Ve stínu magie

Ve stínu magie https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411322/bmid_ve-stinu-magie-DlP-411322.jpg 4 144 27

Magie je bezvadná věc. Můžete si přičarovat štěstí, zdraví nebo sukubu, která vám bude po vůli. Ale taky se může všechno v jednom okamžiku zvrhnout a vy proti sobě poštvete síly, které jsou tak staré a temné, že vás mohou přivést k šílenství. Magie tvoří základ fantasy kánonu, ale tahle sbírka vám ukáže, že i tak tradiční téma vás v mnohém dokáže ještě zatraceně překvapit. Antologie dua Hokr – Kyša si prorazily cestu k tisícům čtenářů a ukázaly jim kouzlo české fantastiky. Ve stínu magie jejich představení nové generace českých autorů završuje a vy prostě chcete být u toho. Lákadlem rozsáhlého povídkového souboru jsou nová nadějná literární jména, která s autoritou a zdravým sebevědomím usedají na trůn současné literární fantastiky vedle již etablovaných slavných kolegů. Originální příběhy o rozpolcenosti užívání magie, která na jedné straně sice dává, ale hned také druhou rukou vybírá svou zhusta krutou daň, jsou doplněny medailonky autorů a jejich úvodním slovem k příběhům.... celý text

Jaruš7
21.02.2020 4 z 5

Mám za to, že pro serióznost je třeba zveřejnit autory, kteří si prošli v duchu spolu se svými hrdiny tím magickým magoričnem, které možná stojí za námahu, za tu provizi, ale určitě zoceluje podvědomí odolat bludům, neboť současná skutečnost je daleko hrozivější a magie nemagie, odolají ti zdraví tělem i duchem.
Autoři:
Petr Stančík - Infernografie perpetum
Zuzana Strachotová. - Gienach
David Šenk - Nejdelší sbohem
Dalibor Vácha. - Bez konce

Bylo mi potěšením, sice ne vždy po celou dobu, ale vtáhnout čtenáře do fantazii se povedlo.
( Budiž nám blahosklonost zapomnění ve snech k prospěchu.)

Elkiss
24.01.2020 5 z 5

Skvely soubor povidek. Libili se mi vsechny. Nemela jsem velka ocekavani a kniha mile prekvapila rozmanitosti, stylem a hlavne napady. Urcite si znovu prectu medailonky autoru a jiste zabrousim i do jejich samostne tvorby. Kniha mi dala spoustu autoru, ktere jsem ani neznala a co pisi velmi poutave a napinave. Urcite stoji za precteni, hlavne pro milovniky magie, magu, demonu a vubec veskere fantasy a sci-fi milovniky

JurijMilkovic
10.01.2020 4 z 5

Krásná sbírka povídek, nikoho neurazí a všechny pobaví.

marcela8847
07.01.2020 4 z 5

Nějaké povídky mě opravdu zklamaly, ale je to asi tím, že jsem od autorů čekala fakt bombu. Na druhou stranu jsem byla překvapená, že od autorů, od kterých jsem čekala propadák, tak super!
Z knih "Ve stínu" je tato sbírka povídek něco, co stojí za koupi. Pro milovníka českého fantasy, bych řekla, je to spíš oddechovka, ale do sbírky knih na 100% patří.

MichalKal
05.01.2020 5 z 5

Každý si v povídkách najde to svoje. Každopádně super zábava :)

JerryDexter
05.01.2020 5 z 5

Za mě jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie. Oproti předchozím dvěma dílům mě nebavily jenom dvě povídky. I tomuto dílu se nevyhnuly, ale rapidně ubylo množství chyb v textu, které mě mrzely u předchozího dílu. Ve stínu magie za ty peníze rozhodně stojí.

MichalPuchovsky
29.10.2019 5 z 5

Ve Stínu Magie považujem za jednu za najlepších zbierok poviedok, ktorú som v živote čítal, s priam exportnou kvalitou. Srší originalitou, energiou a zaprdenosť je pre ňu cudzí koncept. Tu a tam je možno až príliš poplatná drsnosti doby a lá Hry o Tróny, ale to je skôr vec vkusu čitateľa. Odporúčam skúsenému žánrovému čitateľovi ale aj nováčikom či zvedavcom, pretože vďaka svojej pestrosti predstavuje zborník vynikajúci úvod do súčasnej českej fantasy.