...

sidonka
18.08.2022 4 z 5

Kniha ke mě doputovala a jsem ráda, že mě neminula, byla velmi čtivá, krátké kapitoly mě knihu nenechaly odložit a tak jsem četla v každé volné chvilce, protože jsem prostě chtěla znát, kdo se za tím vším skrývá, určitě sáhnu i po dalších autorových knihách

rozhlas kriminální thrillery moderátoři

Jonathan Dylan Barker