Věž úsvitu

Věž úsvitu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382716/bmid_vez-usvitu-rVS-382716.jpeg 4 1602 262

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Atice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Tower of Dawn , 2017

KarolínaK.
27.02.2020 4 z 5

Děj série se přesouvá na jižní světadíl. Aelin v hlavní roli střídá Chaol. Zpočátku mě odklon od hlavní dějové linky příliš nechytil. Chaol a Nesryn jako typičtí správňáci, jejichž nejhorším prohřeškem je vždy jen starost o ostatní, prožívají nezáživný vztah bez náboje. A najednou se začnou projevovat další postavy, děj dostává spád, nudné vztahy se rozpadají a vznikají nové, plné napětí. Přesun do šestého dílu je tak obohacen nejen o nová želízka v ohni, ale i o sympatické postavy.

Denča23
19.02.2020 5 z 5

Musím přiznat, že se mi do čtení této knihy dvakrát nechtělo.
Ovšem po dlouhém přemlouváním , jsem začala a knihu přečetla jedním dechem. Prostě Bomba. !

ReziEngli
27.01.2020 5 z 5

Oh. My. Gosh.

Okay, tak tohle bylo ale sakra silné kafe. Pominu-li dost vleklých pasáží, kniha má sakra velkej spád a navzdory počtu stran utíká strašně rychle.

Děsím se jít do posledního dílu. Nechci, aby to skončilo.

Hanča75
06.01.2020 5 z 5

Postavu Chaola jsem nikdy moc nemusela. Byl mi tak nějak nesypmatický, ale teď když je o něm většina knihy, tak mi přijde víc v pohodě. Určitě doporučuji před přečtením šestého dílů Skleněného trůnu.

CatherineBarton
05.01.2020 5 z 5

Všechny její knihy mě naprosto uchvátily!!

kathaerina
02.01.2020 5 z 5

Původně jsem se bála, že mě příběh Chaola nechytne a budu se u knihy nudit, ale opak se stal pravdou. Za mě jedna z nejlepších knih v celé sérii a to i přesto, že mě Nesrynina linie ze začátku moc nebavila. No, ale nakonec jsem i jí přišla na chuť.
Konec byl napínavý, posledních sto stránek jsem zhltla na jeden zátah pozdě v noci, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout.

Monisek.B
15.12.2019 4 z 5

Naprosto dechberoucí.. Na jednu stranu super zápletka, jiné území tomu prospělo a dokonce i chybějící Aelin... Chaol je okouzlující, ale ještě víc jsem si zamilovala Yrene a stejně tak Sartaqa.. Uplně nejvíc mě to navnadilo na poslední díl... jsem natěšená...
Tu jednu hvězdu ubírám za předvídavost... Sice hlavního záporáka jsem do poslední chvíle netušila, ovšem dění okolo Chaola a Nesryn a jejich nových nápadníků bylo strašně průhledné!! I když pěkné..

Adele02
13.12.2019 4 z 5

4,5*
OMG! Tak jestli jsem čekala cokoli, tohle rozhodně ne. Ten konec, to byla přesně ta Maas, jakou miluju.
Bylo to pomalé. A chápu to, po Říši bouří jsme si to rozhodně zasloužili. Bavilo mě to, ale trvalo, než se spustila pořádná akce, na kterou jsem u ToG zvyklá. Ale jak říkám, ten konec, to byl mazec.

dominika2585
08.12.2019 5 z 5

Původně jsem se tohoto dílu trochu obávala, jelikož jsem věděla, že bude celý o Chaolovi a Nesryn. Chaola jsem měla ráda od prvního dílu, ale autorka se pak postarala o to, že jsem ho začala nesnášet. Proto pro mě byla představa celé knihy jen o něm trochu děsivá. Postavu Nesryn jsem si nějak během dílů nedokázala oblíbit a spíš jsem jí jen tak akceptovala. Musím ale říct, že toto byl jeden z nejlepších dílů série. Příběh nás zavedl do jiné části světa a přinesl nám spoustu nových postav. Postava léčitelky Yrene mi od začátku sedla, a já si přála, aby to dopadlo tak jak to dopadlo. Tenhle díl neskutečně prospěl celé sérii.

linda_pauer
25.11.2019 4 z 5

Tenhle díl úplně vybočil. A myslím, že to sérii jen pomohlo. Předešlý díl mě moc nebavil a tak jsem byla ráda, že jsme jinde a s jinými postavami.

south-west
10.11.2019 5 z 5

Nejhezčí díl z celé série, i když do ní jakoby nepatřil. V celé knize "královna" vůbec není :D Je to především příběh zraněného Chaola a také Nesryn.
Líbil se mi asi proto, že ze všech knih byl nejvíc "v klidu" - taková oáza uprostřed rozbouřené série.

