Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2412 2412

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

alzbeta675
05.11.2018 odpad!

Kniha mě vyloženě nebavila a to se mi stává opravdu málo kdy, že něco nedočtu.

dajens
04.11.2018 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, párkrát jsem se i zasmála,ale jinak mě příliš nezaujala, navíc moc dlouhá. Asi jsem od ní čekala víc...

Clara del Valle
03.11.2018 1 z 5

Tak zase ne. Další nedočtená kniha a ztracený čas. Moc dlouhé, rozvláčné na to, že se tam nic neděje a kniha nemá žádný smysluplný děj, pokud tedy nepočítám ježdění hovnocucem sem a tam (hahaha), popíjení slivovice, chození se slepicí k veterináři a jiné dějově velmi zajímavé epizody. Začátek přitom celkem legranda, říkám si autorka se dala na humor, ale buď ho bylo málo nebo moc, nevím, každopádně od půlky mě to opět přestalo bavit a dočítala jsem jen silou vůle a bez většího zájmu a stejně jsem to do samotného konce nedala. Jak to s Eliškou dopadlo netuším a je mi to fuk. Kniha je prý autobiografická, autorka z toho kraje prý pochází, udělat z lidi rodného kraje snůšku věcně nalitých neschopných lemplů... no nevím. Ale třeba jsem jen toto dílo a jeho myšlenkovou hloubku nepochopila.

Trolice
01.11.2018 4 z 5

Tož nebylo to zas tak špatné. První třetina mi přišla vtipná a nejlepší, ve druhé třetině to bylo smutné a konec jsem si představovala trochu jinak. Ale celkově se mi kniha líbila.

Eva88
01.11.2018 3 z 5

Moravská Bridget Jones. Z příjemné oddechovky se vyklubal srdceryvný příběh opuštěné ženy, která neví co se životem... Říkali mi, přečti si to, nasměješ se...Více jsem teda plakala, než se smála... Těch pár úsměvných pasáží nestojí snad ani za řeč. Líbila se mi třeba ta s jablkem. :-) Ale jinak fajn počtení. :-)

bigben
29.10.2018 3 z 5

Já nevím...

MV111
28.10.2018 3 z 5

Knížka do letadla cestou na dovolenou. Nechat text jen tak plynout jako řeku a nečekat rozhřešení. Buď si v tom něco najdete, nebo ne.

LuckaH2
28.10.2018 3 z 5

Chvílema jsem se nahlas zasmála, chvílema jsem byla dojatá...Ale jako celek mi kniha přišla průměrná (Osm se mi od autorky líbila víc). Elišku jsem do nějaké chvíle chápala, pak mi to, jak střídá chlapy přišlo nějak moc. Konec to trochu vylepšil. Jako náhled do malého města a odechovka dobrý.

LucinQa77
28.10.2018 3 z 5

Ze začátku jsem si říkala, co to má jako být.. styl psaní autorky mě vyváděl k šílenství, ale od půlky knihy mě příběh začal docela bavit a nakonec jsem knihu s radostí dočetla. Každopádně toto byla nejhorší kniha od Třeštíkové, bohužel.

ddkk
28.10.2018 3 z 5

Nenarocne cteni, bez vetsich emoci nebo napeti. Slovacko je mi blizke, vcetne zdejsiho nareci, ktere mne zni malebne a privetive. Ziju v tomto kraji uz par let a opravdu se tady tak mluvi. Uz i ja jsem "teta" pro sousedovic potomky a muj muz "strec". Vim, jaky je rozdil mezi "bratranci" a "vlastniky"....Nicmene vubec nejlepsi hlaska, ktera je v knizce jak vystrizena ze zdejsi reality, je veta dědy, čekajícího u veterináře se svým kocourem na kastraci: "Mikesu, neboj sa, aj bez guli zostanes chlapem"!

Veru-1985
27.10.2018 4 z 5

Zatim asi nejlepsi od Trestikove...

hanulie
26.10.2018 1 z 5

Pro mě kniha byla nudná. Čekám od knihy únik mimo realitu všedních dní a u této knihy jsem se nemohla dočkat konce. Je to příběh milionů z nás. Na spisovatelku jsem nezanevřela a budu se těšit na (snad povedenější) knihu.

Alushka07
24.10.2018

Jsouce z Moravy jsem si užila celou knihu, je zábavná i smutná.
Veselí nad Moravou je opravdu zapadákov, líp bych to nepopsala...

8 jsem moc nepochopila, Bábovky byly hezké i smutné, tahle skvělá..četla jsem jedním dechem a málem zapomínala vysednout z vlaku :-)

AnickaGr
24.10.2018 2 z 5

Knihu jsem četla pouze ze zvědavosti a proto, že jsem si na nic chtěla udělat vlastní názor, takže jsem od ní nic neočekávala. Za mě se jedná o průměrnou oddechovku, možná až zbytečně dlouhou. Sice jsem se u některých částí zasmála a pobavila, ale co jsem nemohla překousnout, bylo, jak autorka líčí Veselí jako největší zapadákov a jeho obyvatele jako burany. Mnohem více se mi líbilo, jak líčila život na vesnici Petra Dvořáková v knize Dědina.

Adriana.82
23.10.2018 5 z 5

Sice se Eliška občas chovala jak puberťák,ale jinak se mi příběh líbil :)

4xbabča
23.10.2018 5 z 5

Moc hezká knížka,která se velmi dobře čte. Příběh Elišky z Moravy je veselý, ale zároveň i dost smutný. A použití moravského nářečí knize jen prospělo. Nelze jinak, než doporučit k přečtení a dát plný počet hvězdiček.

zuziila
22.10.2018 4 z 5

Pohodové čtení

aisha01
22.10.2018 5 z 5

Pohodová, humorná a přesto lehce smutná...zkrátka ze života. Líbila se mi.

leiki
21.10.2018 1 z 5

Velké zklamání,myslím,že nejslabší ze všech knih paní Třeštíkové.
Vůbec se mi ji nechtělo dočíst,moravština docela protivná.Nedoporučuji,ztráta času.

hanča78
21.10.2018 1 z 5

Příběh na vodě a k tomu ta divná moravština. Knihu jsem nedočetla. Vůbec nechápu všechen ten humbuk kolem tohoto díla.