Volající

Volající https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490579/bmid_volajici-r5m-490579.png 4 372 127

Každá volba může mít smrtící následky. Od autora bestsellerové série Čtvrtá opice. Kontroverzní rozhlasová moderátorka Jordan Briggsová se vyškrábala na kariérní vrchol. Nekompromisní honba za úspěchem si však vybrala svou daň. Její manželství se rozpadlo, už roky nemluvila se svou matkou a kdyby neměla dceru Charlotte, byl by její osobní život v naprostých troskách. Ve svém pořadu si Jordan nebere servítky a city ostatních jsou jí ukradené. Na negativní reakce je zvyklá a nijak ji nepřekvapí, když se jeden z posluchačů rozhodne ohradit. Zakřiknutý Bernie si chce zahrát hru a Jordan pobaveně souhlasí. Zdánlivě neškodná zábava se v živém vysílaní, které má miliony posluchačů, rychle změní ve vražedné běsnění a oživí stíny dávno pohřbené minulosti. Byla Jordan skutečně schopná jít za slávou přes mrtvoly? Je toho schopná teď?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

A Caller's Game , 2021

Šárka88
18.08.2022 4 z 5

Těšila jsem se na tu knížku a čekala, že bude stejně dobrá jako série předtím. Ze začátku jsem se nutila číst dál a dál. Pak to přešlo v akční děj a už mě to netáhlo a konec byl zdlouhavý. Zřejmě jsem se namlsala Čtvrtou opici. Teroristický útok, výbuchy a oheň , nevedlo mi to. Dávám 4* jen proto, že konec nebyl přehnaný a Cole byl sympaticky od začátku. Uvidíme jaký bude ZVUK.

Nixa
17.08.2022 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, protože série Čtvrtá opice byla skvělá a to vlastně můžu říct i o této knize! Kniha je čtivě napsaná a napínavá, děj je samá akce a překvapení. Doporučuji!

Terka18
16.08.2022 5 z 5

Tak tohle pro mě byla naprostá bomba. Měla jsem lehčí obavy, protože poslední kniha co jsem od autora četla nebyla úplně ono. Ale tento příběh, to byla paráda, mělo to rychlý posun v ději, akci, napětí. Možná lehce pomalý rozjezd, ale po pár kapitolách to bylo úžasné, musela jsem číst dál a dál. Něco jsem odhadla a někde jsem byla mimo. Ale závěr famózní.

Sančez
11.08.2022 4 z 5

Tak u tohohle skvostu jsem se bavila mnělo to jiskru, grády,napětí. Ale jednu hvězdu dávám dolů, čím víc jsem se blížila konci tím víc mi to lezlo na nervy,chápu že to musel vygradovat,ale nevím. Prostě u Čtvrté opice nastavil laťku hodně vysoko a já i u tohohle čekala WOW efekt a za mne se nekonal.

Fifth Element
08.08.2022 5 z 5

Jak to sám autor nazval - opravdový "literární popkorn"!
Laťka, která byla nasazena už trilogií, vůbec nebyla snížena. Za mě skvělé, čtivé a těžko se odtrhavalo..

Výňatek z autorova dodatku.. pokud s ním nesouhlasíte a hledáte hlubokomyslny román, asi ani nemá smysl knihu otevírat

"Říkali mi, že píšu literární popcorn, a mně to nevadí. Nikdy mi to nevadilo. Při čtení mé knihy nikdy nenarazíte na nějaký hlubokomyslný odkaz společnosti nebo morální poselství. Na stránce 237 na vás z textu nebude svítit smysl života. Když píšu příběh, když vám ho předávám, je mým jediným cílem pobavit vás. Odvést vás na chvilku od všeho, co se děje na světě. Pomoct vám na okamžik zapomenout na vaše vlastní co kdyby. Nikdy mě nepřistihnete u toho, že bych se s vámi dělil o osobní politické nebo náboženské postoje, stejně jako vám nepopíšu, jak provést operaci slepého střeva. Takové věci nechávám odborníkům. Já nejsem odborník na nic. Dá se doslova říct, že mě platí za to, že si vymýšlím."

krejcovka76
05.08.2022 3 z 5

Můj oblíbený film Smrtonosná past s Brucem jako klaďákem -Cole a Alanem jako padouchem - Bernie v knižní podobě. Jordan mi leze na nervy od první chvíle. Kdo je kouzelný je její dcera Charlotte a její hlášky. Po sérii opice je tohle opravdu slabý odvar. Co se povedlo byl doslov autora - ten stojí za přečtění.

wooloong
05.08.2022 3 z 5

Slibný začátek, dobrý rozjezd, slušně vymyšlená zápletka, ale pak už se jen vrší hromady mrtvol a duní další a další výbuchy, místo aby se autor zaměřil na postavy a vysvětlování. Spousta informací mi chybí. Zmizely někde v černém dusivém dýmu hořícího mrakodrapu.