TerryDee
03.11.2019 5 z 5

Možná se budu opakovat, ale já tu ženskou miluji. To, co dokáže Sarah J. Maas, je neskutečné a obdivuhodné.
Chaola jsem v prvních dílech zbožňovala a nedala jsem na něho dopustit. Nicméně v dalších dílech se to postupně začalo měnit a on mě začal spíš vytáčet. Mohla za to především jeho změna v chování a jednání v některých situacích.
A proto jsem k této knize přistupovala s rozpaky a nejistotou. Nicméně všechny moje obavy se začaly ihned v začátcích knížky bortit a já jsem nemohla přestat číst. A přiznám se i bez mučení - Chaola jsem si nanovo zamilovala.
Autorka nás v této knize přenesla na jiný kontinent a tím pádem i do nového prostředí, které musíme postupem času poznávat. Stejně tak jako jeho obyvatelstvo a nové postavy, které tu utvářely náš příběh.
Závěrem bych chtěla říct, že to bylo úžasné a Sarah J. Maas dokazuje, že je mistryní ve svém oboru. Nejen, že dokázala změnit můj názor na Chaola, tak mě zase přiměla milovat tento svět a nechtít ho opustit.

marie93
30.10.2019 2 z 5

Tento příběh mě moc nebavil, což je mi líto. Knihu jsem ani nedočetla, protože jsem se k tomu nechtěla furt vracet, ale až budu mít čas, dočtu ji, jelikož si chci dočíst sérii a poslední díl

Katie46
20.10.2019 5 z 5

Chvíli mi kniha ležela na stole než jsem se do ní pustila. Předchozí díl skončil tak napínavě a já chtěla číst co se stane dál a ne se přesunout jinam k jiným postavám. Nakonec jsem se do toho ale pustila a kniha nezklamala. Chaolův příběh je také plný překvapení, šokujících odhalení, lásky a přátelství. Rozhodně knihu nepodceňujte, je to opět skvělé čtení

dadako
15.10.2019 4 z 5

Když jsem zjistil, že celá kniha bude popisovat Chaolův pobyt na jižním světadílu, tak jsem se moc netěšil. Nakonec to byl možná jeden z nejlepších dílů. Přesto už se mi zajídá číst tuto naivní sérii. Pokračuji jen ze zvědavosti jak to dopadne.

Nifredil
09.10.2019 5 z 5

Parádní fantasy jízda. Noví hrdinové krásně zasazení do děje celé ságy, vlastně samostatný díl, ale důležitý. Moc jsem si to užila a můžu jen doporučit.

Bookaholik
30.09.2019 5 z 5

Maasová je prostě top, já si nemůžu pomoct!! Ona a J. K. Rowling ???? Dokonalé rozvedení zápletky, i když některé věci byly dost předvídatelné... Alespoň už ale upustila od detailních erotických scén, což rozhodně oceňuji ???? Celkově kniha prostě paráda, hned jeem začala číst Království popela, tak doufám, že už má v pácu další sérii, ať se máme na co těšit!!

Marosusu
25.09.2019 5 z 5

Jaaaaj super čítanie krásne rozvinutie príbehu vieme kto čo vlastne super idem na ďalšiu a nechcem prestať chcem ďalšie knihy aach

ZuWhitethorn
21.09.2019 5 z 5

Z téhle knihy jsem měla trochu obavy, měla jsem strach, že to bude nudné, nezáživné, přeci jen tam chybí Aelin, Manon... Ale měla jsem strach zbytečně. Kniha má velmi hezkou romantickou linku, je tam dost akce a taky je tam Chaol, že.

Ewellyn
09.09.2019 4 z 5

Na začiatku keď som zistila, že je celá kniha venovana len Chaolovi veľmi sa mi do nej popravde nechcelo, táto postava ma po prvom diely prestala nejako zaujímať. Tento diel to však zmenil, vážne ma dej chytil, nové prostredie, nové postavy, porozumenie Chaolovi, bolo to vačšie prekvapenie než som čakala :) určite nech vás to neodradí a Hurá na ďalší diel!