Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2408 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

Karolína52
29.11.2018 4 z 5

Pěkné počtení, humorné, bláznivé. Kniha se mně líbila, bavila mě.
Budu se těšit na další knížky od této autorky.

Didi15
29.11.2018 3 z 5

Zatím nejmíň zajímava kniha od autorky. I když nesmím upřít chvíle, kdy jsem se upřímně zasmála.
Ale jinak celkem nic extra výjimečného:)

Dášašada
29.11.2018

Oddychovka

LeHor
29.11.2018 4 z 5

Kniha mne bavila, příjemné počtení na pláži. Některé pasáže mne rozesmály. Oddychovka.

krevetka79
29.11.2018

Po dlouhé době jsem si koupila knihu. Po chvilce váhání mezi dvěma novými tituly vyhrála kniha Veselí. Bohužel pro mne byla velkým zklamáním. Děj mě nevtáhnul. Stále jsem čekala, kdy se děj tzv. rozjede a ono nic.
Po všech ostatních knihách je tahle od paní Třeštíkové nejslabší.

Garfinela
28.11.2018 4 z 5

Je to má oblíbená autorka a tentokrát mě velmi potěšila. Moc jsem se nasmála. Je to vtipné a zároveň to není přehnané, prostě ze života.

hzd
27.11.2018 4 z 5

Moc hezká knížka, krásně se četla. Akorát druhá půlka byla dost smutná.

Denisa153
27.11.2018 3 z 5

Byla to taková oddechovka, která je chvíli smutná a chvíli zase vtipná.

hrabalikoval
27.11.2018 3 z 5

První kniha od Třeštíkové u které jsem po první “kapitole” neměla depresi. Musím říct, že předchozí knížky byly spíše smutné a tak mě tahle mile překvapila. Ano jsou tam i smutné části, ale není to tolik depresivní jako předešlé knížky. Příjemná změna. No i tak to není žadná velká literatura, ale klasická normální knížka na přečtení když už nevíte co a chcete si odpočinout.

alca.h
25.11.2018

Podle stávajících komentářů od čtenářů, kteří si Třeštíkovou oblíbili, je tahle kniha zklamání. U mě je to jinak. Od Třeštíkové je Veselí mojí první knížkou. A líbila se mi, sedla mi. Je psána s humorem, mnohdy s nadsázkou (opravdu nevěřím tomu, že s mámou chodí třiatřicetiletá Eliška na cvičení matek s dětmi). A pak jsou tam části, které chytnou za srdce a bez problému rozbrečí. I přes tyto těžké momenty je to pořád pěkné čtení. O zábavu se stará moravština, kterou najdete v každé přímé řeči snad jen s výjimkou toho, co říká Eliška. (Opravdu takto běžně mluví všichni ve Veselí?) Vtipný je samozřejmě kontrast Praha a Morava, respektive co si Moraváci myslí o Pražácích: “Trochu se ušklíbnu, Moraváci se zjevně nikdy nesmíří s tím, že v Praze je úplně všechno, dokonce i to nejlepší moravské víno.”
Za sebe doporučuji knihu pro oddych, nenáročný humor a zároveň je potřeba počítat s nějakou tou slzou v oku.

Rapunzel
25.11.2018 odpad!

Poprvé po několika letech jsem odložila nedočtenou knihu a jednalo se právě o Veselí. Nelíbila se mi už dřívější kniha autorky, ovšem tato byla ještě o stupeň horší. Ději jsem nevěřila, dialogy působily uměle a ke všemu se připojily šroubované věty. Po 150 stranách jsem knihu odložila, jednak mě vůbec nezajímalo, jak příběh dopadne a jednak jsem další čas s knihou považovala za ztracený. Příště už nepodlehnu mediální masáži a další knihu autorky vynechám.

Marcela52
25.11.2018 3 z 5

Knihu bych hodnotila jako lepší průměr. Autorka má velmi čtivý styl, ale někdy je její humor trochu prvoplánový a vztahové propletence lehce přitažené za vlasy. Jako dobrou "oddechovku" určitě mohu doporučit. Nejvíce mi bylo sympatické to moravské nářečí a vtipné glosování běžných situací, takže jsem se místy i zasmála nahlas...

lmn
23.11.2018 5 z 5

pro mě velice blízké a osobní, jako echt Pražačka, která se přivdala na Moravu :-) současně s umíráním tatínka, jež mě před pár lety potkalo velice podobným způsobem...

Ba.Ru
21.11.2018 5 z 5

Skvělá knížka, výborná "oddechovka". Děj je jednoduchý, žádné příliš složité zápletky; příběh plyne klidným tempem. Pro mě ideální styl vyprávění.

ivanaga
20.11.2018 4 z 5

Autorka pozitivně překvapila. Jednoznačně nejvyzrálejší z dosavadní tvorby. Kniha je autentická a současná. Není jen pro pobavení, což mnozí povrchně v knihách hledají, ale to je právě její plus.

Domusina
19.11.2018 5 z 5

Oddechovka, při které jsem se naprosto vžila do vesničky Veselí. Když jsem dočetla, opravdu mi příběh chyběl. :)

Finita
19.11.2018 3 z 5

Tuhle knihu bude vnímat jinak někdo, kdo žil celý život v Praze, někdo, kdo žil celý život na jižní Moravě a úplně jinak někdo, kdo je moravská náplava v Praze... Občas to bylo děsivě pravdivé. Přes to, že se autorka snažila o humorné pojetí, mám obavu, že jihomoraváci byli opravdu vykresleni jako dost jednoduší lidé.

Ouninka
19.11.2018 5 z 5

Moc krásná knížka....veselá a zároveň smutná...nedalo se od ní odtrhnout. Už se moc těším na další dílko paní Třeštíkové :-)...já rozhodně doporučuji!

studentice
18.11.2018 4 z 5

Autorka se rozepsala a tato kniha mě jako první bavila. Četla se rychle, jen mohla být o něco veselejší, když už se jmenuje Veselí:).

Lucien1
18.11.2018

Pro me byla kniha velkym zklamanim, dej smutny a celkem o nicem.