Jiparis
02.08.2022 3 z 5

Téma pomsty není neotřelé, jinak děj komplikovaný a překombinovaný. Příliš mnho výbuchů a nevinných obětí.

Andrea K.
30.07.2022 3 z 5

Čtivé, napínavé, ale od poloviny to na mě působilo chaoticky. Trochu jako "pohádky" s Bruce Willisem.... nakonec padouch zemřel a vše se v dobré obrátilo

Lavender756
21.07.2022 2 z 5

Tak ze začátku se to tváří, že to možná bude zajímavé a pěkně svižné čtení, které nám postupně odkryje pozadí a pohnutky hlavních postav a bude to pouze doplněno ,,akčními scénkami''. Ale bohužel, postupně se vše otáčí ve prospěch akčních scének a zhruba v polovině, kdy je odhaleno v podstatě vše, začíná velmi silně vystupovat béčkový akční film se zcela typickými postavami a předvídatelným dějem. Nedokazala jsem to dočíst. Zklamání.

rodak
19.07.2022 3 z 5

Uvítal bych, kdyby autor zůstal trošku při zemi. A neposlal nás do té přehnané a nereálné akční pohádky. I když stát se může lecos.

Evule *
18.07.2022 5 z 5

Napínavé a čtivé, kniha chytí a nepustí, prostě chceš vědět jak to dopadne. Byla to má první kniha od autora a určitě si přečtu i předchozí sérii.

Kralovna1
17.07.2022 4 z 5

Za mne velice čtivé, ale konec trochu moc natazeny.

flaquitta
15.07.2022 5 z 5

Tak tahle knížka byla jízda od začátku do konce. Jordan Briggsová je neřízená střela, která pracuje jako moderátorka ranní show v rádiu, kariéru staví nade vše. Jordan si ani v osobním životě ani v kariéře nebere servítky, což není vždy dobrou volbou. Kniha má skvělé tempo, je velmi čtivá, napínavá a knihu prostě nechcete odložit, dokud nebudete vědět, co a jak a dál a tak. Kromě Jordan je tady totiž ještě zakřiknutý Bernie, který zavolá do rádia a chce si zahrát s moderátorkou hru. Jordan tak velmi rychle pochopí, že každý její výběr v této hře má své následky. V přímém přenosu tak dochází k vraždám.
Naštěstí se případu ujímá sympatický detektiv Cole, který s Jordan při pátrání po Berniem spolupracuje.

Knihu velmi ráda doporučuji!

VasnivaCtenarka
13.07.2022 5 z 5

Musím přiznat, že tempo knihy bylo výborné. Už od první stránky vás autor svým stylem vtáhl do příběhu a nepustil. Dále musím přiznat, že mě o chlup více bavila první půlka knihy, kdy nás ještě autor nechal tápat nad tím, co je Bernie zač. V polovině příběhu vše autor objasnil a začala teprve ta pořádná “honička” za Berniem.

Kapitoly byly celkem krátké, takže člověk měl pocit, že to hezky “odsejpá”. A co miluji u Barkera je to, jak ty kapitoly zakončí. Vždy tak, že máte potřebu číst dál… Vždycky je zakončí způsobem, který vám na vteřinku vyrazí dech a zůstane prázdnota – prostor pro myšlenku, šok… a to je to, co vás donutí okamžitě začít číst další kapitolu, abyste si své myšlenky potvrdili nebo vyvrátili.

J. D. Barker je mistrem v popisu prostředí a událostí. Všechno umí popsat tak dokonale, že se vám při čtení odehrává v mysli a před očima film. Tohle mám na jeho knihách moc ráda. Nejenže vás vtáhne do děje hned od prvního odstavce, on si k tomu všemu pohrává s vaší představivostí.

Popis charakterů osob se Barkerovi taky vydařil. Jordan je…. prostě Jordan. Drsná žena, kariéristka, která udělá pro svůj úspěch snad cokoliv. Je to žena, která je citlivá, avšak aby uspěla, musí jít někdy city stranou. A Bernie? Nešťastník, který má potřebu pomsty. Oběma budete dokonale rozumět. I když je Bernie vyšinutý a bezcitný, tak víte, že ve skutečnosti je jen extrémně zraněný…a pomstychtivý. A své pomstě chce dostát za každou cenu.

J. D. Barker je zkrátka výborný autor a i když tahle kniha nedosahuje stejné úrovně jakou mají knihy ze série Sam Porter, rozhodně vám tuto knihu mohu doporučit. Budete velmi mile překvapeni.

Rodaw
04.07.2022 4 z 5

VOLAJÍCÍ
Hodnocení Knihánkova: 4 ⭐️

Velice oceňuji neskutečnou čtivost celé knihy. Chytilo mě to hned od začátku a stránky mi doslova mizely před očima. Námět super (moderátorce v rádiu začne volat psychicky narušený muž) - provedení taky - i když nakonec se to ubralo trošku jiným směrem, než jsem původně čekala. Vyklubala se z toho opravdu "megashow" - vůbec jsem to nečekala a osobně bych asi byla radši za "skromnější" řešení, ale bylo to originální a na jedno přečtení určitě fajn. Hlavní hrdinka sympatická rozhodně nebyla, ale tak s tím se tak nějak počítalo :)).

Jako takový "velkolepý" thriller - mega akční show - můžu doporučit :).

Více na mém YouTube - Knihánkov :).

Ticiana
04.07.2022 5 z 5

Tohle bylo neco pro mne. Od zacatku az do konce sama akce. V prubehu knihy se dozvidame okolnosti. Ja jsem se nemohla odtrhnout. Prostredi medii a toho, jak to vlastne funguje a co vsechno jsou nekteri lidi schopni udelat. A pak je tady sileny Bernie, superhrdina Cole, vyzrala Charlotte a nevyspytatelny Billy. Skvela kniha a ja urcite doporucuju.

Calibra
04.07.2022 3 z 5

10/22 J. D. Barker se očividně vyžívá v ďábelských, bezcitných a neskutečně inteligentních záporných postavách. Kniha je velmi akční a hodně to v ni “bouchá”, umím si představit film natočený podle knihy. Na začátku mi příběh připadal velmi zajímavý, pak jsem měla pocit, že to sklouzlo k běžnému akčňáku. Možná bych řekla, že je kniha napsána pro pány. Slovní zásoba a obratnost jedenáctiletého dítěte mi přišla neúměrná věku a tím pádem neuvěřitelná.

bcmike
01.07.2022 4 z 5

Opět další výborná kniha od tohoto autora. Kniha se opravdu čte skvěle od začátku do konce a člověk se od ní nemůže odtrhnout. V knize není snad jediné hluché místo a člověk s napětím čeká, co se bude dít dál. O to více mě ale zklamalo, že mi opět, jak je nyní moderní, přišel konec extrémně rychle ukončený a dalo by se s ním mnohem lépe pracovat. Takto dlouhý propletený děj je najednou na jedné stránce ukončen a člověk má pocit, že byl o něco ošizen. Každopádně jak knihu tak autora mohu všem jen doporučit a těším se na další pokračování.

Danago
29.06.2022 2 z 5

Série Sam Porter byla šokující, strhující, skvěle vymyšlená ...
Volající jsem si koupila, protože jsem autorovi věřila, že kniha bude stejně dobrá.
Bohužel toto se nestalo, nejen že se Volající nemůžou k předchozí sérii ani přirovnat , ale celkově mi kniha nesedla.
Až příliš akční krimi, a tím neskutečně nevěrohodné. Hlavní pachatel je naprostý
superman , který ovládá naprosto všechno a všechny.
Hlavní hrdinka moderátorka Jordan mně byla šíleně nesympatická a nepříjemná.
Ke konci se radši nebudu vyjadřovat.
Mě to celé přišlo jako akční film, jednoduchý příběh se spoustou mrtvol. Navíc mě kniha moc nebavila, asi je to tím , že toto není moje oblíbené téma.
Škoda, u další knihy tohoto autora budu asi hodně uvažovat.
A doslov? Hra na city. To nemám ráda.

rozhlas kriminální thrillery moderátoři

Jonathan Dylan Barker